Star Wars: Vize

• USA Star Wars: Visions (více)
USA / Japonsko / Španělsko / Velká Británie / Indie / Irsko / Jihoafrická republika / Jižní Korea / Francie, (2021–2023), 5 h 3 min (Minutáž: 13–22 min)

Kamera:

Takaši Aoki

Alison Brie, Anna Cathcart, Kyle Chandler, Jamie Chung, Jordan Fisher, Karen Fukuhara, Kimiko Glenn, Henry Golding, Joseph Gordon-Levitt, David Harbour (více)

Série(2) / Epizody(18)

Tato antologie animovaných krátkých filmů z celého světa oslavuje bájesloví Star Wars jedinečným pohledem různých kultur. (Disney+)

stepankoby1

Přehlídka úžasných vizuálních nápadů, ve kterých je zbytečné hledat promyšlený příběh či kontext ve světě SW. Hodnocení závisí jen na tom, zda si řeknete „Proč?“, nebo „Proč ne?“ Osobně jsem někde uprostřed a spíš doufám, že v budoucnu budou ty vůbec nejlepší epizody (Ronin, sourozenci jediové, markrabě Juro) lépe rozvedeny. Každopádně díky za implementaci konceptu, že lightsaber barva odráží srdce člověka, který ho třímá. To bylo milý. Druhá řada vystupňovala kreativitu, zlepšila (ne)vyrovnanost povídek a plně využila povídkový formát. 2x2, 2x6 a 2x9 jsou nádherná díla. 2x5 by zasloužilo rozšířit do vlastního seriálu. ()

RetroGamer

Ako to tu už niektorí napísali, je to experiment, ktorý mohol vyjsť aj lepšie. Spojenie Star Wars universa a japonského anime ma veľmi lákalo, pretože mám veľmi rád oba tieto svety. Visions je 9 krátkych filmov od 7 rôznych štúdií. Jednotlivo na seba nenadväzujú a prirovnal by som ich k sérii Love, Death & Robots, no tá bola na míle kvalitnejšia. Japonci majú vo zvyku moc kecať a vysvetľovať a tu je to skôr na škodu. A ani jednotlivé poviedky nie sú až také úderné a veľakrát som sa nudil. Hodil by sa k nim skôr vážnejší a temnejší háv podobne ako v prvom filme. Za zmienku určite stojí prvý Duel, kde sa mi najviac páčila kresba. V druhej časti sa ukáže Boba Fett, no je divný, Twins je moc zložitá a prekombinovaná, má divákov ohúriť ale skôr to je na škodu. Village Bribe je veľmi ukecaná a moc ma nebavila aj keď kresba je výborná. Ninth Jedi sa podaril a užíval som si všetky postavy aj bojové scény. TO-B1 mi prišla zbytočná, v Elder boli parádne súboje no koniec trochu sklamal. A posledné dva filmy mi prišli síce pekne naanimované no zabudnuteľné. ()

Nykrous

Některé díly byly opravdu zajímavé, ale některé právě naopak a snad nic mezi tím. Naštěstí to bylo velmi krátké a nenudil jsem se moc dlouho. Jinak vizuál byl fajn a bylo pěkné, že se každým dílem měnil. 60% ()

El.Negros

Pocta samurajskému bushidu ve formě anime, katany nahradily světelné meče, ale temné příběhy s nádechem naděje zůstavají. Pan Kurosava a jeho Sedm samurajů by asi přikývlo a otočilo se v hrobě snad jen jedenkrát u ztřeštěné epizody rocket jedi boye. Takto by měly kreslené SW seroše do budoucna vypadat. ()

Dejvecd

"This is the first time I confronted such a darkness, something that ancient and sinister..." Fantastické, bohužiaľ nie všetky príbehy ma bavili na 100%, ale väčšina tak urobila a ja som sa bavil do sýtosti. Krásna animácia, krásne príbehy, epické a extrémne napínavé lightsaberové súboje, ale hlavne super postavy, ktoré vedú skvelé dialógy a ako divák som mal skutočne pocit autority z každej jednej z nich. Vážne som sa skvelo bavil a strašne prosím Disney, aby nám nadelilo aj druhú sériu. Skvelé. 9/10 (Videné v anglickom dabingu) ()

mrclTV

Star Wars - anime style. Tak to je nečakaná kombinácia, ktorá nám ponúkne - veľmi výrazný vizuál, množstvo "kulervoucí" akcie, ale obsahovo je to...."iné". Toto možno viac zaujme znalcu japonskej scény (čo ja určite nie som), ale aj pre mňa to bol nevšedný a celkom zaujímavý zážitok (napríklad 5.epizóda bola veľmi dobrá, i keď išla pomerne silno proti SW "loru"). ()

Gig

Jak uchopit tento seriál ze světa Hvězdných válek. On to vlastně není seriál. Jsou to příběhy postav či fiktivních postav z tohoto světa. Navíc co příběh, to jiný druh animace, jiný technika, jiný feeling. Trochu mi to připomíná seriál Love, Death & Robots. Ale zmíněný seriál má jinou úroveň. Vize opravdu připomínají vize scenaristů, animátorů a režisérů jak uchopit látku na téma Star Wars. A jednotlivé díly jsou takové experimenty - pohled ala Pokemoni, pohled ala Slepičí úlet, pohled ala anime samurajů, pohled ala Klonové války mixnutý Spider-manem, .... Na jednu stranu ten různorodý pohled je velmi osobitý, dynamický, osvěžující, nápaditý. Na druhou stranu v první sérii jednotlivé díly jsou někdy až infantilní či dětinské. Druhá série je temnější, ale pořád seriál jako celek moc nejde naroubovat do jednoho univerza - právě paradoxně díky té různorodosti přístupů, ale hlavně díky nekonzistenci a tím, že co díl, to experiment, kde každý tvůrce si dělá co chce a chybí tu jistá kontinuita s univerzem. Tedy pokud nepočítám prostředí - světelné meče, Jediové, vesmírné lodě apd. ()

JackStrange

Jak ohodnotit 9 nesouvisejících epizod různé kvality a stopáže? Jako celkem velké zklamání. Kromě pár epizod bych řekl že nebýt všudypřítomného světelného meče ani bych je nedokoukal. 55% ()

KukulienkaHO

Anthology seriál s priemernou dĺžkou epizód pod 20 minút potrebuje poriadny scenár. Epizóda musí napriek svojej krátkej stopáži zaujať a pôsobiť ako suverénny, obsahovo bohatý príbeh (viď Love, Death & Robots). Star Wars: Visions ale v tomto ohľade veľmi zlyhávajú. Väčšina epizód je absolútne jednoduchých, prvoplánových, predvídateľných. No a potom, už keď tu nejaký príbeh je, tak je debilný na neudržanie. Potom sú tu zase prípady, kedy tvorcovia na plnej čiare obchádzajú nemenne stanovené pravidlá Star Wars vesmíru týkajúce sa hyperpriestoru, svetelných mečov alebo dokonca samotnej sily. Áno, nie je to kánon, avšak na tieto tri veci som extrémne háklivý, keďže sa jedná o najpodstatnejšie a najcharakteristickejšie záležitosti SW. Tvorcovia mali voľné ruky, mohli vymyslieť príbehy dávnej minulosti či ďalekej budúcnosti preďalekej galaxie. Dostali možnosť pretvoriť Jediov či Sithov podľa svojej fantázie. Mohli si de facto v tomto svete robiť, čo sa im len zachcelo... Lenže oni to trestuhodne nevyužili. Príbehy a postavy nehorázne odflákli. Skoro všetko zasadili do obdobia Skywalkerov. Fauna a flóra nevýrazná. A jedinú svoju vlastnú iniciatívu prejavili prznením sily, svetelných mečov, atď. Japonsko je v každej epizóde velice cítiť, či už zbraňami, oblekmi, dekoráciami alebo dizajnom postáv. S tým som mimochodom úplne v pohode. Anime nepozerám (jediné, ktoré som sledoval ešte ako malý bol Pokémon), no napriek tomu mi nijak neprekáža a 8 z 9 epizód sa mi po animačnej stránke celkom páčilo. Jednoducho pokus to bol zaujímavý, čo kvitujem. Každopádne "starwarsácke" Love, Death & Robots sa ani zďaleka nekoná. Napriek tomu verím, že fanúšikovia anime, ktorí majú radi SW, si prišli na svoje (od známeho mám potvrdené, že hej). Pre mňa je hlavné, že tento výtvor môžeme našťastie považovať za legendy. P.S.: Napriek tomu, že so seriálom celkovo spokojný nie som, tak musím vyzdvihnúť 5. epizódu The Ninth Jedi, ktorá je skoro po všetkých stránkach perfektná. ()

UncleMorty

Hodně, ale opavdu hodně kolísavá kvalita s každým dalším shlédnutým dílem. Hodnotit Visions jako celek v podstatě nejde, jelikož je každý díl svým vlastním unikátem ať už z pohledu tvůrčího studia tak příběhu. Ze všech těch devíti dílů stojí za zhlédnutí jen 1/3 a další dvě třetiny jsou buď nic neříkající fillery, které spíše nostalgicky odkazují na jiné anime (Metropolis, GiTS) a nebo jsou naprostým odpadem co nemá ani v univerzu Legend co dělat. ()

Skylord99

Visions jsou pro svět Star Wars něčím novým. Kombinují zde věci, které máme z předaleké galaxie tak rádi s japonskou kulturou. A funguje to. Jde o krátké příběhy, kdy některé nejsou až tak dobré, ale jiné vám vezmou dech. Máme zde plejádu skvělých animací od různých studií, parádní hudbu a to, že příběhy nejsou částí kánonu, dává tvůrcům široké příležitosti k vyprávění, což je ve výsledku bomba. 7/10 ()

DeJiF odpad!

Proč, ale jakože reálně... PROČ??? Když samotný Dyzny neumí vymyslet nic originálního a jen dál ždíme staré a ohrané postavy několika sequely a seriály, rozhodne se uchýlit k něčemu ještě zdaleka zoufalejšímu a věnovat tak jeden celý seriál Japončíkům, kteří viditelně neví, co si s tímhle světem počít ještě víc. Ve chvíli kdy totiž každý druhý díl je o pouhém mečování se lightsabery v závanu lehké japonské atmosféry nebo úplných šíleností a parodií na jiné Star Wars počiny, tak je něco veelice špatně. Já sám viděl jak Star Wars, tak různá anime a vím, že obojí lze udělat daleko lépe, než to, co tu uhnětli tvůrci tohohle "veledíla". Ještě byste tohle mohli prohlásit za kánon nebo něco takovýho ne? ()

Sopholojong

Skvela prva, japonskou feudalnou mystikou pretkana, cast s tajomnym "vandrakom" so sithskym mecom, ktory zbiera krystaly zo sithskych mecov. Ciernobiela kompozicia, droidi s vytrcajucou slamou, Tuskeni, "sermovacky" na rozburenej rieke, vodopade... a potom jednoduchou anime kresbou opatreny zbytok serie, ktory to posle do "kopru". Obrovsky potencial odstreleny pilotom, sa ako tak k nemu priblizi v siedmej, do orientalnych hor prenesenej casti. ()

Sashmen13

Přijde mi, že hlavně první díl vytěžil maximum z podstaty anime star wars a měl, pokud mi prominete, vizi čeho a jak chce dosáhnout. Většina ostatních se docela míjela, snad jen nevěsta, stařec a Lop a Ochō věděli co chtěji.  Nejhorší asi dvojčata, to bylo už moc: D. ()

7Filip7

Určitě dílo, které nenadchne každého, mě ale ano. Sice s první sérií jsem měl trochu problém, protože se tu objevilo více, pro mě nudných epizod. Druhá série, ale byla za mě úplně něco jiného a já se dost bavil, protože jsme dostali i temnější epizody. Má to překrásnou animaci a nádherný vizuál, v tomto směru to nemá chybu. Nejlepší série - Série 2. Nejlepší epizoda seriálu - The Ninth Jedi. ()

HappyUnicorn

Poznáte svetelný meč, pripravte sa na svetelný dáždnik... podľa toho aký dojem máte z tejto vety viete aký dojem budete mať zo zbytku seriálu. Niektoré časti sú 100/100, niektoré oničom. Osobne nemám rád anime no v tomto prípade mi vôbec nevadilo, práve naopak - star wars v tejto animovanej podobe je čosi úžasné. Pripravte sa však na to že japonci nechápu že vo vesmíre nie je vzduch. ()

wistar

čekal jsem zajímavou ukázku japonské kultury ve star wars a fajn příběhy, ALE to se přelilo do jedné epizody se zajdoholkou. A i epizody, kde jsem čekal, že se taková témata objeví (Village Bride) byly promarněny, tím, že tam byli nacpaní zbyteční Jediové. 6/10-celkem fajn, ale čekal jsem víc experimentů ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023