Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

Dragoni

I když je bezpočet dobrých seriálů, Dr. House je jeden z mála, který má osobitost a "reálný" průběh, a i díky velké dávce americké seriálové produkce si dokáže udržet úroveň na které začal. Sarkazmus, rasismus a další druhy nadávek, které by se dali řadit do kategorii ... to je House a i přes velký počet dílů, které jsem již viděl a nepochybně dalších hodně jich ještě uvidím, si u mě House udržel obdiv i stálého fanouška. Ano jedná se o průměrný seriál, který by se dalo i snadno předvídat, ovšem s ohromným potenciálem herců a scénářem, který nenudí nekončícími osobními problémy, jak je u těchto seriálů zvykem a i díky dokonalým hláškám. Popularitu Housovi zařídili neuvěřitelně sarkastické narážky a i když je každý díl ve směs dějově stejný, tak Hugh Laurie dokáže pokaždé zaujmout. Léčení pacientů, je to co většinu doktorů štve. 90% ()

tron

„Nemôžem ho vyhodiť. Ten zmrd je môj najlepší lekár.“ Krívajúci, excentrický, extravagantný, (možno) geniálny, mierne namyslený a tak troška hulvát, ktorému pri pohľade na svoju šéfku ako prvé napadne dojčenie. Svojou rozporuplnou povahou núti kolegov k šialeným nápadom, ktoré občas pripomínajú až sci-fi (fakt). Strhujúce dialógy, kultové hlášky ("Všetci klamú."), výborná práca s postavami a nenapodobiteľne suchý Brit Hugh Laurie vo svojej (zrejme) životnej úlohe. Okrem toho celkovo výborný kasting. Možno to trvalo o nejakú jednu dve série dlhšie, než malo, ale myslím si, že sa tomuto seriálu napriek tomu podarilo udržať si vysoký nadštandard a vôbec by mi nevadilo, ak by sa raz vrátil (koniec je síce uzavretý, ale napriek tomu nie je problém po ňom normálne pokračovať). Niektoré diely boli samozrejme slabšie a trademarky boli miestami až úsmevné (neustále záchrany v poslednej chvíli alebo Dr. House je v koncoch, zrazu sa ocitne v situácii, ktorá s prípadom nijako nesúvisí, osvieti ho a prípad za pár sekúnd vyrieši). ()

Djoker

První tři série jedou podle stejné šablony. House hláškuje, kolegové se ho snaží pochopit a jeho pacienti jsou přes počáteční šok většinou rádi, že je léčil právě on. Na konci třetí série tvůrcům došlo, že rozehráli geniální partii, která si zaslouží pokračování. Nespokojili se však s nastavovanou kaší jako ostatní a přišla nutná změna. Ta se projevila v následující sérii, která je podle mě nejlepší. Houseův nový tým, Wilsonova přítelkyně, návštěva CIA, natáčení dokumentu a kadence hlášek, která lehce způsobí kýlu. Zároveň tato série obsahuje i největší perlu celého seriálu. Tou je závěrečný dvojdíl, který byl nejsilnějším seriálovým zážitkem mého života. Další série ještě více sklouzávají do soukromí hlavních postav a v tomto precizním provedení je to pozice, která diváky nikdy neomrzí. 1. - 3. série: 90%, 4. série: 100%, 5. série: 90%, 6. série: 95%, 7. série: 90%, 8. série: 90%. ()

viperblade

Skvělý seriál a "britský" humor + sympatický Hugh Laurie + zajímavé případy nejen nemocniční ale i soukromé = skvělý seriál. Po zhlédnutí všech tří řad musím konstatovat, že každá série má něco do sebe, takže se v každém díle zasmějete a pouvažujete. Čtvrtá série: Po třech dílech čtvrté série musím říct, že ačkoliv mi Houseův tým chybí, proces vybírání nového týmu má hodně co do sebe. Uvidíme, jestli se to udrží i nadále. EDIT: Přiznám se, že jsem si myslel, že poté, co odejde Houseův tým, tak tenhle seriál půjde do kytek. Ale mýlil jsem se a moc!!! Po zhlédnutí všech 16 dílů čtvrté série, musím uznat, že poslední dvoudíl "House's Head" a "Wilson's Heart" bylo to NEJLEPŠÍ, co jsem zřejmě z House viděl. Nejenom skvělé hlášky, ale skvělý příběh!!! Jsem opravdu zvědavý na pátou sérii! Pátá série: Srdcervoucí, geniální, vypointované, dokonalé… Já nemám slov. Některé díly jsou "jen" skvělé, některé jsou naprosto geniální, hlavně, jak to bývá u House zvykem, konec. Já prostě tento seriál miluju a je to snad jediný současný seriál, u kterého prostě a jednoduše nemůžu určit nejlepší sérii, to fakt se mi nestává!!! Protože kdybych ji určil, tak bych ukřivdil jiné sérii… Tohle je špička mezi seriály a těm lidem, kteří to zavrhnou s tím, že to jede podle šablony, vzkazuji: "Vy pro stromy nevidíte les!", jinak byste dávno pochopili, že o tomhle fakt House není. Je to o charakterech, které se neustále vyvíjejí, nejsou ploché a jsou uvěřitelné. Šestá série: Tam, kde některé seriály končí, House pokračuje a udržuje si laťku i v šesté sérii. A tahle řeší především vztahy. Nebudu tu spoilerovat, stačí snad jen říct, že se nemůžu dočkat sedmé. Sedmá série: Tak nevím, ale tohle je poprvé, co se spíše bojím nové série, než abych se na ni těšil. A opět tu nebudu spoilerovat, abych vám nezkazil překvapení, protože v této sérii se toho stane poměrně dost, ale ten konec… jsem zvědavý, jak se s tím scénáristé vypořádají a jestli osmá série bude opravdu poslední sérií tohoto seriálu. Jsem zvědavý, ale jak už jsem napsal výše, opravdu se bojím, co nám osmá série přinese. Osmá série: Nezklamala a my, jakožto diváci jsme se mohli důstojně rozloučit s jednou z nejpopulárnějších postav poslední doby. Sbohem, Gregory. Budeš mi chybět. ()

Davies182

Gregory House se do mého srdce zapsal navždy. Je příjemně zvláštní, že mě stále více baví ono zaběhnuté téma: na začátku příjem pacienta -> ten téměř umírá po neúspěšných diagnózách a léčbách -> House M.D. přichází se zázračným vysvětlením a vyléčením -> konec. Každý díl je v podstatě o tom samém a oproti tomu jsem ochotný věnovat inteligentnímu týmu lékařů půlku dne a obětovat oční bulvy. Čím to tedy je? Indikátorů skvělé zábavy je ovšem v tomto případě několik: návykové, bezchybní herci, bombastický scénář, neopakovatelné napínavé mysteriózní okamžiky, a samozřejmě Hugh Laurie. Ten týpek je pro mě po Duchovnym nejdůležitějším seriálovým hercem všech dob. A také nejvýraznější seriálovou postavou - opět hned po agentu Mulderovi. Na Dr. House jsem se dlouho těšil. Věděl jsem, že je to úžasný počin, ale čas jsem si na něj udělal až teď (začátek 2010). 1. série: několik dlouhých filmových / seriálových let jsem čekal, než jsem postavu podobnou mě samému spatřil v jednom z milionů charakterů, které ztvárňují herci před kamerami napříč již tolika dekádami. Včera - památného to dne 24.02.2010 - jsem překvapeně objevil, že jsem si nesmírně oblíbil Gregoryho House. Normálně se vidím za 20 let. Je tu až neuvěřitelně shodné chování (upřímnost, narážky, sarkastický a drsný humor), stejné názory (lidi jsou svině, všichni lžou), až mrazivě podobná diagnóza, příznaky a léčba (člověka lze z velké část pochopit pouze přes bolest), a co mě nejvíce dostalo: stoprocentně okopírované vztahy. Scénárista se mi trefil do noty. Do života. Posledních pět minut první řady mnou silně emocionálně pohnulo. Konfrontace toho týpka s bývalou ženou mi reflektovala imaginární rozhovor s mě nejbližší postavou, a to mě šokovalo. V půlce série jsem měl pro toho roztomilého padesátníka pochopení, ale včera jsem doznal, že ho miluji :-). Chybí už jen Dexterova samomluva, a bylo by to komplet - 95%. 2. série si drží velmi vysoký standard, který předvedl její starší bratříček. Navíc dostává mnohem více prostoru dramatická linka celého pozadí Housova osobního života. Pro mne jako diváka bylo potěšením zaobírat se nejen komplexními onemocněními, která i nadále řeší svérázný tým, ale také spletitými životními cestami všech zůčastněných... - 93%. 3. série sází na jednu napínavou epizodu za druhou. V první půlce se Housovi připlete do cesty otravný David Morse s teploměrem v rektálním ústrojí, ve druhé půli pak tým řeší problémy ala zaměstnanec / zaměstnavatel. Smrtící příval ROFL vtípků a sarkasmu pochopitelně nepolevuje - právě naopak. Jsem spokojen ještě více než po "dvojce" a brousím si zuby na čtyřku! - 96% 4. série: Co dodat? Hledání nového týmu hází osvědčený koncept za hlavu, "historky pacientů" jsou konečně okořeněny něčím víc... a co je více sexy než rivalita mezi kolegy? Konec jednoznačně parádní - 88% 5. série aneb mírný návrat ke kořenům. Opět se ve větší míře daří trápit slzné kanálky, vrací se i staří známí. Opravdu kuriózní a zajímavé případy sice pomalu vyšumívají do prázdna, ale i tak je to stále nehorázná sranda. Sarkasmus 4EVER. Posledních deset minut 24tého dílu - haluz. 86% 6. série: Parádní rozjezd a skvělé zakončení zůstanou do paměti vyryty asi nejvíce. I ta prostřední část je stále na vysoké úrovni, nicméně 90-minutový start s Frankou Potente a poslední epizoda, kdy je House nucen operovat mimo nemocnici, to byl prostě nářez. Standard s tím, že už to možná začíná být trochu nuda :-) - 82%. 7. série: Ke standardní, nápadité porci epizodek s kuriózními případy se přidává velmi zvláštní vztah (nejen) na pracovišti. Housova osobnost se postupně propadá a teorie o člověku, o kterém byste řekli, že už nemůže být více na dně, překvapí pravým opakem. Nebo to všechno byla jen pečlivě plánovaná hra? Osmá řada naznačí více, konec té sedmé zatím na internetových diskuzích láme rekordy co se týče objevivších se příspěvků za minutu... - 90% ### Proč se nikdy House M.D. nedostane před Dextera nebo Akta X: 1) Michael C. Hall; 2) celý seriál oplývá tunami zdánlivě neopakovatelných cliffhangerových WTF momentů; Mulder se Scullyovou budou první navěky - tomuhle rozumí jen pár vyvolených na Zemi :-). () (méně) (více)

Galerie (1 426)

Zajímavosti (1 101)

• Dôvodom, že si tím poradil takmer s každou diagnózou, je vďaka tomu, že Dr. House (Hugh Laurie) a jeho tím majú vysokoškolské tituly z medicíny, a to v mnohých oblastiach: Dr. Eric Foreman (Omar Epps) je neurológ, Dr. Allison Cameronová (Jennifer Morrison) je imunoložka/alergologička, Dr. Robert Chase (Jesse Spencer) je internista, Dr. Chris Taub (Peter Jacobson) je plastický chirurg, Dr. Lawrence Kutner (Kal Penn) sa špecializuje na športovú medicínu a Dr. Remi "Trinástka" Hadleyová (Olivia Wilde) je internistka. Samotný Gregory House má dva diplomy v oblasti infekčných chorôb a nefrológie (ako sa dozvedáme v epizóde Occamova břitva). (belinko)
  • Během prvních dvou sérií pobíral Hugh Laurie (House) 100 tisíc amerických dolarů za epizodu, ve 3. a 4. sérii už to bylo 300 tisíc dolarů a na začátku 5. sezóny se stal se 400 tisíci dolary za jeden díl nejlépe placeným televizním hercem. Od 8. sezóny pobíral 700 tisíc dolarů za epizodu, díky čemuž se stal v té době společně s Ashtonem Kutcherem ze seriálu Dva a půl chlapa  (od r. 2003) nejlépe placeným aktivním hercem. (gogos)
  • Podle ratingové agentury TV Worldwide byl Dr. House s téměř 89 miliony diváků v 66 zemích světa k roku 2009 celosvětově nejoblíbenějším seriálem. (Ruuzha)

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf