Hamaradža

Taký celkom milý a celkom zábavný doják, ktorého "inšpirácia tvorbou QT" začína a končí pri tupých drsňákoch v oblekoch a záberoch z kufra auta. Pobavilo ma to ale ten scenár je plochý až bieda. ()

Skip

Ne vždy se německý film podaří, ale když už jim to tam sedne, stojí to za to. A Klepání na nebeskou bránu se velmi povedlo. Dva chlapíci s rakovinou, co nechtějí jen čekat, až umřou, a tak se vydají na cestu k moři. To celé pojaté jako komedie, jejíž humor velmi dobře funguje. Možná se zde inspirovali tvůrci pozdějšího amerického filmu Než si pro nás přijde. ()

marleyy

90% Vynikající sonda dvou duší, kteří budou zanedlouho klepat na nebeskou bránu. Herecké výkony jsou brilantní, scénář jednoduchý ale o to víc úderný. Pomrkávání a odkazy na Tarantinovu tvorbu jsou milé. Snímek mě bavil celou dobu a pokud bych se já dozvěděl o nevyléčitelné nemoci - rád bych si užil zbytek svého času tak naplno jako zde hlavní dva aktéři. Doporučuji těm co mají rádi Tarantina a černý, hořkosladký humor. ()

Fanucci

No já z toho tolik unešen nebyl. Průměrný film, občas hodně vtipný (např. scéna s banánem), ale celkově nic výjimečného. Hlavně turecká dvojice mi místy hodně připomínala Pulp Fiction. ()

d-fens

ocenenia : MFF Moskva 1997 - Strieborná cena (herec Til Schweiger) ◘◘◘◘ po druhom zhliadnutí som v hodnotení "vyskočil" až na 4* .... a pritom je to celé o snahe presvedčiť diváka, že jediný spôsob ako si užiť život sú prachy, chľast, ženy, drahý "vohoz" a autá :) pritom ospravedlnenie a divácku empatiu film hľadá v priateľstve a osobnej tragédii hl. postáv.... napriek tomu som sa pobavil ako pri dobrej tarantinovke, a na čisto "mafiánske" pózy a nemčinu Abdula-Moritza Bleibtreua tak skoro nezabudnem :) ()

Frenegonda

Na konci se málokdy dokážu ubránit takovýmu malýmu vlhku pod pravým okem... někdy i pod levým. Tahle cesta dvou kamarádů k moři je něco co mi vždycky pohne srdcem. ()

kalap

Uplne skvelý film,ktorý odporúčam všetkým,čo majú depky,depresie, problémy a problémy s problémov,aby si ho pozreli a hned im bude lepšie. ()

Chrysopras

Hodně plytké a co hůř - málo vtipné! Evidentně mi něco zásadního uteklo ( nejspíš ty zminované filmové odkazy ), když je to tu jedna 5/5 za druhou, ale zkoumat to už nebudu, protože na brodění se filmovou nudou je škoda plýtvat časem, at už vám ze života zbýva x hodin, dnů, měsíců, let.... Vlastně jediný, co mě napadá, je to, že jsem to dal dabovaný ( což bývá tak * až ** ze zážitku dolů ), ale nějak zásadně zkopaný mi to nepřišlo. ()

fmash

Dvě holčičky leží na postýlce a sní o svých plánech do budoucna... 'Oukej, bat mejk dhem bojs and giv dhem sam kensr!'            Jakkoli by to mohlo vypadat na ukňoukanou road movie s poselstvím, naštěstí to tak nedopadlo. Asi že by si to Němčouři u diváka nedovedli obhájit. Je to dobře, takže můžeme spokojeně sledovat, jak staré dobré marky létají po hrstech, kluci si to bez přehnaného patosu užívají a nebýt těch připitomělých přestřelek, bylo by to ještě lepší. Stejně se ale ukazuje, že co je dovoleno Iovovi, není dovoleno volovi, takže (nehodlám být jediný, kdo ho tu nezmíní) tarantinovské ztřeštěné bezčasovosti sem rozhodně nepasují jak přesbuřt do housky. Závěrečná rolička starého dobrého užvaněného Nexu 6, který si zřejmě odskočil z berlínského nebe, je malinko jako pěst na oko, ale kupodivu taky potěší. Nu což, mezi moje nejlepší filmy to nepatří, ale bavil jsem se. 3½. ()

zipexx

Souhlasím s vami všemi, kdo pokládáte tento snímek za jeden z nejlepších v německé kinematografii. Kdo na konci neupustil slzičku nemá srdce.. ()

maverick10

Komedie o smrti?? Ano i to jde. A dokonce to funguje vice nez dobre, kdyz se to umi natocit. Jemny humor skloubeny s otazkou smrti, s primesi honicek. Tak tohle menu vam nabizi tento snimek. Vyborny je vykon predevsim Tila Schweigera jehoz charizma a vyraz odevzdaneho cloveka zaroven je uzasna podivana. ()

M.i.k.e

Klepání na nebesou bránu je už skoro kultovním počinem a ačkoliv si plné hodnocení ne úplně zaslouží,z nostalgie a díky faktu,že mám tenhle film opravdu rád mile rád nadhodnotím... ()

Martin741

Nemecku kinematografiu sledujem len obcas, ale obcas spravim vynimku /u mna je horsia uz len madarska a polska kinematografia, tie sledujem len raz za X rokov/. vynimku som urobil pri tomto filme Klepani na Nebeskou Branu, a dobre som urobil. Film ma vyborne tempo, genialne dialogy, sympatak Til Schweiger a Moritz Bleibtreu to dobre tahaju, tempo slusne, nuda nehrozi. Strelba na urovni, vrazda ani jedna - Za mna maximalna spokojnost : 100 % ()

MrPierc

Začátek je dost crazy, ale postupem času se ten film mlátí komičností a melancholií. Myslel jsem si, že na konci přijde oznámení, že se v nemocnici spletli ale oni opravdu byli nemocní. Til Schweiger, Jan Josef Liefers, Moritz Bleibtreu - tito 3 byli opravdu perfektní :-) Sice film neoplývá moc originalitou, ale ta lehkost v tom filmu byla skoro cítit = dobrá relaxační tragikomedie. ()

Abes

Velmi emotivní záležitost. Následující slovo nerad používám ale tady si ho neodpustím, tohle byl kýč. Kýč tichý, seriózní, decentní a propracovaný. I přes všechny přestřelky, úzké kravaty, humor a surfařskou muziku to německý Fruchtfleisch Fiktion nebyl. Po zaklepání vím, že ani ten nejlepší polda nemá na někoho, komu moc času nezbývá. A ikdyby Pinocchio lhal sebevíc, dvě ženský v jeden moment stejně nevojede. A ani terminátor nežije věčně. Dost mě mrzí, že na konci nebyly skutečné zbraně a růže ()

TomikZlesa

Film sem přehlížel co to šlo, německo a jeho filmy moc nemusím, ale stalo se...Krásný příběh o přátelství v čele s 2 nepříjemnýma zabijákama. Tupců by se tu našlo opravdu hodně, ztřeštěné přestřelky, jednoduchý film který ale baví. Jen doufám že mě nečeká něci podobnýho, já totiž taky moře nikdy neviděl :-) ()