Indiana Jones a Chrám zkázy

Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones a Chrám skazy

Dobrodružný / Akční

USA, 1984, 118 min

Dříve tento snímek působil zábavně a temně, ale po delším čase se skoro neustále směji při zadních projekcích u některých scén nebo šílené fádnosti "triků" (to mluvím hlavně o scéně s krokodýli...). Přesto je Indianova druhá pouť zajímavou ukázkou nové zkušenosti, která se naskýtá nejen jemu, ale i Stevenu Spielbergovy, který ochutnává trochu temnější svět než je zvyklí. Harrison Ford je jediný pravý Indiana Jones a to ví naprosto každý, takže k němu není prostě co říct. Pro fanoušky Indyho povinnost, pro ostatní bych to raději nedoporučoval, aby se pouze a jen nesmáli:). Kdysi jsem tento komentář měl napsaný jinak a lépe, ale zmizel, takže teď už se nebudu dál rozepisovat.(1.6.2004)

Mě to přišlo vtipnější než první díl a i o trochu zabavnější, ale zase v prvním díle bylo více akce a střílení řekl bych. Jinak furt stejně skvělé Indy má tentokrát po boku jednu otravnou ženskou s kterou je ovšem taky sranda ,,sáhni si tam sám!" hlavně ze scéna kde sedí u večeře v tom paláci to bylo asi nejzabavnější ani jednou se při filmu nenudíte a taky se mi dost libila cesta vozíčkem v dolech. Indy je super!(21.11.2013)

Soundtrack John Williams: 1. Anything Goes [2:53] ,2. Fast Streets of Shanghai [3:42] ,3. Nocturnal Activities [5:56] ,4. Short Round's Theme [2:31] ,5. Children in Chains [2:45] ,6. Slalom on Mt. Humol [2:25] ,7. The Temple of Doom [3:00] ,8. Bug Tunnel and Death Trap [3:31] ,9. Slave Children's Crusade [3:25] ,10. The Mine Car Chase [3:42] ,11. Finale and End Credits [6:19],(27.5.2011)

Měkký klobouk, kožená bunda i bič jsou zpět. Ford s šarmem souseda odnaproti se vrací, a ač první dobrodružství rozjel tenhle archeolog ve velkém stylu, o úsečné sarkasmy a velmi dobře natočenou akci nepřijdeme ani nyní. Kupříkladu honička na důlních vozících patří mezi hvězdný okamžik druhého indianovského dobrodružství. Stejně vymazlená je i scéna na visutém mostě vysoko nad hladovými aligátory. Přesto mi tohle druhé temné dobrodružství, ve kterém se představuje Spielbergova manželka Kate Capshaw, sedí z původní trilogie určitě nejméně. Můžou za to mimo jiné i slabší kulisy a bohužel i příběh, celková uječenost i přetlak hlušších míst.(9.7.2016)

Určitě je to největší slabota Jonesovské trilogie. Chytrost příběhu zde ustupuje ve prospěck akce, takže postavy a zápletka jsou skečovité a slouží jako pozadí pro akci. Takhle natočený Happy End nepovažuji za šťastnou volbu, takhle si to určitě vymyslel Lucas, ten má takové kýčovité nápady. Ale akce je super. Film je určitě stokrát lepší než nějaká mumie.(19.2.2005)

• - Když byl film uveden do kin byl označen jako rasistický. (don corleone)

• - Nechybělo ale moc a Steven Spielberg ji nikdy nepotkal, protože první volbou pro její roli byla Sharon Stone. (don corleone)

• - Indiana (Harrison Ford) chce ke konci filmu zlikvidovat padoucha stejným způsobem jako v první díle, a to zastřelením. Děj se ovšem odehrává o rok dříve, a proto mají jen diváci možnost si na tuto situaci vzpomenout. Děje se tak ale zcela úmyslně a situace nabízí množství interpretací. (SeanBean)