poster

Mumie se vrací

 • USA

  The Mummy Returns

 • Slovensko

  Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  ****

  Změna žánru z dobrodružně-komediálního hororu na počítačovou fantasy hru - to je gól. Pro Mumii opravdu dobrá volba. Už člověk nemusí nad ničím přemýšlet, protože když hrajete nějakou tu počítačovou hru, taky bezmyšlenkovitě paříte. A o tom právě pokračování Mumie je. Všeho je tu dost (někdy až moc), trysko-vzducho-loď je sice už dost silný kafe, ale proč ne. Vždyť tenhle "film" nezná hranice. Imhotep se řeže s O´Connelem už jako Neo v Matrixu a jeho procítěné hlášky ("Oh, I hate mummies!") mu hezky sednou do huby a jeho manželské handrkování plus mladý synátor - třešnička na dortu. I ten Scorpion-King vypadá jak z nějakého preview k právě chystané počítačové hře.(1.4.2003)

 • Shakers
  ****

  Múmia je späť s novými akčnými dobrodružstvami. Už to nieje také ako prvý diel, ale stále ma to dokázalo zaujať (záleží len na vás, či sa chcete baviť). Skvelá Silvestriho hudba, fajn akcie, humor (John Hannah je ešte lepší ako v prvej múmii) a opäť napínavé dobrodružstvo. Ďalšia fajnová Sommersovka, kde aj Rick O´Connell povie vo filme, že všetko je to už otrepané (a sto krát videné). Oblúbené soundtracky: Evy Kidnapped, My First Bus Ride, We’re in Trouble, Come Back Evy, Return to the Underworld, End Credits. 80% - 4*(13.10.2009)

 • Jeanne
  ***

  Tentokrát je „mumie“ ještě víc nezařaditelná ...je dobrodružným filmem o hledačích pokladů; je komediální se spoustou humorných situací; je filmem rodinným, protože je tu i typická role malého, hrozného, chytrého dítěte; historickým, protože nevychází z naší doby a navíc se dostává do Starověkého Egypta; snad i akčním s bojovými scénami; má sice ještě méně hororových okamžiků než první díl, ale něco strašidelnějšího se taky najde; a taky romantickým, protože je příběhem o lásce, co trvala tisíce a tisíce let, abychom se nakonec dozvěděli, že to byla jen iluze a užili si dramatický závěr...! Je tu mnohem víc scén z dávných egyptských časů, které vypadají úžasně, (povedená je taky atmosféra z londýnského domu) a navíc se díky nim propojuje s dílem prvním a osvětlí, co bylo ještě před tím než začal... Před tímto poznáním člověk jakoby „držel palce mumii,“ ale, co to vidíme? takže tak to tenkrát bylo ...a přehodnocujeme. Jenomže tu je konec a celý „důvod“ dobrodružství mumie a její pomsty se zhroutil. Takže pohádka o velké lásce, co trvala tisíce let byla hloupost a už zase je to vlastně smutný příběh. Co se mi zdá příliš, jsou malé šedé zrůdičky (zřejmě Pygmejové) útočící v pralese. Prostě vypadají, jakoby utekly z Harryho Pottera. Paradoxně mi nevadily scény střílení mumií z autobusu, které by se v běžném dobrodružném filmu zdály hrozné, ale tady jsou ještě OK. Prostě Mumie je film, co snese všechno. Možná to ani není film, kdo ví co je to za podivný produkt? :-)(3.11.2003)

 • -bad-mad-wolf-
  *

  Otřesné pokračování sympatické Mumie, v němž je všechno střídavě buď šeredné, nebo naprosto imbecilní. Zpracování smrdí papundeklem a nepodařeným CGI, kouzlo zmírá v infantilních humorech, Johnu Hannahovi by jeden nejraději narval Imhotepa do anusu a legendární kapitolou se stává závěrečný boss fight, jenž je neodiskutovatelně tím největším peklem, jaké zatím CGI blockbustery vyprodukovaly. Kudy odteklo těch sto melounů rozpočtu? Sežraly ho digitální opice? Zatímco starým filmům s Indiana Jonesem zestárlé triky nevadí, jelikož jsou natočeny s citem, vkusem a tím, čemu se říká "kouzlo", druhá Mumie nabízí v akci trapnou choreografii s příšernými efekty, na něž se při impotenci scénáře bolí dívat. Něco navíc? Lhostejnost vůči detailům, nadřazenost selhávajících atrakcí a tupého humoru, logické lapsusy, otravné dítko a BOHUŽEL dosti sympatická ústřední dvojka, jíž je vám v tom trapasu upřímně líto.(13.9.2009)

 • Jacinda
  ****

  Super druhý díl, kterému k dokonalosti chybí jen ždibíček. Mumie 2 má dvě neuvěřitelné hlášky a to jsou: "Mlč Alexi. Na hysterické scény jsem tady já" a "Musíte se za mě obětovat. V nebi vás za to jistě odmění" (následuje rozekání malými příšerkami). Trošku slabší pasáž je let vzducholodí a uřvanej negr, který vykradl místní zlatnictví. Ale náš medžaj (jak se to kua píše?) je ještě víc sexy, flashbacky jsou napínavé (jednou jsme se ségrou peovádělli podobný boj a já si narazila kostrč) a malý Alex není nepříjemný.(3.1.2011)

 • - V úvodní bitvě má Král Škorpión (Dwayne Johnson) štít na levé ruce, ale v několika následujících záběrech ho drží v ruce pravé. (infected)

 • - Ardeth (Oded Fehr) má na začátku filmu zbraň M1928 Thompson ráže .45 ACP. Lock-Nah (Adewale Akinnuoye-Agbaje) pak používá zbraně Lee-Enfield No.1 Mk.III ráže .303 British a Mauser C96 ráže 7.63x25mm Mauser. (dc125)

 • - Ve scéně po první bitvě "hodných" lidí proti Anůbisovu vojsku, kdy se „hodní“ radují z vítězství, kolem bojovníků nejsou žádná mrtvá těla jejich kolegů, přestože se v písek mají měnit pouze bojovníci Anůbisovi armády. (Marrty3)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace