Reklama

Reklama

Rychlý Stripes

  • Jihoafrická republika Racing Stripes (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Podobně jako prasátko Babe, které se chtělo stát pasteveckým psem, má sen i Proužek, mládě Zebry omylem opuštěné v bouři potulným cirkusem. Proužek má sen vyhrát dostihy. A to ne ledajaké, ale rovnou nejslavnější dostihový závod světa: Kentucky Derby Open. Pruháček je zachráněn panem Walschem, trenérem koní a majitelem malé farmy. Na farmě se brzy seznámí i s ostatními zvířátky: poníkem Tuckerem, moudrou kozou Franny, potrhlým kohoutem Reggiem a dalšími. Také se spřátelí s Channing, dcerou pane Walsche, která má stejný tajný sen jako on. Oba dva, s pomocí svých zvířecích přátel, pak musí bojovat s předsudky a posměchem ostatních (Nejsi kůň!, Jsi jenom holka!), aby naplnili svůj velký sen: Vyhrát prestižní závod a porazit všechny ty ušlehtilé čistokrevné koně a namyšlené žokeje. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (160)

tron 

všechny recenze uživatele

„Ty si ale čudný čierny kôň, načo sú ti biele pruhy?“ – „Čo to trepeš, čo nevidíš, že je to biely kôň s čiernymi pruhmi?“ Po austrálskej podmanivej rodinnej komédii PRASIATKO BABE si zrejme každý najbližší rutinér myslel, že dokáže nakrútiť niečo podobné: vtipný ale stále rodinnými hodnotami predchnutý komerčný hit o zlatých rozprávajúcich zvieratkách, prostredníctvom ktorých nám povie silnú pravdu o nás samých, pričom titulné zvieratko verí, že nie je prasiatkom/zebrou, ale ovčiarskym psíkom/pretekárskym koňom. VEĽKÝ SEN MALEJ ZEBRY dieru do sveta neurobil oprávnene. Jedná sa o slabý film, ktorý nie je ani „zlatý“, ani príliš kvalitný, ľudský herci nemajú šancu (pamätáte na farmára Jamesa Cromwella? Ten šancu mal.) a zvieratá sú nudné. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Koukám do tv programu čtu tam nějaký Snipes-Stripes, čekám tedy pochopitelně akčí Snipesovo-Stripesovo béčko a po pár minutách k mému zklamání na mě z tývý obrazovky civí nějaký kohout , posléze dvě mouchy (kterém zas na druhou stranu nebyli tak nejhorší ne-li přímo nejlepší). Ne, tohle nemůžu brát vážně ani za předpokladu že bych byl mluvící zvířátko...Ha, ha, ha hemerická rodinná zábava aneb nekončící srandy kopec. Ani nápad v tomto případě nelze ocenit, ten tu byl už dávno předtím a těžko říct co nato děti, jestli se líbilo, nebo do do jejich hlaviček přineslo tak akorát chaos..Děj zase ale byl lehce k pochopení a pro děti víceméně tedy i srozumitelný. S rodinkou bych ale i tak nejspíš až dokonce nevydržel, hodně by se o to postaral samotný český dabing v čele s mistry Suchánkem, Genzerem, Žilkovou, Hezuckým, Cardou apod kteří mi pod kůži už delší dobu nejdou...Naopak Prágr nebo Vašut ušli..Opravdu Tele-Tele zavřít do Bohnic nebo lépe do ZOO zahrady a nepouštět..Při vypnutí mozku a odpočinku tedy nakonec za 2*, film svůj účel jistě splnil. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Už jsem vyhrál Velkou liverpoolskou steeplechase v sedle velblouda, mořského koníka i splašeného ježka, takže závodní zebru za žádný zázrak nepovažuji. Zkrátka jsem tento snímek lehce odzívnul a jelikož mé děti na tom nebyly o moc lépe, tak za těch pár hlášek víc než dvě hvězdy na noční obloze rozsvítit nedokážu. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Mark Isham: 1. Taking the Inside Rail (for the film Racing Stripes) - Mark Isham ,2. It Was a Dark and Stormy Night - Mark Isham ,3. At Home On Walsh Farm - Mark Isham ,4. I'm a Racehorse! ,5. The Blue Moon Races ,6,. A Pelican Named Goose ,7. Tucker Lays It Out! ,8. Goose Makes a Hit On the Iron Horse ,9. Run Like the Wind ,10. Twilight Run ,11. Upstaged By a Zebra ,12. A Brave Decision ,13. Glory Days ,14. If You Build It, They Will Come ,15. Out of Africa ,16. Spring Training ,17. Ambushed! ,18. Filly In Distress ,19. Race Day ,20. They're All In ,21. The Big Race ,22. In the Winner's Circle ,23. It Ain't Over Yet [From Racing Stripes] ()

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Ale jo, přiznám se, že v první půli jsem se bavil více než jsem očekával a zejména plameňák u mne vyvolal nejednu salvu smíchu. Bohužel ve druhé půli již humor prakticky totálně absentuje a děj se ubírá tím nejběžnějším(nejpředvídatelnějším) způsobem, což vzhledem ke stopáži(která je na primárně dětský film poměrně velká) začíná být ke konci nepříjemně nudné. Být malé dítě, tak se asi tento titul objeví v mém dopisu Ježíškovi, ale já malé dítě nejsem a tak je to jen za trošku silnější dvě. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (10)

  • Režisér Frederik Du Chau přemýšlel nad natočením pokračování, pro které napsal scénář. (Cheeker)
  • Pro belgického režiséra to je v pořadí jen druhý film, debutoval totiž už roku 1998 animákem Kouzelný meč - Cesta na Camelot. Pro většinu jeho spoluscénáristů je Rychlý Stripes jejich celovečerním debutem. (imro)
  • Zvířecí příběh vydělal v amerických kinech během tzv. opening weekendu (14.-16.1. 2005) 18,8 mil. dolarů a do začátku dubna až 48,7 milionů. (imro)

Reklama

Reklama