Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Djoker

Celý film až příliš stojí na závěrečném twistu, takže podruhé si to člověk tolik neužije, protože se soustředí na postavu Verbala, který předstírá i v situacích, kdy to vůbec není potřeba, ale kvůli totálnímu zametení stop před diváky musí. ()

Dragoni

Kriminálka s výbornou zápletkou, pohodovým začátkem a napínavým mrazivým koncem, ... geniální scénář. Kdo je kdo ? Ponurně temná atmosféra, která na vás bude dýchat po celou dobu, zamotaný příběh i podezřelí. 90 % ()

flanker.27

Tedy musím říci, že po všech těch oslavných řečech jsem čekal něco mnohem lepšího. Stručně řečeno, mě to dost nudilo. ()

M.a.t.t.

Azda až príliš pokojne plynúca a na prvý pohľad ničím výnimočná kriminálka založená viacmenej na záverečnej pointe. Tá prevráti doterajšie dianie naruby a až vtedy divák pochopí, ako o ako pekne premyslené dielo v podstate šlo. Bohužiaľ pre mňa, náhodou som ju odhalil som ju príliš skoro (a to ma napadla tá najabsurdnejšia vec, ktorá mi postupom času dávala čoraz väčší zmysel) a film ma už nemal čím prekvapiť. Možno aj preto som pri záverečných titulkoch cítil trocha oklamaný. Herecké výkony niektorých zúčastnených sú pritom skvelé, záver v podstate výborný ale i tak sa nemôžem zbaviť dojmu, že ide ďalší z množstva mierne nadhodnocovaných snímkov. ()

Morien

(1001) -"The man with the plan." Je to cool asi jako historka u táboráku, hned po pointě vám možná letí hlavou "pane jo", ale jakmile nad tím chviličku přemýšlíte, tak vůbec nic nemá pevné obrysy, fikční svět nedává smysl a vůbec je to celé pryč jak pára nad hrncem. Podle mě je problém v tom, že Bryan Singer je nejvíc nejpřeceňovanější zmetek, teda pardon, režisér, na kterého si zrovna teď můžu vzpomenout a taky do té doby, než to budu prohlašovat o někom jiném. Té jednoduché historce, která nemá žádnou jinou kvalitu než tu coolovost, nedokáže dát 1) reálné základy 2) jakékoliv vztahy mezi postavami 3) přesah. Film působí strašně zastarale a tak moc se soustředí na tu jednu jedinou věc, že úplně zapomíná připravit nějakou jinou falešnou zajímavou věc, která by odváděla divákovu pozornost (ne)správným směrem a jaksi dodala filmu, který je jinak jenom o nápadu, abych tak řekla, obsah. P. S.: Podobně mainstreamové cool filmy, které to dělají správně, jsou podle mě například Dokonalý trik nebo i ta Americká krása, ať neodbíhám daleko; zkuste si ty filmy porovnat a hned je ještě asi tak tisíckrát víc vidět, že Obvyklí podezřelí jsou prostě o ničem. ()

gudaulin

Rafinovaný, kvalitní scénář umožňuje tvůrcům neustále překvapovat a s divákem si hrát jako kočka s myší. Ten až do posledního záběru neví, na čem vlastně je a díky originalitě snímku a a jeho vtipnosti tak vznikl slavný thriller často vykrádaný a citovaný v dalších filmech a seriálech. Celkový dojem: 95 %. ()

Sarkastic

Tohle má být 48. nejlepší film tady na čsfd?! (29.10.2008) Tak předně, vyjma Spaceyho (který předvedl výborný herecký výkon) byli všichni herci absolutně nevýrazní (jenom drsný kecy z někoho herce nedělají). Dále je film místy nudný (hlavně začátek se nesnesitelně táhne) a pořádnou atmosféru jsem pocítil až k závěru (a právě na té u thrillerů obrovsky záleží). A závěrečná pointa/rozuzlení? Neříkám, že by byla špatná, ale pozornější divák ji může odhadnout skoro už v polovině. Řeči o genialitě snímku a tvrzení, že je tohle prej lepší jak Sedm, opravdu nechápu. Průměrný thriller; jsem docela rád, že mi někdo neprozradil pointu ještě před díváním, pak bych se na to koukal snad už jenom kvůli Spaceymu. ()

Segrestor

Řeknu vám jedno, když jsem tento zajímavý film viděl po druhý a věděl už od začátku, kdo je Kayser Soze, už to tak napínavé a záhadné nebylo. Jenže mýtus kolem Kaysera Soze není jen to jediné, co dělá tento film unikátní. Jsou tu ostatní party, které stojí za povšimnutí. Dá se říct, že celá kompanie obvyklých podezřelých je složena jen ze samých adeptů do žebříčku mých nejuznávanějších herců počínaje Beniciem Del Torem a Byrnem konče. Navíc kriminální zápletka je tu pojata tak trochu jinak a to je také to, proč bych se na to podíval již po šesté. ()

Gilmour93

Toužím po prequelu Keyser Begins! Atmosférická pecka, kde Singer s Ottmanem vytáčí napětí na maximum, je pro mě zhmotněním filmové dokonalosti a na šokující pointě rozhodně nestojí. Věřte mi, já to viděl nejmíň 15x, což mě staví, co se týká znalosti aktivit Keysera S., minimálně na úroveň výrobce porcelánu pana Kobayashiho.. „Jak chcete střelit ďábla do zad, agente Kujane, co kdybych minul..?" ()

Psema

Po všech směrech geniální. Kdo neviděl neuvěří. Kevin Spacey prostě umí a Bryan SInger vkročil do Hollywoodu nevídaným způsobem. Tleskám, klaním se a pouštím dvd. ()

robbiee

[imdb: 8.7/10] | me: Scenár ako sa patrí, zamotaný ale logický dej a s ním aj napätie z očakávania. Jedná sa o výborný film, ktorý sa skrúca v potenciálnych možnostiach rôznych spôsobov záveru a teda hlavnej pointy. Herecky to je dokonalo zvládnuté dielo a celkovo je iba veľmi málo vecí, ktoré je možné vytknúť. Mňa tento film síce nestrhol až tak, aby som ho ovenčil piatimi hviezdičkami, ale určite to je výborný film plný neočakávaných prekvapení a správnej dávky napätia. Maďari majú iste radosť :) ()

Lynn

Kevin Spacey naprosto válí a perfektně využil pro svou postavu geniální scénář. Hlavně ten závěr, přesněji posledních deset minut, je prostě vypointovaný úplně přesně. Škoda, že není možnost dát 6*, protože tenhle snímek by si je zasloužil bez jakýchkoli pochyb. ()

Aluska88

Tento film byl nejspíš příliš složitý na to, abych jej jednoduše pochopila ve značně pozdní vysílací době za pokročilého stadia mé ospalosti. Nicméně i v tomto, ne zcela čerstvém stavu, jsem zaznamenala jeho vysoké kvality. Výborná herecká parta, zapeklitá zápletka a rázně hláškující scénář. V postavách a jejich návaznosti a údělu jsem se sice docela ztrácela, ale i tak jsem byla zaujata jejich propracovanými charaktery. Bohužel jsem díky informativnímu popisu filmu na našem digitálním přijímači přišla o závěrečnou pointu, neboť ta byla v tomto popisu ledabyle vyzrazena. Zdařilý krimi thriller, který mi však až na vrcholových 90% přijde mírně nadhodnocen. ()

genetique

Musím sa priznať, pre kvalitné hodnotenie a okomentovanie som si film musel pozrieť dvakrát. Netušil som, že z jedného policajného výsluchu sa dá spraviť takýto trhák. Akosi mi uniká totálna genialita snímku, no aj tak to bol hlavne skvelý herecký trhák, ktorý stavia na úplných zvratoch v deji. Del Toro nedostal veľa priestoru, no bol báječný. Mysterióznosť bola vkusne umiestnená na správnych miestach. 85%. ()

Madison

Bryan Singer si z divákov urobil maximálny posmech, a keď sme sa my, ,,obyčajní pozemšťania", márne snažili dopátrať pravdy o tom, kto je to ten nebezpečný, zlovestný a strašidelný Keyser Soze, v rukách držal popcorn, upriamene sledoval náš tupý výraz a takmer sa zadusil smiechom. Ak si myslíte, že pochopíte scenár 5 minút pred koncom filmu, tak sa, bohužiaľ, mýlite. Parádna zápletka stvorená v mysli génia, herci predvádzajú bezchybné výkony a nápadité sekvencie posúvajú konečný dojem zo snímky o úroveň vyššie. Bola som šokovaná a tie posledné konečné minúty, kedy si po namáhavom obsahovom maratóne chceme dopriať oddych, nás zovrie bizarné, najmenej očakávané rozuzlenie scenáristického chaosu. ()

StarsFan

Taková zajímavá šachová partie. Rozhodnete se věží sebrat soupeři střelce, ale ten je už blokovaný dámou. Zaútočíte na střelce tedy i koněm, přece jen nechcete o věž přijít. Protihráč ale nasadí na ochranu střelce další svou figurku a uprostřed pole se najednou vytvoří velká vzájemná blokáda. Všechno se stále víc a víc komplikuje, každý tah může rozhodnout o vítězi... Rozhodnete se zaútočit a najednou zjistíte, že jste v zadní části pole dostali šach mat. Celý ten boj kolem střelce byl jen důmyslným prostředkem na odvedení vaší pozornosti od hlavní pointy nepřítelova plánu. Podíváte se na celou hru znovu a najednou všechny tyhle drobnůstky vidíte. Vyjádřeno trochu metaforicky, ale přesně takový tenhle film je. Dodatek 7. srpna 2011: Čím častěji tento film vidím, tím více se mi líbí. Napoprvé se v ději ztrácite, napodruhé si užíváte onen "nový pohled" na celou zápletku, napotřetí začínáte znovu uvažovat, co se vlastně ve skutečnosti stalo. Podobně mnohovrstevný scénář je pro kriminálku něčím ojedinělým až geniálním a Keyser Soze pro mě, podobně jako pro miliony lidí na světě, ztělesňuje jednoho z nejlepších záporáků v dějinách filmu. ()

Arachneuss

Má to skvělou režii, dobré herce, kvalitní scénář a zajímavou pointu, s tím musím souhlasit. Ale ať se snažím sebevíc, ten film mi prostě nepřipadá tak geniální. ()

3DD!3

Precizní. Jeden z filmů, které chce člověk vidět ještě jednou už jen proto, že si znovu chce užít to jak krásně do sebe všechno zapadne. Každý podezřelý je bezvadně obsazený a všichni hrají na jedničku. No a ten závěr... paráda. ()

Hitman_47

Výborně natočený krimi thriller.. škoda jen, že pointa je jasná už po půl hodině filmu... ale skvělá atmosféra a chytře napsaný scénář pořád dělá z tohoto kousku něco výjimečného! ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)