Johnny Mnemonic

Kultový kyberpunkový sci-fi film nakrútený podľa svetoznámeho spisovateľa Williama Gibsona. Všetko nebezpečie sa ukrýva v jeho hlave. Je rok 2021 a celý svet je prepojený digitálnymi sieťami. Polovica civilizácie trpí ochorením nervového systému a významná farmakologická korporácia odmieta liek poskytnúť len tak. Johnny Mnemonic (Keanu Reeves) má však v hlave implantovaný dátový číp, vďaka ktorému dokáže virtuálne preniesť ohromné množstvo dát a zachrániť tak ľudstvo spod brutálnej nadvlády globálnych korporácií. V pätách sú mu agenti Jakuzy, ale Johnny je najlepší z najlepších. Začína sa boj za spravodlivosť, pri ktorom ide o všetko... (oficiální text distributora)

Lukoye

Podprůměrné, mě nic neříkající sci-fi, nijak neupoutalo mou pozornost. Skoro béčkový film, i když rozpočet byl jistě pěkně vysoký. ()

Mania

Opravdu mám ráda sci-fi, to je možná taky důvod, proč tomuhle filmu tak okatě nadržuji, i když je jasné, že si to nezaslouží. Je však zajímavé vidět Keanu taky jako skoro obyčejného člověka. Film by si podle mě zasloužil rozvést, je zde hodně věcí, které jsou jen lehce naznačeny, nevysvětleny. Divák je vtažen do již existujícího světa a má co dělat, aby se zorientoval. Přesto u mě tenhle film není k zahození. ()

sirien

:( Nechám hodnocení, které tu je, ale... člověk by se nikdy neměl znovu dívat na filmy, které ho v dětství hrozně dostaly, protože... protože. Keanu mě vysloveně zklamal, jak jsem si pamatoval že se mi líbil, tak teď mi jeho herecký výkon přišel dost podřadný. Oproti původní povídce (kterou jsem kdysi přirozeně neznal) to je umírněné v místech, v nichž by to umírněné být nemělo, efekty zamrzí, ending... je na stylizaci a žánr trochu moc happy (teda, proti novějším příšernostem jako Elisium furt snesitelně, ale...) Prostě je to starý kyberpunk, který bohužel zdaleka není tak dobrý jak si ho pamatuju - a mám podezření že chvála kterou na něj je mnohde slyšet pochází od lidí, co ho stejně jako já viděli jen kdysi dávno. ()

Bozvav

To, že triky působí v dnešní době úsměvně by mi až tak nevadilo. že je námět klišé také ne, ale celý film je neuvěřitelně nudný, akce ubohá a dialogy beze smyslu. Prostě takové televizní céčko. Přitom si umím představit, že by to mohlo dopadnou lépe. Už jen k vůli obsazení, které je výborné, bohužel nic moc nepředvedlo. ()

Elin

Velmi povedené a vcelku originální sci-fi. Pro fanoušky kyber-punku povinnost. Koho z vás v životě nenapadlo, jak by bylo fajn se nějakým šikovným udělátkem nevylepšit? ()

strikeman

Béčkový film s áčkovým hercem v hlavní roli. Jsem fanda sci-fi žánru, ale nejsem zas takový fanatik, abych "sežral" všechno. Filmy typu Mad Max, Vodní svět, Postman a v neposlední řadě právě Johny Mnemonic i přes účast mých vcelku oblíbených herců v hlavních rolích moc nemusím. A to přesto, že téma postapokalyptických vizí budoucnosti mám rád - anebo možná právě proto. Johny Mnemonic má bezesporu zajímavý námět, ale toto jeho zpracování je opravdu velký průšvih. Kostýmy a vůbec okolní svět působí uměle, nevěrohodně. Casting se taky zrovna nevyvedl - Keanu se moc nepředvedl, D. Meyer, Ice-T a Dolph Lundgren jsou zcela zaslouženě béčkoví až céčkoví herci, což už dokázali v mnoha snímcích. Budování napětí v příběhu mohu směle přirovnat k dvouhodinovce chemie na střední škole, o režii raději pomlčet, než být příliš expresivní.... Takže ty dvě hvězdy dávám alespoň za poměrně zajímavý námět a kvůli mé slabosti pro tento žánr......... PS: Jednou bych se chtěl dočkat kvalitního filmového zpracování mé oblíbené postapokalyptické sci-fi rpg pc hry Fallout. ()

hazaba

Můj první "dospělácký" film, na který jsem šla do kina a musím přiznat, že jsem byla u vytržení. A i dneska si myslím, že není vůbec špatný, protože se mi pořád vybaví, o co v něm šlo, což se u spousty jiných filmů nestává. ()

Raziel_cz

Fantasmagoristický cyberpunkový zážitek. Nádherná ukázka toho, kolik různých věcí se dá slátat do jednoho díla. ()

bangee

Cyber punk říznutý postapokaltickým světem. Proč ne, ale celkem často to dře, logika, rytmus a akce občas chybí. William Gibson hold nastavil ve svém Neuromancrovi vysokou laťku, kterou Longo ani zdaleka nedal. Ale i tak se snaží. PS: 360 Gb? :D :D :D :D :D ()

BOURQUE

Jeden z filmov v polovici 90-tych rokov, na ktorom som vyrastal. Ani dnešným okom to nevypadá zle (z určitého hľadiska prekonáva niekoľko dnešných „filmov“), ale má to svoje nedostatky. Každopádne ten, kto má chuť na nostalgii, tak nespraví veľkú chybu, keď sa rozhodne pre tento film. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

MickeyStuma

William Gibson velmi dobře podchytil dystopický svět budoucnosti, ve kterém do lidí vpravují implantáty pro zlepšení těla a pro lepší vjem vizuálního kyberprostoru. Velice trefně se přiblížil současnému věku z hlediska nadpřirozené vlády a technologie, která je součástí života lidí. Povídka a její přepis do scénáře má mnoho současného a snad i budoucího. Mnozí kritici vzpomínají na Matrix, ale čert ví, jestli se Wachovski neinspirovali, neprohlédli mnohé chyby v tomto snímku, úmyslně neangažovali Keanu a nevytvořili svět daleko inovačnější. Tak či onak, námět měl jistý potenciál, ale filmově to bohužel nějak nevyšlo. Ve scénáři je toho moc natlačeno do malého časového rozhraní a tak jsou mnohé situace hodně těžkopádné, bez inovace a nějaké smyslnosti. Chybou je tedy zoufalá plynulost a hlavně rapidně malý rozpočet. Tohle chtělo víc. Hodně víc. A delší stopáž pro plnohodnotnější vývoj děje a situací hlavně kvůli větší srozumitelnosti. Tento snímek se dle představ nepovedl a je to jako obvykle škoda. William Gibson svoji vizi napsal dobře. ()

galiyosha odpad!

Svätokrádež. Všetko, čo sa dalo na tomto filme spraviť zle, sa spravilo ešte horšie. Ani spolupráca samotného Williama Gibsona ho nedokázala spasiť. Asi najpremrhanejšia príležitosť, akú kedy filmový svet zažil. ()

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)