Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Ceberus

První Mumie nastartovala na přelomu tisíciletí boom vizuálních efektů a druhý díl v tom jen pokračoval, přidávaje bitevní scény digitálních davů. I druhý díl bych tedy považoval za nastartování digitální éry (první Pán prstenů vyšel v témže roce, první Piráti z Karibiku pak o dva roky později). Zub času byl ovšem nemilosrdný, takže ve srovnání s o dvacet let novějšími marvelovkami už efekty začínají zastarávat (finální boss je pak mezi grafiky dnes již považován za dost nepodařenou záležitost). To bohužel není úplně ideální v momentě, kdy film opravdu velmi těžce stojí na efektech. Dwayne Johnson je tady jen jako cameo, takže za skutečný počátek jeho velké herecké kariéry stále považuji o rok starší mumií zábavný spinoff Krále Škorpióna. Patricia Velasquez dostala více prostoru, včetně Final Female Fightu. Dětský herec Freddie Boath mi nepřišel moc přirozený, takže mě nepřekvapuje, že na svém kontě od té doby nemá žádný další film. Lehce slabší tři hvězdy. ()

diabolique

ach,...dvojka. Ako vacsinou, aj teraz to s pokracovanim az tak nevislo:( Trzby boli skvele(takze je to OK - mozme spravit aj trojku), ale ten scenar je uz drobatko o inom:( Stale vsak celkom prijemna zabava, aj ked kvalitu a dynamiku prvej casti to nedosahuje. ()

marlon

Nápadité, zábavné a dôstojné pokračovanie s nie menej kvalitnou výpravou a efektmi. Armáda smrti síce musela čítať obyvateľstvo celého starovekého sveta, ale vyzeralo to fakt super. ()

Žažulienka

Na můj vkus moc zefektované, přehnané a krapet předvídatelné... Ale moc se mi tu líbí Rachel Weisz, svým vzhledem se do role Nefertiti dobře hodila:) ()

Ogrb

Jedničku miluju, ale dvojka už je totální fantasmagorie, která sice slušně baví, ale její blbost vyloženě bije do očí. Slušné tři hlavně za Brendana a Rachel, Imothep pořád válí, ale ten kluk je otravnej až na půdu. Sommers to přepískl, tohle je první náznak blížícího se Van Helsinga. 6/10 ()

Akitenshi

Takové průměrné fantasy... možná by to bylo lepší, kdyby to nemělo nic společného s prvním dílem... tak bych od toho nic nečekal a nejspíš bych dal i o hvězdičku víc... ale pár vtipů se tam našlo a Brandan s Rachel jsou příjemný pár ()

Speck

Ten film je vážně neuvěřitelně trapný. Spousta pokusů o humor a hlášky naprosto zabíjí tuhle průměrnou akci. Oceňuji však flashbacky do doby faraonů, ty byly povedené a osvětlující. ()

Izz

Luxusně zprasené pokračování,které nemá s prvním dílem krom postav společného ABSOLUTNĚ nic.Tohle je jen nabubřelá triková exhibice plná otravných vedlejších figurek,zbytečných odboček od hlavní linie a Sommersova megalomanství,které film hrozivým způsobem zabíjí.Jedno z mých největších filmových zklamání. ()

vZeč

Těm čtyřem hvězdám se divím, protože tenkrát jsem byl hodně zklamaný. Celková přebujelost a přetlakovanost atrakcema mě opravdu po relativně komorní jedničce nesedla. Dneska ale vidím bezproblémový, lehký blockbuster, kde je všechno správně dobrodužně střelené a ano... i zábavné. ()

beso74

O chlp horšie ako pôvodný film (prípadne o jednu hviezdičku), ale dobre známy tím v zložení Stephen Sommers, Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah a Arnold Vosloo opäť ukázali, že to vedia podobne rozbaliť. Ako sme už u pokračovania zvykom, objavujú sa ďalšie postavy a dej sa dostáva na nové miesta, múmia sa rozhodla, že aj napriek nie príliš nadšeným ohlasom obyvateľov Londýna, to mesto má dačo do seba a rozhodla sa tam tak trošku pobaviť, samozrejme v rámci svojich možnosti a schopnosti. Jediná vec, čo mi na filme vadila, bola postava O'Connella juniora. A to som v čase, keď som to prvý krát pozeral nemal ani páru, aký priestor dostane v trojke... ()

papadoce

A mne sa to napríklad páčilo minimálne rovnako ako jednotka. Rocky 10 minút na začiatku bol príjemným spestrením, bohužiaľ na konci už utrpel vážne digitálne poranenie tváre, čo teda výrazne poškodilo film. Ale dá sa to riešiť popravou počítačových animátorov, čo by zabezpečilo, že podobný lapsus sa už nebude opakovať. Inak ide podľa mňa o slušný dobrodružný filmík so všetkým čo k tomuto žánru patrí. Fantázia, akcia, humor, krásna výprava. Samostatnou kapitolou vrátenej múmie je Ráchel. Óóóóó Ráchel. Tak tá hádže jeden sexi outfit za druhým a jednému neostáva, než chcieť ju vyklátiť zľava zprava, srať na Imotepa či obrie škorpióny. Ja by som si vedel predstaviť aj niekoľko pokračovaní múmie, ak by v tom hrala. No čo, som proste filmový fajnšmeker. ()

departed

Klasický pokračování. Všechno větší a debilnější. Jako malý jsem si to samozřejmě neuvědomoval, jenže teď jsem v tom tu podradnou kvalitu viděl. Všeho uděláme víc, jenže jakost samotnýho filmu půjde do kopru. Aspoň, že Rachel byla v té době hodně slušná kost. ()

ŠpetaMarek

Ty kráso, na to jak jsem po letech zkritizoval jednicku, tak tady nevím, jestli je to moje guilty pleasure, ci proste nedoceneny film. Vsechny postavy se nejak uklidnily a otravnost prenechaly malemu klukovi, ktery ani tak moc nestve. Misto zaporaka-nezaporaka Imhotepa, je tu zaporak nejvetsi... cas/tikajici hodiny. A kdyz si clovek povzdechne, ze vlastne z Imhotepa udelali vedlejsi postavu, tak vas na konci odmeni tragickym uzavrenim osudu. Asi bych mohl napsat 20 veci, co je na tom filmu spatne, ale z nejakeho duvodu je to zabavnejsi jak jednotka. I dvojka předběhla dobu, da se rict, ze je to jeden z prvnich digibordelu vubec? ()

wef

Moc přehnané scény a scénář. I tak je Mumie se vrací velice slušnou komedií, ale taky bude vždy zbytečným pokračováním. Brendan Fraser je herec, kterému se ocenění vyhýbají jen kvůli tomu, že Oscary neuznávají komediální žánr. Rachel Weisz Mumie nastartovala kariéru. A režisér Stephen Sommers by si měl vybírat lepší scénáře, teď mluvím o všech jeho filmech. ()

Toustovač

Po překvapivě svěží a zábavné jedničce skoro až neskutečná příšernost. Všechny postavy z ničeho nic získali na trapnosti a vážně se nedá brát jediná z nich. (UPDATE 2013: Když od toho člověk po letech nic nečeká, tak je to najednou mnohem lepší.:)) ()

HarveyDent

Pár dobrých vtípků, neohrožený Fraser s chutí nakopat všem hnilotinám zadek a The Rock jemuž byste mohli spočítat pixely. 65% ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo