Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Maza2222

Nechápu, proč se mi to dřív nelíbilo. Nejspíš mi vadily ty efekty :D. Pouze o kapánek slabší než 1 s 2, ale je to dost dobré. Akce boží (pokud je ve filmu kvalitní akce, mám je rád :D), efekty epické. Bohužel, najde se pár hluchých míst. Herci- Keanu Reeves byl parádní, nemám mu prostě co vytknout. Laurence Fishburne byl .... dobrý. Carrie-Anne Moss byla vynikající. Ale záporák... docela dobrej. První půlka 3* a druhá 5* (3+5=8:2=4*) 70% ()

pankito

To, čím byl Matrix na začátku výjimečný, tak příjemně jiný, se ve třetím dílu zničilo, pošlapalo a překroutilo... Místo toho, abych si dál vychutnával film s hlubší humanisticko-virtuální myšlenkou, dostal jsem naservírováno na umaštěném prohlém americkém podnose hektolitry krve - pardon, hektolitry šroubků a matiček - nekončící bitvy s přehnanými zvukovými i vizuálními efekty, a dva hlavní hrdiny Nea a Smitha, kteří připomínali směsku všech možných i nemožných amerických hrdinů - s(u)permanem začínaje a aquamanem konče. Jenže já nejsem obtloustlý Texasan, který tohle "žere"... Alespoň, že to neskončilo závěrečnou pařbou v Zionu, kde by si všechny postavy léčili povrchové škrábance. Adieu! ()

PsenickaR

Vlastně se jedná o druhou část dvojky, než třetí díl trilogie, protože Reloaded bylo tak useknuté, že to bylo prakticky vejpůl. Revolutions so ode mne odnáší také maximální hodnocení, ale přiznám se, že už se tu objevuje více slabších momentů, které buď tam najednou nepatří, nebo se snaží evokovat něco z minula, ale není to ono. Celkově se ukazuje, že ale svět Matrixu má takový potenciál, který se do 3 filmů prostě jen tak nevejde. V Reloaded byl naznačený potenciál, když se mluvilo o přízracích, chybných programech, které lidé považují za duchy a podobně. Zde byl zajímavý nápad svět mezi Matrixem a realitou, kde Neo uvízl, proces migrace programů, takže další potenciál, který se jen naznačil. První bitka byla jen slabý odvar pasáže z lobby v jedničce, nemělo to grády, dobíjení robotů také nemělo moc logiku, ale zase útok na Sion byl velmi dobře provedený, vše ale vylepšila závěrečná temná třetina filmu, kde se Neo vrací do Matrixu skoncovat se Simthem, jejich souboj je opravdu špičkový a atmosféra samotného Matrixhu hodně temná, tma, trvalý déšt a všude jen sterilní Smithové a to vše podbarveno povedenou hudnou a zejména skladbou Navras pak nemělo chybu a tak můžu Matrix svět uzavřít s 5* a čas od času si jej pustit a dopřát si skvělý filmový zážitek. ()

Adam1408

Za mojim hodnotením si stojím a zaslúži si to plnú. Vizuálne perfektné, vojna, efekty, všetko hrá. Ale k zakončeniu tohto fenoménu mám predsa len pár výhrad. Prvou sú emocie, tie mi chýbali pri finále. Kým na jednej strane (Sion) boli, na druhej som ich postrádal, nebál som sa o hlavných hrdinov, ale neviem prečo. Hudba? Zlé gradovanie napínavosti deja? Neviem. Každopádne môj pohľad a ani hodnotenie to neovplyvnilo, hoci by som bol radšej, keby som nemal vôbec čo vytknúť ukončeniu tohto fenoménu. ()

Slash_Flash

Samozřejmě další velmi povedené vizuální efekty na tu dobu. Akorát škoda, že film byl nudný. Během celeho filmu se řeší bitva se stroji a to diváka nebaví. Nikoho nebaví nezáživný kecy. Dále ve filmu chyběla taková ta šťavnatá třešnička na dortu. Tím myslím ty naše oblibené adrenalinove bitky ve slowmotionu a plné kolemletajicich kousků omítky. Bohužel že se tato bitka ukazala pouze na začátku a až ke konci filmu a to diváka zamrzí. "Halo? Kde je Neo? Furt čumim na tu partu pitomců bojujicich proti tem strojum, ale Neo nikde.". Je docela na hovno, když film zapomene na hlavního hrdinu a jen se zaměřuje na jiné vedlejši postavy, u kterych sotva zname jejich jmena. Opět, Neo chvilku mluvil na začatku filmu, pak jen v par dalšich scenach a až ke konci filmu. Rychlé zhodnocení trilogie: Matrix - Nudné vysvětlování co je to Matrix... Matrix Reloaded - pravá Matrixova akce (nejlepši dálnični honička).... Matrix Revolutions - nudné zakončení přiběhu ()

A_Shearer

Druhá část pokračování, které oproti původnímu Matrixu ztrácí na všech frontách, především co do promyšlenosti a uvěřitelnosti světa fikce. Jak valem ubývají Wachovským originální nápady, tím houšť sází na akci a efekty a tím víc se nudím. Z nudy otravné stroboskopí přestřelky vytrhne člověka až neuvěřitelně směšná scéna, kdy ve 23. nebo kolikátém století lifrují náboje do humanoidních robotů na trakaři. Scénáristická bezzubost,která není schopná vymyslet lepší způsob jak dostat ňoumu do středu dění, aby mohl zcela očekávatelně vyslechnout moudrá slova umírajícího a nakonec sám otevřít vrata, tak nějak vystihují upadající úroveň celé série. Stejně jako nemastný neslaný závěr. ()

Rangifer

Hold se to nějak musí zakončit. Nejlépe pořádnou bitvou o Zion za pomocí exoskeletů s kulomety a nadělat z těch hnusných chobotniček hromadu rozstříleného šrotu. Do virtuálního světa Matrixu se tady už tak moc nepodíváme, ale ta závěrečná bitva o Zion kde stříká krev a litá šrot stojí za shlédnutí, stejně tak jako souboj Nea se Smithem. Existenční filozofování nemůže chybět, což nemusí pochopit každý, včetně mě. Ale to jak Neo je nějak v půlce filmu ošklivě zmrzačen, to už teda moc nemusím. Víc prozrazovat nechci. Brr ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tady přesně jsem stál. A přesně tohle jsem řekl: Všechno, co má začátek, má i konec. Ale počkat - takhle to nemělo být!" Vizuál a herecké obsazení zůstalo neměnné. Proto se nebude k tomu vyjadřovat zde: Psal bych totiž to samé, co jsem už psal u jedničky a dvojky. "Smith je ty. Tvůj protipól. Tvůj negativ." Celý film směřuje k epické bitce Neo a agent Smith. Ta je za deště stylová, a umocňuje jí hudba. "Pane Andersone, vítejte zpět. Chyběl jste nám." Bohužel film po většinu času sleduje Morfeuse, který bojuje proti strojům. Ta bitva se stroji mne osobně fakt nebavila. Když umírala Trinity, tak jsem si poplakal. A finále, kde Neo sjedná mír se stroji, je to nejlepší tady. Jinak nejslabší díl trilogie. Pokud to mám hodnotit jako celek, tak je to nadprůměrná triologie s originálním námětem. "Proč, pane Andersone. Proč? Proč? Proč to děláte? Proč? Proč vstáváte? Proč dál bojujete?" - 100%. ()

teekanee

Dle mého názoru nejhorší díl z trilogie. Zion linka opravdu moc nefunguje, chybí osudovost a zub času je na tomhle filmu znát z trilogie nejvíc. Neo nemá ani zdaleka tolik prostoru kolik bych si přál a tempo filmu není kdovíjaké. Po shlédnutí pár vysvětlujících videí na youtube musím říct, že příběh a myšlenky za ním nejsou vůbec zlé, ale celkové provedení filmu se ani zdaleka nechytá na geniální jedničku. 75% ()

evita_

Za mňa jednoznačne najlepšia časť celej trilógie. Spracovanie bojov medzi ľuďmi a strojmi bola neuveriteľná chuťovečka. A vlastne aj celé to vysvetlenie, zničenie pána Smitha, výhra ľudí, akýsi mier medzi ľuďmi a strojmi atď, atď. A samozrejme v mojom svete Neo stále žije. Pochopiteľne. Kto tvrdí opak bude veľmi prekvapený keď príde Matrix 4. ()

Sejkorka

Vzhledem k tomu, že jsem se podíval na všechny tři díly během cca týdne, nabízí se srovnání. ... V trojce dojde na závěrečnou bitvu pana Andersona a Smitha, válka končí a vzhledem k tomu, že v žádné filmografii nevidím žádná Matrix 4 , zdá se, že se ještě nějaký čas válčit nebude. Hodnocení 3* = 70% dolů (1. 4* = 85% , 2. 4* = 75% nahoru). Pozn. - ještě se vracím do Matrixu. Koukám, přeci jen, 2021 MAtrix 4. takže konec klidu zbraní, přátelé. ()

kokoro

S takmer dvadsaťročným odstupom film hodnotím ako geniálne a jedno z najkrajších sci-fi, aké som kedy videl. Jednoznačne sa drží kdesi na vrchole. Vôbec mi nevadí, že film môže pôsobiť pre viacerých nevyrovnane: niekto to možno bude milovať kvôli kung-fu a niekto kvôli filozofii. Momentálne som skôr ten druhý typ. Jedna z vecí, ktoré na celej trilógii Matrixu obdivujem, je šikovné - a v podstate geniálne - prepojenie spirituality a IT. Toto prepojenie je vlastne zdroj filozofie celej trilógie, a je tak hlboké, viacúčelové a estetické, že krása filmu sa v očiach diváka nie a nie vyčerpať, môžem ho vidieť aj desať krát a stále mám nad čím radostne a s láskou bádať. ()

Elanornegra

No ten začiatok kým sa nájde Neo, až na tie súboje slabší, aj keď nutný k pochopeniu čo sa bude diať. Priam veľkolepá vojna o Sion, s perfektným vizualom aj hudbou. Súboj Nea s Smithom, už o trosku slabší ako v 2ke nemalo to to čaro, ale mne sa to osobne páčilo. Záver veľmi emočne silný čo sa Sionu týka Morpehusovi som držal prsty..... za ten začiatok 95% ()

StarFsh

Ak by som tento film mal hodnotiť ako vrchol trilógie, tak by odo mňa dostal maximálne 2 hviezdy. Preto to radšej hodnotím ako samostatný film s tým, že Matrix Reloaded nikdy nevznikol. 3.5* ()

Daniel313

Morpheus věří že je Neo vyvolený, vědma to předpovídá, Trinity to svým vztahem k němu dokazuje; a přeci, Neo sám o sobě vyvoleným není, je to pouhá potencionalita kterou až svým svobodným rozhodnutím naplňuje - svobodně se rozhodnout znamená naplnit proroctví.( The Matrix ) To přemůže Smithe, který jen parazituje, podvádí a nakonec se nekontrolovaně množí( to co paradoxně vyčítá v prvním dílu lidem jako druhu). Tento zlom onoho zhoubného bujení začíná právě tam kde Neo procitne do vyvolenosti. Domnělé vítězství je jen jakýsi přechod do dalšího kola boje. Svět jako nekonečný boj, neustálé upadání - žádný vyvolený ještě nevyhrál říkal architekt, dostává smysl v neustálém vzdoru proti tomuto descendu. Opravdové završení boje – života je tehdy kdy se duše Nea po závěrečném souboji navrací(nebo spíše anihiluje) do Matky, naplňuje se, sceluje, dojde k sjednocení. Smith není přemožen fyzicky ale právě tím postojem který je neoblomně pevný. Neo si nemůže pomoct, on se tak rozhodl, čili jeho postoj je nesamozřejmý a tedy vždy prekérní, musí neustále vynakládat úsilí k udržení tohoto postoje. A tak se člověk díky tomuto nekonečnému boji navrací do původního bytí ; Neo jako vyvolený sestupuje z kříže ( po stroji vyřčeném “dokonáno jest”) aby svět pokračoval dál.( Matrix Revolution) ()

zajpton

Pekelný zakončení úžasný trilogie, která rozhodně není o tom, že někdo bitkuje ve virtuálním prostoru. Akci v týhle sérii vnímám jako úplně podřadnou (skvělý doplněk) a hlavní je ta velká alegorie, kterou Wachowský vnesly do filmů, které určily kinematografii 21. století. Nejenom, že tahle série nasadila laťku ku*va vysoko, ale je to dílo, na který stojí za to se dívat pozorně a hledat v něm hloubku, která krásně vyplívá z příběhu. Ikdyž toho střílení bylo na můj vkus moc, Neova linka udává směr a zastře veškerý filmový nedostatky. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)