Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

laik_60

nj nj, americká romantická sladkosť, mnohým diváčkam uuurčite vháňajúca slzy dojatia do ich očí. Taký "šnuptychlový románik", ale celkom pozerateľný. ()

Stallone

Krásný film o opravdové lásce, která umí zázraky. Jako křesťan jsem člověkem, který má tu svou jednu velkou lásku na celý svůj život. Tu svou jsem již poznal. Miluji svou krásnou přítelkyni (modelku), stejně jako hlavní hrdina tohoto snímku. Věřím na lásku na celý život a lásku obecně řadím v lidském životě na úplně první místo ještě před zdraví. Neexistuje víc než láska a přeji si s mojí krásnou přítelkyní (modelkou) prožít nádherný život, zestárnout spolu a umřít v jeden den. Věřím, že láska umí zázraky. Ten, kdo v ní věří, pro něj je i tento film. Doporučuji. ()

C0r0ner

Bylo to dlouhé a romantické. Zároveň ale špičkově napsané a zahrané a závěr byl jedním z nejlepších konců, který jsem kdy viděl, a který skoro dojal k slzám i mě (takovej pařez). Gosling mě navíc definitivně přesvědčil, že určitě patří mých deset nejoblíbenějších herců, protože jeho výkon (ostatně jako všude) byl bezchybný. 90% ()

andrii

Lehce voní letní kytička. Čerstvá rosa na/v ní. Těžce celý, zamlžený podzimní pugét. Chuť pozdně podávaného čaje. ()

lilina133

Krásny a dojemný filmík o láske na celý život, možno pre niekoho vôbec nemožné, pre niekoho zase nie:-))Tak, kto po tomto filme nežmýkal vreckovku, tak má určite srdce z kameňa (a aspoň má vysvetlenie prečo tak veľa váži, prípadne prečo ho ťahá ku dnu, keď sa niekde kúpe:-))Výborní herci - hlavne ústredná dvojica Ryan Gosling & Rachel McAdams, skutočne ideálny párik pre romancu takýchto rozmerov...Jeden z najlepších romantických filmov, čo som doteraz videla... ()

Wormboy

Krasny pribeh o laske dvoch ludi, ktori su tu len a len pre seba, je sice preromantizovany, presladeny, melancholicky, avsak, je podany a zahrany tak citlivo a ludsky, ze dotyk, ktory na mne film zanechal, je velmi silny a moje finalne nadsenie bolo skutocne vysoko, vysoko nadpriemerne. 4,5/5* ()

campix

The Notebook je jistě nadprůměrná dobová romantika, která vyniká svou rámcovou kompozicí a vlastně prolínajícími se dobami. V hlavních rolích jsou svěží a sympatičtí herci (McAdams a Gosling). Že bych u toho byl nějak na měkko se říci nedá, ale zároveň jsem se ani tak nenudil jako například u Pokání. ()

Larushka

Skvělá ždímárna emocí (alespoň pro mě). Rachel je prostě Žába k zulíbání. Když se usměje, tak všechno kolem roztaje. :) Líbila se mi chemie, která mezi hlavními představiteli fungovala velmi dobře. Děj je sice předvídatelný, ale who cares. Posledních pár minut bych vyškrtla, stejně však za pět. ()

Pajky3

Je vidět, že Ryan se dobře ukázal už před pár lety (přesto si ho nejlíp pamatuju ze Vzorce pro vraždu), a ne až teď. A když se k němu přidala i Rachel, tak se vlastně divim, proč jsem to neviděl už dřív. Takže příjemná romantika, která dobře utíká. Rozhodně nadprůměrná, ale díky tomu, že se tam vlastně všechno zdá, že už jsme to viděli, tak to není úplně na vrcholu. Přesto silný čtyři hvězdičky. ()

pufina

Ryan se mi dostal pod kůži od první scény. Rachel McAdams nebyla chvílemi přesvědčivá (na smíchu mohla ubrat). Jinak samozřejmě dojemný příběh, klasický scénař (a zbytečně dlouhé), ale opravdu krásně zpracovaný a závěr neměl chybu.. ()

pakobylka

Esence lásky přenesená na filmový pás. Neboť i "banální" příběh milostného trojúhelníku lze inovovat a natočit nevtíravě, vkusně a s citem - jako velké drama, ryzí a skutečné. Je k tomu třeba jen maličkost: SRDCE. P.S.: Mám ráda racky ... 4,5* ()

necisty

Největší kouzlo má nikoliv vnitřní příběh s charismatickým Ryanem a krásnou Rachel, ale ten vnější s ještě charismatičtějšími postavami. Přestože mi už v půlce bylo jasné, jak to dopadne, tak závěr dokázal vykouzlit slzy i úsměv. ()

Vignette

Hrozná slaďárna a k tomu dost špatný scénář, řekla bych. Celé to na mě působilo tak, že si filmaři řekli "Hele, Titanic měl úspěch a už je to pár let, nenatočíme něco podobnýho?", akorát to tak moc neuměli... ()

Juto

Toto je pravdepodobne jeden z najromantickejších filmov, aké som kedy videl! Od vzťahu dvoch postáv k svojmu okoliu je každá scéna úchvatná! Film rozpráva príbeh o letnom romániku, ktorý sa zmení na lásku, na ktorú sa nikdy nezabúda. 8/10 ()

c.tucker

Pro mě je to jednoznačně nejlepší romantickej film. Výbornej Ryan Gosling a pěkná Rachel McAdams. Výborně nastavěný příběh, který se i trochu vymyká standardnímu romaňťáku. ()

Ninkaa

Zápisník jedné lásky je přesně tím typickým klišovitým romanťákem, nad kterým se křehká srdce třepetají v sladkobolném omámení - proto mne udivuje, že se mi tento snímek nad veškerá očekávání líbil - nejspíš člověk potřebuje sem tam trochu kýčovité, řádně oslazené limonády....Ale nic se nemá přehánět...Á propos, těch dopisů, co Allie dostala od matky rozhodně nebylo 365 - to by totiž dalo na pořádnou bednu a ne na svazeček tak akorát do ruky... ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce