Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

borohub

Neříkám, že by to byl špatný film ale prostě těsně před koncem mě hrozně začal nudit a musel jsem ho přepnout.. Každopádně to co jsem viděl bylo docela dobré. Takže 3 hvězdy, možná na to časem dokoukám a rozhodnu se moje hodnocení změnit, zatím zůstávám na zlatém středu a to 3 hvězd ()

konysua

Ralph se moc snažil být na stejné úrovni jako Lecter, ale těžko se vyroznáte jedné z nejvíc psychotických postav filmového plátna. Norton a jeho vlásky nebyly zas tak inteligentní jak si o sobě myslel a Lecter mu to vtloukal do hlavy. Upřímně jsem si jednotlivé detektivní postupy dokázal odvodit i sám. Emily a její obvyklý půvab byl takový charakter navíc, který pouze upozornil na ujetost masového vraha a jeho prozíravost. 6/10 ()

Horxus

Začnu začátkem: Počáteční scéna byla na můj vkus moc hrr, kdo neviděl předešlý díl nemusel nutně pochopit o co přesně tu šlo. Ale chápu, že to muselo ve filmu být hned v prvních minutách, takže tady se asi ani nic vyčítat nedá. Poté následuje prostředek, který před příchodem Ralph Fiennese lehce kolísá a možná, že i po jeho vstupu na scénu nenabírá hned moc velké grády. A obě schémata Red Dragonu a The Silence of the Lambs jsou nápadně podobná- Norton nahradil Fosterovou, Hopkins zůstal, mrtvé rodiny nahradily mrtvé ženské a červený drak nahradil "obleček" z lidské kůže. A Edward Norton alias modrooký blonďák v roli kladného poldy? Nesedlo mi to na něj. Ale Ralph Fiennes předvedl pozoruhodný výkon a celkově mě film bavil možná že dokonce i víc než The Silence of the Lambs, nejspíš kvůli tomu dobře vyhrocenému konci. Takže 4,5*. Ale nejslabších 4,5* jaké jsem kdy filmu dala. Mám chuť dát oboum Hannibalům 4*. A asi dám. ()

Patches1984

Hopkins opět nezklamal, dokonce i Fiennes v roli "Víly zubničky" má něco do sebe. Co mi ale vyloženě vadilo po celý film, je postava agenta Grahama. Norton to nehraje špatně, ale ta postava je dle mého prostě příliš plochá. Takový nudný Mirek Dušín, kterému zkrátka nevěřím, že by fakt mohl existovat. Je to škoda, protože dějová konstrukce funguje lépe než třeba u Hannibala a ačkoliv atmosféra stále nedosahuje úrovně Mlčení jehňátek, stále je jí tam dost na to, aby mě film vtáhnul a bavil. 8/10 ()

anyonecek

Nevím jestli má cenu to srovnávat s mlčením jehňátek, sice to má podobný námět, ale zpracování je natolik originální, že se to nedá považovat za kopii mlčení jehňátek. Ralph Fiennes jako záporák a Edward Norton jako klaďas velice přesvědčivě zahráli své role. Příběh s postupným zvratem se taky velice zadařil a pro mě je to krásný thriller. ()

MadMax3

Po mrazivej jednicke, a umelecky neprijemnej dvojke prichadza trojka. Teda vlastne nula. Hannibal begins bez Hannibala, bez jahniatok, bez atmosfery, bez zenskej agentky. Ratner sa snazil o nejake sklbenie prveho a druheho filmu, ale tato transformacia nedopadla najlepsie, tak ako transformacia Ralpha Fiennesa. Tvorcom sa podarilo nazhanat slusny ansabel, len skoda, ze pri latke Hannibala dali prednost inemu zaporakovi. Keby sa film vydal smerom, ktory vytycil Ridley Scott so svojim Hannibalom, a teda drzat ho ako skutocne ustrednu postavu. Potencial tam bol, viac vykreslit a dotvorit jeho uvodne mysterium a ukrutnu inteligenciu. Zial nestalo sa. A nech sa nik nehneva, ale Norton ako unikatny agent FBI, mi nesedel ani minutu, neveril som mu ani len tie jeho zafarbene vlasy, a este k tomu bol nesmrtelny. ()

rezeň

Z filmů s geniální postavou Hannibala Lectera se mi tento díl líbil nejvíce. Dokonce více, než tak oblíbené Mlčení jehňátek. Anthony Hopkins je jako vždy nedostižný, ale velmi mu konkuruje Edward Norton, který je právě tím důvodem, proč se mi líbí tento díl ze všech nejvíce. Zkrátka mě nenechal ani jednou se podívat na hodiny, ačkoli jsem se na film dívala pozdě vnoci a potřebovala jsem být zítra ráno nutně vstávat, a už vůbec mě nenechal ospalou, znuděnou a klasicky jsem odkládala wc. A tak kroutíc se potřebou, jsem nespouštěla oči z obrazovky a věřila jsem mu naprosto vše. Touto kombinací dvou herců s velkým H tvoří tento díl pro mě zdaleka nejlepší. ()

haffen

Ja tento film vnímam niečo ako prequel Mlčania jahniat (záverečná scéna na ktorú ako by priamo nadväzoval). A to je veľká škoda. Film je sám o sebe dobrý, ale pri priamom zrovnaní s Mlčaním je to len slabší odvar. Chýba dusná atmosféra a nezabudnuteľný Hopkins už proste nevyvoláva zimomriavky. Hlavný záporák nepôsobil moc šialene a bol slabo vyprofilovaný, ako by tie vraždy páchal z dlhej chvíle, lebo mal potrebu sa hrať na draka. Neviem, ale prišlo mi to až moc hrané a moc som mu neveril. Keby aspoň ťažili zo slepoty jednej z hlavných postáv a viac by sa tomu venovali nech to ide v duchu Čakaj, kým sa zotmie, tak som veľmi spokojný. O niekoľko tried horší film od jahniat, ale o dve lepší ako Hannibal. Pre mňa celkom fajn detektívka, ale fakt tomu niečo chýbalo aby som tomu dal 4*. Preto 3 1/2. P.S. Tiež sa pripájam k ostatným, že Hannibal mal byť úplne vypustený a mali viac popracovať na sériovom vrahovi. ()

Barbeeh

Film mi pripomenul chaotické referáty z povinného čítania zo strednej školy, keď som z knihy prečítala každú desiatu stranu= nepochopila som ani pointu a ušli mi detaily. Mohli z toho spraviť kľudne trilógiu s dokonalou zápletkou. Inak výber hercov nad očakávania. Asi náhoda. ()

Brano

Hannibal s Anthonym Hopkinsom ma nikdy nezaujal. A aj pri tomto pokračovaní som sa skôr nudil ako bavil. Dlhé, nezáživné, táto téma ma nikdy veľmi nenadchla. Herci tiež nič moc, až na Fiennesa, ktorý už v Schindlerovom zozname ukázal, že vie výborne stvárniť postavu psychopata. Pre mňa jednorazová záležitosť. /50%/ ()

Guran

Je to tipická kriminálka s dlouhavým dějem a nenapínavostí. Samozřejmě, že ta se ve filmu vyskytuje, ale hodně málo. Myslel jsem, že to bude bomba, když tam hraje Hopkins, ale snímek je dobrý akorát na jedno shlédnutí. ()

horor2

Tak toto se mi hodně líbilo. Oproti H zlepšení, ale třídy MJ se jen zdaleka přiblíží. Každopádně výborný film. ()

Hemlock

Doktora Lectera opravdu žeru, nicméně v tomto podání hraje jeho postava spíše druhé housle. To by ani tak nevadilo, protože se jedná bezesporu o slušně natočený krimi-thriller plný napětí a jediné, co mi na něm vadilo, je jeho délka. Rovněž bych ocenil, kdyby vrah zůstal až do konce neodhalen - zabránilo by se odbočení na vedlejší dějovou linii, která konkrétně pro mě nebyla tak atraktivní, jako samotné vyšetřování a hovory s Hannibalem. Nakonec je to lepší průměr a já dávám trojec - 60%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 68%, Audience Score - 74% | FDb.cz - 76,6% | Velmi slušná kriminálka, která by se klidně obešla i bez návaznosti na "jehňátkách" i bez celého Dr. Lectera, jehož představitel pouze napodobuje svůj geniální výkon v již výše zmíněné krimi..... Protože se jedná o velmi napínavou a kvalitní podívanou se skvělým obsazením a ďábelským vrahem (kam se hrabe Buffalo Bill). No, finální plot-twist je dost očekávaný a u podobných filmů stokrát ohraný, přesto nás vždy potěší, když se i na závěr docela dost zapotíme! :) 80% ()

ostravak30

Červeného draka z roku osmdesát šest jsem neviděl a vyhnu se tak srovnání. Ovšem na mysli mi zůstávají předchozí dva díly o Hannibalu Lecterovi. Jak Mlčení jehňátek tak Hannibal považuji za velmi kvalitní filmy. Škoda, že třetí film v pořadí nenavazuje na děj, ale předchází mu. Červený drak je sice pořád napívaný, dramatický a všichni se svých rolí zhostili na výbornou, především Ralph Fiennes. Jenže tvůrci nevymysleli nic nového a přišli se stejnou báchorkou jako v Mlčení jehňátek. Jen agentku Clarice Starlingovou nahradil Will Graham. Jinak se nic nezměnilo, FBI za pomocí doktora Lectera znovu honí vraha. Ten navíc po dvou stejných vraždách přestává být systematický a mění své plány. Pořád je to dobrá součást série s Hannibalem, ale ze tří filmů dle mého bronzová. Už jen pro nelogické chování postav. Například detektiv v závěru má zbraň, ale stejně nechá vraha, aby se dobýval dveřmi, když on má jen nůž, místo aby na něj vystřelil. Vrah navíc mizí neznámo kam, když přichází manželka, aby se vzápětí objevil za ní. Stejně nelogické mi přijde, když ještě před touto situací bydlí všichni pořád ve stejném domě, ačkoliv Hannibal Lecter má detektivovu adresu. Všichni sice předpokládají, že doktor stráví zbytek života ve vězení, což se později ukáže jako liché, ale doktor už jednomu vrahovi Grahamovu adresu dal, může to přece udělat zas. ()

SAINTS

Červený drak je ľahko nadpriemerný kriminálny thriller postihnutý nevyrovnanosťou jednotlivých scén. Ani remeselne zvládnutá Ratnerova réžia, iskrivé herecké divadlo a výborná Elfmanová zvuková kulisa, nedokázali zachrániť typickú trojaktovú štruktúru filmového scenára, plnú žánrového klišé, predvídateľných postupov a schematizmu. Tempo je relatívne rýchle - nuda neprichádza do úvahy. Červený drak je filmom natočený presne podľa zákonov krimithrilleru . To je zároveň škoda. Absencia silnejších scén, invenčná vyprahlosť a presná žánrová škatulkovosť vytvárajú z filmu tuctový mix Mlčania jahniat a Psycha. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami