Rychlý Stripes

Racing Stripes

Rodinný / Sportovní / Dobrodružný / Drama

Jihoafrická republika / USA, 2005, 94 min

• Trellíno

Ale jo, přiznám se, že v první půli jsem se bavil více než jsem očekával a zejména plameňák u mne vyvolal nejednu salvu smíchu. Bohužel ve druhé půli již humor prakticky totálně absentuje a děj se ubírá tím nejběžnějším(nejpředvídatelnějším) způsobem, což vzhledem ke stopáži(která je na primárně dětský film poměrně velká) začíná být ke konci nepříjemně nudné. Být malé dítě, tak se asi tento titul objeví v mém dopisu Ježíškovi, ale já malé dítě nejsem a tak je to jen za trošku silnější dvě.(21.10.2005)

Je to hezké. Moc hezké a s tou zebrou fakt i milé. Ale na mě až moc už dětské. Přespříliš pohádka. Zlí a dobří koně, kdo se napraví a kdo koho bude mít rád je dané od prvních minut. Bohužel ani jindy vtipný Hezutský tohle nezachránil.... Ať se na mě nikdo nezlobí, ale zebra prostě nemůže koně porazit.... může závodit, tak proč musela vyhrát? Ale chválím efekty i práci se zvířaty. Zebřátko nemělo chybu!(31.12.2015)

Film je příjemnou alternativou ke snímku o prasátku Babe, které chce být pasteveckým psem. Chudák zebra, co musela tahat tu holku na zadech, kdoví, jestli to nebyl pomalovaný kůň. Pro děti zajímavé spestření odpoledne. Film nemá slabiny, ale ani výrazné momenty. Teda až na jeden - a to jsou mouchy v podání Suchánka a Genzera:)(3.8.2007)

• ivishka

Jsem zvyklá na zvláštní nápady filmařů, ale tohle je až moc extrémní.Parta hloupých koňů tlachá a snaží se udělat z filmu senzaci."Romantika" v podobě koně a zebry...Nesmyslně dialogy bez nápadu.Jedinou velkou záhadou mi vždy bylo jak donutit ty zvířata, aby dělala co chtějí, ale to je tak jediné zajímavé.(5.7.2012)

• muoaner

To jsem se zas jednou nechal upsat ďáblu, když jsem povolil slečně vybrat film. Už jsme viděl hodně přehnanejch nápadů, ale zebra, co má sen vyhrát dostih, to opravdu překračuje všechny meze. A pohled, jak si to krosí v tom jeteli je opravdu dost zarážející. Ještě, že to ten dabing vytáhl, protože Suchánek, Genzer a Hezucký své postavičky vyšperkovali dokonale. Za to Vašuta bych zastřelil při každém slovu, které vypustil z hub*, protože ten jeho dabing a artikulace, připomínající dabing nějakého porna z let 70, mi rval uši.(29.8.2009)

• - Zvířecí příběh vydělal v amerických kinech během tzv. opening weekendu (14.-16.1. 2005) 18,8 mil. dolarů a do začátku dubna až 48,7 milionů. (imro)

• - Film je sice klasický, neanimovaný, tj. natočený se živými zvířaty, počítačově ovšem byli hlavní zvířecí - mluvící - hrdinové přemodulováni a upraveni. (Terva)

• - Poník, kterému propůjčil hlas Dustin Hoffman, musel být během natáčení přemalován na hnědo. Svojí původní barvu totiž s přípravou na příchod zimy změnil na bleděhnědou. (imro)