Stíny v mlze

(seriál)
Česko, (2022–2024), 28 h 12 min (Minutáž: 63–78 min)

Radim Špaček

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (více)

Série(2) / Epizody(24)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Inozuka

Ke konci jsem se nějak adaptoval, ale po prvních dvou dílech jsem si říkal, že tohle se fakt nepovedlo a to i přes skvělé obsazení - Vyorálka, Hanuše a Plesla mám fakt rád. Linka Hanušova mstitele nadbytečná a nedotažená, chemie v policejním týmu mizerná a dialogy vesměs dost prkenné. Jediné, co mě fakt dostalo byla hláška "Toho Neužila nemám rád," Police Truck od DK při závěrečných titulcích jednoho dílu a chytře udělaná úvodní znělka. A i přesto, že jsem si zvykl na klišovitost a polovičatost tohoto seriálu, nějak nedokážu pochopit, proč ho ČT natočila. ()

Sammy.Boy

Řekl bych, že ČT umí točit určitě i lepší krimiseriály. Jako nenáročná podívaná na pondělní večery ideál, ale jinak se to vyjma finálního dílu a excelentního Miroslava Hanuše celkem halí ve stínech průměrnosti a nezachraňuje to ani výkon Jirky Vyorálka, který mě osobně v celé sérii velmi mile překvapil. ()

Snorlax

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál má několik podob, skvěle udělanou znělku, hudebně i vizuálně, zajímavou linku s bývalým vězněm, která je napínavá od prvního do posledního dílu, scenáristicky naprosto nezvládnuté příběhy, těch náhod je skutečně převelice, naprosto odpudivou hudbu a něco příšerného v roli mladého Černého. K Mrvíkovi bych dodala snad jen to, že roli řádně zmrvil. Neustále se stupidně tlemí a poslouchat jeho nechutné ráčkování je za trest. Kudláč složil něco, co mi v první chvíli připomnělo sekající se přehrávání při plné paměti počítače, škubající se hudba fakt není mým šálkem kávy. Jedinou náplastí na tato sluchová příkoří je slušně napsaný a výborně zahraný Hrbek. Kdyby byl seriál sestříhán se stejnou invencí jako znělka pouze z příběhu Hrbka a k tomu se dodala nejstarší Malá v podání velmi dobré Rázlové, byla bych nadmíru spokojená. ()

mirkath1

Konečně krimi, které vypadá civilně a postavy nejsou strojené , Občas mi v našich filmech totiž připadá, že koukám na herce ,co čtou svoji repliku. I když by mě zajímalo jestli skutečně naši kriminalisté ,,vytěžují " sousedy, nebo řeknou, že je prostě vyslechnout. Nějak se nemohu zbavit dojmu, že tyhle výrazy zní z úst tak trochu divně. Petra Špalková je v roli uvěřitelná a konečně obsadili normální ženu a ne nějakou líbivou modelku. ()

EddieIron

Ta čísla vpravo nahoře jsou nesmysl! Vůbec ne špatný seriál se stoupající tendencí a nejlepším závěrečným dílem. Petra Špalková vynikající, její dcerka Andělka Tichá rovněž, Jiří Vyorálek - žádné překvapení - ten je skvělý všude, Regina Rázlová výborná a Miroslav Hanuš? Z takového padoucha by byli hotoví i v Americe! Shrnutí: Nebudu tvrdit, že jsem nic lepšího nikdy neviděl, ale bavilo mě to. ()

• V epizodě jdou hlavní vyšetřovatelé do tetovacího salonu vyšetřovat původ tetování. Salon působí svým umístěním, že je v centru Ostravy (exteriér U Zrzavé Mary), ale ve skutečnosti je to tetovací salon Fantasmagoria Art v Ostravě - Zábřehu. Reálný majitel salonu hraje postavu „tetovaného“. (Mgr.Magorius)
  • Produkčně nejnáročnější scénou v seriálu byla sekvence únosu autobusu z 10. epizody, na které se podílelo kromě herců a základního štábu ještě spousta dalších lidí včetně policejní zásahové jednotky, kaskadérů, pyrotechniků či početného komparsu. (Česká televize)

Související novinky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

V pondělí 16. ledna v 11 hodin dopoledne proběhla tisková konference České filmové a televizní akademie (ČFTA), během které byly mimo jiné zveřejněny nominace pro jubilejní 30. ročník předávání cen… (více)