Johnny Mnemonic

Kultový kyberpunkový sci-fi film nakrútený podľa svetoznámeho spisovateľa Williama Gibsona. Všetko nebezpečie sa ukrýva v jeho hlave. Je rok 2021 a celý svet je prepojený digitálnymi sieťami. Polovica civilizácie trpí ochorením nervového systému a významná farmakologická korporácia odmieta liek poskytnúť len tak. Johnny Mnemonic (Keanu Reeves) má však v hlave implantovaný dátový číp, vďaka ktorému dokáže virtuálne preniesť ohromné množstvo dát a zachrániť tak ľudstvo spod brutálnej nadvlády globálnych korporácií. V pätách sú mu agenti Jakuzy, ale Johnny je najlepší z najlepších. Začína sa boj za spravodlivosť, pri ktorom ide o všetko... (oficiální text distributora)

mrclTV

Nápad celkom zaujímavý, ale pozerať to prvýkrát zhodou okolností práve až v roku 2020, nie je práve najlepší nápad, film nezostarol práve najlepšie (miestami sú tam celkom bizardné nápady). Ani to spracovanie nie je tip-top, no za ten nápad a občas aj celkom trefné zobrazenie budúcnosti sú tri hviezdičky viac ako dosť. Duchovný predchodca všetkých Matrixov a Deus-Exov nie je úplne na zahodenie. ()

Hawaj

Měl jsem dost nadějí, ale výsledek byla jen zapomenutelná neumětelská papundeklová břečka, zvláště po tom jaký svět ve mě zanechal Neuromancer Willama Gibsona. Pamatuji si to jen jako takovu zvláštní předzvěst Matrixu, která se pak znenadání naplnila a svou imaginací smetla vše ostatní jak exploze supernovy. ()

DeDanu

Film z roku 1995 o roku 2021. Povídka z osmdesátých let. Pominu-li nedokonalost formy a trochu naivity, až mrazí z té jasnozřivosti. ()

Blazkowicz

Levná blbost. No, možná že levná nebyla, ale vypadala opravdu trapně. Dějově nezábavné a nudné. Ve druhé polovině se to zvrtlo v něco ještě horšího, než to bylo do té doby, takže jsem jen rychle proletěl a už nikdy více. 1+* ()

Koochy

Myšlenka zajímavá, zpracování kakastrofální. Lepší by už bylo se hodinu koukat z okna než hodinu a půl na tohle. Pokud čekáte akci, co vás nakopne, scény, kdy se vám bude tajit dech... tak se koukněte na jiný film. ()

koza3

Věřím, že kdybych Johhnyho viděl před deseti lety, kdy jsem byl těmito filmy viela fascinován dal bych mu dnes 5 hvězd, ale povedlo se mi to shlédnout až dnes, takže jsem již naočkován jinými kyberpunkovými filmy, hlavně tím jedním, ve kterém Keanu Reeves tak vřele dokázal, že tahle realita je jenom sen :-) takže bohužel dávám jenom 3 hvězdy za nostalgickou atmosféru starých akčních scén. Cyberpunk history 105: V rámci vzdělávání a přípravy na replay CP2077 sjíždím top perly cyberpunk univerza. Druhé shlédnutí ve mě zanechává stejné hodnocení jako to první. Neustále mi skákaly do hlavy kritické komentáře, že Keanu vlastně neumí hrát. Možná je to pravda, ale má neuvěřitelné charisma, které předvádí už 30 let nejen na plátně. Film je však celkem béčkového hávu i přes to, že čerpá z Gibsonovy předlohy. Není všechno zlato co se třpytí. Každopádně má to svoje kouzlo, hezky zpracované futuristické kulisy a kudrnatou zrzku jako třešničku. ()

jokino

Mne osobne sa tento sci-fi počin celkom páčil.. Nepoznám veľa podobných filmov, alebo ma aspoň teraz žiaden nenapadá. Zaujímavá je najmä myšlienka, využiť ľudský mozog, ako také HDD pre uskladnenie rôznych info.. Na plný počet to u mňa rozhodne nie je, ale ani na degradáciu na 1, či 2 *. A na ako-taký post-apokaliptický svet to nebolo tiež zlé.. ()

megajalec

Takto teda nie, béčkovité podanie s prvkami céčka. Takto si to podľa mňa Gibson veru nepredstavoval. Niekedy až úsmevné, niekedy až trápne, niekedy až nudné, niekedy až tlačiace na pílu pri snahe o kult. ()

m.xFuck

Povídku jsem četl a tenhle film zase taková tragédie není. Jenom to chce všechno nesrovnávat s Matrixem. Gibson si k němu sám napsal scénář, takže kdyby tam Lundgrena nechtěl asi by tam nebyl. Jako děcku se mi to líbilo víc, ale i teď po letech jsem nebyl nijak zklamán. Nadhodnotím o hvězdu na 80% ()

maxnot

Rád jsem si přečetl nějaký ten "kyberpunk" a musím říct, že jsem měl z atmosféry tohoto filmu přesně takový pocit. Ale na druhou stranu je provedení horší. Nějak to nefunguje. Zkrátka hudba - dobrý, akce - dobrý, prostředí - dobrý, Lundgren jako kněz - skvělý, scénář - slabý... Mám to jako kulťárnu, ale slabšího zrna. Bohužel, šlo to určitě líp. ()

krivkin

Řečeno s klasikem "Nápad jistě dobrý - výsledky nebyly dobré". Škoda, námět je opravdu originální (na tehdejší dobu), ale zpracování je vpravdě béčkové... Ovšem Dolph Lundgren se mi velmi líbil, naproto fantasticky šílená role :-) Četl jsem o různých vůdcích sekt jako David Koresh nebo "reverend" Jim Jones, proto mi to "jeho" pojetí náboženství tak divné nepřišlo :-) ()

martins

Kdo má rád budoucnost a počítačové sítě si příjde na své, ale pro milovníky akčních filmů slabota. Keanu Reaves po hitu Nebezpečné rychlosti se představuje jako kurýr, který převáží data, po kterých pase Jakuza, jde o lék na záchranu lidstva. Po jeho stopách se vydává i kazatel v podání Dolpha Lundgrena, který však přivádí k bohu lidi dost zvláštním způsobem tj. vraždami, druhá záporná role pro Lundgrena, který má ve filmu ca 15 minut, ale předvádí určitě lepší výkon než Reaves. ()

harycek

Tento film mě nějak "vyšuměl" a neuchvátil nevím, vidím ho v mlze a to jsem si ho pouštěl 3 x a stále si nemohu vzpomenout o čem to vlastně bylo!!! ()

IvcaKoudy

To je drsný, vidět ten film poprvý v roce 2021. Nejenom jakože to číslo.. Ale roušky, pandemie, farmaprůmysl... Tak doprdele! ()

BigBrother

Cyberpunkovych filmu je jako safranu. Proto si je musime hyckat a tenhle ode me tak dostava hvezdicku navic. Prvni tretina filmu je dost slusne naslapnuta a teprve pak zacne trpet tim, ze chteji jeho dej naroubovat na vsechna oblibena klise. Vecna skoda. ()

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)