mls

Musím sa priznať, film ma príjemne prekvapil tým, že som sa pri ňom nenudil tak ako som čakal. Bolo to práve preto, že tvorcovia vytvorili v tomto filme atmosféru úplne inú ako v jedničke, nesnažili sa iba hlúpo kopírovať originál, stanovili si tu iné cieľe. V prvom rade ohúriť diváka dokonalými trikmi a popri tom posunúť dej k možno trochu dejovejšiemu Revolution. Až neočakávane som bol viac spokojnejší s tou druhou časťou - Reloaded sa totiž vyvinie takým smerom, ktorý mohol len málokto predpokladať. Navyše kamera je vo filme vynikajúca, tú by som pred pôvodným dielom rozhodne vyzdvihol. Aj hudba by bola sama o sebe dobrá, často ju však kazil až prekvapujúco neschopný strih, ktorý mi často až bil do očí. Aj celkové vyznenie filmu ako celku bolo dosť nesúrodé, napríklad rave scéna v Sione by bola sama o sebe geniálna, ale v prepojení zo zvyškom pôsobila trochu divne. Nehovoriac o akčných scénach, ktoré boli poväčšinou ostro samoúčelné, naproti prvému Matrxiu, kde boli pre príbeh podstatné. Je pekné, že Wachovski dali do filmu 100 Smithov a počítačového Neo, ale čo mi to sakra pomohlo? O skutočnej akčnej(to skôr vizuálnej) lahôdke ani nemožno hovoriť, pretože agenti sa bili horšie ako 5 ročné decká a v deji sme sa týmto bojom nikam neposunuli. Oveľa kladnejšie by som ohodnotil nahánačku na diaľnici, ktorá je vážne asi "best ever". Ináč výhrad by som mal samozrejme ešte viacej ale to by som musel trochu spoilerovat. Spomeniem iba scénky Nea a Belluciovej, či Nea a Trinity na konci, ktoré FAKT hraničia s trápnosťou. Škoda že vo filme nie sú nejaké dobré dialógy, tieto síce nenudia, no nie sú ničím výjnimočné. Suma sumárum so všetkými týmito výhradami nám už veľa kladov nezostáva a tak za najväčšie plus považujem už spomínanú zmenu štýlu. ()

Johnny

Ach jaj. Prečo MR nie je o takú polhodinu kratší, pričom by vyhádzali všetky zbytočné scény ako napr. party v Zione a la MTV... Potom by snáď film ako celok nevyzeral tak plytko a rozhodne by pôsobil viac kompaktne. Jednotku čo sa týka originality sa prekonať nepodarilo, ani čo sa týka príbehu ani čo sa týka trikov (hej, zlepšili sa, ale len v rámci 4-ročného odstup), ale to som ani nečakal. V každom prípade druhá polovica filmu začala naberať grády až do extrémne dobrého záveru a tak neostáva nič iné, len sa tešiť na Revolúciu. ()

#47

Prakticky nulový děj....opět pouze efekty, efekty, efekty...pořád dokola to samé...bitva ve "Skutečném světě" je sice opět graficky vynikající...ale zatraceně DLOUHÁ...už je toho prostě moc...jenom proto že mě zajímalo co má ten Neo za lubem a jak to teda všechno sám spasí jsem to dokoukal až do konce...prostě jde jenom o vykalkulované tahaní peněz z kapes fanoušků...nic víc, nic míň. ()

TETŘEF

Po zhruba 4. shlédnutí: Je zajímavé, jak se nám s běžícím časem Reloaded mění. Některé triky už prošedivěly, střih nepůsobí tak kompaktně a bojové laskominy se časem zajedli s tím, že další baletní bojování už trochu hraničí s nudou. Přesto ještě něco zůstává. A je to dost silné, aby to udrželo laťku čtyř hvězd. ()

optimus0s

Chvílemi to působí jako tuctový akční sci-fi, ale po skvělý a dokonalý honičce na dálnici a po bitvě se stovkou agentů Smithů zjistíte, že to je opravdu pokračování Matrixu. Jen to povídání okolo už není tak zajímavý jako u originálu. ()

bery71

Nedělám rozdíl mezi jednotlivými díly Matrixu. Je to zkrátka trilogie a tedy jeden a ne tři příběhy. Matrix je pro většinu lidí ,,jen,, naprosto přelomové akční sci-fi a to jak kvůli trikům, tak i díky kompletní akční stavbě scénáře. Ale pro mě je Matrix, jako takový geniální hlavně námětem. Takže by se dalo říct, že dávám čtyři hvězdy za původní komix (nečetl jsem) a jednu za zpracování celého filmu včetně hereckých výkonů, efektů, scénáře, režie a jiných výborných kvalit filmu. Ne, že bych snad běhal po městě a hledal agenty, ale Matrix mi otevřel cestu k akčním filmům a sci-fi, takže pro mě bude tenhle film vždy požitkem. Nicméně nepopírám, že dvojka a trojka příliš sází na efekty a celkově se trilogie pomalu mění v Hollywoodskou sračku. Naštěstí tak daleko nedojde a já si pořád můžu dát čtyři hvězdy a při tom si nepřipadat jako debil. ()

Radek.SCH

Po geniální jedničce přišlo tohle... Wachowští dostali velké prachy, ale zapoměli napsat pořádný scénář. Snad si mysleli, že to dvojnásobná porce spomalovaček zamaskuje. ()

Hapretor

Hodnoceno hodně, hodně zpětně. Děj je o ničem. Zbytečné natahování. Nenávidím trapné, komerční natahování prvních vydařených filmů do sérií. Hvězdy jen díky opravdu hezkým bitkám (u Merovijce doma - dokonalé) a honičce na dálnici. ()

Warlukyn

Pokud bych si měl vybrat ze všech tří dílů Matrixu , tak Reloaded je pro mě číslo 1. Převyšuje své dílové kolegy velkou akčností. 100% ()

hazaba

Některé dlouhé nudné pasáže jistota, že přijde další, závěrečný film, stahují tento film docela dolů. Zajímavé jsou v podstatě jen scény, ve kterých naklonovaný Smith bojuje s Neem. Dost mi taky vadila milostná linka mezi Neem a Trinity. Bohužel. ()

hororwatch

Druhý díl taky skvělý. Postupem komplikovanější takže děj se musí zaobývat vícero věcmi. Nejlepší akce z celé trilogie je u mě bez pochyb honička na dálnici a od představení Merovejce to nabírá strašný grády. Hlavně dvojčata mě dostala, škoda že zkapala tak rychle byla s nima sranda :) Ikdyž musim nechat, že si mohli Wachowski odpustit ty trapný kecy Linka, který po každém Neovu kousku musel pronést nějaký blbý nevhodný hlod, který totálně nahlodal atmosféru a jediný, komu to tam mohlo pasovat byla nácti letá komunita. ()

Folky

Všechny scény v matrixu jsou na pět hvězdiček, skoro všechny mimo něj sotva na tři. Jakkoliv je Sión pro děj důležitý, všechny scény v něm jsou neuvěřitelně nudné, plné nezajímavých postav a nejradši bych je z filmu vystřihl. Díky honičce na dálnici a rozhovoru s Architektem převládají pozitivní pocity, ale přesto cítím promarněný potenciál. ()

Anduril

Dej mi prišiel dosť zdĺhavý... ale brilantnosť filmu a myšlienky zostala. Samozrejme super hudba, efekty... Ale z celej trilógie ma bavil najmenej. ()

Clu

Matrix Reloaded nás naučil, že když nyní hlavní hrdina dokáže cokoli a tím pádem mluví už jen v útržkovitých cool hláškách s podobně bezduchými "programy", které vedou dlouhosáhlé nudné monology, z filmu se jaksi vytrácí emoce, napětí a ztotožnění s postavami. ()

Heroine

Zatímco první Matrix je jeden z nejlepších filmů na světě, je výborně obsazený, zábavný, má dobré triky a skvělé charaktery, a dokonce i logický a zajímavý děj, druhý díl mne přesvědčuje o tom, že se to tvůrcům podařilo více méně náhodou. Protože jakákoli myšlenka, která byla v prvním díle stěžejní, se tady rozplizla mezi hromadu postav, hloupých filosofických žvástů, a NEŠIKOVNÝCH trikových scén. Nechápu, co tu většina lidí opěvuje digitální triky, když se jedná o animaci tak nepovedenou, že lidi v soubojích zdaleka nevypadají jako lidi, ale spíš jako figurky z PC hry Sims. Radši jsou jim nechány v každé bojové scéně nezničitelné černé brýle, aby nemusel být vidět jejich animovaný obličej. Horší jsou i kostýmy, působivost je na minimu, a je to i delší, a nudnější. Kdyby tam nebyli Keanu a Carrie-Anne, hraničilo by to s odpadem. ()

char_t

Dvojku jakoby točil někdo jiný, a ne opět Wachovští... Sice říkali, že v pokračováních chtějí dát více prostoru příběhu, ale moc to vidět není - efektů přibylo, a i ty malé kousky příběhu jsou spíš zmatené, než kultovní. Za zapamatování tak stojí maximálně pár scén - třeba první bitka se Smithy, víc nic. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro