Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Bigfuckman

Mummy is back! Co jsem to řek?! Když se řekne mumie, hned se každý zeblije! Ne však z dvojky nýbrž z trojky. Druhý díl je celkem průměr, jistě to však nebyl záměr. Krásky Ank Su Namon s Neferiti chtěl by Imhotep převeliký. Jenže je tu problém štíří král, jenž si černé raťafáky přivolal. Ty ho chráněj, pro něj žijí snad i proto mediaše bijí. Jen ten grafik co velkého škorpíka stvořil snad aby hlavou do země se bořil. ()

Renie42

Ubírám hvězdu za toho divného krále Škorpiona, který v jednom filmu je klaďas a tady ne. Na dvojku jsem se těšila, líbilo se mi, jak se to trochu vrací i do jedničky, aby se to divákovi trochu připomnělo. Skvělý Anup (Anubis), můj nejoblíbenější bůh starověkého Egypta, byl skvěle "oživen". ()

migele

Ale jo, jak to hrálo v televizi tak sem jsem nato vždy díval, nemůžu říci, že se mi nelíbí, ale už je to moc okoukané. Jinak efekty skvělé. ()

intro

Není to sice tak dobrý jako první díl, ale pořád je to celkem zábavná oddychová podívaná. Mumie se vrací je sice pekelně přepleskaný film, ale já mám ty mumie prostě rád. ()

Cahous

Je to des od hercu (cest vyjimce R.W.) az po silene efekty. Ale nejakym zahadnym zpusobem to cloveka "bavi" az do konce. Ale mozna to bylo jen ocekavanim, s jakou dalsi blbosti tvurci prijdou. ()

Nessos

Slabší než první díl, ale pořád vynikající. Kombinace Fraser - Weisz nenudí ani po dvou hodinách. Atmosféra z prvního dílu se sice lehce vytratila, ale mě to vůbec nevadilo a film jsem si užil. ()

RyanRainheart

První díl byl nadprůměrný, bohužel druhý díl spadá do kategorie ne zrovna zdařených pokračování. Navíc mi opět potvrdil rčení většiny pokračování, že více je někdy méně. ()

mikhail

Myslím, že "Cival" to zhodnotil veľmi dobre. Celý scenár sa mi zdal písaný narýchlo, horúcou ihlou, po nečakanom úspechu jedničky. Postava a príbeh okolo Kráľa Škorpióna a Imhotepa...veľmi slabý príbeh. Ešte dodám, že špeciálne efekty sú horšie ako v jedničke. ()

Kubi21

Horší než jednička. Není to ale vůbec špatné. Průměrná dobrodružná zábava s postavami, které jsem si v prvním díle oblíbyl. Toto vědomí a úžasný spratkoidní synek zvedají mé hodnocení na 4*. ()

princesofpersia

Scénář stejně pitomoučký jako v předchozím díle jenže jedničku zachraňuje roztomilá naivita, originalita, jednoduchost a romantika. Rachel Weisz se pro druhý díl naučila kung fu když ještě byla princeznou v Egyptě, Brendan zase v mateřské školce pro zachránce světa a létající balon je třešnička na dortu... Nicméně docela dobře jsem se pobavila, ten létající černoch byl vtipnej a oči Brendana Frasera pořád stejně hezký :) ()

KucC

Poněkud slabší pokračování, přibyly efekty a podobné vychytávky, ale osobně si nemyslím, že je to to pravé, co tohle pokračování potřebovalo. ()

Olafsson

Tři věci: Dobrý triky.. Patricia Velasquez je s tou ofinkou a krásnou tvářičkou mega sexy kočička... Zjistil jsem že mě lehce irituje hlas Rachel Weisz.. :) ()

RigorMortis

Chudák Imhotep, akoby nestačilo že ho dali dole raz, ešte to treba zopakovať. Takže sa nám na obrazovky znova vracia frajer Brendan Fraser, rozkošná Rachel Weisz a po novom aj ich filmový synátor plus ako pozornosť podniku dokonca sám veľký The Rock. Tu to však mohlo pokojne skončiť. nasledujúci tretí diel bola zbytočnosť a škoda divákovho času. ()

helrohir

Slabšie než prvý film, aj keď nie o veľa. Pozitívom je tá istá osádka hercov ako v jednotke, ktorý sú ešte krajší (Rachel) a komickejší (John Hannah). Negatívom je tak trocha slabší scenár a niektoré prvky ako chlapík so vzducholoďou alebo úplne CGI kráľ škorpión. V každom prípade si tento film rád pozriem aj opakovane. ()

anyonecek

Horší 2. díl, který byl až příliš počítačově překombinován a namísto vtipu a příběhu hrál na efekty. Potěšila mě účast Dwayna Johnsona, ale na to že hrál tak blbého krále Scorpiona, tak to tam ani nemusel bejt. Typickej 2. díl, kterej je zase o poznání horší, naštěstí tady to dopadlo ještě slušně. ()

Wooke

Podľa mňa bola aj táto múmia na úrovni tej prvej a ešte k tomu to okorenil malý chalan, ktorý bol vtipný. Čo dodať, ak ste videli prvú Múmiu, tak si pozrite aj túto. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo