Mumie se vrací

The Mummy Returns

Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

Obsahuje spoilery: "Doufám, že budeš hodný chlapeček a budeš nás poslouchat." - "Paní, já neposlouchám ani vlastní rodiče. Proč bych měl vás?" - "Protože tvoji rodiče ti určitě nikdy do postele nestrčí jedovatého hada." Arnold Vosloo jako oživlá mumie podruhé. V podstatě vše, co fungovalo v jedničce, funguje i tady. Jenom už to není nic originálního, protože se to opakuje. Trikově je film na skvělé úrovni, krom toho triku s obřím škorpionem s hlavou Dwayneho Johnsona. Tam je vyloženě vidět, jak moc je kreslený. Jinak je tady super: Akce, humor, dívčí souboje, hromada mumií a neposedný synáček. "Tím jsi, hochu, rozpoutal reakci, která může vést až ke konci světa!" - 70%.(10.10.2019)

Nechápu jak někdo může takto naprosto zblbnout pokračování skvělého filmu!!!! Celý film, je jako horská dráha v které však chybí pořádný příběh. Závěr je jednoslovní tragédie. Takhle hrozné dig. efekty sem dlouho neviděl .... A doufam, že neuvidim (tak nic... Van helsing není o moc lepší) a doufam, že Sommers přestane točit a dá si už na pár let klid....(30.7.2004)

Vtip sice zůstal, ale dostavila se i trapnost. Navíc to roztáhli nejhorším možným, neoriginálním (a naprosto klišeovým) způsobem... avšak není to úplně špatný film. Mumii jako v (lepším) prvním díle drží nad vodou trojice Fraser-Weiszová-Vosloo. Dále je film podpořený "spratkem" Alexem, který je kupodivu docela sympatický. Opět tam rušivě působí praštěný John Hannah. To ale není to nejhorší - nejhorší jsou scény, které stojí jen na tricích a běhají v nich stovky hnusných příšerek - naprosto beze smyslu (jako např. "Pygmejové" nebo co to vlastně bylo). Přes to všechno to stále zůstává zábavným filmem plným docela dobrých hlášek.(23.11.2007)

Priemerný až mierne nadpriemerný film, na ktorý sa dá dobre pozerať. Oceňujem jeden fakt. To že do príbehu sa postavy dostávajú celkom prirodzenou cestou. Pokračujú vo výskume a natrafia na múmiu (alebo čo to bolo). Inak vo filmoch to býva, že "náhodou" do ich pokojného života OPAŤ zavíta zlo a pod.(22.10.2005)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. The Legend Of The Scorpion King ,2. Scorpion Shoes ,3. Imhotep Unearthed ,4. Just A Oasis ,5. Bracelet Awakens ,6. Evy Kidnapped ,7. Rick's Tattoo ,8. Imhotep Reborn ,9. My First Bus Ride ,10. The Mushy Part ,11. A Gift And A Curse ,12. Medjai Commanders ,13. Evy Remembers ,14. Sandcastles ,15. We're In Trouble ,16. Pygmy Attach ,17. Come Back Evy ,18. The Mummy Returns ,19. Forever May Not Be Long Enough,(17.5.2011)

• - Ve chvíli, kdy Rick (Brendan Fraser) a Evelyn (Rachel Weisz) v muzeu prostřílí nádoby s formaldehydem, které vzplanou, je vidět, že dva bojovníci mají na tvářích ohnivzdorné masky (čas cca 00:41:40). (Robbi)

• - Název filmu se poprvé objeví až na konci filmu. (POMO)

• - Druhý díl se snažil nalákat diváky i na v té době velmi úspěšného wrestlera Dwaynea Johnsona. Bohužel ve finálním souboji se diváci nedočkali legendárního wrestlera, ale pouze jeho nekvalitní digitální podoby vytvořené pomocí CGI. Ta není herci ani příliš podobná a film byl také často kvůli tomu kritizován. (DanielW94cz)