Vymítač ďábla III

• Kanada

• Austrálie

Horor / Drama / Thriller

USA, 1990, 105 min

Jak známo, druhý díl Vymítače ďábla, byl opravdu slabou kaší oproti mistrovskému originálu! A dal by se označit i za zcela zbytečné pokračování... Třetí díl však již navazuje na díl první, kde ďábel přebývá v těle otce Karase, který po svém obětavém činu, kdy převtělil ďábla z Regan na svou osobu a poté vyskočil z okna a kutálel se po dlouhém schodišti se po 15 letech komatu, probouzí ke svým další brutálním činům! Za začátku tedy není jasné, zda-li je to opravdu on nebo jen nebezpečný psychopat uvězněný v cele, avšak sám později vyzradí svůj počin o ozdravení skoro mrtvého těla otce Karase, kterému ovšem nikdo nechce věřit! Atmosféra je zde opět velmi tíživá, naprosto šokující momenty zde nechybí a samotná scéna vymítání je opravdu děsivá stejně jako oči ďábla ve svém novém těle! Úctyhodné pokračování... 90%(9.12.2010)

Od druhého dílu velký vzestup v kvalitě a příběhu. Blatty se rozhodl další pokračování natočit sám a docela se mu to povedlo. Chybí tomu trochu ona horrorová atmosféra, ale jako zajímavá kriminálka s prvky mystiky to funguje dobře. Tentokrát se vše točí kolem tzv. Blížencového vraha, který (jak to tak vypadá) se objevil znenadání po patnácti letech. Detektiv, v podání George C. Scotta, musí zjistit, jak s vraždami souvisí záhadný pacient v hlídaném oddělení místní nemocnice, který je až moc podobný zesnulému otci Karrasovi.(16.6.2008)

Poměrně slušné pokračování, které má jednu chybu, a to že je poměrně dlouhé a občas zavání nudou. Nicméně film jako celek se mi moc líbil, sice to není klasický vymítač jak ho známe, ale i tak dokáže zaujmout a skvěle nahodit atmosféru. Hudba je povedená a konečně uslyšíme klasický Theme který ve dvojce zoufale chyběl. Navíc tenhle film se může pochlubit naprosto famózním Bradem Dourifem, kdyby neměl Chuckyho určitě bych si ho nejvíc pamatoval odsud, vážně skvěle zahraná role. Třetí díl se povedl, sice to není nějak extra film, ale koukat se na něj dá v naprostém pořádku.(5.10.2010)

• Pilda17

Přes dlouhé přemlouvání jsem se pustil do dalšího dílu exorcismu. Po obrovském zklamání a to druhém díle, přišlo menší zlepšení. Velká chyba byla délka a to 105 minut, protože se člověk ze začátku dost nudí. Hodně dlouho trvá než se vše rozjede. Minimálně do závěru nebo spíš kvůli závěru stačí počkat, protože ten stál za pochvalu. Kdyby se vše chytlo daleko dřív mohlo být hodnocení lepší, ale bohužel. Exorcist III je tedy o něco lepší než předchozí druhý díl, ale jedničce nesahá ani po paty.. 4/10 = 45%(23.1.2012)

• Šakal

Méně mluvení-doslovnosti (ostatně proč dobrovolně podceňovat inteligenci současného diváka) více konání a možná by se dostavila i atmosféra „zroditele“. Tenhle epilog k původnímu excorcistovi zůstal někde na půl cesty mezi bodrou konverzačkou a psychologickým krimi-thrillerem, kdy i ta vitální „pavoučí“ babča působí všelijak (úsměvně) jen ne děsivě. Spíš to vypadá na zoufalé hledání ztraceného (umělého) chrupu před večeří, než příprava na vraždu. Pokud máte smysl pro fantazii a k snímku přistoupíte jako k oddechovce pro pobavení, (tj. velmi volné adaptaci mixu Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem a Dotekem medůzy J. Golda) s pár světlými (žánrovými) záblesky a obstojnými hereckými výkony (kdy zejména duo G. S. Scott – B. Dourif se (vám) stará o určité napětí) zklamání nebude tak velké.V případě, že očekáváte (psychologický) horor (plnohodnotného pokračovatele), vemte snímek raději velkým obloukem. Originál je vždy pouze jeden, všechno ostatní už jsou pouze slabé odvary, ať louhujete sebevíc. Dvakrát, třikrát, čtyřikrát....? W. P. Blatty je možná zručný scénárista, ale režisér (což se projevuje zejména v budování (resp. její absenci) atmosféry, zcela určitě ne. W. Friedkin vládne nadále neohroženě dál. Možná (by) propěl(a) zcela odlišn(á) ý příchuť (náhled) http://www.csfd.cz/film/274022-vymitac-dabla/bazar/ Who knows.....?(11.12.2012)

• - Postavu Satana z filmu uviedol americký masový vrah a kanibal Jeffrey Lionel Dahmer ako vzor pre zohavenie svojich obetí. Navyše sa detektívovi priznal, že počas šiestich mesiacov od kúpy kópie pozeral film 2-3 krát týždenne. (Raccoon.city)

• - Fínska skupina hrajúca melodický death metal „Children of Bodom" využila vo svojej piesni "Taste Of My Scythe" z albumu "Follow The Reaper" (2000) krátky úryvok z filmu. (Kusko.t2)

• - Když se zeptají postavy, kterou hraje Brad Dourif, jak se dostal z vězení, tak odpoví "It's child's play", což je odkaz na film Child's Play, kde Brad mluvil Chuckyho. (Chatterer)