zaseprd

Co lepšího si pustit na štědrý den, než v rytmu chytlavých songů a úžasné atmosféře plynoucí mafiánku s mým oblíbeným De Nirem z uliček Bronxu, toho Bronxu, který se neptá rodičů, v co chtějí, aby vyrostli jejich ratolesti, toho Bronxu, který si své syny vychová sám. Občasné vrásky na čele mi přidelával snad jen mladý C, který je neuvěřitelně podobný Sámeru Issovi. ()

Brain-D

Párádní film s De Nirem, který si i sám režíroval. Film je o klukovi, kterého vychovává jeho vlastní otec a zároveň mafiánský bos, ať si vydělává kterýkoliv z nich čímkoliv, učí ho jen dobrý věcem a to mu pomůže zvládnout mnoho potíží v životě. ()

zdenny

Film o klukovi, který se stane oblíbencem místního šéfa podsvětí. Perfektní obsazení, perfektní herecké výkony, perfektní děj, perfektní hudba. Filmy s touto tématikou prostě žeru. PS: Omlouvám se za tento můj nekomentář. Nevím, co bych k tomu dál měl říci. Nutno vidět. ()

Ceres

Wow, nečekal jsem moc, i když tento film má luxusní obsazení, ale sakra, toto se povedlo. Tato gangsterka se vydala jinou cestou, nemusí si hrát na něco tvrdého, jde to i jinak, ale dojem byl i tak top. Perfektní snímek. ()

VanTom

Asi málokoho mohl překvapit výběr De Nirova režijního debutu, téma "mafiánského sousedství" 60. a 70. let mu bylo vždy blízké. Značně zidealizovaný pohled (ono také jde o vzpomínkové vyprávění) na dospívání v Bronxu předříkává mnoho životních lekcí a mouder v překvapivě relativizovaném podání jakoby "dobra" (poctivě makající otec) a "zla" (místní mafiánský kápo). I když režie občas drhne a film jen volně proplouvá, vykreslení ducha a doby jedné "italské" ulice v Bronxu se daří výborně. 7/10 ()

JohnSmith

De Niro se pokusil natočit něco ve stylu Scorseseho. Celkem se mu to i povedlo, režii nemá vůbec špatnou. Problém je v příběhu, který je neskutečně nudný a nezajímavý. ()

Krustyburg

Hezký film. Největším borcem měl být dle scénáře asi ten mafián, a postava otce měla být nudnej stereotyp. Jenže když mafiána necháš hrát někoho nevýraznýho, a stereotypního tatíka hraje De Niro, tak je jasný, komu celej film fandíš. :-) ()

sskrblik

Skvělá gangsterka, avšak né zcela typická a spíše charakterní. Krásně vystihuje spíše pocit mezi jednotlivými mafiány a dává velmi ukázkový příklad co to je jejich rodina. Na rozdíl od dnešních filmů nic nepůsobí jako nastavování, třeba nešvar černoši a podobně. ()

smolicek04

Najlepšie na tom filme je muzika.Hudba v ňom je naozaj skvela a už to že režisérom je ROBERT DE NIRO je fakt pecka.Mali Calogero síce sem tam nejaké tie scény neodohral fakt skvele ale myslím že na tie časy to stačilo. ()

ganz

Klasický film scorseseho stylu, do kterého však De Niro vložil i vlastní osobitou složku. Film se nezabývá složitým popisem celé zločinecké organizace a po krátkém seznámení s charaktery se naplno rozjíždí boj mezi otcem a mafiánským bossem, a to hlavně ten psychický. Výborné herecké výkony, skvělá kamera, perfektní scénář a dokonalá muzika, kterou byl tedy místy film až přeplácán, ale kupodivu to nevadilo. Pokud jste si užívali sledování Casina a Mafiánů, tak je toto volba přesně pro vás. ()

mirec88

Gangsterské a mafiánske filmy mám rád, hoci násilie ako také nie, ale tie príbehy prečo sa z ľudí stávajú mafiáni a ich životné príbehy sú veľmi zaujímavé. Tento ma uchvátil asi všetkým - drsnou atmosférou, perfektnými hereckými výkonmi a úžasným Bronxom. ()

J-o-k-e-r

Nenápadný film. Objevil jsem jej až při brouzdání v místním žebříčku. Ani jsem netušil, že RdN usedl na režisérskou židli. První počín se každopádně velmi povedl. Ch. Palminteri se na thle role prostě hodí a RdN v podobných filmech exceluje vždy! ()

drackula

Mám rád filmy z tohto prostredia a obzvlásť ak sa v nich mapuje jeden osud, v jednej štvrti, radikálne ovplyvnení jedinou udalosťou z detstva. De Nirovi sa podarilo filmu vdýchnuť ducha tej doby zo všetkým čo prinášala a zároveň už od začiatku dal do jasného protipólu dva odlišné pohľady na spôsob, ako v tomto svete a v tejto dobe prežiť. Keď k tomu pridám skvele vykreslené postavy ešte umocnené skvelými hereckými výkonmi, nemohlo to dopadnúť zle. 90 % ()

vyfuk

Robert De Niro se ujal režíjního postu a zvládl to perfektně! Příběh z Bronxu není žádný špatný příběh, ale než jsem se nadál bylo, po příběhu. Na film se tedy hezky kouká, ale není to ta klasická mafia story. Spíše jen se ten film o to snaží, ale ať se snaží nebo ne, určite je to velmi vydeřený film. ()

TheRoller

De Niro akoby len tak medzi rečou poznamenal: "Aha, viem aj režírovať a tiež mi to ide." Po hereckej stránke je sám stelesnením nepremárneného talentu, Palminteri k skvelému výkonu pridal príbeh/scenár, Calogero celkom obstál ako 9, aj ako 17 ročný. Okrem skvelého režijného debutu za spomenutie určite stojí perfektná hudba. Čo viac si priať? Možno nejaký silnejší, pamätnejší okamih. ()

Autogram

Príbeh láskavej gangsterky, kde sa dôraz nekladie na drsnosť skutkov, aj keď aj tie sa objavia, ale hlavne na osobné prežívanie, ktoré je naviac zvýraznené úlohou rozprávača, ktorej sa zhostil mladý hlavný hrdina. A to už od útlej mladosti, keď musí urobiť rozhodnutie, ktoré nakoniec ovplyvní jeho ďalší život a nie je vôbec isté, či koná správne a pre koho. Zároveň tým vytvorí konflikt medzi otcom a mafiánom, pri ktorom som nechápal, ako sa ho podarilo scenáristicky zvládať, ale bolo to dosť na hrane uveriteľnosti. Rasové problémy dostanú vo filme tiež zabrať, ale nesnaží sa ich nijako vyriešiť, skôr iba poukázať. Celkovo dojem veľmi dobrý na silné štyri hviezdy a konečne som videl naživo originál Sonnyho skúšky dievčaťa, na ktorú sa iné filmy odkazujú. –––– Joe Joe Velryba byl tak tlustý, že když jste se na něj dívali dlouho, mohli jste vidět, jak vám přímo před očima tloustne. Říká se o něm, že jeho stín prý jednou zabil psa. –––– Sonny měl pět prstů, ale používal jenom tři. ()

cpt.Lynch

Čím jsem starší, tím mám více tento film rád. Pomalé tempo, super postavy. Krásně zahrané jak od Nira tak od Palminteriho. ()

Nepi

Robert De Niro se pustil do režie výborného snímku z mafiánského prostředí...Spojil zde zkušenosti,které získal během natáčení s Martinem Scorsesem (Mafiáni,Zuřící býk,Taxikář) s povedeným scénářem Chazze Palminteriho.Vznikl velice silný příběh muže,který se snaží svého syna vychovat poctivě a prostě,a který nemá rád místní mafiány.Robert De Niro tu ukazuje své charakterní herectví jako řidič autobusu a otec vychovávající svého syna.Tenhle kousek mě mile překvapil!!! ()

silent cut

Trochu z Mafiánů, trochu Romea a Julie, Trochu Sentimentální historie, trocha té tradiční akce s bubínkovými revolvéry a hodně pomády... Jak to vzít popořadě... Nechte to být... Tenhle film vlastně ani není gangsterka... Je to o dospívání a o životní moudrosti. O zásadách a cestičkách kterými se můžete vydat. Kolik morálky si může kdo dovolit a jaký úhel pohledu Vám Váš život vůbec je schopen nabídnout. Jak to cítím já? Já bych být řidičem autobusu nechtěl, ale můj otec mě vychoval dobře... možná až příliš dobře pro tenhle svět... ()