poster

Vymítač ďábla III

 • USA

  The Exorcist III

 • USA

  William Peter Blatty's The Exorcist III

 • USA

  The Exorcist III: Legion

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Vyháňač diabla 3

 • Irsko

  The Exorcist III

 • Kanada

  The Exorcist III

 • Austrálie

  The Exorcist III

 • Velká Británie

  The Exorcist III

Horor / Drama / Thriller

USA, 1990, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hunter2222
  **

  Mne toto príde ešte slabšie ako druhý diel, ten sa mi celkom páčil. Ale toto je akási zlátanina sériového vraha a pôvodného exorcistu. Originál nič neprekoná, to je jasné, ale takto to celé zhovadiť. Mohli skrátiť aspoň dialógy a stopáž, vyšetrovanie sa vlieklo ako mŕtvy slimák. Herecké výkony tiež nič moc... 40%.(8.7.2010)

 • Šakal
  **

  Méně mluvení-doslovnosti (ostatně proč dobrovolně podceňovat inteligenci současného diváka) více konání a možná by se dostavila i atmosféra „zroditele“. Tenhle epilog k původnímu excorcistovi zůstal někde na půl cesty mezi bodrou konverzačkou a psychologickým krimi-thrillerem, kdy i ta vitální „pavoučí“ babča působí všelijak (úsměvně) jen ne děsivě. Spíš to vypadá na zoufalé hledání ztraceného (umělého) chrupu před večeří, než příprava na vraždu. Pokud máte smysl pro fantazii a k snímku přistoupíte jako k oddechovce pro pobavení, (tj. velmi volné adaptaci mixu Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem a Dotekem medůzy J. Golda) s pár světlými (žánrovými) záblesky a obstojnými hereckými výkony (kdy zejména duo G. S. Scott – B. Dourif se (vám) stará o určité napětí) zklamání nebude tak velké.V případě, že očekáváte (psychologický) horor (plnohodnotného pokračovatele), vemte snímek raději velkým obloukem. Originál je vždy pouze jeden, všechno ostatní už jsou pouze slabé odvary, ať louhujete sebevíc. Dvakrát, třikrát, čtyřikrát....? W. P. Blatty je možná zručný scénárista, ale režisér (což se projevuje zejména v budování (resp. její absenci) atmosféry, zcela určitě ne. W. Friedkin vládne nadále neohroženě dál. Možná (by) propěl(a) zcela odlišn(á) ý příchuť (náhled) http://www.csfd.cz/film/274022-vymitac-dabla/bazar/ Who knows.....?(11.12.2012)

 • Bloody13
  ***

  Po nezdařilé dvojce velice příjemné překvapení. Autor Exorcisty W. P. Blatty se po minulém dílu asi pěkně zhrozil, takže si trojku natočil sám, a nutno říct, že se mu povedlo navázat na jedničku tím nejlepším způsobem. Sice už to není čistokrevný horor, spíše taková mysteriózní detektivka, ale tohle vůbec nevadí. Pátrání po brutálním vrahovi, co měl být mrtvý už třicet let, budí hrůzu svým nemocničním prostředí, kde dochází k novým vraždám, a kde se šílené babky prohánějí po stropě. Hlavní detektiv byl sympaťák, Brad Dourif slušně využitý, a krom vymítacího a trochu krvavého finále jsou tu dvě mimořádně povedené lekačky.(26.8.2010)

 • strougy
  **

  Po většinu času ucházející mysteriózní detektivka s několika roztomile úchylnými scénami, která navazuje na původní film pouze dějově, nikoliv stylově a ani zdaleka žánrově, se z nějakého mně neznámého důvodu v závěru překlopí v béčkový horor prezentující se kupou laciných triků a ohavně neumětelským finále, nad jehož trapností mi zůstává rozum stát. Slabé 2*.(28.2.2012)

 • Jordan
  ***

  Toto je jeden z mála filmov, ktoré neviem ohodnotiť, respektíve mám zmiešané pocity, preto to dávam kompromisne nas tri hviezdičky: Ako horor to bolo dosť mizerné (akr taká klasická kriminálka kde je akurát páchateľom temná sila) a dialógy a scény týkajúce sa pátrania po démonovi boli občas nezmyselné, chaotické či mierne nelogické ALE niektoré režisérove nápady a réžia v niektorých scénach je (neviem, či zámerne, nechtiac alebo vďaka prirodezenému talentu) až prekvapivo nekonvenčná na to, že sa jdná o tretie pokračovanie komerčne úspešného horroru, navyše - dialógy medzi kňazom a jeho kamarátom detektívom či niektoré detektívové hlášky sú perly slova hodné možno aj do allenových či coenovských komédií. Naozaj zvláštny úkaz na filmovej scéne(3.1.2006)

 • - William Peter Blatty chtěl film pojmenovat jednoduše "Legion", podle stejnojmené novely. (Chatterer)

 • - Když se zeptají postavy, kterou hraje Brad Dourif, jak se dostal z vězení, tak odpoví "It's child's play", což je odkaz na film Child's Play, kde Brad mluvil Chuckyho. (Chatterer)

 • - Fínska skupina hrajúca melodický death metal „Children of Bodom" využila vo svojej piesni "Taste Of My Scythe" z albumu "Follow The Reaper" (2000) krátky úryvok z filmu. (Kusko.t2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace