Jsou to jen hormony, anebo se temné síly opravdu chystají ovládnout svět? Novomanželé Rosemary a Guy Woodhouseovi (Mia Farrowová a John Cassavetes) se nastěhují do starého newyorského činžáku, i když je přítel Hutch (Maurice Evans) varuje před temnou historií domu. Působili zde okultisté a došlo tu k několika tragickým úmrtím. Woodhouseovi se seznámí se starými sousedy Castevetovými, kteří u nich začnou být častými hosty. Když Rosemary otěhotní, doporučují jí Castevetovi svého známého gynekologa. Od té doby však Rosemary začne trpět nevysvětlitelnými bolestmi a strachem. Od Castevetových jsou slyšet zvuky jako při duchařských seancích, někteří lidé včetně ostražitého Hutche záhadně onemocní nebo přímo umírají. Jsou to jen náhody, představy psychicky labilní rodičky anebo se proti Rosemary chystá nefalšované satanské spiknutí...? (Česká televize)

amokey

Zase jeden z filmů, kdy nechápu, co je na něm tak úžasného, že má tak vysoké hodnocení a všichni ho chválí. Byla jsem těžce zklamána táhnoucím se dějem, nad chováním hlavních postav jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a ten konec... ten tam vůbec neměl být. Bylo by krásné, domýšlet si, jak to vlastně bylo a jestli je nebo není Rosemary blázen. Škoda, těšila jsem se na skvělý horor, místo toho jsem dostala mysteriozní drama s hysterickou hlavní hrdinkou. ()

Jorge-Z

Pane Bože, já bych všechny ty postavy krom Mii Farrow nejraději zabil. Tohle přesně jsem si říkal po skončení. A ten konec? Byly to její halucinace nebo skutečnosné spiknutí? Tohle bych své budoucí ženě snad nikdy nepustil. ()

Martin_W

> Právě zhlédnuto na ČT1. < Hezké drama, hraničící s hororem a trochu i thrillerem. Povedení herci, vymakaná hudba a brilantní výkony. Od filmu jsem očekával něco drastičtějšího, ikdyž psycho(logické) části a sny hlavní protagonistky se vážně podařily. Za trochu přepísknutou stopáž a ukončení filmu beru jednu hvězdu. Od pana Polanskiho určitě ještě nějaké dílko vyhledám. 79% ()

gocatgo

Skvělý snímek se skvělou Miou Farrow, i když ve srovnání s knihou je film jen kulhající chudší příbuzný. Těhule na pokraji šílenství ve starém pětipokojáku. Není nad starou dobrou školu. A ty oči... Ty oči.... ()

Doggy3344

Na tohle jsem se asi měl kouknout před těma čtyřiceti lety. Je pravda, že jsem byl dost unavený, když jsem se na to začal koukat, ale stejně strach ani napětí se ve mě neprobudilo. Jak píšu, kdybych to viděl před 40 lety, možná by stačilo před 20, tak by bylo hodnocení asi jiné. Nyní v roce 2011 2 - 3 *, dávám nakonec tři, protože na to jak to je starý film, tak se na to dalo koukat. ()

D3VIL

75% - Po zhlédnutí filmu jsme se s přítelkyní shodli na tom, že Rosemary's baby zanechá intenzivnější zážitek spíše v ženské části publika. Mám pocit, že jako chlap zkrátka nemůžu s Ro naplno soucítit, jakkoli je zoufalá a bezmocná, a tudíž se na mě v plné síle nepřenáší ono napětí a tíseň jako právě na hl. hrdinku. Jinak s filmem nemám žádný problém. Bezprostředně po zhlédnutí mě dokonce netrkl ani tolik diskutovaný konec. Až zpětně si uvědomuji, že kdyby nechal Polanski nás diváky nejisté, na hodnocení by to mělo pozitivní vliv. ()

smetyl

Hodně nepříjemná záležitost od Polanskeho! Rosemary má děťátko bych určitě nezařadil do kategorie "horor". Více tomu sedí nelítostný a matoucí thriller s dramatickými prvky. Od samého začátku jsem byl na straně Rose a její teorie o čarodějnících co jí chtějí vzít její děťátko ale postupem času jsem začal pochybovat o její příčetnosti, stejně jako ona. Režisér mě bravurně zmátnul a uvrhnul do nejistoty. Komu věřit a komu ne. Čemu věřit a čemu ne. Všechno rozseklo "všeodhalující" finále. A to včetně skvělé atmosféry, kterou tím režisér dočista utnul. Jeden z mála snímků, kde bych raději uvítal nejistý, otevřený konec. A to, protože nejistota byla hlavním atmosferickým prvkem filmu. Byla postupně budována a vystoupala až někam k paranoie a pak šmik. Přišel konec, který všechno až moc dobře vysvětlil. Škoda, škoda. Film je také sondou do světa matky a její ochranitelské, až paranoidní péče o svoje dítě. http://www.youtube.com/watch?v=VQFwW8eAy4U ()

Rufete

Film jsem zatím nedocenil, ještě nejsem připraven ho pochopit. Celé dvě hodiny jsem čekal na nějaký zvrat a ono nic. Chápu, někdy není potřeba, ale tady jsem ho potřeboval obzvlášť nutně a on stále nepřicházel. Jindy by mě taková ta nejistota a zmatenost upoutala a přál bych si vidět film znovu, abych pochopil víc, ale tady nevím, co si mám myslet. Šlo to prostě volně a v klídku dál, bez nějaké závratné události. Zkrátka se manželský pár nastěhuje do tajemného bytu s podivnými sousedy posedlými čarodějnictvím. Žena otěhotní zřejmě při nějakém rituálu (alespoň tak jsem to pochopil) a zbytek filmu je o tom, jak se dostává k porodu přes smrt známých, odhalování čarodějnictví a Satana, k tomu ji neustále navštěvují otravní sousedé a tak dál. Divák si může až do posledních circa deseti minut vymýšlet vlastní verzi, jak všechno dopadne, ale toto není ten případ, kdy by se mi přemýšlení nad koncem líbilo. A když pak "nečekaný" konec přišel a objevily se titulky řekl jsem si jen: "To je všechno?!" a nevěřil jsem vlastním očím. Čekal jsem, ale nedočkal jsem se. Herci předváděli slušnou komedii, nikoliv drama, thriller či co to mělo být. Může to být i tím, že je to skoro padesát let starý film, beru to v potaz. Ale jsem zklamán. Snad někdy jindy. ()

Nethar

Výborně vystavěný thriller, pěkná atmosféra strachu a vůbec tam nemusely být (tedy ani nebyly) jakékoliv drsné záběry. Takhle se to má natáčet, žádné texaské masakry. Stačí jenom pár důchodců, kteří se chovají tak trochu divně ;-) Čtyři až pět hvězd. ()

Garch

Dodnes mi není na 100% jasné, kam sahala realita a kam démoni v její hlavě. (Knihu Iry Levina jsem četl před filmem). Každopádně, Mia Farrow ve své vrcholná roli. Polanski je ďábelsky dobrý režisér ()

Renfield

Nejslavnější Polanského bytové drama (či horor) bezpochyby opět nadchne, tentokrát ovšem trochu jinak. Úvodní seznámení s hlavním párem a jejich novým bytem střídá již ne tolik idylické poznávaní značně podivných sousedů. Jejich přehnaná péče a především vlezlost samozřejmě budí pozornost a také dává vzpomenout na nábytkem zastavěnou komoru. A co teprve seznámení s Terry, podivný amulet a její brzká, překvapivá smrt? K počáteční atmosféře nejistoty se brzy přidává značné napětí a po výborné snové scéně, taktéž horor... vše postupně graduje do naprosté šílenosti, vlastně společně s Rosemary, jejím životem a dítětem. Roman Polanski natočil film, jaký by mu mohl i Alfred Hitchcock závidět a to včetně hereckého obsazení, poněvadž Mia Farrow je více než výborná a kvalitně ji doplňují i John Cassavetes, nebo Ruth Gordon. To ovšem platí pouze do finále celého příběhu, i když, je to sporné... Výše popisovaná atmosféra končí, dění se jakoby uklidňuje, přesto šílenost zůstává. Polanski děj tentokrát nezamotává, nedoplňuje, vše se naopak vyřeší a až příliš doslovně vysvětlí. Právě ta doslovnost překvapila, což by vlastně mohlo býti plus, svým způsobem nečekaný závěr, o jehož síle netřeba pochybovat. Jenže zvláštní pocit tentokrát převládá... což má zase dvě stránky pohledu, hm. 80% ()

aLPaC

Legendární a možná i nejznámější film Romana Polanského, ze kterého v následujícím desetiletí čerpali kultovní Vymítač ďábla i Přichází Satan. Působivá a tíživá atmosféra doprovázená vynikajícím výkonem Mii Farrow a celkem nečekaný závěr dělá z tohoto poměrně hodně dlouhého filmu zajímavou záležitost. ()

Oralfabet

"Shut up, you're in Dubrovnik. I can't hear you." Podruhé překvapivě ještě mnohem znepokojivější, nepříjemnější, ale taky lahodnější zážitek. Taky mě dost zaráží, kolik je v tom filmu humoru, aniž by to ubíralo na děsivosti. I mnohými zavrhovaný závěr shledávám skvostným... Shining už nadále prostě není mým nejoblíbenějším hororem. Jo a pořád se nemůžu rozhodnout, zda víc nenávidím Guye nebo Lauru Louis. Kousnutí od myši je fakt nebezpečná věc. 10/10 ()

hacho

Knizku jsem sice necetla, ale troufam si soudit, ze se podarila prevest na platno bravurne. Dokonce byl ve filmu pry lepe vyresen zaver. ()

waits

Ženy a slečny v očekávání by si návštěvu kina měli dobře rozmyslet, stejně jako četbu Levinovy předlohy. Polanskému se daří navodit hustou atmosféru už prvním, z výšky snímaným pohledem na dům, kde se příběh odehrává (Jde o Dakota house, dům na křižovatce 72.street a Amsterdam Avenue, hned vedle Central Parku, kde žil John Lennon a kde ho také zatřelil magor Chapman. Dovnitř domu se nedá nahlédnout, noblesní ochranka do dvora pouští jen rezidenty). Na rozdíl od jednoznačnějšího Levina balancuje Polanski celou dobu na hraně psychothrilleru a horroru a na hraně zůstane až téměř do úplného závěru. Mia Farrow, kterou jsem v Allenových filmech někdy jen útrpně snášel, je tady výborná. ()

poet

Projekt 100 (2004) veľa sa hovorí o dusnej atmosfére, ale pre mňa to bolo málo. To že tam behá suseda z nejakým koktejlom napätiu určite nepridá. Vo svojej dobe to mohlo byť určitým spôsobom šokujúce ale ked to porovnám napr. s exorcistom tak to je úplne iná kategória. Tento film má bližšie k mysterióznej dráme ako hororu. Kultovosť snímku je skôr vďaka téme, roku výroby a menu režiséra ako nejakej skutočnej "katarzii". ()

Emzet

Mistrovský thriller, Polanski se mi líbí čím dál víc. Klaustrofobie a paranoia, vše přesně na míru dávkované. Rozkošná Mia Farrow. Děsiví ostatní lidé. Depresivní konec. Nedoporučuji prvorodičkám... :-) ()

Pawlisman

Tak toto jsem od tohoto filmu se slavným názvem skutečně nečekal. Valná většina filmu mi připomíná rční, že i s malým kašpárkem se dá dělat velké divadlo. S tím souvisí i bravurně zvládnutá režie filmu. Po záverečném zvratu ve kterém vám běhá mráz po zádech se jen velce těžko usíná. Pozor. 8/10 ()

wampire23

Bezpochyby najlepšie dielo od Romana Polanskeho. Z tohto filmu by si mali brať príklad všetci, ktorí chcú natočiť skvelý atmosférický horor, bez použitia jedinej kvapky krvi alebo samoúčelných ľakačiek. Atmosféra hutne neúnosným štýlom a posledných 5 minút som sa nemohol ani pohnúť, nieto ešte dýchať. A výkon Mii Farrow nezabudnuteľný. Takže jasných 90%. ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.08.2020

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)