Jeand´Boa

Ona je to vlastně jen první polovina celkového pokračování kultu ... jak jen to zhodnotit? ... jasně, je tu spousta nudy a zbytečného moudrování o hrdinství a bla bla bla ... je to vlastně slabé ... ale zase si řekněme upřímně: byl jsem na tom v kině - premiéru jsem nestihnul, takže až den po ní - a seděl jsem tam se spadlou bradou a slovy, že ten snímek prolomuje opět vše, na co jsme na plátně byli zvyklí... triky opět klasicky Matrixovské, což znamená, že před tím si na ně nikdo jiný netroufnul a po onom snímku je jen kde kdo neuměle napodobuje... škoda, že jednička byla tak významná - dvojka pak vypadá jako chudý příbuzný ... ale kdyby tu byl tento film sám za sebe a nebyl s ničím srovnáván, byl by opravdu peckou! ... ()

Grimlok

Toto má být pokračovaní něčeho tak dobrého jako byl Matrix??? U Matrixu jsem se bavil pokaždé, když jsem ho viděl, a že to nebylo párkrát. Ale toto, to je slabý odvar. Těžká nuda mě chytla do svých spárů několik minut po začátku filmu. Neo bitky vyhrává s takovým přehledem, že jsem si během nich vždycky šel něco ukrást z kuchyně a Neo nečekaně vyhrál bez problémů. Scéna na dálnici trochu rozproudí krev, aby film hned v zápětí začal opět nudit. Neo tam lítá jako Superman. Rozhovor s programátorem (nebo jak si ten chlápek říkal) mě donutil opřít se čelem o stůl. Když Neo zachraňoval Trinity, tak jsem už jenom bezvěřícně kroutil hlavou. A zastavení sond silou vůle, to mě dorazilo úplně. Dvě hvězdy jenom za to, že je to Matrix a má to dobrý efekty. Pozn. Revolutions byl lepší. ()

Jerryy

První díl Matrixu byla obrovská pecka , ale opravdový Matrix se začal rozvíjet právě až v Reloaded , který narozdíl od prvního dílu nutí diváka myslet , což bohužel moc lidí nevítá a taky díky tomu je hodnocení o 20 procent níže než v případě prvního dílu . Kdyby se každý divák , který prohlásí , že Reloaded je oproti jedničce bez děje , zkusil zamyslet nad tím - jaký význam má Seraph , kde se tam vzal Klíčník , co se odehrálo u zdroje , co je to hacker mezi programy , jaký má přesný účel vědma , jaký význam má ve trojce polibek - Neo a Merovingianova žena , kdo to vlastně Merovingian je , co se stalo se Smithem , skončí celá trilogie happy endem nebo jen další verzí ? a proč? atd ....... my kteří se začneme těmito otázkami zaobírat , právě z nás se stanou skální fandové Matrixu , který pro nás dostane úplně jiný rozměr a který zůstane bohužel spoustě lidem skryt . ()

Redix odpad!

Hodně špatné! Matrix 1 měl být prodloužen o pár minut a měl zkončit. To natahování série je o ničem. ()

darkreider

Prudký pád z výslnia prvého dielu. Už to nie je sci-fi realita(skutočnosť) vs naša známa realita(Matrix), ale už to je sci-fi vs MTV výmaz show. Lietajúca akcia ma nebaví, všetko je to umelé ako prednosti Pamely. 10 minútový súboj, ktorý je síce z časti pekný, ale úplne zbytočne dlhý. Aspoň dvojčatá boli fajn. ()

Porp

To, čo sa dá povedať o Matrixe sa vôbec nedá povedať o trilógii Matrix. Na pokračovanie som sa tešil, ale mal som malinké obavy, kvôli koncu prvého dielu, kde Keenu vyletí do vzduchu ako Superman. Moje obavy sa naplnili. Keenu v dvojke nielen lieta, ale lietajú s ním aj autá a iný inventár mesta. Gradácia s akou sa Neo vyvíjal z obyčajného hackera na "vyvoleného" je fuč. Tým, že zmizol strach o Nea, zmizlo aj napätie. Bojové scény sú nezmyselné a nafúknuté. Milostná scéna dvojice s dierami na chrbte je nechutná a asi päťminútová scéna tancovania spoteného davu zase trápna. Keď Neo vyťahuje Trinity guľku z tela a obaja sú vyobrazený ako prúd zelených čísel je vzhľadom na to, že sú živé bytosti a nie sú súčasťou matrixu, logický nezmysel. Neo je tak nielen Superman, ale aj Ježiš. Z dobrého nápadu ostali len efekty, čo robí z filmu videoklip. A to je dosť nuda kedže tento videoklip má vyše dvoch hodín. ()

Fat'Fatal

Chtěl jsem dát dvě hvězdy, přece jenom koukat na nepřemožitelného Nea jak bojuje s několikanásobnou přesilou se mi přejedlo už po první bitce s klonama Smithe. Pak ale nastoupil Morfeus a jeho boj s agentem na náklaďáků - ona celá ta část na dálnici byla skvělá a dokonale vyšperkovaná jízdou na motorce (Terminátor, Terminátor! :) Jinak moc kecací, roztahané a nudné. Tři hvězdy za speciální efekty, Morfea a dvojčata. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Wopat

Více akce, více revolučních triků, více dobré hudby, více MATRIX! Avšak trochu méně příběhu. Každopádně nadupanější než první film. ()

Pekisan

Pamatam si na moje sklamanie ked som s velkym ocakavanim vchadzal do kina a s rovnako velkym sklamanim z neho vychadzal. Od vtedy pre mna iny matrix ako original neexistoval. Po 8 rokoch som si to znova pustil a som velmi prekvapeny. Je to namakana akcna pecka s efektmi daleko prevysujucimi prvy diel. Nevadili mi ani filozoficke keci. Vlastne jedina vec co mi trosku prekazala bola samotna postava Nea. Jej ponatie ako skromny romanticky hrdina klopacia oci pred vsetkymi prejavmi vdacnosti, ktore sa mu dostavaju od obycajneho ludu je smiesna v porovnani s jeho alter egom v Matrixe - fajtovaci borec v ciernom lietajuci si sta Superman po svete. Samotne bitky su skvele az na to, ze podla vsetkeho by mal Neo vsetkych odkraglovat jednym uderom co nerobi pretoze.....film musi mat cez 2 hodiny:) Ako samostatny sci-fi akcny film je to masaker na 5 hviezd. Ale vzhladom na moj respekt k jednotke, ktora ho svojou temnou cyberpunkovou atmosferou daleko prevysuje dam o zelenu hviezdu menej. ()

Biopler

Nie je to úplne klasické pokračovanie trilógie, avšak filozofia a myšlienky zostali. A to je len dobre. Bratia Wachowski pridali moc akčných a trikových scén. Napriek akcii, na ktorú mnohí čakali a aj si príjemne zgustli, nám však Reloaded ponúka akýsi náčrt a pozvánku k tretej časti, kde sa o všetkom rozhodne a všetky nezodpovedané otázky sa zodpovedajú. Škoda slabšieho rozjazdu v prvej polovici, druhá polka je to pravé orechové. Hor sa na tretí diel! ()

S.U.E.S.

Mnohem komplexnější pokračování než první díl. Je zde více akce ale i zápletky, která zamotala hlavu určitě nejednomu člověku. Celkově se třetím dílem, který zakončuje tuhle trilogii je tohle jedno s nejlepších scifi už jenom tím, že scénář je tak promakaný, že po skončení budete ještě hodně dlouho přemýšlet, co jste to vlastně celou dobu sledovali . ()

figliar

Keď sa svet dozvedel, že sa chystá pokračovanie mega-úspešného filmu Matrix, ľudí zaplavila vlna nedočkavosti. Ja som bol medzi nimi. Čo si pamätám, bolo to prvý raz, kedy bol amfiteáter vypredaný do posledného miesta celé tri dni premietania. Plné dve hodiny nabité najlepšími efektmi a akciou, ktoré nadväzovali na svojho predchodcu. To nemohlo dopadnúť zle. A aj nedopadlo. Ohlasy na film boli dvojaké, niekto film na prvý krát nepochopil, no môj názor bol kladný. Dôstojné pokračovanie, ktoré dáva priestor pre elegantný záver trilógie. Výborný film, ktorý podľa mňa svojmu mladšiemu predchodcovi hanbu nespravil. ()

Jajar

Trikově nabušenější, bombastičtější, akčnější a překvapivě daleko komplexnější, složitější i myšlenkově bohatší, než první díl. Matrix Reloaded jde odvážně proti linii sequelů, když pracuje hned s několika dějovými liniemi a příběhem, který se netočí kolem jednoho hrdiny, ale zabývá se problémy lidstva samotného. Mnohem méně přímočaré, náročnější na sledování, komplikovanější i smutnější. Přesto má vše svůj smysl, každá scéna, každá věta. Je nad slunce jasné, že bratři Wachowští celou trilogii dokonale promysleli. V mnoha směrech se dokonce nabízí analogie s Lucasovými Star Wars. Opravdu skvělá zábava, bezproblémová stravitelnost prvního dílu se však nenávratně vytratila. ()

1Legend1

Matrix Reloaded už není tak "reloaded" jako jednička, ale pořád je to přece jen ten starej dobrej Neo a spol. Prostě už o něco slabší, ale stále na vysoké úrovni. 80% ()

B.e.n.Q

Mně to prostě nějak extra nezaujalo. Hlavně mi tady neukamenujte :D Přijde mi to jako normální obyčejný sci-fi film :D Všechny 3 díly. Takže u každého filmu dám stejný komentář :D :) Sorráč :D ()

Miany

Musím přehodnotit! Ano, vždy jsem byla zastánkyně toho, že jednička je prostě jednička, ale pozor! Matrix má svá kouzla mnohem více než jsem si doposud myslela. Po několikátém shlédnutím nebojím se říci kultovního snímku jsem si uvědomila, že práce bratrů Wachowskich se zkrátka podepisuje ve všech ohledech i na M-Reloaded. Rozepisovat to nehodlám, buď na to přijdete sami a nebo na to nepřijdete nikdy.. :) ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro