Curro Jiménez

Španělsko, 1976

Scénář:

Fernando Merino

Francisco Algora, Sancho Gracia, José Sancho, Manuel Alexandre, Miguel Palenzuela, Saturnino García, Patty Shepard, George Rigaud, Paco Mora, Cristina Galbó (více)

Populární španělský seriál o Curro Jimenézovi, legendárním španělském zbojníkovi. Zbojník obratný jak s pistolemi, tak i s noži se objevil celkem ve 42 dílech. Titulní roli vytvořil Sancho Gracia. Seriál se odehrává hlavně v oblasti krásné přírody Andalusie a samozřejmě můžeme obdivovat i kolorit andaluských vesniček a měst (Cordoba, Sevilla). Česká televize odvysílala šest dílů s českým dabingem a to poprvé v roce 1981. Jednalo se o těchto šest epizod: Převozník z Cantillany, Setkání, Dvacet tisíc uncí zlata, Povstání v Andalusii, Únos a Zázrak. (Hennes)

Baroque

príliš si na to nespomínam, ale viem, že to pre nás v tej dobe bol skoro poloboh, o ktorom sme vykecávali na základke o106. dnes, s istým vytriezvením, to beriem samozrejme ako patetický nárez v južansko-temperamentnom štýle... ale tak to už chodí. na komentároch niektorých idiotov sa tu však pobavím viac, ako na ružovom panterovi. napr. taký kingik (ktorý píše recenzie "bez servítiek", tak ako bez akéhokoľvek náznaku inteligencie. btw, ak tu píše niekto brutálne recenzie, je to verbal. nie kingik, podobajúci sa na rosenberga)... iq nižšie, ako percentá udelené tomuto seriálu. o vkuse ani nehovoriac... ()

vinducha

Pecka mého dětství , mimo Majora Zemana to byl snad jediný počin , v kterém se něco na obrazovce dělo a nejen tlachalo , jak bylo v té době normou. Kuro byl španělský Jánošík a co mi okamžitě vyvstane na mysli po vyslovení jeho jména , je ta zakřivená kudlička. ()

Krasnoludek

Seriál mého mládí. Dávám tři hvězdičky, protože seriál byl natolik dobrý, že si ještě dnes vzpomenu, že jsem ho viděl a líbil se mi. Ale přitom byl asi natolik nevýrazný, že už si přesně nevybavím o čem byl. Takže ze svého pohledu bych řekl, že se jedná o takovou lepší španělskou telenovelu. ()