Rychlý Stripes

Veľký sen malej zebry

Racing Stripes

Rodinný / Sportovní / Dobrodružný / Drama

Jihoafrická republika / USA, 2005, 94 min

Soundtrack Mark Isham: 1. Taking the Inside Rail (for the film Racing Stripes) - Mark Isham ,2. It Was a Dark and Stormy Night - Mark Isham ,3. At Home On Walsh Farm - Mark Isham ,4. I'm a Racehorse! ,5. The Blue Moon Races ,6,. A Pelican Named Goose ,7. Tucker Lays It Out! ,8. Goose Makes a Hit On the Iron Horse ,9. Run Like the Wind ,10. Twilight Run ,11. Upstaged By a Zebra ,12. A Brave Decision ,13. Glory Days ,14. If You Build It, They Will Come ,15. Out of Africa ,16. Spring Training ,17. Ambushed! ,18. Filly In Distress ,19. Race Day ,20. They're All In ,21. The Big Race ,22. In the Winner's Circle ,23. It Ain't Over Yet [From Racing Stripes](5.5.2011)

Rodinný film se vším všudy. Zvířata kam se podíváme, předem jasně daný příběh, o kterém víme jak předem dopadne. Jediný plus dávám českému dabingu, který je v podání Hezucký, Genzer, Suchánek apod. výborný a smál jsem se jen díky jemu. Koukat na tento film v jiném jazyku, zcela jistě to nebude mít takový účinek. Pro mě klasika, tedy normální koukatelnej film na odpoledne s rodinnou. Dávám *** hvězdy(2.7.2007)

Nejspíš je to něco mezi tři a čtyři. Ke čtverce by mě vedli docela smysluplné dialogy, Bruce Greenwood, povedená hudba a moje osobní touha, stát se trenérem. Také poznatky o rozdílnosti koní a zeber (a nemluvím o pruzích :P) a krásně vybraná zvířata. Ke trojce mě vede předpovídatelnost příběhu, naivita - ale tu odpouštím, protože je to film pro děti a hodně nepovedené animace, kdy byly zvířata dělány počítačem celkově. Ty byly hodně mizerné a dítě starší 7 let to již muselo poznat ;) Ale všeho všudy, měl film všechno, co měl mít...přátelství, akci, dojetí, naději, touhu, smích a ponaučení. Co více předat našim potomkům? ...u filmu jsem se bavila na čtyři hvězdičky, ale hodnotím třemi za to, že už nikdy nepřestanu být takové dítě, abych ty malé detaily neviděla :)(24.11.2009)

• Karlos80

Koukám do tv programu čtu tam nějaký Snipes-Stripes, čekám tedy pochopitelně akčí Snipesovo-Stripesovo béčko a po pár minutách k mému zklamání na mě z tývý obrazovky civí nějaký kohout , posléze dvě mouchy (kterém zas na druhou stranu nebyli tak nejhorší ne-li přímo nejlepší). Ne, tohle nemůžu brát vážně ani za předpokladu že bych byl mluvící zvířátko...Ha, ha, ha hemerická rodinná zábava aneb nekončící srandy kopec. Ani nápad v tomto případě nelze ocenit, ten tu byl už dávno předtím a těžko říct co nato děti, jestli se líbilo, nebo do do jejich hlaviček přineslo tak akorát chaos..Děj zase ale byl lehce k pochopení a pro děti víceméně tedy i srozumitelný. S rodinkou bych ale i tak nejspíš až dokonce nevydržel, hodně by se o to postaral samotný český dabing v čele s mistry Suchánkem, Genzerem, Žilkovou, Hezuckým, Cardou apod kteří mi pod kůži už delší dobu nejdou...Naopak Prágr nebo Vašut ušli..Opravdu Tele-Tele zavřít do Bohnic nebo lépe do ZOO zahrady a nepouštět..Při vypnutí mozku a odpočinku tedy nakonec za 2*, film svůj účel jistě splnil.(25.7.2009)

Presne ako je v tunajšom obsahu napísané. Hneť som si v súvislosti s týmto filmom spomenul na prasiatko Babe a myslím že aj tento film má podobnú úroveň ako prvý diel utešenej štvornohej bravčovinky. Síce na rozdiel od Beba v tomto filme ide skôr o dostihy jednej nedocenenej zebry ako o presvedčenie gazdu že svinka nie vždy patrí na pekáč ale svoj účel aj tento film splnil. Ja som sa bavil a to bol myslím účel.(hlavne duo múch robilo dobrú atmosféru).(13.2.2007)

• - Pro belgického režiséra to je v pořadí jen druhý film, debutoval totiž už roku 1998 animákem Kouzelný meč - Cesta na Camelot. Pro většinu jeho spoluscénáristů je Rychlý Stripes jejich celovečerním debutem. (imro)

• - Film je sice klasický, neanimovaný, tj. natočený se živými zvířaty, počítačově ovšem byli hlavní zvířecí - mluvící - hrdinové přemodulováni a upraveni. (Terva)

• - Na hudbě k snímku se podílel Sting a hlavně Bryan Adams, jehož záběr sahá od vlastní hudby, přes filmovou, až po hudbu k počítačovým hrám, např. Grand Theft Auto: Vice City (2002). Díky práci na filmech má na kontě už čtyři nominace na Zlatý glóbus a tři na Oscara. (imro)