Temný stín nad L.A.

• USA Dark Blue (více)

Prosazování zákona je v méně luxusních čtvrtích L.A. proklatě drsná záležitost, to ví elitní detektiv Perry velice dobře. Tentokrát musí spolu s mladým partnerem vyřešit brutální vraždu, která rozpoutala rasovou bouři po celém městě. (oficiální text distributora)

Martin741

Reziser Ron Shelton /v spolupraci s Davidom Ayerom ako scenaristom/ natocil len nudny akcny film. Pribeh je priserne priemerny, Kurt Russell nevie hrat a zvysok sa na filme len zviezol. 5 % ()

Figu

Krimi jako z Kinder vejce! Surprise obsazení. Překvapil mě čokoládový Ving Rhames a překvapil mě i sladký Scott Speedman. Brendan Gleeson byl na oko křehký jak vejce, přesto pod skořápkou tvrdý jako žlutý umělý ořech! A když se k tomu rozlouskne snad historicky nejlepší výkon Kurta Russela, je nadherná a barevná hračka na večerní pokoukání na světě! Mňam mňam mňam mňam mňam mňam 80% ()

Jino

Lehce nadprůměrný akční film s výborným hercem své doby Kurtem Russellem, který mě touto rolí zavedl zpět do časů kdy ulicím vládli Steven Seagal, Dany Glover, Mel Gibson a spousty dalších filmových policajtů. Příjemná podívaná. ()

bourec

Kdysi jsem film viděl na vhs,a nebavilo mě to.Na filmboxu jsem se snažil film skouknout znovu,ale usínal jsem,a to poměrně často.Když sjedu Sheltonovi filmy,v čele s hrůzou jménem Bílí muži neumí skákat tak se nedivim,že to dopadlo tak jak to dopadlo.Prostě někdo točit umí,někdo ne.Nebudu tady rozebírat proč to tak je a dám 40%. ()

C0r0ner

Ayer se ve svých původních scénářích občas vykrádá, ale na škodu to nakonec není, protože se pokaždé jedná o drsnou, sprostou a krvavou podívanou, tedy takovou, jaká maximálně připomíná realitu, což mám rád. Žádný velký skvost, ale jednorázově to je optimální. 70% ()

Juto

Film je druhou stranou policajného oddelenia a systému spravodlivosti s korupciou na všetkých úrovniach. 7/10 ()

c.tucker

Holt zkorumpovaná policie je verbež, ale když se jeden z nich rozhodne s tim něco udělat. Kolikrát už to tu bylo, tohle je celkem v zajímavé podobě, ale jinak nijak převretné. ()

papaJA21 odpad!

strašná kravina, nechybí tady nic čím se může chlubit špičkový céčkový film, včetně kajícího se poliše ...bléééé ()

Shetland

Spousta lidí ho srovnává podle Training day a podle toho i hodnotí, přitom se jedná defacto o úplně jinak pojaté filmy,které mají společného jen pár věcí,ale v ostatním se spíše rozcházejí a děj probíhá diametrálně odlišněji. Film pobavil, ale atmosféra dost slabá. ()

Mrkvič

Nečekaně příjemné krimi. SIce je to až moc namachrované a to hlavně v podání Kurta, ale celkově myšlenka to bohatě vynahradí. Poliši upravující si zákony proti cajtům zákonům oddaným. No a banda černochuří hopsajících a vřískajících po ulicích... to se taky jentak nevidí. ()

danoo

Nevýrazné herec. výkony + absencia atmosféry + plno klišé + priemerná réžia = Temný tieň nad L. A.. ()

lennyd

Eldon Perry (Kurt Russel) je nekompromisní polda, který pokračuje v dlouholeté tradici své rodiny v policejní práci (i přes problémy, které mu jeho práce přináší v osobním životě). Je pro svoji práci natolik zapálený, že neváhá sám zákon někdy porušit, pokud to pročistí vzduch v L.A. nebo zachrání některého z kolegů před stíháním z vnitřního. Do stejné praxe hodlá zasvětit i svého parťáka Bobbyho (Scott Speedman), během náročného případu brutálních vražd během vloupačky ... Když jsem si četl před filmem komentáře, říkal jsem si co všichni mají s podobností s Training Day. Ale při filmu jsem pochopil - Temný stín je taková nenápadná kopie - jasně, o chlup horší scénář a ani režie nebyla tak nápaditá, ale celkově jsem se u Temného stínu bavil o něco víc. Neptejte se mne proč tomu tak bylo, ale prostě mi to sedlo víc. Možná mě zaujal Kurt Russel, kterému tady ta role sedla jako "prdel na hrnec" (omlouvám se za ta slova, ale lepší přirovnání neznám). Lehce nadprůměrná detektivka .. ()

JohnSmith

Dirty cops to je většinou záruka kvality. Je tomu tak i v tomto případě. Výborný scénář a perfektní Kurt Russell. ()

zigíš

Jak si Kurt Russell cvaknul lístek do pekel. V parádní morálně prohnilé ayerovce v těch správných momentech akční a tak akorát ukecané. Filmografii Rona Sheltona jinak nemusím ale tohle se mu hodně povedlo ! Za zmínku ještě stojí nadžezlý soundrack Terence Blancharda, pouze trubka a piáno. Decentní a nadmíru působivý. ()

sedm.1

Pro mne osobně hodně velké a milé překvapení,a je to bohužel zas jeden z mnoha snímků,které zapadnou bez jakéhokoliv povšimnutí a přitom je to velká škoda.Policejní thriller,který ovšem dokáže zaujmout a překvapit.Doporučuji! ()