Stíny v mlze

(seriál)
Krimi / Drama
Česko, 2022, 14 h 5 min (Minutáž: 63–78 min)

Radim Špaček

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, (více)

Epizody(12)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Malarkey

Říkal jsem si, že musím na novinky České televize být trošku shovívavější. Hlavně jsem si to připomněl cirka v půlce tohoto seriálu. To jsem si myslel, že ho vypnu a už se na něj nechci nikdy podívat. Stíny v mlze totiž není úplně nejlepší kriminálka. Ale ono to dost možná bude i tím, že u nás obecně má obrovskou konkurenci. Začnu u herců. Jirka Vyorálek a Petra Špalková, coby vyšetřovatelé určitě super. Horší je to s jednotlivými příběhy, kde sice kvituji, že ne vždycky je vražda, ale naopak ve většině případů je hromada nelogičností, nesrovnalostí a nesmyslů. O kvalitě natočené akce snad ani netřeba mluvit. Doteď třeba nechápu, co tam ti kluci na té vyhlídce čichali za výpary. Ropáci hadr. Naopak se mi ale neskutečně líbila dcera Petry Špalkový Anděla Tichá, která tu, prý za zmrzku, působila hrozně šikovně a autenticky. V půlce seriálu jsem si navíc uvědomil, že mě vlastně vůbec nezajímá to vyšetřování, ale spíš vztahy hlavních postav mezi sebou a hlavně nosná linka táhnoucí se celým dějem s Mirkem Hanušem. Třeba zrovna Jarda Plesl hrál takového pitomce, že jinému nebylo rovno. Závěrečným dílem mě ale seriál nakonec přesvědčil, že ztráta času úplně nebyl, ale znova bych ho už vidět nechtěl. ()

Tosim

MUSÍŠ JÍT DOPMŮ, ZKAZÍ SE TI PRSA. TA KUŘECÍ, CO MÁŠ V KUFRU. Scénárista Zdeněk Zapletal má za sebou jak výborné (Soudce AK), tak příšerné seriály (Policajti z centra), tohle je takový střed. Herci jsou záruka, režie je pevná, příběhově to kolísá a Miroslav Hanuš má tento rok další zářez na pažbě, co se týče výborných rolí. ()

Fr

„TUHLE FÁZI VYŠETŘOVÁNÍ NESNÁŠÍM. NIC NEMÁME, NIC NEVÍME, NETUŠÍME, KTERÝM SMĚREM SE VYDAT. JE TO JAKO LOVIT STÍNY V MLZE...“   Dvanáct solidních krimipříběhů. Nejvíc mě oslovil ten o kriminalitě mladistvých (by ses kurva státe měl zamyslet…). Na hovno je, že když se objeví někdo známější – je to většinou padouch. Dobře je udělaná linka s „ústředním sráčem“. Objeví se v epizodě třeba jen na pár minut a přesto zaujme. Líbilo se mi i konečný vyústění. Rozhodně nic, na co bych vzpomínal, ale ….     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se unýst malou holku. 2.) Jsem policajtka s rodinou.   ///                    PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

slunicko2

Příjemný duchaplný krimi seriál s odbytým koncem. 1)  Jsou tu 48letý mile ironický Jiří Vyorálek (kriminalista Černý), 47letá uvěřitelná Petra Špalková (kriminalistka Malá), 48letý nijaký Jaroslav Plesl (manžel Malé), 75letá šaramantní Regina Rázlová (matka Malého), 21letý nepřesvědčivý Tomáš Mrvík (syn Černého), 59letý vynikající Miroslav Hanuš (mstivý propuštěný vězeň) a 37letý přitažlivý Petr Panzenberger (vyšetřovatel Kucharčík)._____ 2)  Spoiler. Škoda přeškoda, že tvůrci si nedali práci s věrohodnějším závěrem. Poslední díl se logicky zabýval soubojem propuštěného vězně s kriminalistkou. Bohužel však na rozdíl od invenčních a vtipných předchozích částí se 12. pokračování stalo přehlídkou zmatečné nudy._____ 3)  Tak si počkáme na další řadu, bude-li. ()

argenson

Krimi seriálů se u nás točí hrozně moc a kvalit Případů 1. oddělení jen tak něco nedosáhne. Takže v případě Stínů v mlze jsem nakoukal jedenáct poměrně průměrných kriminálek. Navíc jsem měl problém s castingem Petry Špalkové do podobné role, ale zvykl jsem si. Naštěstí to má zajímavou vedlejší linku s Miroslavem Hanušem, která v posledním díle vyústí v luxusní finále. Skvostná je tady i Regina Rázlová, která v předposledním díle praví: "Hele, von ten socialismus nebyl úplně špatnej." Což z úst dcery komunistického místopředsedy vlády a bývalé prominentní členky souboru Národního divadla zní neskutečně půvabně. ()

• „Prank“ je zlomyslný žert. (sator)
  • Amálie (Anděla Tichá) na konci zpívá píseň „Skyfall“ od Adele. V samém závěru epizody pak tato píseň zazní i v originále. (griph)
  • Na cestě k bunkru u Stříbrného jezera (neboli Sádráku) nastupuje Hrbek (Miroslav Hanuš) u opavského nádraží do trolejbusu, který jede do Kylešovic, tedy přesně opačným směrem, než leží Sádrák. (hudys666)