Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Profík

Jednička byla prakticka dokonalá, kde do sebe scény zapadaly jako ozubená kolečka a všechno dávalo smysl. Dvojka měla některé dechberoucí scény, jako třeba souboj proti naklonovaným Smithům, ale smysl už to tolik nedávalo. A trojka? Skoro až na bolest hlavy. 60%. ()

Dunric

Stejně jako v Reloaded, tak i v Revolutions je bohužel 90% času vyplněno vatou - akcí většinou samoúčelnou, stupidními dialogy jak ze soap-opery, tunami klišé a velmi prosťoučkou dějovou linií, na kterou je naroubován ten postmodernistický mix (pseudo)filozofií, aby byla zachována alespoň nějaká návaznost na původní Matrix. Wachovští mučí diváka dychtivého po načerpání matérie k dumání, aby si těch několik perel musel vylovit z velké až po okraj plné žumpy. Invence a schopnost vyprávět příběh se jaksi vyčerpaly s prvním dílem. Toporné herectví (čest výjimkám H.Weaving, L. Wilson) a stereotypní a nepředvědčivé bojové scény ovšem přetrvaly. ()

patko7777

myslím že matrix sa po jednotlivých dieloch hodnotiť nedá a preto ho hodnotím ako celok - v každom diely bolo niečo neobvyklé a dychvyrážajúce a preto ja každý diel sám o sebe niečím originálnym a zároveň dokonalým - určite príbehovo najlepšie scifi medzi filmami a čo sa týka efektov a akčných scén tiež to nemá daleko od slova najlepšie - preto ako celok matrix odomňa 5*! ()

mikinko51

Prave som dopozeral Revolutions - videl som ho len druhy krat po neviem kolkych rokov - proste som bol pri prvom zhliadnuti natolko sklamany, ze som to nemal chut vidiet znova. Az vcera, lebo som si povedal, ze teda skusim, mozno .... Zial, dojem z prveho pozretia vo mne zostal aj po vcerajsku ... nemam chut to vidiet dalsich 10 rokov a kazit si tak dojmy z "original" Matrixu .... Bojove sceny Kung-fu su uplne mimo, a este aj na tie cinske lietajuce suboje sa da lepsie pozerat aj ked uz aj tie su uplne mimo realitu .... Finalny suboj Nea so Smithom bol pre mna uplne nepozeratelny .... Bojove sceny z dokov - neviem ako ostatnych ale mna to nechavalo chladnym - megalomanske, neosobne, nepozeratele ... akysi gulas miliona lietajucich veci a guliek .... A co sa tyka logiky filmu? No neviem: - stroje odpoja kazdeho, kto o to bude stat? A odkial potom zoberu eletricku energiu - ludia vedia, ze najucinejsia zbran je EMP a napriek tomu maju len par kusov na lodiach. Ja neviem, ale ja byt ludstvom, vyrabam toho na mraky - ludstvo vyrobi nemotorne bojove roboty, ktore ovladaju priamo ludia v nich a pritom ten clovek nie je NIJAKO chraneny ... to este aj v roku 1914 mali ludia viac rozumu, ked zacali vyrabat prve tanky - vedeli, ze jednym z najdolezitejsich faktorov je ochrana vojaka .... (sorry, ale takeho robota by som zlozil jednou 9mm pistolou .... ) A mier na zaver ... .presladeny koniec, nehodny Matrixu .... To zaver prveho filmu je uplne super ... sice ziadny konkretny vysledok, ale NADEJ, ze ludstvo ma sancu na vitazstvo .... Proste mi cely film pripadal ako taky gulas nabity uletenymi efektami, ktore uz boli aj mimo mna, a to mam akcne a scifi filmy veeeeelmi rad .... ()

yahoo

Part 3 - Vrchol akcie v bitke strojov, neporaziteľný Neo, ale najlepší bol aj tak Smith. Weaving bol pre túto rolu stvorený, veril som mu každú grimasu - "Mr. Anderson, welcome back. We missed you " - top scéna ()

Davidman

Dokonalé zakončení dokonalé trilogie. Příběh zakončen a divákovi je až líto, že toto úžasné dobrodružství boje mezi lidmi a stroji dovršilo konce. Celkové hodnocení viz Matrix ()

Sandai

Sestupná tendence se nezastavila. Film je ještě víc roztříštěný na mega boje a ukecanost. Oproti jiným filmům 4* oproti předchozím dílům 3*. ()

Hipi_Pip odpad!

Jak moc jsem nenáviděl Matrix Reloaded, tak jsem šel do kina pln naděje na záchranu série… Dodnes se proklínám, protože už ani nemůžu sledovat první díl, aniž bych si u něj nevzpomněl na tohle... ()

stargate17

Pořád hodně dobrý. Souboj o Sion ve mně nezanechal nic hlubšího než jen obdiv nad speciálními efekty, klidně bych ho vypustil. Zajímavý nápad s viděním Nea, i když se mi sem moc nehodil. Ale konec stál rozhodně za to - monumentální a beznadějný souboj se Smithy byl prostě boží. Konec trochu jiný, než jsem si přál, ale budiž. A možná že se jedná o jeden z mála snímků (v tomto případě sérií), u nichž jsem na konci ucítil takový smutný pocit uvnitř hrudi. A to se počítá! ()

LordLaser

A takto končí trilógia alternatívneho sveta Matrixu napísaná bratmi Wachovskými. Pre niekoho už môže byť ďalšie pokračovanie fádne, pretože ho nemá čím osloviť, avšak je to spracované tak, že hudba, zvuk, efekty, výkony a neviem čo ešte robia Matrix výnimočným. ()

ferdomravec

Pamatam sa ako by to bolo vcera ked som sa prechadzal po hypernove a akurat som bol v oddeleni lektroniky ked v telkach akurat bezala scena zaverecneho suboja Zionistov proti chobotnickam. Stal som tam s otvorenymi ustami a dopozeral film dokonca :). Neviem ako je mozne ze som na to nebol v kine alebo si to nestiahol z netu ale ozaj som to videl prvy krat az tam. tato scena s ami vryla do pameti a na zaklade tejto sceny hodnotim film. Bez nej za 4* s nou 5*. ()

rebelllka

To byl ten nejslabší kousek od matrix jaky jsem viděla. Scénář se vůbec nepovedl, film byl nudný, dlouhý a špatně dokončený.konec se vůbec nepovedl skončil jakým -si vědeckým poznatkem, ani hlavního hrdinu jsem na konci neviděla. Nejhloupější asi bylo to ze Triniti nechali umřít jen tak probodnutymi tyčkami.Ve filmu bylo tolik vymožeností že jen tak ji tam propíchnout a Neia ji ani nepomohl bylo divné.40% ()

Mountain

Musím říct, že od finále Matrixu jsem čekala o dost víc a je to značně nepovedený film. Efekty a vizualizace sice opět stojí za to a herci to zachraňují, ale scénář je k uzoufání nudný a zpracování nic moc. Ve filmu se toho docela dost řeší, celkově je to zmatené a jedině snad to finále je na tom opravdu dechberoucí a výborné. Zbytek filmu je ale totální zklamání. Pár vynikajících scén tam sice je, ale jinak je to děs a hrůza. Sorry. 45%, opravdu mírný podprůměr, to fakt nemuseli. Závěr trilogie mohl dopadnout mnohem lépe. ()

Rathe

Tento díl se mi hodně líbil a měl pořádné grády. I když některé dialogy nepůsobily tak, jak by asi měly, tak bojové scény to naprosto vynahradily. Mně osobně se zalíbil a zaujal mnohem víc než 2. díl. ()

Sadova302b50

Nevím, čím to je, ale film se mi líbil asi tak jako jeho předchozí bratříček - tedy až na rostoucí kvalitů efektů skoro vůbec. 42% ()

Rajca

Grandiózne finále, ktorému sa snáď vyrovná iba Jacksonov "Návrat kráľa". Vizuálne pre mňa doteraz žánrovo neprekonateľné. Životná rola Huga Weawinga aj Keanu Reevsa, ktorým kontruje len Elrond a Budha. Strhujúca záverečná alegória boja "Krista" s "Antikristom" v novodobom podaní, podčiarknutá ako vždy skvelou hudobnou produkciou Dona Davisa, ponúka neopakovateľný zážitok. Vizuálne dokonalé a nadčasové. Možno by som len odstrihla záverečnú scénu a nahradila ju lepším teasrom návratu "Spasiteľa". Verím, že súrodenci Wachowski ešte nepovedali posledné slovo. Bola by to večná škoda! ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)