Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

ali-n

Múmia sa vracia je ešte stále príjemný rodinný (áno, miestami trochu drsnejší rodinný) dobrodružný film. Miestami nelogické konanie postáv, sem-tam úplne zbytočný záber. Čakal som, že Kráľ Škorpión dostane väčší priestor, ale nakoniec som bol rád, že sa tak nestalo, aspoň čo sa týka jeho polozvieracej digitálnej podoby. Mohla to byť omnoho pôsobivejšia finálna kreatúra, no vyzeral veľmi neprirodzene, na úrovni netvora z dema v nejakej počítačovej hre. Na druhej strane výborné akčné scény (jazda double-deckerom) a najmä osobné súboje z rôznymi typmi zbraní i bez nich. Nenudiace dve hodinky ... Rachel by u mňa osobne mala dostať hviezdičku naviac. Ešte porozmýšľam! :-)))) MOJE NAJ - Neviem, kde sa vzali (to asi nevie nikto), ale tie piďimúmie (či čo to bolo) domorodých Pygmejov v oáze s fúkačkami a nožmi ma dosť pobavili. ()

Seuata

Nuda? ne. Stejné jako jednička? Možná trošku, ale tak co čekat od dvojky za jiné téma? Myslím, že kvalitou to je na stejno jako první díl. ()

benny159

Druhý diel sa podaril rovnako, ako prvý, len ten kráľ Škorpión na konci bol nejaký......gumový, 16 bitový :D Inak som spokojný. Pre mňa správny dobrodružný film so správnym pomerom akcie a humoru. 75% ()

x_ander

Nařachaná verze jedničky, jen trochu přeplácaná, ne tolik vtipná, a s několika dírami ve scénáři. Pořád je však The mummy returns výborný dobrodružný velkofilm, jakých mnoho není. ()

moviepill

Celkom to ešte ujde, až na to, že z krehkej knihovnice sa stane neohrozená karatistka a vôbec je to nejaké prekombinované. Ešte že tam je strýček Johnatan a malý Alex, ktorí dodávajú filmu vtip. ()

Reapper

Více peněz = Více muziky, bohužel ale průměrné pokračování se špatným scenářem se spoustou logických chyb. Hlavní záporák nepředváděl tak dobrý výkon, jako v prvním díle, avšak chemie mezi ústřední dvojicí funguje celkem dobře. Samotný film uběhne rychle, ale vše je až příliš přeplácané, děj je prostoduchý a zápletka ubohá, na druhou stranu film je plný akce s dobrou atmosférou, což dokresluje vydařená hudba Alana Silvestriho. Bohužel ve filmu je spoustu kýčovitých a ohraných scén, které snímku ubírají na kvalitě. Z 50% se zde jedná o vykrádačku prvního dílu. Stupnice se sice stupn´uje, ale na první díl to prostě nemá... ()

gefr

Zbytečné pokračování výborného prvního dílu, Stálé opakování hlášek z 1 my zde moc nesedí. *** za obsazení a slušné tempo. ()

route60

Mumie se vrací je jeden obří level je to jak sledovat počitačovou hru, tady Stephen Sommers trochu přestřelil, meně je někdy více, Brendan Fraserje je výborný. 45% ()

Mattin

Sklamanie oproti jednotke... Napísal by som to asi upraveným komentárom z jednotky... "Jeden z mála filmov ktoré môžem pozerať takmer stále a stále dookola... Dokonca aj v jeden deň takmer 2x :D. Je to také menej milé, menej zábavné, menej akčné a opäť menej zábavné... a spomínál som už že je to menej zábavné ako jednotka? :/" ()

HellFireFery

Je pro mne docela překvapením, že tu má tento film tak nízké hodnocení. Dle mého názoru se jedná o důstojné pokračování originální jedničky. Je sice pravda, že mírně zaostává, ale to vše nahrazuje lepšími efekty a akci (když tedy pominu krále Škorpióna). PS: Rachel Weisz je nejkrásnější ženská na světě! ()

davistercz

Skvělý první díl a pokračování( jak se dalo čekat) opět pokur*ili. To snad ani není možné. Nesmyslné, nudné, jako kdyby se to kouzlo z jedničky najednou vytratilo. Opravdu velmi nepovedené. Avšak bylo zas příjemné vrátit se do pouště, zase k mumiím. ()

dudo24

Už to nemalo taký nevinný rozbeh ako v jednotke ale veľmi rýchlo sa rozpútala mela behajúcich múmií a nadprirodzených síl. Dosť veľa akcie od bitiek, šermovačiek po streľbu. Ale zase zaujímavý príbeh a super Weisz a Fraser. Na nezaplatenie bol strážca mesta mŕtvych, Ardeth s tompsonom v ruke. Aj keď sa toto pokračovanie zameriava viacej na akciu, má slabšiu gradáciu deja a menej takého tajomna alebo záhadnosti, stále to bola parádna dobrodružná jazda do egyptskej kultúry. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo