Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Baudelaire

Velkolepé dílo. Sice se nevyrovnalo prvnímu Matrixu, ani nemohlo, ale přesto je to naprosto úžasná podívaná. Vizuální stránka filmu je opět dotažená na samou hranici možností. Soundtrack je velice přiléhavý. Herci to jakž takž zvládli. A příběh měl novou sílu v tom, že to byl závěr, všechno prostě musí jednou skončit, i když vlastně ne :-) - - - Ale bohužel se Revolutions stejně jako Reloaded vzpouzí mým představám. Nelíbí se mi tam spousta věcí a nechápu, jak je možné, že inteligentní lidé s neskutečným množstvím prostředků nejsou schopni udělat lepší film. Viděl jsem tam spoustu prázdných dialogů, několik klišoidních scén, několik gigantických logických nesmyslů - jasně, je to scifi, ale já říkám: každé scifi si na začátku stanoví určitá pravidla, která jsou v rozporu s naším, doufám reálným, světem. Pak by se ale měla řídit logikou všude tam, kde je to jen možné. Matrix Reloaded a Revolutions to nedělají. (Když jsem viděl, jak stroje dobývají Sión, jak chobotničky krouží ve vzduchu v co nejsevřenějších hejnech, aby šly dobře všechny najednou trefit, měl jsem pocit, že mají AI asi jako vojáčci ve Starcraftu řízení mym Athlonem 64. Nebo Trinity s ocelovejma trubkama skrz tělo, která se bez jakéhokoliv náznaku bolesti klišoidně vykecává s Neem.....). Ale přesto přeze všechno to byl neuvěřitelný filmový zážitek. Matrix je pro mě nezapomenutelná trilogie, jejíž konec možná započal něco nového (jak se tak říká:-) ()

šinta

Nejslabší film z trilogie, tomu konci sem bohužel moc nerozuměl a chybělo mi tam víc akce i přes cca 8mi minutový boj mezi Smithem a Neoem ()

Weirdman

8/10... Film trpí v podstate rovnakým neduhom ako Reloaded a tou je samoúčelnosť veľkoleposti väčšiny akcie okrem tej, v ktorej je Neo... A práve pri Neovi Revolutions zakopli najviac, pretože ako spasiteľ a hlavný hrdina má až do poslednej polhodinky trestuhodne málo priestoru a jeho čas kradne, síce podstatná, ale nie tak prepracovaná a pre mňa osobne vizuálnym konceptom a postavami dosť nesympatická pasáž zo Zionu (z toho dôvodu dávam o pol bodíka menšie hodnotenie ako u Reloaded)... A ak mám zhrnúť dvoj-pokračovanie Matrixu, tak som ako divák a fanúšik veľmi spokojný hlavne kôli prepracovanosti mytológie, ale veľmi ma mrzí, že sa stratila pôvodná atmosféra a nahradila ju trocha iná a menej pôsobivá... Ale čo už. Každopádne sa k celej trilógii budem rád pravidelne vraciať... ()

sinom

konecne som si po rokoch spravil Matrix trilogy Day a musim povedat, ze som maximalne spokojny. Jednicka stale super vo svojej pomernej jednoduchosti, co sa vizualneho pojatia tyka, dvojka a trojka konecne davaju uceleny zmysel. Jedine by som mozno skratil niektore akcne sekvencie, urobil z oboch 100-110 minutove "narezy" a bol by som 100pro spokojny... ()

Ondar

Kurňa, jmenuje se to Matrix, tak na co ty trapné a patetické výjevy boje o Zion? Reloaded byla aspoň jízda od začátku až do konce, ale hlavně to byl matrix - odehrávalo se to v Matrixu, nové postavy, nové zjištění. Reloaded a Revolutions nejlépe sestříhat do jednoho tříhodinového bijáku, přičemž by tam bylo 75% Realoded a 25% Revolutions a 95% děje by se odehrávalo v Matrixu, tak jako v prvním filmu. Pak bych tomu dal 5, teď 3. A to ještě zachraňuje kladný dojem z celé trilogie. ()

PROTIVETRU

Naprosto priemerné zakončenie vysoko nadpriemernej prvej časti a mierne nadpriemerného druhého pokračovania obohatené o pekný look a efektnosti matrixu vlastej. Hodnotenie by bolo vyššie, nejednať sa o zakončenie trilógie s tak vysokým potenciálom. ()

Goodmen

Další ukázka sestupné kvality trilogií. Plno řečí, vodopád trikových a akčních scén. Co nejvíc potěší je souboj Neo vs agent Smith. ()

x_ander

Zdá se mi, že tady něco smrdí. Nejvíc mě na třetím Matrixu mrzela absolutní ztráta atmosféry. A to začátek vypadá slibně - stanice metra, přestřelka v klubu. Jenže pak celý film nic. Nuda. Dobývání Zionu je efektní, ale prázdné a vůbec se mnou nehnulo. Jako vedlejší scéna ve filmu by byla fajn, jenže o Zionu je SKORO CELÝ film, kdy sledujeme konání vedlejších postav. Ikdyž mi přijde, že tady Neo a spol figurují jako vedlejšáky. A stylová zavěrečná scéna to nezachrání. ()

Zed70

Dlouho jsem nemohl Revolutions nějak skousnout. Ovšem teď jak Prima odvysílala všechno za sebou jsem si uvědomil jak moc je to jeden příběh. "Všechno co má začátek, má i konec." Jak by řekl agent Smith. ()

Trumper

Tak v prvé řadě bych měl asi zdůvodnit, proč filmu s hodnocením 6-% dávám 5*… Nebýt původního Matrixu (lépe: nebýt „hypercool-akčního“ zpracování a komerčního úspěchu původního Matrixu), nepochybně by si Revolutions (i Reloaded) našel poměrně odlišnou skupinu diváků a jeho hodnocení by nejspíš vyšplhalo někam nad 75-80%. To samo ještě není důvodem pro udělení vysokého hodnocení, ale přispívá to ke změně pohledu na věc.___ Revolutions sice ukončuje „trilogii“, avšak zcela odlišným způsobem než ji Matrix začal. A to je nutné respektovat. Je otázkou, jak moc bratři Wachowští pouze těžili z komerčního úspěchu Matrixu, ale já jsem na jejich hru (ať už jakkoli předstíranou) přistoupil a bavilo mě to. Spousty „pseudokeců“ sice nemají ve světě, kde automaty a nabroušená ostří mluví za vše, co dělat, avšak do světa Matrixu patří. Nebýt jich, byl by Revolutions jen efektním herním videem z nějaké počítačové hry. Na druhou stranu, nebýt bitvy o Zion, stal by se Revolutions nestravitelným povídáním o lidské vyvolenosti.___ V tomto ohledu mám jedinou výtku k závěrečnému souboji Nea s agentem Smithem, který mě přes megalomanský přístup filmařů nechal celkem chladným, ale který má zároveň tak pevnou pozici v závěrečném rozuzlení, že jsem ochoten mu to prominout.___ Jako celek (ale i v detailech) je matrixovská trilogie určitě jedním z nejpromyšlenějších a nejoriginálnějších počinů v rámci filmu, jehož skutečný rozsah si musí divák uvědomit sám. /91 % ()

Fazy

Pre mnohých ľudí film stráca na kvalite oproti predchádzajúcim filmom. Mňa aj tak uchvátil natoľko, že som mu proste musel dať plný počet. Príbeh a celé to ukončenie ságy je skvelé a musím sa priznať, že mi behali aj zimomriavky po chrbte. Niektoré scény sú doslovne trápne a v takomto filme nemajú čo robiť, ale aj napriek tomu ma film o mnoho viac pozitívnych chvíľ ako tých negatívnych. ()

NoRell

Tečka na závěr. A vůbec jsem neviděla žádnou sestupnou kvalitu (pořád platí, že pokud chci film opravdu pochopit, musím ho vidět víckrát jak 3x), která je tady v hodnocení viditělná. Matrix na mě vždycky působil a jak se zdá, pořád působí. ()

yazik

Horší zakončení série jsem si snad ani přát nemohl. To, že Neo v Matrixu dokáže zázraky ještě přijmu bez problémů, přeci jen je to program. Ale to, že je dokáže i mimo okolní svět je dle mého silně nedotažený a nedomyšlený. Už ten konec druhého dílu ve mě vyvolal obavy, které se bohužel ve třetím díle zhmotnily. Chtěl jsem třetímu dílu dát šanci na vysvětlení, ale žádného jsem se nedočkal. Ještě bych bral jako vysvětlení, že by i ten svět, ve kterém byl Zion a zbytek odpůrců, byl stále součástí programu, ze kterého by se dokázal Neo probudit a tím naplnil osud vyvoleného. Závěrem chci jen říct, že ačkoliv je toto zakončení série dle mého nepovedené, tak jako celek je to jistě jedna z nejlepších sci-fi triligií, na které se rád podívám znovu a znovu. ()

Saros

Velké finále,kdy jde o všechno je tady.Hlavní hrdina je už tak vyspělý v tomto, pro něj, novém světě,že přechází na stezku osamělého hrdiny(technicky až tak sám nebyl:) ),který je schopen se poprat se vším a všema v obou světech. Bitva o Sion pak jasně sekunduje přestřelce v hale z prvního dílu. ()

elanista1

Teda okrem prvej polhodiny a poslednych 20 minut to bolo slabe.Tie scenky s robotmi to je presne to s cim si nechcem matrix spajat. ()

OzyCox

Děkuji jednomu nejmenovanému uživateli CSFD za možnost shlédnutí všech tří dílů Matrixu v jednom kuse. To je potom něco, co se dá nazvat pouze slovem nářez. Francouzské nadávky jsou jako vytírat se hedvábím, přestřelky kdekoliv a kdykoliv, fyzika systematicky znásilňovaná virtuální realitou, honička na dálnici, hromady Strojů s velkým S a samozřejmě Agent Smith. Ani jsem nic nepověděl o biblických motivech, kterými je nenápadně celý příběh protkává a díky kterým získává na síle. Není to snadné, tolik materiálu hodnotit najednou, ale určitě mám pocit, že, až nebudu mít nic na práci, Určitě si to chci sjet znovu. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)