Reklama

Reklama

Rychlý Stripes

  • Jihoafrická republika Racing Stripes (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Podobně jako prasátko Babe, které se chtělo stát pasteveckým psem, má sen i Proužek, mládě Zebry omylem opuštěné v bouři potulným cirkusem. Proužek má sen vyhrát dostihy. A to ne ledajaké, ale rovnou nejslavnější dostihový závod světa: Kentucky Derby Open. Pruháček je zachráněn panem Walschem, trenérem koní a majitelem malé farmy. Na farmě se brzy seznámí i s ostatními zvířátky: poníkem Tuckerem, moudrou kozou Franny, potrhlým kohoutem Reggiem a dalšími. Také se spřátelí s Channing, dcerou pane Walsche, která má stejný tajný sen jako on. Oba dva, s pomocí svých zvířecích přátel, pak musí bojovat s předsudky a posměchem ostatních (Nejsi kůň!, Jsi jenom holka!), aby naplnili svůj velký sen: Vyhrát prestižní závod a porazit všechny ty ušlehtilé čistokrevné koně a namyšlené žokeje. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (162)

Aleee89 

všechny recenze uživatele

I když je zhola nemožné, aby zebra porazila dostihové koně, je to nereálné, i když děj byl přžedvídatelný a konec jasný od prvních chvil, odpouštím. Je to přece jenom film a chápu to. Chápu to hlavně proto, že tenhle film byl takový miloučký a dojemný, prostě všechna ta zvířátka strašně roztomilá, nechybělo trochu humoru... Je to ideální rodinný film, který vůbec není náročný a možná proto je tak kouzelný. ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem se ujistit, jestli ve mě ještě takovýto typ filmu dokáže vyvolat nějaké emoce a nostalgii, ale nedokázal. Nebo alespoň ne tento. Mluvící zvířata by nevadila, kdyby nebyla tak strašně otravná, samozřejmě v čele s tím nesnesitelným pelikánem. Lidští herci jsou jak podle šablony, v podstatě kdyby to bylo čínsky, stejně byste věděli, co zrovna říkají. Do konečného závodu jsem spekuloval jestli dát jednu nebo dvě, ale ten rozhodl jasně! PS. Většinou si nevšímám, jak hodnotí ostatní a každý ať má svůj názor, ale pokud nepatříte do cílové skupiny, tzn. nejste děti do 12 let, nechápu jak někdo může dát víc jak tři, to musí bejt fakt infantil. ()

Reklama

IvonaK 

všechny recenze uživatele

IKdyž jsem nechtěla tak jsem celý tento film probrečela. Ikdyž je to samozřejmě jenom film, tak není nic smutnějšího než když vám zemře blízká osoba a už neuvidí vaše úspěchy. Stejně jako babička Knápková ty moje. Snad mi alespoň moje maminka vydrží do budoucích let protože tady v tomto filmu mě zabolelo nejvíc vidět děvče, které má jenom tátu a jeho máma už neuvidí jaký pevný vztah si buduje k hodné zebře. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Mám-li být upřímný, tak na tenhle snímek jsem původně hleděl s velkým despektem. Ale mé obavy byly téměř ihned se začátkem filmu rozptýleny. Tohle je totiž naprosto úžasný film, který se mi dost líbil, ač už dítětem opravdu nejsem. Děj sice není originální a film je předvídatelný už od samého začátku a není těžké uhodnout, jak asi dopadne. Ale tohle všechno jde v mém hodnocení stranou, protože tenhle film je především pro pobavení a pro dobrou náladu. A toho pobavení se mi dostalo měrou přímo vrchovatou. A to také z velké části díky naprosto bravurnímu českému dabingu. Bez debat nejlepší je Patrick Hezucký jako pelikán, těsně za ním jsou pak mouchy v podání Genzera a Suchánka, ale potěší i např. Veronika Žilková jako koza nebo Josef Carda jako kohout. Zkrátka český dabing v tomto případě velice zapůsobil a mé nadšení je částečně i díky němu. Už chyběl opravdu jen Leoš Mareš, jako plnokrevný hřebec by se vyjímal v dabingu naprosto dokonale. Jinak filmu nic moc nechybí, zvířata hrají dobře a úžasná zebra si velice brzy získala mé sympatie, ale naprosto úžasný byl zcela lenivý a neustále unavený pes. Zkrátka tenhle film je hodně povedený a nezáleží na tom, zda jste dítě či dospělý. Navíc tenhle film mě dokázal na konci i rozbrečet (samozřejmě to byly slzy radosti), a to se mi už nějaký ten měsíc u filmu nestalo, aby ze mě vymáčkl slzy, takže celkově hodnotím příznivými čtyřmi hvězdičkami. ()

blues 

všechny recenze uživatele

Film je příjemnou alternativou ke snímku o prasátku Babe, které chce být pasteveckým psem. Chudák zebra, co musela tahat tu holku na zadech, kdoví, jestli to nebyl pomalovaný kůň. Pro děti zajímavé spestření odpoledne. Film nemá slabiny, ale ani výrazné momenty. Teda až na jeden - a to jsou mouchy v podání Suchánka a Genzera:) ()

Galerie (23)

Zajímavosti (10)

  • Natáčení probíhalo v Hollywoodu a Pietermaritzburgu v Jižní Africe. (imro)
  • Víkend, během kterého měl snímek premiéru, je šťastným pro rodinné filmy, ve kterých se kombinují živí herci s počítačem generovanými zvířaty. Roku 2003 tak úspešně odstartoval Klokan Jack a o rok dříve Sněžní psi. (imro)
  • Pro belgického režiséra to je v pořadí jen druhý film, debutoval totiž už roku 1998 animákem Kouzelný meč - Cesta na Camelot. Pro většinu jeho spoluscénáristů je Rychlý Stripes jejich celovečerním debutem. (imro)

Reklama

Reklama