Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Jardys88

Možná se vám to nezdá ale pokračování Mumie mi po shlédnutí přišlo mnohem lepší než první díl. Možná drzý Rickův spratek celkový dojem trochu kazí a pointa, že Evelin i Rick jsou dávní potomci egypťanů je přitažená za vlasy...přesto mne Mumie se vrací zaujala více než Mumie ()

aronofsky

Je to neuvěřitelné, ale Mumie se vrací vykrádá svou předchůdkyni. Prostě vzali ten samý děj a přidali k tomu jednoho malého caparta a film byl na světě! ()

Skunkiee

Množství nevtipných "rádoby"-hlášek, přehlídka digitálních efektů, celkový dojem ovšem působí jako přeplácaný Disney Land. Z příběhu mumie se stala atrakce bez smysluplného příběhu, postrádající vtip i logiku a nabubřele pompézně kráčející k povinnému happy-endu. Několikrát jsem se od srdce zasmál, ale pouze hlouposti Hollywoodu, který z nás dělá takové tupce, až to není možné. Archeoložka uprostřed starobylé hrobky v přiléhavém červeném tričku bez jediné smítky, s nakadeřenými vlasy, z obličeje stékající make-up. Tenhle film je prostě šílená hovadina, který pobaví hodně tupého a nenáročného diváka. ()

Mc.Flurry

opet hlavni role Brandon a Rachel? jako co dodat? obzvlast na moji oblibenbou zemi...Egypt je fakt uzasnej a ja tohle muzu:-) jako druhej dil je taky dost dobrej:) Imothep fakt sexyboy no:-D jako fakt sranda podivana:-) Johanatan a jeho prusery to nema chybu...a malej syn a jeho pruser s naramkem? nejvic:-D fakt dobra dobrodruzna komedie a celkem i akcni nikoliv horor jak to tu pisou...to by meli vyskrtnout...ale zkracene dvojka se dost povedla:-) esi si trofnou na trojku tak sou dobrry.. ()

shinlove

Pokračování sice bylo slabší, ale přesto moc zábavné s opět stejně skvělými výkony. Přesto musím dát o hvězdičku méně, protože už to nebylo tak skvělé, jako první díl. 3* ()

Vanila01

Nejvíc si snad zaslouží ten drzý kluk :D. Na něj byla vážně podívaná a celý film se dal na dráhu černějšího humoru, který tento film nadlehčuje. Opravdu dobré... ()

chosan

Nechci urazit ničí komentáře ale naprosto nesouhlasím že 1 je lepší než druhý díl tady prostě neplatí pravidlo 1 a dost 2 je prostě mnohem lepší jak vtipem tak akcí a triky jsou také lepší než v prvním díle nemohu jinak než za 90%. ()

plostenka

Škoda že tento film byl myšlen vážně, jinak by z toho možná vznikl film plný nadsázky a napětí, ale dopadlo to tak, že hlavní hrdinové kosí nepřátele po desítkách, záporné postavy se chovají zcela idiotsky a korunu tomu celému nasazuje osmiletý chlapec, který vždy zachrání situaci a jeho slabošský strýc, jehož význam jsem za celý film nepochopil. Také by se hodilo jiné pojetí akčních scén, při kterých by divák měl tajit dech a ne se neustále pousmávat, ale to by už bylo lepší předělat celý film. No co už ... ()

marien1039

Kdysi mi přišlo, že je to lepší než jednička...ale ty doby jsou dávno pryč. Po dlouhé době jsem se na oba díly zase mrkla a první díl mě bavil celou dobu. Tohle byla zábava, ale ne tolik jako první díl. ()

zeromen

Slušný druhý díl, i když některé efekty by bylo možno udělat i doma na svém počítači. Ale jinak to ujde. ()

Pythonator

Mít přespříliš kritický zrak někdy škodí. Tady v tom případě to škodí tomuto filmu. Díky puritánským pseudointelektuálním chytrákům a zaslepeným negramotným primitivům je Mumie se vrací značně podhodnocený film. 65%??? Vážně? Proberte se, lidi. Musím dát plný kotel, aby bylo vidět, že je tu aspoň někdo kdo se dívá na film očima a ne prdelí. Mumie se vrací splňuje všechny parametry popcornového sequelu. Je tam více akce, více dobrodružství, více efektů (především více fantasy prvků), více humoru a více postav. Tudíž je logické, že se mi to líbí VÍCE než jednička. ()

Poga

Úprimne, čakal som, že pokračovanie bude horšie, ale v podstate je to taká priemerná zábava ako jednotka. 50% ()

Himbajz

Tak jak bývá zvykem, s jedničkou se to nedá měřit. Dávám ale tři hvězdy za to, že jsem kupodivu neumřel, i se dá dokonce říci, že jsem se i bavil . Hlavně jsou ale tři hvězdy za zpracování. Vše jak má být. Bohužel ale patří do kategorie jednou vidět a to stačí. Podruhé už jenom jako kulisu při slepování letadýlek. ()

KajunkaB

Dvojka si mě získala tím, že tam mnohem častěji vystupoval můj mrtvý oblíbenec, a film měl podle mého lepší atmosféru než známější jednička. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo