poster

Mumie se vrací

 • USA

  The Mummy Returns

 • Slovensko

  Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  **

  Slabší odvar prvního dílu, ale pořád zajímavější než Cohenův Kabaret dračího císaře. Ta záplava digitálních triků se kolem vás prožene jako pouštní bouře, ale žádné škody nenadělá (možná si za čas vzpomenete jen na směšně mizerného Krále Škorpióna). Proč nevezmeš toho zpropadeného O´Connellyho židlí po hlavě, jak si zvyklý z ringu Rocku..?(22.1.2009)

 • Wacoslav1
  ***

  Tohle už tak dobře nefunguje. Přesně v duchu všech pokračování se to snaží nabídnout víc akce, víc vtipů a vůbec tak nějak víc všeho. Navíc podle některých prvků se zdá, že zde už tvůrci přešli od dobrodružného žánru do žánru fantasy, ale už to holt tak dobře nešlape a člověk se neubrání dojmu, že se dívá na recyklovanou jedničku, akorát o něco víc přehnanou. Ale ok abych jenom nepíčoval, tak před sesunem Stephena Sommerse do totálních bažin je to ještě slušný počin. Hudební doprovod působí na jedničku a tak se dá snad i odpustit, že to jinak není nic jiného než pokus prostě vydojit z toho nápadu další prachy po úspěchu prvního dílu.55%(28.5.2019)

 • MM_Ramone
  ***

  "Múmia sa vracia" po dvoch rokoch od uvedenia pôvodné filmu. Takže sa opäť rozpúta hollywodska popkornová jazda staroegyptskou mytológiou. Vrátil sa aj sympaťák Brendan Fraser a krásavica Rachel Weisz v úlohách Ricka a Evelyn, s ktorých sa stali manželia. Spolu so svojim osem ročným synom Alexom sa znova zapletú do nebezpečného dobrodružstva s mumifikovaným zloduchom Imphotepom, ktorému bude tento krát stáť po boku jeho stará láska Anck Su Namun. ***(17.8.2016)

 • Stegr
  ****

  80% - Druhá mumie byla, jak už to u dvojek bývá, mnohem rozmáchlejší. Na scénu přišel nový záporák, vrátil se ten starý, střetávaly se obrovské armády... Ale hlavně se vrátili Rick a Evelyn, jeden z nejlepších filmových párů všech dob. Z Eve najivky se ve dvojce stala Eve bojovnice, což bylo ještě víc sexy... Holt něco se mi tu líbilo víc, něco tu bylo horší něž v jedničce. Efekty, hlavně král Škorpion, se moc nepovedly, zato atmosféra mumií byla zachována měrou vrchovatou...(10.5.2007)

 • -bad-mad-wolf-
  *

  Otřesné pokračování sympatické Mumie, v němž je všechno střídavě buď šeredné, nebo naprosto imbecilní. Zpracování smrdí papundeklem a nepodařeným CGI, kouzlo zmírá v infantilních humorech, Johnu Hannahovi by jeden nejraději narval Imhotepa do anusu a legendární kapitolou se stává závěrečný boss fight, jenž je neodiskutovatelně tím největším peklem, jaké zatím CGI blockbustery vyprodukovaly. Kudy odteklo těch sto melounů rozpočtu? Sežraly ho digitální opice? Zatímco starým filmům s Indiana Jonesem zestárlé triky nevadí, jelikož jsou natočeny s citem, vkusem a tím, čemu se říká "kouzlo", druhá Mumie nabízí v akci trapnou choreografii s příšernými efekty, na něž se při impotenci scénáře bolí dívat. Něco navíc? Lhostejnost vůči detailům, nadřazenost selhávajících atrakcí a tupého humoru, logické lapsusy, otravné dítko a BOHUŽEL dosti sympatická ústřední dvojka, jíž je vám v tom trapasu upřímně líto.(13.9.2009)

 • - Budova, ktorá vo filme predstavuje Britské múzeum, je v skutočnosti University College London. V dobe natáčania sa múzeum rekonštruovalo a bolo na ňom lešenie. (Methodix)

 • - Přestože zmijí se kolem Egypta vyskytuje více než dost, žádná nemá svoje působiště přímo tam a navíc ani jedna není zmije egyptská. Had, kterým ohrožuje Anck-Su-Namun (Patricia Velasquez) nejdříve Jonathana (John Hannah) a poté Ricka O'Connella (Brendan Fraser), je podle vzhledu kobra stepní (Walterinnesia aegyptia), plaz dorůstající délky až 130 cm a vážící téměř kilogram. Patří do čeledi korálovcovitých. (Robbi)

 • - Ve scéně po první bitvě "hodných" lidí proti Anůbisovu vojsku, kdy se „hodní“ radují z vítězství, kolem bojovníků nejsou žádná mrtvá těla jejich kolegů, přestože se v písek mají měnit pouze bojovníci Anůbisovi armády. (Marrty3)