Resident Evil: Apokalypsa

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Správná bojovnice proti čemukoli má být štíhlá, nepříliš oděná, v sexy obuvi a s pořádnou bouchačkou. Alice i Jill tohle splňují a tak jsem v tomto pokračování mlácení, střílení a pečení zombíků našel dvojnásobek zábavy. Co na tom, že to bylo o ničem, když se na to celkem příjemně koukalo? Nic, protože já umím vypnout mozek naprosto brilantním způsobem.(21.10.2015)

Po výbornej jednotke prišla dvojka, ktorá viac menej nesklamala a udržala si vysoký štandart. Vďaka Mille Jovovich je ten film skvelý.(31.1.2010)

Typické pokračování. Větší, krvavější, akčnější. A pořád hutně cool. No a Milla ? To je prostě drsná kočička.(12.9.2010)

• Keledaia

Nejslabší článek série. / Tak po Retribution už není. Teď je druhý nejslabší :((17.10.2010)

Dobrá akce...jednička byla sice o maličko lepší, ale jen o maličko...:o)(29.10.2010)

• Muad

Měl jsem čas a pustil jsi všechny čtyři RE po sobě. Bylo to docela zábavné koukání i když místy poněkud trapné. Nic jiného jsem ani nečekal. Pokud hledáte jednoduchou oddechovku u které se nemusí moc přemýšlet, jste na správné adrese. Všechny filmy na mě působí, jako díly jednoho seriálu. Pro Millu Jovovich jsem měl vždycky slabost a v RE ji to pokaždé sekne. Hudba je poměrně dobrá. Sečteno a podtrženo popkornová zábava na deštivou neděli. Druhý díl je podle mého názoru nejslabší. Nemesis vyloženě trapný. Koukat se na to dá, ale s velkým ale..(7.4.2011)

Z celé filmové série,zatím zdaleka ten nejhorší díl... Pořád balancuji zdali ty tři hvězdičky nemám změnit na dvě...(9.4.2011)

dobry, az do spusteni programu Nemesis. Pak hruza.(8.5.2011)

• Mexican82

bol by to slabsi priemer zanru.. hviezda dole za LL. Cool J-ia a najma za Laru Croft. Niekedy je menej proste viac(26.9.2011)

• boticelli

Byt Millou Jovovich tak se po tomhle filmu zakopu hodne hodne hluboko pod zem a uz nikdy se nenazvu hereckou.(25.10.2011)

Co může být lepší než spousta akce v zamořeném městě? Rozhodně palec nahoru.(10.1.2012)

Dějově možná trochu slabší než první díl ale pořád se drží kvalit jedničky ... Pár scén ale stojí za to a Milla jako minule odvedla perfektní práci nejspíš právě ona je důvodem úspěchu celé série . Naprosto se obměnili postavy ale to bude tím že z prvního dílu snad skoro nikdo nepřežil ale teď tomu je jinak a přežije pár lidí co s Millou spolupracovali celí díl takže doufám že se v příštím zase objeví tahle sestava a trochu se rozvinou jejich příběhy. Konec je zajímavý a divák je plný očekávání dalšího dílu takže mi nezbývá nic jiného než jít okamžitě pustit zánik ;)(15.4.2012)

Witt chtěl evidentně spíchnout akční zombie vyvražďovačku, u které je lepší nezapínat mozek (nebo lépe - mozek rovnou vypnout). A u mě to fungovalo!, byť to Wittovi občas pěkně hapruje.. A ty stupído dialogy... ty by si moh Anderson odpustit v duchu rčení "mluviti stříbro - MLČETI ZLATO". Vidět to v portugalštině, tak dám klidně za 5. Ale ty kecy mne fuck fuckovaly... Doufám, že v trojce budou všichni mlčet a jen pálit!(12.5.2012)

Apokalypsa začína presne tam, kde prvý Resident Evil skončil. Hororových prvkov je tu síce pomenej (možno s výnimkou scén v kostole a v škole), ale to vôbec nevadí, pribudlo totiž viac akcie, dozvieme sa aj niečo o pôvode vzniku nebezpečného T-virusu a nahliadneme viac do tajomstiev korporácie Umbrella. Film má vždy čo ponúknuť a uberá sa naozaj rýchlym tempom. Soundtrack opäť potešil, trošku viac sklamala šialená kamera, kde som mnohokrát nestihal registrovať čo sa vlastne deje. Sienna Guillory v podaní Jill Valentine je premňa dokonalou kopiou hernej postavy z RE a RE3. Carlos Olivera ukázal že dokáže strieľať zo zbraní a L.J hádzal jednu hlášku za druhou ("GTA mother-fucker). K horde zombii prirátame zopár Lickers- čo sú biologické zbrane Umbrelly a šťavu filmu dodáva Nemesis, ktorý sa síce objaví len na krátko, no poriadne im tam všetkým zatopí, proste je to bad-ass, ako ho poznáme z hry. Fanúšikovia hier budú opäť a raz zúriť z absencie niektorých postáv či odklonu príbehovej línie, ale to už k filmovému priemyslu patrí (viť Hitman, Doom a i.) Na záver: Nakoľko sa Resident Evil radí medzi koprodukčný sci-fi thriller, premňa vždy bol a ostane Survival-hororom, a preto filmu dávam tri hviezdičky za absenciu hororu a zbesilej kamery.(24.6.2012)

• ciapok

neskutočná, otrasná nuda. HD verzia ma donútila až k súboju Milly s tým škaredým ujom fejs t fejs... toto som nedal... opovrhnutiahodný strihový sajrajt !! wtf...get the f**k out of here. Jedna hviezda pre Millu (obligátne), druhá snáď kvôli tomu že RE mam ako pripomienku zvuk v telefóne(12.11.2012)

• Raziel811

Nejslabší díl z doposud 5ti dílné ságy. Ano, objevil se sice Nemesis a dokonce byl i podobný herní předloze, ale nebudil hrůzu ani respekt.(5.12.2012)

Zdaleka nedosahuje kvalit prvního dílu,ale zase o mnoho převišuje díly následující... Je dobré, že si film zachoval "realičnost" vývoje a nepustil se do bezhlavých mutací a vyhlazení lidstva... Prostě slušný druhý díl, u kterých je téměř pravidlem, že nedosahují kvalit jedničky...69%(10.12.2012)

• missteeque

Asi je to moje chyba, že jsem viděla jedničku, pak dlouho nic a pak až Resident Evil: Zánik z Nevadské pouště. Řekla jsem si, že bych si měla dopřát všechny díly, jelikož Zánik jsem hodnotila velice kladně, ale tohle byl fakt děs, V naštvanosti mě podpořila hlavně koupě originálu DVD, která ale stála za prd! Monstrum Nemesis bylo něco mezi Golemem a Frankensteinem a bylo tam naprosto zbytečně, celou dobu jsem čekala, že příjde něco, nač bude aspoň nějaká podívaná, ale nakonec jsem to ve 3/4 vypnula, vlastně mě ani nezajímalo, jak to dopadne.... Zklamalo!(9.1.2013)

Absolutně neznámý rejža, nicméně práci odvedl celkem slušnou. Na dvojku jsem se těšil, protože právě druhý díl herní série v ulicích Racoon City bylo to nejlepší, co série doposud nabídla. Filmové zpracování na tom už tak dobře není, čekal jsem mnohem víc událostí v krvavých ulicích, ale i tak jsem byl celkem spokojený. Co se týče hereckého obsazení, tak kromě Milly tu člověka dokáže rychle ztopořit i sexy Sienna, navíc to všechno jistí známý arabský sympaťák z Mumie.(18.3.2013)

Najlepší diel série(19.5.2013)

Celkem dobrá díl, ale proč tam byla další hl. hrdinka, která měla být podobná Mily Jovovich!(16.8.2013)

1 8 15 22 25 26 27 28 29