BeranSon

Příběh od první části značně upadl, zato vše dohnali jiné brilantnější stránky. Co tedy musím vznést je dopodrobna propracovaná hudba. Ta dosti nadupe ty někdy až neskutečně předlouhé akční scény. Z hlediska akce musím říci, že je lepší v druhém dílu trilogie, ale někdy je to fakt přepísklé a na konci už mě to fakt hodně začalo nudit, usínal jsem. Keanu Reeves opět pěkně zabijí, chtěl bych také sejmout tolik "stejných" chlápků, tak efektním způsobem, Dobrý je opět i Laurence Fishburne, ale pro mě opět odpudiví faktor ulízaná Trinity (Carrie-Anne Moss), která se mi k Reevesovi absolutně nehodí. Režie už není taková dokonalá. 7/10 ()

GOREGASM

Nadšení Wachovských se sice ne vždy umí efektivně poprat s téměř ztrojnásobeným rozpočtem, ale svým "digitálním" pojetím a übercool do zelena zfiltrovaným vizuálem se tehdy ještě bráchové opět snaží posunout technologicko - vizuální laťku o ten pověstný milimetřík výše. A přestože například souboj Nea je těžce nezvládnutý ragdollfest, tak na druhé straně honička na dálnici je jednoslovně úchvatná (na scénu agenta přeskakujícího z kapoty na kapotu jen tak nezapomenu). Dějově se bohužel moc odpovědí nedostává, spíše naopak přibývá otázek a hnípavější divák, který v původním filmu hledal novodobou cyberpunkfilozofickou odyseu, začne únavně šlapat vodu. Wachovští moc chtějí vyprávět velký příběh s všemožnými přesahy, ve kterém se divák snadno zamotá a já rozhodně fandím tvůrcům, kteří nevodí zlenivělého človíčka za ručičku, ale tady je přeinterpretováno. Stopáž je navíc přepálená, přímočarost by filmu prospěla (méně pseudohlubokých a nic neřešících proslovů). Osudovost lásky mezi Neem a Trinity by taky mohla být prezentována důvtipněji než tím, že se Carrie Ann vrhne na Keannu jako hladová šelma, kdykoliv se šance naskytne (o šeptání namísto mluvení ani nemluvím). Nebudu rýpavý, protože jsem se u filmu bavil a navíc je tady opět Hugo Weaving, který svou téměř "storoli" vystihne jedním lupnutím krku. Ten chlap je neskutečný a každá jeho hláška je absolutní kybernetické zlo ;-), ALE...70% ()

Nerd4Dreaming

golfista má recht, bez Revolutions tenhle film nemá žádnej smysl a dal bych mu klidně jen 3. Ale dohromady jako jeden 4-hodinovej film, to je jinší nářez :) ()

Ydrosten

Matrix Reloaded už jsem samozřejmě několikrát viděl a tehdy bych mu dal skoro stejné hodnocení jako jedničce. Jenže dnes zaujímám úplně jiný postoj. Rovnou dopředu říkám, že dám 70%, což samo o sobě není málo, jenže 30% rozdíl oproti jedničce je markantní. Čím si mě Matrix 2 tak znepřátelil? Zaprvé ubrali na příběhové složitosti. Zmohli se jenom na ubohý boj s časem, kdy si volíte mezi spásou a láskou. Taky osudy "pravého" lidstva se nějak minuly účinkem. A zadruhé vůbec nenavázali na postoj k novému druhu smyšlení. Ty řeči z jedničky byly brilantní, skrývaly v sobě myšlenku a sdělení… A co se skrývá v těchto? Prázdno, absolutní prázdnou, sice se ho snažili zamaskovat do méně používaných slov, které udělají dojem, jenže jim uniklo, že mají taky něco sdělit. Je to jako by vám vědec popsal, co to je atmosféra. Ať použije jakékoli zdlouhavé slovní obraty, stejně každý ví, k čemu atmosféra slouží, a tudíž vás ničím jiným neobohatí. A takhle podobně si počínají při každém rozhovoru s důležitější osobou. Jediný prim hrála akce. Tím mně fakt zaskočili. Jak to tak vypadalo, věnovali se jenom jí a na ostatní nebrali ohledy. Proto můžeme akorát obdivovat Nea v nejroztodivnějších kreacích. Vlastně tím si taky zachránili kůži. Nejde nezmínit boj vyvoleného proti tisícům Smithů! I když někdy ta digitální technologie dost haprovala. A tři měsíce natáčená honička na dálnici neměla obdoby. Na takovéhle orgie se hezky dívá. Choreografové akce zaslouží hlubokou poklonu. Takže máme na jedné straně velký plus za akci a velký mínus za příběh. Naštěstí se pomyslné váhy přiklonily na tu lepší stranu díky hercům. Keanu Reeves znovu potvrdil, že umí. Podal svůj nadstandardní standard. I Carrie-Anne Moss bodovala. Ta dokázala nejen slušně sekundovat, když se dostala na scénu, už jsem nechtěl, aby jí opustila. A také díky hudbě. Ta byla snad ještě lepší než předtím, a to je co říct… No, otevřený konec jasně odkazuje na pokračování a už dopředu se obávám, jelikož bych nerad dával ještě nižší hodnocení… ()

merigieren

skoro stejný jako jednička, jen bylo víc akce a míň filozofie. Okecy pořád o ničem a souboje taky nic moc, ale jako celek je to koukatelné. I když je tam pár věcí který mě odpuzovaly o něco víc, jako třeba orgie nad sexuálními orgiemi a ta nepříjemná hudba. Hodně slabé 3 hvězdy. ()

fablefavorit

Na začátku Reloaded divák zavítá do zemského jádra, o němž Tank v prvním díle vypráví. Je nám zde představeno zdejší šupáctvo v celé jeho zubožené kráse a na nějakou Matrix akci je třeba si chviličku počkat. Film obsahuje několik zapamatovatelných scén, například souboj Neo vs Smithové, Merovingian, či setkání s architektem. Zdá se mi však, že hlavně v oblasti storytellingu si bratři Wachovští (nyní sestry Wachovské) ukousli větší sousto, než byli nakonec schopní pozřít, proto mi film jako celek působí nespojitě a tak nějak zmateně. Ve výsledku to tedy nalézá balanc mezi fantastickými (leč někdy až moc umělými) bojovými scénami a relativně nezajímavým dějem. ()

Luk Skywalker

Dálnice a střet s bývalým agentem Smithem a jeho klony/kopiemi, to je akce v tomto díle. Jinak je to místy jízda, místy filozofie až moc okecávaná. Je to pořád Matrix, kdy se dozvíme zase něco více o historii a uvidíme samotného šéfa. Ale slabší než jednička. ()

strikeman

První polovina 4,5 hodinového pokračování, rozhodně ne 2. díl trilogie (je to logické, diváci by v kině 4,5 hodiny nevydrželi a navíc 2 filmy vydělají více než jeden), a z toho je třeba vycházet při hodnocení. Takže za první polovinu druhého dílu Matrixu dávám 75% ()

Lyžař

Tak, po letech jsem se, tesne po vydani ctvrteho dilu, vratil a koukam na celou serii znovu. Od zacatku. Musim rict, ze pred tou kupou let jsem spoustu veci nechapal. Tvurci byli dost napred, ja teenager. No ale k filmu. Jednicka ma kupu triku. A ja je zral. Ve dvojce prichazi pocitacova zdatnost nekoho jineho, uz tam nelita pan Reeves. A to mi dost kazilo zazitek. A nejen to. Prestrelka na dalnici, kdy to do sebe palej z peti metru, ale nikomu se nic nestane? Ehm, panove W., teda damy W., to neni hezke. Nerealisticno mi kazilo tuhle prima podivanou. A vlastne jsem si az ted uvedomil, ze pro me neni nutnosti dokoukat serii proto, a ych videl dalsi a dalsi akci, ale proto, abych si dotvoril pribeh. Ten me dostava!! ()

Tegreh

Tenhle díl je jinej. Místama nuda ale zas filozofie která se jen tak nikde nevidí a ty neuvěřitelné scény ten film povznáší. Souboj Nea se stovkou agentu a honička na dálnici nejlepší scény filmu. Už se teším na listopad. ()

Redbee

Několik záběrů mohlo sice být zkráceno, nebo být vystřiženo úplně, ale dějově a myšlenkově - si myslím, že "jedničku" překonává při zachování kvality akčních scén. ()

Besyn

"Nedokážu si představit,že někdo výjde z kina zklamaný"-"Tohle už zkrátka nikdo,nikdy nenapodobí"-"Tohle změní úplně pohled na kinematografii a už nikdy nebude jako bývala" atd.TOHLE je DOSLOVNA citace slov producenta Joela Silvera!!!! Nemusím říkat,že jsem na ní celkem skočil a na film se začal těšit jako malé děcko.Ale už první recenze jasně ukázaly,že šlo o obrovský hype a reklamní trik s jasným cílem:Dostat co nejvíc lidí do kin a vyprázdnit jejich peněženky.Když už bylo nad slunce jasné,že to byly jen kecy a že Reloaded zdaleka nedosahuje kvalit jedničky,šel jsem do kina stím,že uvidím docela dobré akční sci-fi.Nicméně jaké to bylo překvapení!!!O příběhu zde nemá cenu mluvit ,je to jenom sled dlouhých filozofování o velmi nezajímavých věcech,po nichž následuje zdlouhavý souboj a po něm opět dlouhé filozofování o velmi nezajímavých věcech.Samotné souboje jsou vynikájící,ale příliš zdlouhavé a navíc jasi bez hlavy a paty (prostě se pobijem,aby zde byla nějaká akce).Mluvím zejména o souboji s tím ťamanem,co hlídá Věštkyni,který je scénáristicky natolik slabý a popírající závěr jedničky,že to doslova rve srdce.A pak přijde ještě něco horšího.Agent Smith 100x vs.Neo.Tak zde jsem věděl,že pokračování jde do prdele!!!Nebudu opakovat co už zde bylo napsáno,však dobře víte.Jediný zajímavý úsek děje je posledních pět minut,které už jen připravují na pokračování,předchozí scéna s architektem je aspoň napoprvé naprosto nepochopitelná,jako by tvůrci říkali "Chceš to pochopit?Tak si kup další lístek!".Navíc věta nepříliš zajímavé postavy operátora Linkse,která následuje brzy poté doslova stručně rekapituluje celý fiml ("To už je na mě moc.").O her.výkonech a postavách nemá cenu mluvit,mnohdy jsou nevýrazné a nezajímavé až hanba,zejména Morfeus,který se charismatu jaký z něj vyzařoval z jedničky ani zdaleka nepřibližuje.Her.výkony zde prakticky neexistujou,protože scénář,kde se jen postavy tváří vážně a pronášejí fráze,nedává hercům žádný prostor předvést co v nich ve skutečnosti je.A tak bych mohl pokračovat ještě dlouho (párty v Siounu,Sion samotný atd.).Ale abych jenom nekritizoval, triky,kamera,výprava i kostýmy jsou na výši,pár dobrých nápadu, a hlavně otevřený konec,který dává Wachovskim řadu možností a příležitosti v třetí části.No,uvidíme,třeba to bude ta očekávána bomba,kterou nás producent dost dlouho krmil.Ale i kdyby,tak to nic nezmění na tom,že Reloaded je spolu se SW:E1 největší zklamání,jaké jsem kdy v kině pocítil! ()

plagjoklas

o moc slabsie nez takmer dokonala jednotka. za zmienku tu stoja len vizualne velmi dobre spravene bitky a nahanacka na dialnici. pointa a zmysel unikli niekde do vzduchoprazdna ()

Don Carlos

"Vyumělkované a na efekt" ... To důležité se dá totiž shrnout do 15 minut, zbytek může být při nejlepší vůli tak možná "oslava" digitálních efektů, nic víc... ()

Ronyk7

Oslavná óda na žánr akční,sci-fi. Je zde zde vidět jak moc se bratrů Wachowským vyplatilo přemlouvat a nakonec přemluvit Yuen Woo-pinga. Akční bojové scény jsou neuvěřitelně nádherné. Oproti prvnímu dílu kdy byly souboje vždy jeden proti jednomu, je zde Keanu postaven téměř vždy přesile.Později se ukázalo, že tyto scény jsou kultovní a jsou inspirací pro další filmy. Cose týče děje, tak ten mě také nezklamal. Tento film ve mě vzbuzuje i nostalgii, protože byl první na který jsem šel do kina. 2.8.2006 ()

pepa3rd

Mezihra, která vyvolává více otázek, než poskytuje odpovědí. Vizuálně úchvatné, ale příběh stagnuje, komplikuje se a nedrží se pravidel nastolených v prvním díle. ()

Barak

Naprosto velkolepý první díl dal zapřičínit to, že vznikla další dvě pokračování. Matrix: Reloaded je u mě nejslabší díl z celé Matrix trilogie, avšak dávám plné hodnocení, neboť nejslabší z trilogie neznamená propadák. To, co první díl jen tak lehce "líznul" - "město u zemskýho jádra, kde je ještě teplo", "kdo nás varoval?.. naše spřátelená loď" - nám dvojka ukáže. Sion a v něm spousta lidí, přibudou nové postavy, Neo umí létat.. ono Neo se hodně zlepšil a nebo ostatní jsou totální lemry - tím myslím agenty -, protože zatímco v prvním díle přemohl sotva jednoho, tady jich kosí destíky najednou a oni padají po sebemenší ráně. Morpheus je taky o poznání lepší a Trinity se nijak zvlášť nezměnila. Noví záporaci v bílem se na plátně moc neohřejou - respektivě ohřejou až moc - a pak tu jsou také dva druhy agentů - Smith a "ti staří", kteři utekli Thomasovi v jedničce. Bullet-time je tady využit maximálně, takže můžeme obletovat Nea a vychutnávat si jeho rychlé končetiny, popřípadě dlouhý plášť. Dálnice je skvělá.... ()

raelz

Reloaded stojí jako můstek mezi dvoumi břehy - tím vysokým, Matrixem, dolů až k Revolutions. Jde o typické pokračování megahitu, kde hrdina získává ještě větší sílu a zároveň ještě horší nepřátele. V podstatě to filmu nijak neuškodilo, jak se děje u spoustu filmových pokračování. Akce tentokrát dosáhla maxima, souboje jsou prostě úžasné. Tvůrci by si sice možná měli vzít příklad z hudební poučky "nejdůležitější část skladby je ticho" a čas od času dát divákovi vydechnout, nicméně pokud nejste jedním z těch, kdo akci ve filmu v takové míře odsuzují, nemělo by vám to vadit. Druhý díl také rozvíjí spoustu nových myšlenek, motivů, což sice činí Reloaded zajímavější, nicméně jsem se okamžitě při každé nové takové myšlence zeptal sám sebe: "Jak tohle asi tak chtěj zakončit..." Matrix Reloaded není špatný film, jak jsem očekával. Je jiný, než Matrix a i když je určitě horší, drží laťku stále ještě vysoko. Má jeden problém, který mne ale donutil ubrat mu jednu hvězdičku z prve zamýšleného hodnocení - nemá konec (anebo má - Revolutions, ale to je ovšem konec pořádně ZPRASENÝ). ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro