Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

HennessyVSOP

Viděno opakovaně s hodně dlouhým odstupem. Edward Norton hraje svůj standardnívýkon, ve své roli opět vyniká Anthony Hopkins, kterého ale ve filmu není zase tolik. Dějový prequel před Mlčení jehňátek je trochu nadbytečný, nicméně i tak se jedná o celkem hezké doplnění serie o Hanibalovi. Nejslabším článkem je jednak scénář, který místy naráží na trochu hloupější motiv a Ralph Fiennes, který je z trojice hlavních postav jednoznačně nejslěpší, i když by tomu mělo být správně opačně. I tak doporučuji, v rámci žánru není moc lepších snímků s masovými vrahy. ()

kolly13

Napínavé, skvělý výkon podal Ralph Fiennes (který má prostě záporáka ve tváři, i když můj srdcový Anglický pacient to mírně popírá), také Anthony Hopkins a Edward Norton. Tetování je úžásné, doslova to ďáblovo dílo. Film je dobrou gradaci, čím víc poznáváme hlavního hrdinu, tím se tempo zvyšuje a když už málem nestineme vše pochopit, je zde Grande Finale. ()

vofo

Pro mě příjemné překvapení. Rozhodně nejlepší film Bretta Ratnera. Děsivé, napínavé. Až mě to místy připomínalo Jehňátka. ()

mr.twizta

Bezduchy a prekombinovany blabol, ktery si podle me vubec nezaslouzi byti jakkoli spojovan s Jehnatky. Fanousci doktora Lectera necht radsi sahnou po serialu. ()

Tomko87

Ja to nejak ani neporovnávam s predchádzajucími filmami. Proste sa mi to páčilo. Hopkins super, Norton detto. Pre mňa špeciálnou kategóriou je Ralph Fiennes. Viac než dobre stvárnil rojka, psychopata a zamilovaného v jednom. ()

Tondonis

Mňa si to získalo a nadchlo zároveň. Úžasní herci.....všetci. Elffmanova hudba len znásobuje napínavú atmosféru, ktorú režisér naprogramoval veľmi elektrizujúco. Som spokojný. ()

Desmond04

S Hanibalem Lecterem žádné velké zkušenosti nemám, pokud nepočítám vzpomínky z dětství na pár sekvencí z Mlčení jehňátek.A tak když jsem včera večer na obrazovce náhodou zahlédl tvář Anthonyho Hopkinse ihned jsem zbystřil a řekl jsem si, že dnes tu neznalost prolomím. Zpočátku jsem se bál, jestli to nebyla chyba zabřednout až u posledního třetího dílu, který se retrospektivně vrací před "jehňátka", ale nyní už vím, že to vůbec špatný krok nebyl. Film mě opravdu potěšil, záporů by se našlo opravdu pomálu. Na začátku mě přišlo, že občas jsem byl svědkem tupého, nesmyslného dialogu a někdy zase, když nebyl na plátně ani jeden ze psychopatů, mě přišel film trošku nudný a roztahaný. Ovšem nástupem Ralpha Fiennese se dostal děj do plných obrátek. Charismatický a zároveň chladný záporák udával správnou notu a neméně skvělý Norton mu sekundoval, do toho ještě přičtěme geniálního Hopkinse a těžko si můžeme představit větší zážitek. Strhující detektivní thriller graduje fantastickým tempem. A když už to vypadá, že je vše u konce, a vy si říkáte, že takhle to přece nemůže skončit a pomalu už strháváte jednu hvězdičku dolů, vrátí se film znovu v plné parádě a poslední patnáctiminutovka vás "přílepí lepidlem na křeslo". Po celou dobu sledování Červeného draka jsem si skoro ani nezauvažoval nad pětihvězdičkovým ohodnocemím, ale fantastický obrat toto rázně změnil. Skvělá podíváná, skvělý herci, skvělý antihrdinové...rovná se obrovské překvapení a PĚT HVĚZD! ()

jackalsc

Ralph Fiennes hraje dobrého záporáka, řekl bych, že mnohem lepšího než je záporák v Mlčení Jehňátek. Je to v podstatě jeho show. Všichni ostatní jsou v pozadí a Hopkinsovi není dáno mnoho prostoru. Osobně se mi to ale líbílo o trochu více než Mlčení Jehňátek, i když je to hodně velká kopie. 70% ()

Saxos

Stejně dobrá klasika o úchylným sérijákovi, kterýmu mamka zapoměla v tom tmavým sklepě ufiknout pindíka. ()

Hlavonozec

Červený drak dokázal (oproti předešlému Hannibalovi) udržet krok s Mlčením jehňátek. Dokonce mám pro tuhle verzi větší slabost než pro první snímek Manhunter z roku 1986. ()

LencaN

Na co tam ten Hannibal vlastně byl. V podstatě ho ani moc nepotřebovali. Spíš to vidím jako trik, jak k filmu nalákat víc diváků, protože Hannibal Lecter je prostě legenda. Jinak je ale film dobře zpracovaný, atmosféra hezky hustá, slepá slečna a náš škareďák tvoří dostatečně ujetý páreček. Edward Norton snad nikdy nezklame a Ralph Fiennes je jako záporák perfektní - skelný kukuč, kdy vůbec netušíte, co si myslí. ()

vandamator

Kupodivu jednoznačně srovnatelná kvalita s prvním dílem a mnohem lepší než díl druhý. Vykreslení psychopata, je zde vykonstruované opravdu na jedničku. ()

PeteBuck

Červený drak by kľudne fungoval aj bez Hannibala Lectera. Edward Norton ako vyšetrovateľ, ktorý pochybuje o svojom talente, Harvey Keitel ako rozvážny boss a Ralph Fiennes, ktorý dokáže zahrať naozaj všelikoho (čo vlastne platí aj o Nortonovi). Dr. Lecter je vlastne iba "príjemným" bonusom (spolu s pár známymi z Mlčania Jahniat). Zišla sa tu zaujímavá zostava, dej sa odvíja plynulo, vyšetrovanie je napínavé, nevyhlo sa to pár klišé (zabijak až príliš rýchlo prehlásený za mŕtveho, takže nám zrazu vstane z mŕtvych), ale celkovo to bol veľmi slušne napísaný príbeh. Nie až taký mrazivý ako Mlčanie jahniat, ale náš starý známy kanibal Hannibal mal veľmi slušného "konkurenta" zahraného pánom Fiennesom. Možno to šlo urobiť aj lepšie, keby to nedostal do rúk tento režisér, ale tak celkovo sa to dalo. Za mňa pohoda. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami