Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Carlossss

Co si budeme nalhávat... Rocky I. až IV. jsou jako přes kopírák, ale v každým z nich je něco jiného, co mě baví. Když jsem sledoval čtvrtý díl a viděl jsem flashback z dílu prvního bylo mi to jasný, čím se jednotlivé epizody od sebe liší. Bylo to náhledem na svět. První Rocky bojoval sám se sebou. Čtvrtý Rocky bojoval s ideologií... všechno zmohutnělo. Rocky se přestěhoval z malého bytu do vilky... Rockyho ego nabubřelo... navzdory těmhle faktům se celá serie povedla a dle mého laického pohledu závěrečný souboj s Dragem je nejlepší ze všech. ()

BitlDjus

Dostali jsme se k filmu který mě ovlivnil na tolik, že si z něj beru ponaučení nějakých pár let. Rocky IV. je pro mě opravdu nejlepší díl z celé série, nezapomenutelný trénink, geniální hudba, zarostlý a v kurevsky dobrý formě Stallone a nadopovaný, slizký rusák Lundgren. Film mě několikrát dokázal rozbrečet, nakopnout a také mě nechal se zamyslet. Miluju tenhle film. "No pain!, No pain!, No pain! " ()

ilemas

Tento díl mám nejraději. Parodie, provokace, propaganda, srovnání jak to vypadá v USA a jak v Rusku. Velmi skvělá hudba a nejkrásnější v tehdejší době Brigitte Nielsen. ()

Maddlis

Z mého pohledu nejlepší Rocky ze série. Výborný kontrast mezi ruským strojem Dragem a americkým bojovníkem Balboou. Sledovaný trénink na počítači vs. poctivý tvrdý přírodní trénink na venkově a na závěr parádní boj. Famózní Sly a neméně dobrý Dolph Lundgren zřejmě v životních rolích. Za mě zaručeně 5*. ()

lekr

Stallone natočil úžasně geniální akční snímek s výbornou hudbou, výborným dějem, skvělou akcí a nechal zazářit tehdy neznámého Dolpha Lundgrena....Nejlepší díl hned po jedničce... ()

peto12

Rocky 4 je najlepeší už len preto, lebo je tu akčňák Dolph Lundgren. Škoda, že mu v tomto filme Ivan Drago zabije najlepšieho parťáka Rockyho - Apolla Creega. ()

Martin741

Oproti slabsiemu filmu Rocky III prichadza scenaristicky a rezisersky podstatne silnejsia 4-ka. Mame tu vsetky klise 80. rokov : dobre a spravne USA vs. Risa Zla /ZSSR/ a na tom sa vezie Rocky Balboa vs. Ivan Drago /Dolph Lundgren- Vyhlidka na Vrazdu s Rogerom Moore-om/. Po pozreti brutalneho treningu a posledneho zapasu mam chut zacat doma boxovat s chladnickou/kvetinacom/nabytkom. Mimoriadne kvalitny film, ale na kultovu jednotku aj tak nema, Rocky 1 je najlepsi diel serie. 95 % ()

zdenotvor

Čo sa týka motivácie, súboja dobra proti zlu, príroda verzus technika atď, to je všetko pekné a dokonalé, ale to ostatné ..nemôžem si pomôcť na mňa to až tak nezapôsobilo. ()

Vyhy

Po lehce průměrném třetí díle tu opět máme kvalitní čtyřku. Jsem překvapený, že mě tak bavila. Některé momenty je třeba brát s humorem, přesto vydařené. I tak mi ale chybí ten starý mladý Rocky ve svém malém kamrlíku, jak se snaží okouzlit svou dívku a box je pro něj vším. Kde jsou časy prvního dílu. Ale co ... toto byl taky kvalitní nářez s průhledným příběhem. ()

Jino

Rocky se opět vrací a tentokrát v příběhu hraje velkou roli pomsta. Tím pádem se tento díl přiblížil nejvíce k akčnímu žánru (aspoň teda podle příběhu). Čtvrtý díl má výborného záporáka v podobě Ivana Draga (samozřejmě za to může Dolph Ludgren - asi jeho jedna z nejlepších rolí). Ještě bych chtěl vyzdvyhnout trénink v Rusku, ten je parádní. ()

Rocky88

Do USA přilétá vysoký blonďák s postavou připomínající antické hrdiny, amatérský mistr světa, který posléze přijme výzvu Apolla Creeda, aby se s ním utkal v exhibičním zápase. Tím blonďákem je Ivan Drago, který v ringu srazí Apolla třemi údery, jenž následně umírá přímo v ringu. A to samotřejmě Rocky jen tak nenechá a vyzívá Ivana k souboji. Souboj se má odehrávat v Rusku, takže se Rocky musí pořádně aklimatizovat, a také si musí při tréninku vystačit s hlubokým sněhem, kládou (rozuměj strom, to,co roste v lese v přírodě..), tažným vozíkem a balkonem na zkracovačky, kdežo Ivan trénuje v moderním centru, kde z něj vyrábí provtřídního zabijáckého robota. Byl jsem zvědav, jaký bude Rockyho závěrečný proslov (čekal jsem nějaký trapný proslov k Adrianě), ale studená válka se na tomto snímku podepsala více než citelně, takže se Rocky tentokrát vyjádřil k samotnému lidstvu. Nebýt toho úvodního podvodu na diváka (Apollo dostane tři rány a je po něm, kdežto Rockymu Drago uštědří takovýchto ran stovky a Rocky je stále na nohou) a příliš uspěchané stopáži, bylo by to za pět hvězd....PS: Dragovy krvavé oči byly parádní. ()

marcek

Všechny díly Rockyho jsou řekl bych pořád to samý, ale člověka to neomrzí. Tenhle díl, byl podle mě nejlepší ()

Petoss1

Ďalšia časť v ktorej bude Balboa chcieť pomstiť nešťastnú smrť Creeda, ktoré zabije pri exhibičnom zápase Ivan Drago. A tak sa dej presúva do Ruska. Film je opäť nadupaný a má svoje čaro hoci neverím žeby Rusi skandovali Američanovi. 85% ()

WoWoW

"On není člověk." I tak by se dal nazvat Mr. Balboa, ten film byl po dvou slabých dílech opět naprostá bomba a to možná i postavou Dolpha Lundgrena, který byl přesně takový jakého si rusa amerika osmdesátých let představovala, prostě stroj bez emocí. ()

MrPierc

Naprostá hrůza ! Rocky je podán uměle - umělost je typická pro přelom 80.-90. let (roboti, umělá hudba, vše jen jako). Zápas je převeden do politiky, kde se setkává americký nacionalismus s ruským fanatismem. Problém tu je, že je to úplně jinak se cvičební technikou - to USA měla PC a moderní vychytávky pro trénink a Rusko doping. Americký kýč na konci, kde se publikum vrhá na Rockyho stranu a dokonce i vedení mu tleská, už je jen výsměch. ()

selviskhed

Je to zvláštní, ale na Stalloneových scenářích je něco neobyčejně fascinujícího. Když se ohlédnu za Rockyho příběhy, musím dojít k zřejmému přesvědčení, že jde o naprosto banální vypravování, která by vlastně měla být úplně nezajímavá. A přesto jsem dal zatím všem filmům ze série Rocky pět hvězd. Jde o to, že mám pocit že se v nich reší něco velmi zásadního a důležitého. Mám pocit, že se v nich (možná nezáměrně ale o to opravdověji) pracuje s něčím nevědomým, s něčím archetypálním, s něčím prastarým a stále živým. Z literatury mi Rockyho příběh ze všeho nejvíce připomíná mýty, hrdinské eposy nebo staré pohádky. Jak mýty tak Stalloneho scénáře jsou úsporné, možná primitivní a barbarské a v jistém smyslu patetické, ale především velmi efektivní a spjaté s životem. Rocky IV. má možná nejlepší soundtrack jaký kdy v jakém filmu byl. ()

O´Neill

Leč miluji každý díl této série, čtvrtý díl rozhodně vévodí. Po všech stránkách dokonalá podívaná! Námět je sice pořád stejný, provedení je ale ještě více cool než u předchozích dílů. Začátek je smutný, a Rocky je motivován více než kdy předtím! Vydává se na cestu do Ruska, kde jej čeká tvrdý trénink a ještě těžší utkání. Co k tomu říct? EPICKÉ! Hudba měla dostat oscara, stejně jako song Eye of the Tiger! Absolutně nejlepší díl z celé série, po všech stránkách dokonalé dílo! Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl). ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)