blackperseus

O Matrixe ako a trilógii: Nechcel som tento trojlístok hodnotiť skôr ako po ďalšej, súvislejšej projekcii. Všetky diely som videl nesčíselnekrát, Reloaded a Revolutions dokonca v kine a mám na to celkom fajn spomienky a poviem na rovinu – väčšiu (alebo aspoň obdobnú) závislosť ako toto veľdielo u mňa spôsobil snáď len neskorší fenomén LOST (nikdy to ale našťastie nedošlo do vyhroteného štádia, že by som tĺkol na steny akvária a žiadal odpojenie :-)). Matrix je skrátka neskutočne prepracovaný, skvelo natočený, herci vo svojich životných úlohách excelujú, aj keď po poslednom „shlédnutí“ musím povedať, že mi práve akcia, ktorou je Matrix legendárny, prišla na viacerých miestach trochu prepálená, ale to sú len trošku „odstátejšie“ subjektívne poznámky. The Matrix Trilogy je GENIÁLNA. O The Matrix Reloaded: Najlepší diel trilógie, nadupaný od prvých sekúnd po posledné. Už pri úvodnej bitke s Agentami ma v kine dvíhalo zo stoličky a chcelo sa mi plakať od vzrušenia (ok, mal som 14 rokov, sral to pes! ;-)) Megabitka so stovkou Smithov a meganaháňačka na diaľnici sú bezkonkurenčné (aj trochu prepálené), rovnako ako záver s Architektom, ktorý som „prežúval“ ešte dobre dlho. Ono to asi na jedenkrát pochopiť ani nejde – ale nie je to jeden z poznávacích znakov Matrixu? ;-) ()

srazer

Jednoznačne, ale určite jednoznačne NAJLEPŠÍ film všetkých čias. Absolútne skvostný Keanu Reeves, brilantný Laurence Fishbourne a famózna Carrie-Anne Moss. Samozrejme aj ostatný herci v Matrixe skutočne sadli na rolu, ktorú hrajú. Film skutočne bez chýb a s absolútne geniálnym dejom, ktorý vo mne už navždy zanechal kúsok zo seba. Ťažko sa hľadajú tie správne slová na to, aby som tento film ohodnotil presne tak, ako si to zaslúži. No ak by tu bola možnosť dať 6 hviezdičiek, tak by som ich dal iba tomuto filmu. Bratom Wachowskim zostanem za tento film už navždy vďačný. Matrix nerozdeľujem na 3 dieli, matrix je jeden film rozdelený na 3 časti a preto tento komentár bude aj pri ostatných dieloch. ()

schindler

Oproti prvnímu dílu přibyla nabušená akce (honičku na dálnici jsem viděl asi 30krát), ale také nudné filozofování. Prostě a jednoduše, scény Neo a Vědma, Neo a agent Smith, Neo a Architekt jsem i přes maximální soustředění nepochopil !!! ()

shinlove

Těžaský průmysl má zrcadlo ve filmu...prostě nic se nemůže přiblížit prvnímu dílu a proto nic jiného než zklamání z tohoto filmu... 3* ()

Suchoš

Druhý díl Matrixu zdaleka nedosahuje originality a kvalit prvního dílu (při tak vysoce nastavené laťce se ani není čemu divit). Většina scén odehrávajích se v Sionu mi přišla dost nudná a víceméně zbytečná. Zato napínavé nahánění na dálnici mě jako akčního fanouška velice potěšilo. V rámci sci-fi žánru se rozhodně jedná o nadstandard. ()

Saprofag

Tady dám trojku, rotože jsem u toho vydržel do konce a neštvalo mě to zase jako ten poslední, třetí kousek. Na druhou stranu, není tento díl vůbec nijak uzavřen a končí jako díl nějakého horšího seriálu. Jednička žádné další pokračování nepotřebovala. Kasa se ale musí plnit, takže jedem dál. Jsou tu aspoň ještě nějaké nápady pro osvěžení a taky Monica pro osvěžení a taky ... no už nic. Na slabší trojku to ale stačilo. ()

Mrtvobog

Hoci som spočiatku pristupoval k celému Matrixu s obavami a dávkou irónie, tak po zhliadnutí jednotky som si hneď musel zohnať aj dvojku. A vôbec ma to nesklamalo, práve naopak - film je ešte dynamickejší, človek sa viac dozvie o Matrixe, okrem známych postáv pribudnú nové, hudba stále monumentálna a bojové scény odvážnejšie ako v jednotke. ()

raskovnik

-Vieš koľko hviezdičiek dám tomuto filmu? -Ty si sa neprišiel rozhodnúť. -Ako to vieš? -Som Matrix Reloaded a zožral som všetkú múdrosť sveta. Extrémne trápne dialógy, extrémne drsné kamenné ksychty, extrémne štýlové brýle, extrémne nudný začiatok, extrémne neočakávaný a výnimočný záver (to be continued). Jednoducho extrémny film. ()

Antonymi

Jako každé pokračování je to okázalejší, osudovější a -ejší i po mnoha dalších stránkách, otázkou je, jestli je to ku prospěchu věci. Na jednu stranu štědrý rozpočet umožňuje dechberoucí akční scény, které vrcholí úžasnou silniční honičkou, na druhou stranu v pasážích, kdy herci mluví si občas budete připadat jako při sledování ochotníků - scénář hází hercům klacky pod nohy kde to jde a vážnost některých replik působí až nevěřícně směšně. Jako akční výplach dobré, jako pokračování geniální jedničky silné zklamání. ()

solver

Těším se na Matrix II, protože tahle KungFu pakárna prostě není pokračováním slavného Matrixu. Ano vizuálně je "prvý diel ako film z doby kamennej", ale Matrix tohle roubování vizuálních efektů potřebuje asi jako Světáci s Oldřichem Novým :-) No, co naděláme, hlavně že na to lidi šli do těch kin a vydělalo se. Že jich šla půlka z kina zklamanejch už nikdo neřeší... ()

pirate

Zde se Matrix ukázal naplno. Neo se svými schopnostmi tomu dodával grády a na efektech si taky dali záležet. Jedinou nevýhodou je, že pořád museli o něčem (o Matrixu) zdlouhavě kecat. Každopádně promyšlené sci-fi a akční roku, které hromadu lidí alespoň něčím zaujme. Jednou někdo měl zase dobrý nápad, který se udržel. ()

chlievik

Ak jednička Matrixu bola o skvelom nápade ako takom, tak dvojka je jeho hlbšie vysvetlenie, filozofickejšie, film je obohatený o niektoré fiktívnejšie a myseľzastavujúcejšie scény - niektoré symbolické scény sú pre dva typy myslí - aj pre vagabundov, ktorí si chcú ulahodiť falzifikovanejšími bitkami a bojovými scénami, a potom pre intelektuálov, ktorí v tom hľadajú skryté súvislosti voči reálnemu dnešnému svetu,voči tomu kde skutočne žijeme, ako vidíme svet, náš pohľad na život, taký samozrejmý a zároveň nekritický, všedný, každodenný - v tomto je sila druhej časti, v schopnosti niektorých mozgov zosúladiť inovidenie reality s myšlienkou o Matrixe, a ukáže sa to v scéne pri stretnutí s Architektom, kde ak rozumiete na sto percent,tak ste intelektuál, o ktorom tu hovorím. Inak je film uspokojivý, podľa mňa je možno aj kúsoček lepší než Matrix 1, najmä, že už nemusia vysvetľovať úplne všetko, a môžu sa pohrať s Merovingianom, bizarnými otvoreniami dverí, ale to bolo aj v Jednotke, odsratá je len hodinová naháňačka na diaľnici, a utnutý koniec. Inak fajn, som spokojný...;) ()

FireBlader

Lehce nadprůměrné pokračování původního Matrixu, přibývají trhliny a překombinované zvraty, ale pořád ještě slušná podívaná. ()

Jevablo

Na dvojce je hrozně znát, že je přechodová. Zkrátka taková akční mezihra mezi famóním rozjezdovým prvním dílem a shrnujícím závěrem. Proto i děj filmu zahrnuje věci, které nejsou úplně maximálně podstatné, Neo prostě někoho řeže (agenty) a pak někam jde něco shánět...nakonec z toho pochopitelně nic není, neboť holt musíme počkat na třetí díl...postavy jsou také daleko víc schematizované, na nějaké emoce už zapomeňte, všichni se prostě za černými brýlemi tváří strašně drsně, to je celé. Vizuální efekty jsou ovšem nadále strhující. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro