poster

Vymítač ďábla III

 • USA

  The Exorcist III

 • USA

  William Peter Blatty's The Exorcist III

 • USA

  The Exorcist III: Legion

  (pracovní název)
 • USA

  The Exorcist: 1990

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Vyháňač diabla 3

 • Kanada

  The Exorcist III

 • Velká Británie

  The Exorcist III

 • Austrálie

  The Exorcist III

Horor / Drama / Thriller

USA, 1990, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  **

  Méně mluvení-doslovnosti (ostatně proč dobrovolně podceňovat inteligenci současného diváka) více konání a možná by se dostavila i atmosféra „zroditele“. Tenhle epilog k původnímu excorcistovi zůstal někde na půl cesty mezi bodrou konverzačkou a psychologickým krimi-thrillerem, kdy i ta vitální „pavoučí“ babča působí všelijak (úsměvně) jen ne děsivě. Spíš to vypadá na zoufalé hledání ztraceného (umělého) chrupu před večeří, než příprava na vraždu. Pokud máte smysl pro fantazii a k snímku přistoupíte jako k oddechovce pro pobavení, (tj. velmi volné adaptaci mixu Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem a Dotekem medůzy J. Golda) s pár světlými (žánrovými) záblesky a obstojnými hereckými výkony (kdy zejména duo G. S. Scott – B. Dourif se (vám) stará o určité napětí) zklamání nebude tak velké.V případě, že očekáváte (psychologický) horor (plnohodnotného pokračovatele), vemte snímek raději velkým obloukem. Originál je vždy pouze jeden, všechno ostatní už jsou pouze slabé odvary, ať louhujete sebevíc. Dvakrát, třikrát, čtyřikrát....? W. P. Blatty je možná zručný scénárista, ale režisér (což se projevuje zejména v budování (resp. její absenci) atmosféry, zcela určitě ne. W. Friedkin vládne nadále neohroženě dál. Možná (by) propěl(a) zcela odlišn(á) ý příchuť (náhled) http://www.csfd.cz/film/274022-vymitac-dabla/bazar/ Who knows.....?(11.12.2012)

 • Vishnar
  ***

  Od druhého dílu velký vzestup v kvalitě a příběhu. Blatty se rozhodl další pokračování natočit sám a docela se mu to povedlo. Chybí tomu trochu ona horrorová atmosféra, ale jako zajímavá kriminálka s prvky mystiky to funguje dobře. Tentokrát se vše točí kolem tzv. Blížencového vraha, který (jak to tak vypadá) se objevil znenadání po patnácti letech. Detektiv, v podání George C. Scotta, musí zjistit, jak s vraždami souvisí záhadný pacient v hlídaném oddělení místní nemocnice, který je až moc podobný zesnulému otci Karrasovi.(16.6.2008)

 • K.I.N.G.
  **

  Film příliš nepokračuje v tradicích předchozích dílů, ale není nutné mu to mít za zlé. Je to obyčejný, průměrný horor, ze kterého dělá podprůměrný zbytečné natahování jednotlivých scén a děje, to zřejmě jen z důvodu, aby šel ve stejných kolejích jako první a druhý díl. Klasická stopáž 80 nebo 90 minut by tu slušela mnohem více a zřejmě by se také dalo uvažovat o 3 hvězdách. 50%(27.6.2011)

 • InJo
  ***

  Na třetím Vymítači nejvíce potěší, že se dějově výrazně liší od předchozích dvou (od prequelu samozřejmě také). O vymítání jako takové tu takřka vůbec nejde a celý film je spíše jakási hororová detektivka, odehrávající se převážně v psychiatrické léčebně. Oproti ostatním dílům jde o poměrně skromný a nenápadný snímek, prostý extrémní brutality, krve, nechutností a obscénností (žádnou masturbaci s krucifixem tu vážně nečekejte). Temná (či spíše potemnělá) atmosféra nechybí, ale za 105 minut toho ten film příliš nenabídne (a některé docela důležité detaily příběhu jsem ani moc nepochopil). Přesto se jedná o nejlepší pokračování Friedkinova původního filmu. 60 %(10.5.2010)

 • Jordan
  ***

  Toto je jeden z mála filmov, ktoré neviem ohodnotiť, respektíve mám zmiešané pocity, preto to dávam kompromisne nas tri hviezdičky: Ako horor to bolo dosť mizerné (akr taká klasická kriminálka kde je akurát páchateľom temná sila) a dialógy a scény týkajúce sa pátrania po démonovi boli občas nezmyselné, chaotické či mierne nelogické ALE niektoré režisérove nápady a réžia v niektorých scénach je (neviem, či zámerne, nechtiac alebo vďaka prirodezenému talentu) až prekvapivo nekonvenčná na to, že sa jdná o tretie pokračovanie komerčne úspešného horroru, navyše - dialógy medzi kňazom a jeho kamarátom detektívom či niektoré detektívové hlášky sú perly slova hodné možno aj do allenových či coenovských komédií. Naozaj zvláštny úkaz na filmovej scéne(3.1.2006)

 • - Když se zeptají postavy, kterou hraje Brad Dourif, jak se dostal z vězení, tak odpoví "It's child's play", což je odkaz na film Child's Play, kde Brad mluvil Chuckyho. (Chatterer)

 • - Postavu Satana z filmu uviedol americký masový vrah a kanibal Jeffrey Lionel Dahmer ako vzor pre zohavenie svojich obetí. Navyše sa detektívovi priznal, že počas šiestich mesiacov od kúpy kópie pozeral film 2-3 krát týždenne. (Raccoon.city)

 • - William Peter Blatty chtěl film pojmenovat jednoduše "Legion", podle stejnojmené novely. (Chatterer)