Mumie se vrací

The Mummy Returns

Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

Múmia je späť s novými akčnými dobrodružstvami. Už to nieje také ako prvý diel, ale stále ma to dokázalo zaujať (záleží len na vás, či sa chcete baviť). Skvelá Silvestriho hudba, fajn akcie, humor (John Hannah je ešte lepší ako v prvej múmii) a opäť napínavé dobrodružstvo. Ďalšia fajnová Sommersovka, kde aj Rick O´Connell povie vo filme, že všetko je to už otrepané (a sto krát videné). Oblúbené soundtracky: Evy Kidnapped, My First Bus Ride, We’re in Trouble, Come Back Evy, Return to the Underworld, End Credits. 80% - 4*(13.10.2009)

Král Scorpion zaprodal svoji duši bohu Anubiovy a ten jej postavil do čela armády, která smetla vše, co jí stálo v cestě. Poté se změnila v písek a tiše vyčkává až příjde čas.... Anubiusův náramek, kniha života, kniha smrti, mumie, pygmejové, velký brouci, Imphotep si je jistej, že mu hubu nikdo nerozbije a hrdinové zachovávají ledový klid v každé situaci. Archeologický film, jaké mám rád, spousta nadsázky a digitální orgie, které jsou schopny kolikrát držet krok i s LOTR. A synek Alex, který vnáší svěží vánek. Jo, jo, být tátou je hrozná dřina.(14.7.2006)

• Nancy

Ani první Mumie mě nijak extra nechytla a druhý díl mi připadal jak naprosto to samé. Snad ještě v horší a méně zábavné podobě. Obsazením Rachel Weisz mě jako holku nikdo zrovna neuctí, ale pravda, že Brendan Fraser je docela pěkný. Přišlo mi, že tvůrci se spokojli s tupějším dějem, ale zato větší akcí. Asi je naprosto jasný cíl, za kterým byl tento film natočen a doufám, že už si dá jednou Hollywood pokoj a přestane točit sequely pro peníze.(21.2.2005)

S prvním dílem se tenhle nemůže měřit ani omylem. Bohužel, tvůrci zřejmě veškeré opravdu kvalitní nápady nacpali do jedničky, no a tím pádem jim pro dvojku zbyl jen odpad. I když i ten je stále ještě celkem dobře koukatelný. Obě hlavní herečky, Weiszová i Velasquezová, na tom ovšem mají takřka zásadní podíl. Btw. Já mít doma takové dítě, jako mají Fraser a Weiszová v tomhle filmu, tak si buď hodím laso, nebo to děcko nějak zprovodím ze světa.(4.5.2003)

Neohrožená egyptoložka, její zbabělý bratr, který se štítí jakékoliv námahy, a její hrdinsky švihlý manžel. Navrch otravný synek a další zápletka s nebezpečnými silami zla je na světě. První Mumie velmi mile překvapila. Přibylo pár postav, narychlo spíchnutý příběh a jede se dál. Všichni víme, že návrat přišel zejména proto, aby producenti schrastili další dolary. Snažíme se překonat rozmáchlost jedničky, ale zoufale se nám to nedaří. To, že do dvou hodin nacpeme všechno, co si zamaneme a co snese velkorysejší rozpočet, neznamená záruku úspěchu. Výsledkem je přehuštěnost, mnohdy doslova chaos, jindy bohužel i nuda a přeplácanost. Jednička představovala šťavnaté dobrodružství plné výborných triků a cynického humoru, dvojka už lehce olizuje fantasy žánr. Triky jsou velmi často samoúčelné a nestrhnou, ač je to pořád solidní popcornová jízda. I jednička místy kašlala na logiku děje a pomohla si několika umělými popostrčeními, ale tady je to už sakra vidět. Jak Brendan Fraser, tak Rachel Weisz jsou znovu velmi solidní, ale na plátně si už tolik nerozumí (jednička byla přeci jenom o jejich opačných povahách a postupném sbližování se). Ale co, tady jde o úplně jinou zábavu. Klidně bych ocenil půlhodinu dolů.(11.6.2016)

• - Na začátku filmu se objeví zbraň M2 flamethrower, která byla však vyrobena poprvé až v roce 1940, tedy o 5 let později, než se děj snímku odehrává. (dc125)

• - Ve scéně přestřelky, kdy se Jonathan (John Hannah) s Rickem (Brendan Fraser) schovají do koupelny, zamíří Jonathan přímo do napuštěné vany. Když se přestřelka zklidní, vytáhne Rick Jonathana z vany a oba proskočí oknem. V záběru je Jonathan mokrý jako myš, hned v dalším záběru, kdy padají z pergoly, je však úplně suchý. (Marrty3)

• - Ve scéně po první bitvě "hodných" lidí proti Anůbisovu vojsku, kdy se „hodní“ radují z vítězství, kolem bojovníků nejsou žádná mrtvá těla jejich kolegů, přestože se v písek mají měnit pouze bojovníci Anůbisovi armády. (Marrty3)