• tron

Nemecko-mexicko-americký (!) seriál Conan v skutočnosti nie je ani tak pohrobkom legendárneho filmu so Schwarzeneggerom z roku 1982 (a ani Ničiteľa Conana a dvojnásobne nie Červenej Sonje), ale skôr Herkula s Kevinom Sorbom (a v podstate aj Xeny, ktorá je rip-offom a zároveň spin-offom a azda i pohrobkom práve Herkula). S ním má spoločného oveľa viac. Menovite trápne triky, ťažkopádne akčné scény, štúdiové kulisy, fyzicky výrazného jedinca, ktorý nevie príliš dobre hrať, hnusnú výpravu, mizerné scenáre a celkovú odlfáknutosť. Absurdnú korunku tomu nasadzuje Nemec Ralf Moeller v titulnej úlohe, ktorý rolu prebral po svojom rakúskom kulturistickom kamarátovi Arnoldovi. Našťastie elementárna spravodlivosť existuje a toto zverstvo sa dočkalo jedinej série. Zaujímavosťou je, že kým Herkula produkoval Sam Raimi, Conana sa ujala iná, už však predsa len oveľa béčkarskejšia hororová ikona a to Brian Yuzna. Dávam 2* za to, že je to zvrhlým spôsobom veľmi zábavne, ale objektívne je to skôr odpad. Chápeme sa, hej?(17.4.2020)

• brasek

Veľmi nepodarené... vôbec zo seriálu nedýcha conanovská atmosféra. Neviem či malo ísť pôvodne o ďalší mládežnícky seriál, kde by sa dali odpustiť isté veci, alebo to mysleli tvorcovia vážne a chceli zaujať väčšiu časť diváckej populácie. Koniec koncov verdikt je taký, že sa im podarilo niečo nestráviteľné, poburujúce a miestami smiešne...(16.6.2011)

Asi jsem jediná, které se tenhle seriál líbil. Už jen tři hvězdičky si zaslouží za mluvící lebku. Věta, na kterou nikdy nezapomenu je:"Pane, Conan ještě žije." Jen konec byl značně odfláknutý, ale to se bohužel děje ve většině seriálů. Nechápu proč všichni zlo zabíjí tak snadno. Vždyť je to něco vyjímečného. Něco s čím se musí bojovat, když už nám to ztrpčuje život, ne?(27.1.2006)

• willis

Když se nadávalo na Arnieho, že je v Conanovi toporný tak jsem nevěděl o čem je řeč. Až Ralf Moeller mi ukázal co výraz "topor" znamená. Navíc je na Conana už trochu starý v jeho letech byl už Conan králem Aquilonie.Zvláští efekty jsou opravdu zvláštní a nemusel by se za ně stydět ani Ed Wood. Na stejné úrovni je i choreografie soubojů. Crom ať ztrestá tvůrce.(15.1.2004)

• AGAMENON

Stejná debilita jako Herkules, jen s mnohem svalnatějším hrdinou a nižším rozpočtem. Zatímco Herkules kosil bohy na Novém Zélandu, polonahý Conan pobíhal v Mexiku. Je naprostou záhadou, proč se tvůrci tak úporně snažily prozradit plastikový původ sečných zbraní a to nemluvím o nádherných papundeklových kulisách. Bojová choreografie je prachbídná a abychom si bitky pěkně vychutnaly podávají nám je tvůrci pokud možno zpomalené. Hudba je slušná (na seriál), ale bohužel je hraná na nepříliš kvalitní syntezátory. Jednu hvězdičku za svaly hlavního hrdiny a pěknou mexickou přírodu.(28.7.2003)