Johnny Mnemonic

Kultový kyberpunkový sci-fi film nakrútený podľa svetoznámeho spisovateľa Williama Gibsona. Všetko nebezpečie sa ukrýva v jeho hlave. Je rok 2021 a celý svet je prepojený digitálnymi sieťami. Polovica civilizácie trpí ochorením nervového systému a významná farmakologická korporácia odmieta liek poskytnúť len tak. Johnny Mnemonic (Keanu Reeves) má však v hlave implantovaný dátový číp, vďaka ktorému dokáže virtuálne preniesť ohromné množstvo dát a zachrániť tak ľudstvo spod brutálnej nadvlády globálnych korporácií. V pätách sú mu agenti Jakuzy, ale Johnny je najlepší z najlepších. Začína sa boj za spravodlivosť, pri ktorom ide o všetko... (oficiální text distributora)

K.O.vi

Postavu šíleného pouličního kazatele (v podání Dolpha Lundgrena) vykradli tvůrci filmu z názvu mé oblíbené kapely :-) ()

wotanraca

Mne sa to náhodou páčilo a vzhľadom na priťažujúce okolnosti (1995, Ice - T) keď to mám porovnať napríklad s matrixom tak asi aj viac ako spomínaná modla žrútov sci - fi žánru. Náhodou Lundgren predstavujúci krestanského fanatika mne osobne v tomto filme úplne sedel (na Silasa by sa moc nehodil). ()

E.T.Martin

Tohle kdyby vzniklo v osmdesátých letech, tak je to béčková sci-fi klasika. Ale to byl ještě Keňu Rys moc mladej, aby hrál takovýho bouchače, a knížky Williama Gibsona moc underground na to, aby se podle nich natáčely nějaké filmy. Ale bavil jsem se vcelku dobře, možná proto, že mám béčkové sci-fi osmdesátky rád. ()

WDMD

Moje slabost pro cyberpunk tomuto filmu téměř zařídila tři hvězdičky, ale nakonec jsem se uklidnil. Tolik siJohny Mnemonic bohužel opravdu nezaslouží. ()

pursuer

Zpracování skutečně trapné, úsměvn, či jinak jedním (nebo dvěma?) slovy vyjádřeno: Ice-T. Paranoidnímu konspirátorovi by nedůvěra v herecké výkony protagonistů nevadila, nevěří nikomu. Nicméně tohle nebyl hraný film, nýbrž člobrdo, tj. figurky slepě se pohybující po malém cyklickém herním poli. To vše se ale dá s jistou dávkou sebezapření odpustit, pokud přihlédnu k zářící touze něco sdělit, k zajímavým visuálním hrátkám a faktu, že se jedná o povídku Willa Gibsona. Scéna s "elektrickou mumií" mě fakt složila na kolena :D ()

rodier

Na tu dobu jde o perfektni skvelej snimek. Zejmena hudebni kulisa je naprosto perfektni. Skvele scenky, Skvela hudba. Vzdycky jsem si pral ze takhle bude vypadat Internet :-D Ze takhle budeme ovladat cybersvet. Skoda ze tohle se nedostalo dal nez k PowerGlove :D Tohle je podle me pravej cyberpunk. Skoda ze neni vice takovych snimku :( Zejmena od Gibsona. ()

FreddyKrueger

Keanu Reeves umel zaujmout uz pred matrixem. film Johnny Mnemonic je svem zanru mirny nadprumer. atmosfera filmu i Keanův specificky projev si me ziskali. zajimava odnoz subzanru cyberpunk. ()

Scaevola

Klasická devadesátá léta - ve všem: Spousta počítačových hlášek a efektů o ničem, správňáci vypadají jako rappeři ze skládky a všude pobíhají Japonci. Jediný, kdo pochopil, že je to komedie, byl D. Lundgren a mohl se tak vyřádit. V mých očích je kazatel z ulice jeho jednoznačně nejlepší role. - O jedenáct let později a vlastně v budoucnosti oné příslovečné budoucnosti film působí stále stejně kýčovitě, byť kyberpunkové myšlenky jsou zpracovány na možnosti tehdejší lepší televizní produkce podařeně a efekty musely působit v době vzniku jako skutečná pecka. ()

wray

Vobec to nebolo zle :) Viem ze film som videl uz davnejsie - v case ked to bola novinka a vtedy som to hodnotil ako velmi slabe - malo akcne, neprehladne, proste nic vynimocne. Pozrel som si to vsak s odstupom casu a ono je to prijemne becko z 90tych rokov so vsetkym co k tomu patri. Herci mozno nie su presvedcivi ale - su taki ako v 90tych rokoch (Dolph Lundgren je zly? Je uplne vynikajuci! Ak to berem z pohladu hereckych vykonov na ktore som bol zvyknuty z filmov co vychadzali na VHS), proste - ma to atmosferu, je tam nostalgia... A podobne je to so vsetkym. Hlavny napad sa mi tiez s odstupom casu zdal "uveritelnejsi" a tak to uz nehodnotim ako blbost ale kvoli spomienkam na rok 1995 - mozno neobjektivne, ale davam 3, a ak mate radi scifi becka, odporucam. ()

fritol34

Lundgren, delfín, Keenu, a nějakej ten přiteplenej asiat s bičíkem, já sem celkem spokojenej ale na druhou stranu je to hrozná blbost :) ()

Eeve

Takmer kompletne všetky časti tohto filmu boli tragické - scenár, obsadenie jedna príšernosť-všetky postavy boli viac než nepríjemné, akcia smiešna, efekty detto - a v tomto prípade dátum výroby nie je žiadne ospravedlnenie - existuje xy i starších filmov, ktorých kvalita predčí aj súčasné. Preveľká škoda Keanu Reevesa, ale každý sme nejak začínali. Kazateľ s tým jeho Ježišom bol jediný ako taký úsmev na mojej tvári. ()

ekzorcist

Obstojné cyberpunkové filmy človek spočíta na prstoch jednej ruky. Aby som si pri nejakom z nich krochkal blahom, musí obsahovať implantáty, hackerov, obchod s orgánmi a čudné podomácky obrnené autá. Check! Bláznivý kazateľ Dolph Lundgren ako bonus? Ó, áno! A k tomu neúnavný spasiteľ sveta Keanu s 80GB dátovým úložiskom v lebeni. Len tí hajzlíci mu zrušili Dropbox, tak chudák chytil z toho trošku tiky... ()

Grimaldi

Kromě evidentního zestarnutí vizuálu,což se stává i u skvělých snímků,mi to připadlo jako nedobrý film,žánrem a světem inspirován Blade runnerem.Je tu blízká budoucnost,korporace jsou mocné, je tu něco jako replikanti atd.. Bohužel akce je nudná až nenápadná,ženská hrdinka jen aby se neřeklo. Pod dohledem zkušeného režiséra klidně mohlo vzniknou i kultovní dílo. Jo a Lundgren knězem nikdy více ! ()

red.rhino

Ani nevim co k tomu napsat. Miluju Sci-Fi a komiks. Vyrostl jsem na ABC ( Vzpoura mozků, Příběhy malého boha apod.) Dodnes si pamatuji jak moc jsem se na tenhle film těšil. Po zhlédnutí jsem si připadal jak kluk, kterýmu dva roky slibovali motorku a nakonec dostal koloběžku. ()

chumaj

ta druha za to ze Reevesa mam celkom rad.ale inak dost strateny vecer.Som si to pozical po nejakej dobe opat a pacilo sa mi to este menej ako ked som to videl prvy krat.uz tu chybu neurobim. ()

Joanna

Ve své době to mohl být docela zajímavý film, ale dnes už spíše úsměvné béčko. Nejzajímavější postava filmu je Henry Rollins! ()

zekon

Nudné, trapné. Nikam nevedoucí děj, dementní dialogy o ničem, podstata filmu žádná. Prostě ztráta času. ()

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)