Indiana Jones a Chrám zkázy

• USA Indiana Jones and the Temple of Doom (více)

Indiana Jones se svým dětským společníkem Quanem prchají před čínským zločineckým gangem v doprovodu americké zpěvačky ze Šanghaje. K útěku použijí omylem letadlo, které patří právě šéfovi gangu, což se Indianovi a jeho společníkům nevyplatí. Piloti ze stroje vyskočí na padácích, když předtím vypustili z letadla všechno palivo. Hrozí katastrofa v podobě nárazu stroje do okolních hor. Indiana si však poradí. Společně se svými průvodci vyskočí z letadla v gumovém nafukovacím člunu, který je nejenom úspěšně dopraví na zem, ale díky tomu, že dopadne do řeky, je dopraví i do Indie. Indiana by nejraději pokračoval do Dillí a pak domů do Ameriky. Místní vesničané ho však požádají o pomoc v podobě záchrany vesnice. Vyznavači zla z nedalekého paláce ukradli totiž vesnici její kouzelný kámen, který vesničanům poskytoval ochranu a úrodu. Indiana se se svými průvodci do chrámu vypraví a zde brzy zjistí, že se ocitl přímo v hlavním sídle sekty Thuggů. Ti zde nejenom uctívají bohyni smrti Kálí, ale také zde v jakémsi tajném dole hledají poslední kouzelný kámen, který má dát jejich bohyni moc ovládnout celý svět. Indiana se zprvu snaží najít jak kámen nešťastné vesnice, tak zachránit dětské otroky, které Thuggové nutí v dolech rozbíjet kameny a hledat poslední kouzelný kámen. Velmi brzy jsou však Indiana i jeho průvodci Thuggy zajati a ti se z nich snaží udělat oběti své krvelačné bohyni... (TV Prima)

Brit

Jelikož jsem tento díl viděl jako první a v kině, mám na něj nejlepší vzpomínky. Úžasná honička v důlních vozících je snad nejlepší honičkou v dějinách kinematografie. A na cool hlášky je tento díl asi taky nejbohatší. ()

Bilky

Za tento film som musel vysoliť celýx 9,-Sk Ruské a naše stáli 3,4,5,-Sk ale za americké filmy sme museli platiť nekresťanská praxy :) Ale stálo to za to! Aj keď naivita 80-tyx rokov trošku zostarla, stále ma INDY svojské kúzlo a úspex MÚMIE len potvrdzuje že dobrodružné rozprávky majú svoje publikum vždy isté. Najviac sa mi páčili hlášky tej SPIELBERGovej buxty a jej doťahovanie sa s Indym. A najviac mi vadil ten malý šikmáčik a ten vlezlý hudobný motív... Tento diel u mňa o 10 menej ako 1-ka: 77% ()

(fjw)

Další pecka od Spilerberga. Různé zdroje sice uvádějí, že je to nejslabší díl z trilogie, ale mě se velmi líbí. Víc vtipu, velmi dobrá hudba od Johna Williamse a výborní herci. Za pět:) ()

Weirdman

10/10... Možno najslabší Indy, ale aj tak si odomňa zaslúži plné skóre... Veď splnil to čo mal a parádne. Nenudil ani sekundu, človek sa smial každú chvíľu a pri akcii sa tvorcovia totálne odviazali a dali tak filmu punc jedinečnosti :) ... Len to indické prostredie mi nešmakuje tak ako kresťansko-európske motívy, či tie najnovšie - juhoamerické... ()

Miloško

Klasická indianovka,zábavná,napínavá,kvalitne natočená,a najmä oproti jednotke aj dosť strašidelná.Hostina v tom paláci bola naozaj chutná..... :-) (DVD,17.08.2008) ()

Seuata

Na pokračování vcelku vyvedené, avšak už s komerčnímy následky. Film není tak propracovaný, přesněji mu chybí ta krásná atmosféra jedničky, je tu více akce, takže nadchne více mužské obecenstvo. Ale i tak velice pěkně zpracováno, 4 lepší hvězdičky (skoro 5 horších :D ) ()

moviepill

Prvý film s Indianom, ktorý som videl už ako malý ešte s nemeckým dabingom. :o) Tá scéna s rebríkom mi dodnes naháňa zimomriavky. A ten svietiaci posvätný kameň som vždy túžil mať vo svojej izbe na poličke. Výborná výborná výborná záležitosť! ()

swinevenca

Tolik rozdílů oproti jedničce tam není, bohužel změna Indyho kolegyně je zásadní a k horšímu a honička za archou dává větší smysl než všechny ty orgie v druhé polovině tohodle filmu. ()

Nowasek22

Druhý díl už nebyl tak skvělý, jako ten první, ale stále se dalo na co dívat. Harrison Ford to prostě hraje úžasně a stále se tenhle díl řadí mezi ty, které bych s klidným svědomím shlédl znovu. ()

Darth Kedr

Druhý díl drží vysoko nastavenou laťku velmi zdatně, ale je dost odlišný od prvního dílu. To však není vůbec na škodu. Nervydrásajících akčních scén si užijete do sytosti, čas u filmu utíká neskutečným tempem. Skvělý zážitek i po tolika letech! ()

dadinka

Tenhle Indy je jedním z důvodů, proč se přimlouvám za možnost víceúrovňového hodnocení. Nemůžu mu dát čtyři hvězdičky, když jsem je dala Poslední křížové výpravě, a té zas nemůžu dát pět, když jsem je dala Dobyvatelům ztracené archy. Takže jsou to takové lepší tři hvězdičky, co mají dost blízko ke čtyřem, ale ne zase tak, aby to na ty čtyři bylo:) U Chrámu zkázy to prostě tak nějak nebylo ono. Na ječák hlavní hrdinky jsem byla už od prvního okamžiku alergická (snad má v originále příjemnější hlas) a líbila se mi snad jen v těch několika chvílích, kdy zrovna neječela, nefňukala ani nepronášela poznámky zhýčkané primadony typu "je tu někde telefon?" Ve zdejších komentářích často zmiňované dětské utrpení mnou ale docela otřáslo. A od naskočení do důlního vozíku až do konce filmu to byl zase starý dobrý Indy. A pak už jsem jen s lehkým dojetím čekala, až se v posledním záběru za ohbí cesty vynoří indická drobotina a přemýšlela, jestli přece jen nedat ty čtyři hvězdičky:) ()

x_ander

Když jsem ve svém hodnocení Dobyvatelům archy trošku přidal, tak tady musím ubrat. Chrám zkázy to u mě má opět na pomezí mezi čvtrtou a pátou hvězdičkou, ale tentokrát budu přísnější a to proto, že Indy se trošku odklonil od nastaveného konceptu (žádný pořádný úvod, žádní náckové - prostě jen po hlavě se ocitne uprostřed indické epizodky). Ačkoliv je to pořád perfektní film, který v závěru hraje i na temnější strunu, a přinese geniální akci na důlních vozících, tak si tu jednu hvězdičku nechám v záloze. ()

blondboss

Legenda pritiahnutá za vlasy - aj takto by sa dalo charakterizovať toto šialenstvo. Na jednej strane perfektné dobrodružstvo, veľa akcie a (čo vyzdvihujem najviac) veľa ľahkého humoru, ktorý pobavil. Na druhej strane ale mi táto dvojka prišla veľmi kŕčovitá a naozaj pritiahnutá za vlasy. Možno v tej dobe to malo svoje čaro, ale keď si to človek pozrie po dlhšom čase, tak si povie - Preboha, ako mohol tento film získať Oscara za vizuálne efekty? :) Každopádne pobavilo. 68 % ()

tonton78

můj první Jones, kterého jsem viděl v kině a jeden z prvních filmů viděných v kině vůbec...na to prostě nelze zapomenout a pro mě nejoblíbenější díl serie. ()

kobras5

Výrazně horší snímek, než-li jeho předchůdce... Nechybí zde Harrison Ford, což je jedině dobře, bohužel tentokrát má po boku nesympatickou Kate Capshaw, ale co se krajiny týče, tak více než polovina filmu v temných, ničím nezajímavých interiérech moc kvalitě nepřidává a ničím nezajímavý příběh také kvalitě nenapomáhá. 40% (viděno česky). ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (více)