Rychlý Stripes

Veľký sen malej zebry

Racing Stripes

Rodinný / Sportovní / Dobrodružný / Drama

Jihoafrická republika / USA, 2005, 94 min

Film určený skôr pre deti, s jednoduchým príbehom, ktorého koniec ste mohli tušiť už od začiatku. Ale to ostatné, to bola jedna vtipná hláška za druhou, neskutočne som sa bavil :) Český dabing akože vynikajúci, Genzer a Suchánek ako dve rapujúce muchy a pelikán s menom husa ala Patrik Hezucký - lepšie ani vybrať nemohli. A potom scény ako ilegálne nočné preteky koňov, či scénka s "kyslým dažďom" boli fakt úžasné :D MÁTE S TÍM ŇÁKEJ PROBLÉM KŘUPANI? (90%)(15.6.2010)

Film je příjemnou alternativou ke snímku o prasátku Babe, které chce být pasteveckým psem. Chudák zebra, co musela tahat tu holku na zadech, kdoví, jestli to nebyl pomalovaný kůň. Pro děti zajímavé spestření odpoledne. Film nemá slabiny, ale ani výrazné momenty. Teda až na jeden - a to jsou mouchy v podání Suchánka a Genzera:)(3.8.2007)

Nesnáším kategorizování, ale tohle je skutečně velmi dobrá komedie pro celou rodinu. Skvělý dabing, dobrá hudba, děj srozumitelný dětem, je pochopitelný a logický a definování kladů i záporů je vstřícné natolik, že film pochopí i babičky..záporná postava nebyla moc propracovaná a ani humorná, což mi stejně moc nevadilo, protože to nebylo podstatné. Námět, stokrát omleté téma pytle hnoje, který zvítězí navzdory celému světu, v americkém podání mi leze krkem, ale děti to vnímají jinak a těm je film určen - a moc se jim líbil. Film plní svůj účel víc než dobře a rozhodně to není žádné šmé.(13.2.2009)

Možná hloupost, ale hloupost, které 4 klidně dám :-D bavím se já, baví se děti...takový lehce rodinný film. Nesmíte od toho čekat kdo ví co, ale když na to koukáte bez očekávání, tak jste nakonec mile překvapeni, nebo alespoń já ano ;-) Prostě mluvící zvířátka a především mouchy v podání Suchánka a Genzra + pelikán, co si říká husa a spousta dalších jsou k sežrání :-D(17.12.2011)

Velice dojemně zpracovaný příběh zebry a její holčičí kamarádky (vždy skvělá Hayden Panettiere). Sice prostý děj, ale celkově nadstandartní dílko v žánru dětských filmů, které pobaví asi i většinu dospělých. Celý trénink a závod zebry s koňmi je moc pěkně komerčně natočený . Trikově velmi dobře zvládnuto. Hodně veselé je žvatlání všemožných zvířátek. Mě se tenhle příjemný a ohromně roztomilý film líbil víc jak Babe-galantní prasátko. Na tuhle zebru prostě nemá ani Seabiscuit.(10.10.2005)

• - Natáčení probíhalo v Hollywoodu a Pietermaritzburgu v Jižní Africe. (imro)

• - Víkend, během kterého měl snímek premiéru, je šťastným pro rodinné filmy, ve kterých se kombinují živí herci s počítačem generovanými zvířaty. Roku 2003 tak úspešně odstartoval Klokan Jack a o rok dříve Sněžní psi. (imro)

• - Režisér Frederik Du Chau přemýšlel nad natočením pokračování, pro které napsal scénář. (Cheeker)