Lara Croft - Tomb Raider

• Velká Británie Lara Croft: Tomb Raider (více)

Lara Croft, dcera známého a bohatého vědce, je připravena kráčet v jeho stopách. Dostalo se jí dobré průpravy. Studovala na nejlepších školách, domluví se mnoha jazyky, ovládá bravurně nejrůznější druhy sebeobrany a hlavně se svým otcem, který před lety zemřel za nevyjasněných okolností, procestovala celý svět. Lord Croft hledal vzácné, ztracené krypty i dávno zapomenutá a často navěky pohřbená místa. Tentokrát, už zcela sama, musí Lara Croft překonat největší překážku. Nalézt obě části prastarého "šému", který jí zajistí neomezenou moc nad časem a prostorem ve jménu lidstva. Aby toho dosáhla, je třeba zvítězit nad nebezpečným a přísně utajovaným společenstvím, které má stejný cíl, jen touha po moci je motivována zcela jinak... Mladá Angličanka Lara žije v rozlehlém zámku, který zdědila po svém otci, lordu Croftovi, jenž zahynul před patnácti lety za nevyjasněných okolností. Kromě ní v sídle žije jen její tajemník Hillary a počítačový expert Bryce, který ovšem bydlí v karavanu před domem. Jedno noci najde Lara v domě staré hodiny, které se samy uvedly do chodu. Začaly odpočítávat dobu zbývající do konjunkce všech planet sluneční soustavy, k níž dochází poprvé po pěti tisících letech. Je to jediná chvíle, kdy lze s pomocí dvou magických předmětů ovládnout čas a tím i chod světa. Najít se je pokouší nejen Lara, ale také tajný spolek Osvícených. Její člen Monafred Powell má už jen týden na to, aby našel klíč, s jehož pomocí by získal poloviny magického trojúhelníku, potřebného k ovládnutí času.
Lara najde starého otcova přítele, sběratele hodin Wilsona, který ji odkáže na Manfreda Powella. Ten jí sice tvrdí, že drahokam z hodin nezná, Lara však pozná, že lže. Téže noci je zámek Croftových přepaden komandem, které vede Powell. Žena s nimi svede tvrdý boj, ale nepodaří se jí zabránit krádeži drahokamu. Podle otcových pokynů pochopí o co jde a také, co je třeba udělat, aby se magické předměty nedostaly do rukou Osvícených, kteří chtějí ovládnout svět. Vydá se do Kambodže, kde je ve starobylém chrámu Angkor Vat ukryta první polovina trojúhelníku. Dovnitř se jí podaří dostat dřív než tam pronikne Powell se svými muži a ziskuchtivým archeologem Alexem Westem, Lařiným dávným konkurentem. Podaří se jí dostat k uložené polovině trojúhelníku, musí však společně s ostatními svést boj s oživlými kamennými sochami. Potom se v Benátkách setká s Powellem. On má drahokam, ona část trojúhelníku, a proto potřebují jeden druhého, aby dosáhli cíle. Lara pochopí, že Powell je druhým nejvyšším mužem Osvícených, ke kterým patřil i její otec. Ten se však postavil proti jejich plánům na ovládnutí světa, a proto ho Powell zavraždil. Společně se dostanou do chrámu na zamrzlém sibiřském jezeře, kde objeví sál s modelem sluneční soustavy. Začíná konjunkce planet doprovázená zatměním Slunce. Začíná boj o nadvládu nad světem. (oficiální text distributora)

stOKYi odpad!

No čo je toto. Môj prvý film ktorý som videl od Simona Westa a ak je pravda že dostal ponuku aj na "Black hawk down" , tak som veľmi šťastný že si vybral túto kravinu. Možno keby to chytil do rúk niekto iný tak by to vyzeralo úplne ináč. Niektoré scény sú fakt dosť smiešne a zbytočné a maximálne predvídateľné bez kúsku filmového umu. A tá bitka s tým robotom na začiatku? Komédia. No proste Angelina Jolie sa snaží byť veeeeľmi cool s tým že ma stále vyšpúlenú papuľu (alebo ju vôbec nezavrie) a umelo vytvorený drsný výraz v tváry.. No proste keď som to pozeral liezla mi neskutočne na nervy. ()

Nivenx

U Lary Croft není možný se nudit. Angelina Jolie se do hlavní role parádně hodila, akce byly dobré a přehledné. Děj docela ušel a stačil, soupeři Lary také v pohodě a celé to opravdu pěkně ubíhá. Lara není nic jiného než docela povedené akční béčko s ničím co by byo nezapomenutelné. Bohužel docela rychle vyprchá a po týdnu nevíte kdo tam hrál a co tam vlastně bylo za postavy, kromě Lary a to je celkem špatné. 50% ()

vesper001

Počítačové hry mi nic neříkají a zabývám se jimi jen v případě, že musím někde něco chytrého říct o tom, jak při nadměrném užívání mohou člověku udělat z mozku ementál. Strávit 90 minut ve společnosti superwoman Lary mě přiměla touha vidět znovu v akci Eso-Rimmera (alias Majzlíka, který má mimochodem stovky přítelkyň :)). Jednotvárná akrobatická čísla Angeliny Jolie, neherecký výkon Jona Voighta a plytkého padoucha nevyváží ani sošný Daniel Craig ve sprše, a o napětí, natož zábavě nemůže být vůbec řeč. Nachystejte polštáře, na snídani jsem zpátky. ()

Prometheus69

Velmi povedená herní adaptace opět opepřená o něco navíc či miň? No může se zdát že tehle Laře chybí pár čísel k dokonalosti. Ale nebuďme až takový citlivky přecitlivělí na nepodstatné detajli. Originální příběh, nová zápletka... nový artefakt. Z jistou nadsázkou se to dá brát jako velmi věrná adaptace a kde se tvůrcům moc nedařilo navázat na klasické TR prostředí, legendární vykradačky bohů... pasti, lezení, šplhání, střílení hledání dalších artefaktů jako že 2 kusy trojúhelníku je krapet dost málo. navíc jsem měl takový pocit že scénáristovy se do lejjster vylilo trochu kafíčka... takže se mu většina textu rozpatlalo. takže to chvilkami vypadalo spíš jako akční komedie, než akční dobrodružný fantasy. Navíc nejspíš zaměnil při tom všem chaosu. prostředí... jako že BOSS je snad vždy na konci.... Takže v samotném konci už vařily tak říkajíc z vody. No tak aspoň za tu snahu, mixéra.... a Angeliku.. dokonce na to vyšel i OST. Takže i za něj.... tří hvízdy to skousne. ()

dr.fish

Myslím, že řešením by bylo, kdyby místo Ageliny do filmu obsadili Listera, Kocoura a Krytona. Rimmer už tam je a byl by to rázem kultovní film napříč diváckou obcí. To už bychom byli ale jinde, byla by to jiná vesnice. My přece chceme sexuální idol s velkýma prsama a botox rtíky, aby se proháněla prastarými chrámy. Bez nápadu a bez vtipu (téměř). Skutečně jsem doufal, že to bude alespoň o ždibínek lepší. 40% ()

panMartin

Docela zábavná blbost která pobaví a neurazí. Hra Tomb Raider je jedna z mých oblíbených a takřka srdečních záležitostí. Chabý scénář a celková zmatenost dojem kazí, ale i tak se to dá zhlédnout aniž bych prskal vzteky. Angelina se pro tu roli snad narodila a skvěle ji sekunduje. Další plus je že je sexy. Akce je ale obstojná a rychle to odsýpá. Hudba je taky pěkná. ()

SeanLSD

Rozprávočka s ťažko "nepredvídateľným" scenárom, ktorý nech si hovorí kto chce, čo chce, drží Angelina aspoň ako tak nad vodou. Jej štylizácia do čiernej či svetlej je sexy a zapadá do mokrej mužskej predstavy Lary C. Okrem toho pekné kulisy, dobrý soundtrack a tak a závisť, lebo aj ja chcem mať zámok s 80 izbami a vlastnou hvezdárňou, komorníkom a odborníkom na robotiku, ovládať bojové umenia a nespočetne jazykov na úrovni materčiny... - a pritom byť taký mladý, cool a sexy. ()

Columbus

Sice akcni, ale nudne a hre nesahajici ani po kotniky. Navic nechapu, proc nemohli tvurci nekde najmout nejakou lepsi pravou prsatku a vycpavali pushapku tyhle beckarce s opuchlyma pyskama.... waste of time.... ()

hans500

Film je spíš podprůměrný, ale alespoň nenudí. Za kvalitu 2* + 1* za Chrise Barrieho, Daniela Craiga a Angelinu Jolie. ()

Sokkk_y

Lara Croft, stejně jako Spiderman, jde naprosto kolem mě. Snímek je téměř stejný jako filmy o Indiana Jonesov. Rozdíl mezi nimi je jen v roce a v pohlaví hlavního hrdiny či hrdinky. Jestli Angelině role sexy archeloložky sluší, nemohu posoudit, protože hru jsem vůbec neviděl. Některé scény nebyly zrovna nejhorší, jako útok na její vilu (zámeček?). Efekty také nebyly k zahození, obsazení ušlo... zkarátka průměrný "akčňák". ()

Belbo

To je parodie na Indiana Johnse nebo na něco jiného? Angelina je kus, až mi připadalo, že šla na porážku. Možná už jsem na tostarej. ()

Mrkvič

Nemusím moc Angelinu Jolie. Postavu Lary jsem vždycky vnímal jako drsnou hledačku pokladů, která má ale i svou něžnou milou stránku. Angelina má jen tu jednu. Plošší postava, která luští hádanky a vrtá se ve vykopávkách, snad ani nemůže existovat. ()

DivX

Hra mě dostala, film potěšil. 70% CHYBA VE FILMU: Ve scéně, kdy Powell hodí po Alexovi nůž, je jasné, že se nůž za letu otáčí, ale když Lara vrací čas, nůž letí rovně, aniž by se otáčel. ()

Savo

Šíleně nudná, nedynamická a zbytečně rozvleklá akční hra, těžící popularitu pouze skrze svou krásnou hlavní hrdinku, prostě klasicky potvrzuje vše výše uvedené i v tomto filmu. ()

lennyd

Jednoho krásného dne (čistě náhodou pár dní před planetární konjunkcí, která nastává jednou za 5000 let) nachází ve svém domě tajnou místnost, ve které je ukryt pradávný artefakt - vševidoucí oko, které uschovává návod, jak získat rozbitý trojúhelník světla, se kterým by jeho držitel mohl ovládat čas. To si samozřejmě Lara nemůže nechat ujít, zvlášť když po trojúhelníku pase i tajemné sdružení, které neváhá Laře zničit půlku jejího starobylého domu... Jako většina ostatních, jsem od filmu čekal mnohem víc. Potenciál zde byl - ať už vycházející z počítačové hry (ano, prvního Tomb Raidera jsem hrál a ano, královsky jsem se bavil) či z hereckého obsazení (Angelina Jolie je asi tou jedinou správnou pro roli Lary Croft). Jenže - přišlo mi, že Simon West zůstal kapku na půlce cesty - k tajemnu oné hry (nebo třeba Indiana Jonese) se nepřiblížil ani náhodou, že bych měl chvilku o hlavní hrdinu (nebo o konec světa) strach ani nemluvě. Takže bohužel zůstává jen výborná Angelina, zajímavá (i když z pohledu filmu úplně zbytečná) rolička Chrise Barrie a toť vše. Z nostalgie dávám 3* ()

Redswif

Dobré i jak pro fanouška tak někoho Tomb Raiderem nedotčeného. Angelina Jolie je pěkné, ale představitelku Lary jsem viděl i pěknější. ()

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Filmové kočky: Nová generace

Filmové kočky: Nová generace

27.01.2009

Jen předevčírem jsme psali o možné trojce Charlieho andílků, ve které by Drew, Cameron a Lucy dostaly mladší posilu. Už se i ví, kdo by to měl být – o filmovou kariéru se pokoušející Rihanna. A to… (více)

Angelina špiónkou a Bondův protivník

Angelina špiónkou a Bondův protivník

08.12.2007

Zní to jak z dob otrokářské společnosti, když si přečtete, že nějaké filmové studio zakoupilo life rights, tedy práva na život nějaké skutečně žijící osoby. Samozřejmě to není důkaz o všemocnosti… (více)