Indiana Jones a Chrám zkázy

• slovenský

Indiana Jones a Chrám skazy

Dobrodružný / Akční

USA, 1984, 118 min

Druhý Indiana Jones v podobě snad až bezchybného Harrisona Forda poskytuje po vzoru jedničky opět velkou dávku svěží akce, navrch okořeněné o pár vtipných momentů. Ve střední fázi je trochu temnější a také se mnohem více vyžívá v nechutnostech, což ovšem není úplně na škodu, neboť uznejte sami, kde jinde byste mohli spatřit tolik nechutného hmyzu pohromadě, či alespoň vzdálěně přes obrazovku přivonět k lahodným opičím mozečkům a polévky z očí? Já myslím, že nikde... Co mě však na filmu docela dráždilo, byl ten malý klučina Shorty, jehož schopnosti se spíše než dítěti podobaly zmenšené verzi šikmookého supermana. 8/10(30.5.2008)

Indyho dvojka je trošku moc zběsilá a kašle na postavy, ale honička na důlních vozících a závěrečná "neřešitelná" situace na visutém mostě patří k vrcholům série.(19.5.2008)

Druhé pokračování Indyho tak nějak postrádá kouzlo prvního filmu. Jde tu především o čistou akci a na vykreslení charakterů postav už nezbývá prostor.(19.5.2002)

Indyho dobrodružstvo pokračuje síce trošku slabšou, no aj tak nezabudnuteľnou časťou. Do cesty sa doktorovi Jonesovi totiž zamotá mladá, uvrešťaná a preafektovaná ženská s malým až trapne nebojácnym chlapcom, čo dosť uberá na atraktivite, pretože mnohé scény vyznejú nedotiahnute a naivne. Ale inak super nápad, znova krásne kulisy a priestory. 80%.(16.10.2006)

Souhlasím, že jde o nejslabší film trilogie - a i přesto je to jeden z nejzábavnějších filmů vůbec. Sice se mi více líbili jako protivníci nacisti, ale film je opět jako jízda na horské dráze - jedna akce stíhá druhou. Chvílemi je Steven trochu nechutný, ale jen kvůli honičce na vozíčcích jsem byl tehdy na filmu asi pětkrát - to ovšem lístek stál asi deset korun.(20.7.2003)

• - Film vydělal celosvětově 333 miliónů, což z něho dělá nejméně úspěšný díl ságy. (Reiniš)

• - Vzhledem k tomu, že lanový most přes řeku byl reálný a při závěrečném boji nešlo o žádný trik, netroufnul si Spielberg po mostě chodit. Raději ho objížděl dva kilometry. Stejně tak většina záběrů se pak odehrává v jeho první nebo poslední třetině, filmaři měli strach na něj vstoupit hlouběji. (don corleone)

• - Ve scéně, kdy je Kate Capshaw zasypána brouky, má na sobě 2000 kusů hmyzu. (don corleone)