Indiana Jones a Chrám zkázy

• slovenský

Indiana Jones a Chrám skazy

Dobrodružný / Akční

USA, 1984, 118 min

Druhé zapráskání doktorským bičem si udrželo vysoce dobrodružný standard, avšak humor byl tentokrát o hvězdu skromnější.(23.7.2011)

Je to sice asi nejslabší díl série, ale přesto o hodně moc převyšuje většinu podobných filmů. Pro mě je Indiana Jones prostě kult a nikdo mě nepřesvědčí o opaku... "voduuuuuu! voduuuuuu! ....... vodaaaaaa! vodaaaaaa! :-).(15.2.2003)

Souhlasím, že jde o nejslabší film trilogie - a i přesto je to jeden z nejzábavnějších filmů vůbec. Sice se mi více líbili jako protivníci nacisti, ale film je opět jako jízda na horské dráze - jedna akce stíhá druhou. Chvílemi je Steven trochu nechutný, ale jen kvůli honičce na vozíčcích jsem byl tehdy na filmu asi pětkrát - to ovšem lístek stál asi deset korun.(20.7.2003)

Spíš bych dal 4,5* - není to totiž úplně dokonalé dílo jako například následující Indy a poslední křížová výprava. Každopádně strhující akce v dolech je... je strhující i po dvaceti letech. A vůbec celá druhá polovina je vrcholnou ukázkou našlapaného dobrodružného roller-coasteru.(19.5.2002)

A mně se tenhle díl líbí nejvíc! Má největší spád, a o to tady přeci jde. Jen ti nacisti mi tam chybí:-)(23.5.2002)

• - Během psaní scénáře se George Lucas rozváděl. Pochmurná nálada se tedy projevila na scénaři, který je temnější a strašidelnělnější než u ostatních dílů. (HarveyDent)

• - Roli Willie Scott měla hrát Sharon Stone. (Kulmon)

• - Ve scéně, kdy je Kate Capshaw zasypána brouky, má na sobě 2000 kusů hmyzu. (don corleone)