Mumie se vrací

The Mummy Returns

Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

Král Scorpion zaprodal svoji duši bohu Anubiovy a ten jej postavil do čela armády, která smetla vše, co jí stálo v cestě. Poté se změnila v písek a tiše vyčkává až příjde čas.... Anubiusův náramek, kniha života, kniha smrti, mumie, pygmejové, velký brouci, Imphotep si je jistej, že mu hubu nikdo nerozbije a hrdinové zachovávají ledový klid v každé situaci. Archeologický film, jaké mám rád, spousta nadsázky a digitální orgie, které jsou schopny kolikrát držet krok i s LOTR. A synek Alex, který vnáší svěží vánek. Jo, jo, být tátou je hrozná dřina.(14.7.2006)

• Sobis87

Nebýt několika povedených vtipů a dobrého obsazení v čele s Brendanem Fraserem a Rachel Weisz, byla by to naprostá katastrofa. Atmosféra je nulová, za což může z části i podprůměrný vizuál troskotající převážně na otřesných tricích, se kterými se zde opravdu nešetří. Příběh je zbytečně překombinovaný a pitomý, což by se ještě dalo přežít, to, že film v některých pasážích vyloženě nudí, je ale už celkem zásadní problém. První Mumie poskytovala slušnou a řemeslně dobře zvládnutou zábavu, což se o zbytečném pokračování rozhodně nedá říct. 40%(19.2.2010)

Obsahuje spoilery: "Doufám, že budeš hodný chlapeček a budeš nás poslouchat." - "Paní, já neposlouchám ani vlastní rodiče. Proč bych měl vás?" - "Protože tvoji rodiče ti určitě nikdy do postele nestrčí jedovatého hada." Arnold Vosloo jako oživlá mumie podruhé. V podstatě vše, co fungovalo v jedničce, funguje i tady. Jenom už to není nic originálního, protože se to opakuje. Trikově je film na skvělé úrovni, krom toho triku s obřím škorpionem s hlavou Dwayneho Johnsona. Tam je vyloženě vidět, jak moc je kreslený. Jinak je tady super: Akce, humor, dívčí souboje, hromada mumií a neposedný synáček. "Tím jsi, hochu, rozpoutal reakci, která může vést až ke konci světa!" - 70%.(10.10.2019)

• Nancy

Ani první Mumie mě nijak extra nechytla a druhý díl mi připadal jak naprosto to samé. Snad ještě v horší a méně zábavné podobě. Obsazením Rachel Weisz mě jako holku nikdo zrovna neuctí, ale pravda, že Brendan Fraser je docela pěkný. Přišlo mi, že tvůrci se spokojli s tupějším dějem, ale zato větší akcí. Asi je naprosto jasný cíl, za kterým byl tento film natočen a doufám, že už si dá jednou Hollywood pokoj a přestane točit sequely pro peníze.(21.2.2005)

Tentokrát je „mumie“ ještě víc nezařaditelná ...je dobrodružným filmem o hledačích pokladů; je komediální se spoustou humorných situací; je filmem rodinným, protože je tu i typická role malého, hrozného, chytrého dítěte; historickým, protože nevychází z naší doby a navíc se dostává do Starověkého Egypta; snad i akčním s bojovými scénami; má sice ještě méně hororových okamžiků než první díl, ale něco strašidelnějšího se taky najde; a taky romantickým, protože je příběhem o lásce, co trvala tisíce a tisíce let, abychom se nakonec dozvěděli, že to byla jen iluze a užili si dramatický závěr...! Je tu mnohem víc scén z dávných egyptských časů, které vypadají úžasně, (povedená je taky atmosféra z londýnského domu) a navíc se díky nim propojuje s dílem prvním a osvětlí, co bylo ještě před tím než začal... Před tímto poznáním člověk jakoby „držel palce mumii,“ ale, co to vidíme? takže tak to tenkrát bylo ...a přehodnocujeme. Jenomže tu je konec a celý „důvod“ dobrodružství mumie a její pomsty se zhroutil. Takže pohádka o velké lásce, co trvala tisíce let byla hloupost a už zase je to vlastně smutný příběh. Co se mi zdá příliš, jsou malé šedé zrůdičky (zřejmě Pygmejové) útočící v pralese. Prostě vypadají, jakoby utekly z Harryho Pottera. Paradoxně mi nevadily scény střílení mumií z autobusu, které by se v běžném dobrodružném filmu zdály hrozné, ale tady jsou ještě OK. Prostě Mumie je film, co snese všechno. Možná to ani není film, kdo ví co je to za podivný produkt? :-)(3.11.2003)

• - Název filmu se poprvé objeví až na konci filmu. (POMO)

• - Brendan Fraser chtěl, aby jeho postava s rodinou bydlela v menším apartmánu. Nakonec ale byly „ubytováni“ do většího baráku, protože se v něm mohla odehrát velkolepější scéna souboje. Tento barák byl použit jako hlavní místo děje klasického hororu Přichází satan! (1976). (POMO)

• - Film vychází z předlohy staré 80 let. (Elisebah)