Mumie se vrací

Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

• Nancy

Ani první Mumie mě nijak extra nechytla a druhý díl mi připadal jak naprosto to samé. Snad ještě v horší a méně zábavné podobě. Obsazením Rachel Weisz mě jako holku nikdo zrovna neuctí, ale pravda, že Brendan Fraser je docela pěkný. Přišlo mi, že tvůrci se spokojli s tupějším dějem, ale zato větší akcí. Asi je naprosto jasný cíl, za kterým byl tento film natočen a doufám, že už si dá jednou Hollywood pokoj a přestane točit sequely pro peníze.(21.2.2005)

Super druhý díl, kterému k dokonalosti chybí jen ždibíček. Mumie 2 má dvě neuvěřitelné hlášky a to jsou: "Mlč Alexi. Na hysterické scény jsem tady já" a "Musíte se za mě obětovat. V nebi vás za to jistě odmění" (následuje rozekání malými příšerkami). Trošku slabší pasáž je let vzducholodí a uřvanej negr, který vykradl místní zlatnictví. Ale náš medžaj (jak se to kua píše?) je ještě víc sexy, flashbacky jsou napínavé (jednou jsme se ségrou peovádělli podobný boj a já si narazila kostrč) a malý Alex není nepříjemný.(3.1.2011)

Nechápu jak někdo může takto naprosto zblbnout pokračování skvělého filmu!!!! Celý film, je jako horská dráha v které však chybí pořádný příběh. Závěr je jednoslovní tragédie. Takhle hrozné dig. efekty sem dlouho neviděl .... A doufam, že neuvidim (tak nic... Van helsing není o moc lepší) a doufam, že Sommers přestane točit a dá si už na pár let klid....(30.7.2004)

• sportovec

Námět i obsah a scénář šustí papírem žáků poškoláků. V momentech, v nichž si divák jižjiž téměř zvykne na to, že tu jsou alespoň některé příznaky místy zvládaného filmového řemesla, je knokautován násilně nakopnutým dějovým zvratem, který MUMII propůjčuje ráz hodně nastavované a čím dál bezchutnější kaše. Říká se, že pršet nemusí; stačí, když kape. Ale co si počít, když se jazyk lepí na patro a v nedohlednu je i ta efemérní občasná kapička nápadu, záblesku, vtipu, vytržení z pouště stále bezbřežejší nudy?(13.2.2009)

No rozdil mezi Mumii a Mumii 2 je podobny jako rozdil mezi Vetrelcem a Vetrelci. Tam, kde nas prvni film chtel ovladnout strachem, tajemnem, mystikou a trochou toho humoru, na nas druhy film pousti jednu akci za druhou, zadne momenty prekvapeni, zadna zahada, nic. Uvod je rychly a pak uz se to cele rozjede, film zapadl jeste vice do ryze americkeho akcniho zanru a tak se neni cemu divit, ze i tu trosku elegance co mela mumie tento dil ztraci. Avsak pro ty, kteri si uziji jen naslaplou akci, tem kterym nevadi primitivnost a absurdnost deje se zas dvojka bude libit vic. Ja osobne dam prednost ponekud strizlivejsi jednicce, preci jen dvojka je jen akcnejsi a povrchnejsi kopii originalu, ale tak lhal bych, kdybych napsal ze sem se u ni nebavil. Porad lepsi nez Kral Skorpion.(10.6.2006)

• - Celosvětová premiéra proběhla 29. dubna 2001 v Los Angeles. (Varan)

• - Když Alex zastaví vlak a pokusí se utéct, Imhotep spokojeně vystoupí z vlaku a ukáže na starověký chrám a nazve ho "Karnak". To je ale moderní jméno komplexu, pochází z arabštiny a znamená "pevnost". Starověké jméno, které by postava tři tisíce let starého Imhotepa měla používat, bylo "Per Amen", což znamená "Dům Amunův". (Morien)

• - Postava Izzyho byla pojmenována podle režisérova psa. (viperblade)