Reklama

Reklama

Stíny v mlze

(seriál)
Česko, (2022–2024), 27 h 31 min (Minutáž: 58–78 min)

Režie:

Radim Špaček

Scénář:

Zdeněk Zapletal

Hrají:

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

(více)

Recenze (102)

Vajonek 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem si myslela, že to bude úplný propadák a ona se z toho nakonec vyloupla docela slušná kriminálka... Určitá křečovitost, mnohdy umělé, šroubované nebo zbytečné dialogy (příklad za všechny - "smoothie" kecy :D) či některé nelogičnosti při vyšetřování případů úplně nevymizely ani po pár prvních dílech, docela mě tam taky většinou štvaly různé drobné vsuvky ze soukromí detektivů, které často působily vyloženě jako vata tím, jak byly nepodstatné pro další děj nebo zůstaly nedořešené. Jak mám docela ráda Petru Špalkovou, tak do téhle role mi moc neseděla. A nešla mi vůbec dohromady ani se slizounem Pleslem, kterého jsem zde taky nějak nemohla vystát, ač jinak patří mezi moje oblíbenější herce. Ale... přes určitá zmíněná negativa jsem se s postupujícími díly docela začala na pátrání Malé a Černého těšit. Nějak jsem si na ně asi zvykla, případy, které řešili, byly docela zajímavé, do toho oživení v podobě zasazení děje na Ostravsko, které je pro mě zatím spíše neznámé a ráda jsem ho trochu omrkla alespoň prostřednictvím tohoto seriálu. Příjemně překvapil v typově hodně odlišné roli od všech, které dosud měl, Jiří Vyorálek. Výborná byla také např. Regina Rázlová, i Pavel Panzenberger se mi jako detektiv líbil. O Miroslavu Hanušovi ani nemluvě, ten si svou zápornou roli musel vysloveně užívat, bylo to vidět a dokázal Hrbka ztvárnit tak, že z něj šel opravdu děs a tísnivá atmosféra prakticky vždy, když se objevil. Jak mi většinou vadily ty soukromé linky příběhu, užívala jsem si příjemně přirozené scény Malé s dcerou Amálkou, tam tvůrci trefili do černého (s malým "č" tedy :D), když se rozhodli obsadit skutečnou dceru Petry Špalkové, jejich symbióza a dynamika vztahu matka-dcera se sem krásně propsala. Také bych Petru Špalkovou pochválila za sehrání posledního dílu, to zvládla opravdu skvěle, uvěřitelně, asi proto, že zde byla více matka než policajtka, na kterou se mi v této sérii, jak už jsem psala výše, příliš nehodila. Docela mě naštvala přílišná neuzavřenost celé krimi. Možná ale jen vytvořená půda pro další řadu..? Jestli bude, asi si ji celkem ráda zase pustím. A kdyby se podařilo odbourat některé popsané menší či větší nedostatky, možná i přihodím hvězdu navíc. V tuto chvíli lehčí nadprůměr v rámci svého žánru a 60 %. ()

Lukes15 

všechny recenze uživatele

Jak to zhodnotit...? Začátek slabý, konec výborný.. Celkově bych za to dal asi jen 3, ale za fantastického Jiřího Vyorálka a ještě lepšího Miroslava Hanuše tu hvězdičku přidám. Možná je škoda, že dějová linka s Hanušem byla kromě posledního dílu tak upozaděna.. byla často zajímavější než některé případy v jednotlivých dílech. ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

Jestli mam pro neco slabost, tak jsou to ceske kriminalky. I kdyz za zahranicni konkurenci zaostavaji, me proste u toho domaciho valeni bavi. Tohle je takovy ten nas prumer. Celkem uveritelne pripady, zajimava ustredni dvojice kriminalistu. Urcite nijak neurazi ani postava propusteneho vezne a jeho dejova linie. A jako Ostravak, jsem mel o duvod vice byt spokojeny.-). ()

Hrabovo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Anděla Tichá je nejroztomilejší holčička ve střední Evropě, Regina Rázlová je nádherná stará dáma, no a jinak není co pochválit. Nechápu, proč v seriálech, ať jsou situované kamkoliv v ČR, hrají vždycky pražáci, jako by jinde herci nežili. Zrovna Ostravsko má typickou melodii řeči, na kterou zde ovšem můžeme jen vzpomínat. Doufám, že nebude 2. série! ()

MT_Y 

všechny recenze uživatele

Bude obsahovat SPOILER : Seriál není špatný, ovšem na úroveň "případ 1. Oddělení" to nemá na zdaleka, bylo to kde kdy strašně utahaný, uprostřed dílů jsem kolikrát Zapoměl o co jde. Linka Hanuše mi přišla zbytečná, nudná a ano až trapná, buď se ta linka měla stát během tří dílů (pak se případně soustředit na něco jiného) nebo naopak v posledních třeba dvou, zkrátka mi tato linka přišla úplně zbytečná, umělé držená tam. Linka s podvádějicím manželem, no co bych k tomu řekl, prostě deb*l, kteréj namísto toho aby s ženou promluvil raději oj*de kolegyni a nevím sprominutím, ale tak to je, jak ta blbk* prostě pak "jo v pohodě jako jedeme dál" jako cože? To není "nevěra" to už byl doslova románek, možná by z toho byl vztah, to už dle mě jako no radši nic, strašně mi ten blb lezl na nervy, chudinka jedna malá, on si jezdí do Rakouska a bbuhvi kam ještě, ale že hold pracuje i jeho žena to je prostě asi hřích no :D Nejvíc mě rozsekalo když dělali bramboráky a on "ruce" asi jakože nebude nic dělat, sobeckej tupec... Ne fakt jako tady mě ta linka a hlavně jeho postava fajt vytacela jako... No co se týče závěru, no ten byl dost očekávaný, přiznám se že jsem fandil aby se Malá a Černý dali do kupy, takže za mě zklamání. No celkově 5/10 ()

Galerie (700)

Zajímavosti (51)

  • Start série byl plánovaný na 8. ledna 2024. Odsunut byl však o čtvrt roku. V epizodě Snadné cíle (2024) se totiž objeví střelec ve škole, což by krátce po tragédii na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (21. 12. 2023) nebylo vhodné. (rakovnik)
  • Během filmování se před kamerou objevilo také 30 skutečných policistů a 20 kaskadérů. Na natáčení se průběžně podílelo rovněž zhruba 1 000 komparzistů. (Česká televize)
  • Magnetofon, ze kterého je policista Černý (Jiří Vyorálek) okouzlen, je Sonet duo – československý kufříkový cívkový magnetofon, který vyráběl podnik Tesla Pardubice v letech 1959 až 1966. (sator)

Související novinky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

V pondělí 16. ledna v 11 hodin dopoledne proběhla tisková konference České filmové a televizní akademie (ČFTA), během které byly mimo jiné zveřejněny nominace pro jubilejní 30. ročník předávání cen… (více)

Reklama

Reklama