Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

Kathykat

Úplně jiné, než předchozí dva filmy, ale ne špatné. Hopkins opět bezkonkurenční, Norton mi tam moc neseděl, nemůžu si pomoct, ale hrál taky dobře jako vždy. Příběh byl zajímavý, nepředvídatelný, byla jsem skoro pořád napjatá. Ovšem na Mlčení jehňátek to jaksi nemá, 4*. ()

JARDAHONDA

Po zatčení Dr. Lectera odchází agent FBI Will Graham ( Edward Norton) do výslužby, ale brzy je znovu povolán do akce a ujímá se pátrání po tajemném nepolapitelném vrahovi s přezdívkou "Tooth Fairy" (Ralph Fiennes). Tak bych ve stručnosti shrnul tento mrazivý thriller, v kterém se představí Anthony Hopkins v oscarové roli nechvalně proslulého Dr. Hannibala Lectera ve strhujícím filmu, který se svým dějem vrací na počátek přběhu.. Divák se u tohoto snímku rozhodně nudit nebude. Příznivci psychologických krimi, si taktéž přijdou na své.. ()

mechulice

Jeden z mála vydařených pokračovacích filmů, i když bych řekla, že obsahově měl být vlastně filmem prvním. Ale to nevadí,kdo si přečetl knihu,je mu to vše jasné. Opravdu super film, Hopkins opět zazářil. ()

ciapok

dobrá produkcia, výborní herci, ale je to už len kriminálka. Duch Mlčania jahniat odišiel, hoci veľmi šikovne k nemu v poslednej scéne dejovo nadviazal. ()

Pollini

Poprvé jsem to viděla náhodou a udělalo to na mě skvělý dojem. Moc se mi líbil vztah Zubouna se slepou. Scénář pro slepou byl pro mě trochu přehnaný, přišlo mi, že ho prostě tlačí do postele a to ubralo na kráse toho vztahu. Nicméně, toto je film, na který můžu koukat znova a znova. Je zajímavý a úchvatný výkon Ralph Fiennese mě přesvědčil k 5-ce. ()

Ekdahl

přemýšlím, je-li v Hollywoodu herec, který by měl menší charisma než Norton. Možná Nicolas Cage, ten je navíc ještě totálně nesympatický.. Film je rutinérský, mírně nadprůměrný produkt, ale narozdíl třeba od Hannibal Rising neurazí (až na hudbu, což je jedno klišé za druhým) ()

andy60

Možná má očekávání byla příliš vysoká, ale po skončení jsem cítil mírné zklamání. Myslím, že tvůrci odflákli zpracování hlavních postav, které jsou vykresleny hodně povrchně a celková atmosféra filmu je tak napůl cesty. Přesto slabší tři hvězdičky si zaslouží. ()

Scott67

Pět to prostě nemůže dostat. Ale na čtyři to vidím. Už kvůli charismatickému Ralphu Fiennesovi. Kdysi, když jsem četl knihu, těžko jsem si představoval herce, který by ho mohl hrát. Fiennes je jedinečná volba. A na rozdíl od Hannibala, toto se nejeví jako ždímání tématu za každou cenu. Navíc to dějově předchází Jehňátka, což je sice trošku divné, ale Lucas si s takovými malichernostmi taky nelámal hlavu, když kdysi začal čtvrtým dílem hvězdných válek. A to se koneckonců stává módním, točit to, co předcházelo, když už se to nedá posunovat dál. ()

Sadova302b50

Nesmím se na to dívat jako na Jehňátka, to film automaticky ubije. V podstatě jde o dobrou, poctivou kriminálku s Nortonem, Keitelem a vynikajícím Fiennesem - už kvůli němu by byla škoda film zatratit. 77% ()

Elmont

Nedokoukala jsem, neměla jsem na to nervy, ale stále nedokážu pochopit, jak je možné, že tak pohledný a sympatický člověk, jako je Ralph Fiennes, hraje samé záporáky... Myslím, že to jen dokazuje to, že je naprosto úžasný herec, a já ho obdivuji čím dál tím více. Edward Norton bez komentáře, nezklame... ()

Oxytocin

Až s podivem, jak je tento film nabit hvězdným obsazením, který se zbytečně haní jako volná kopie Mlčení jehňátek. Je to skvělý krimi thriller, který je tažen excelentním výkonem R.Fiennese. Tleskám. ()

Griffith

Mannův Červený drak si remake opravdu zasloužil, obzvláště když se v roli Lectera tak zabydlel démonický Anthony Hopkins a scénář opět napsal Ted Tally, autor scénáře Mlčení jehňátek. Není divu, že zde Lecter sehrává značně větší roli než v původní verzi z 80. let, a velmi se mi líbilo i pozměněné finále. Jenomže Ratner z toho udělal fušeřinu. Průměrný, nenapínavý, audiovizuálně nezajímavý film. Pravda, už to není takový trash jako Mannova verze, ale do psychologické propracovanosti a pochmurnosti Mlčení jehňátek nebo osobitého stylu Scotta v Hannibalovi to má daleko. Fiennes a Watson jsou úžasní, Hopkins standart, ale nemá co hrát, Norton a Keitel fádní. ()

Btmn.99

OBSADENIE: 9/10 HUDBA: 9/10 EFEKTY: 10/10 AKCIA: 8/10 DOJEM: 8/10 II Veľmi vydarený počin ,,hannibalovskej" trilógie (Mlčanie jahniat, Hannibal), z úvodnej scény som bol fakt vyjavený a aj keď film sem tam strácal tempo, stále je to výborný triller kde napätie poľavilo až cez záverečné titulky. ()

PanIncognito

Herecký koncert! Tento snímek je uměním pro labužníky. Něco tak napínavého se vidí málokdy. K výkonu Anthonyho Hopkinse není co dodat (viz. můj komentář k Mlčení jehňátek), Ralph Fiennes je jako zabiják výborný a zbytek osazenstva je velmi dobrý. Rozhodně nejde o obyčejný thriller... :-o (viděno s 2. dabingem) ()

Duffman 97

Skvělý thriller.Má to opravdu hutnou atmosféru a skvělé herecké výkony.Anthony Hopkins je nepřekonatelný,Edward Norton správný detektiv a Ralf "Voldemort" Fiennes opravdu naháněl strah.Film je také velmi napínavý a spíše bych ho přirovnal ke skvělému Mlčení Jehňátek. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami