Elita

Antitrust

Elita

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2001, 105 min

Umím PC bezchybně zapnout, při jeho používání se mírně zapotím a jsem donucen používat svůj široký rejstřík vulgarismů, ale po skončení nerovného souboje vypínám stroj opět na maximální profesní úrovni. Přes mou nespornou počítačovou negramotnost mne kriminalita mezi sloupci jedniček a nul vždy potěší a poměrně jsem se bavil, i když si tentokrát předvídatelný děj příliš často podával ruce s početným zástupem obvyklých filmových klišé.(17.12.2011)

Přinejmenším pro ITčkáře velmi zajímavý thriller, už z toho důvodu, že na poli filmů s touto tématikou nemá zrovna velkou konkurenci. Myšlenka open source je tak trošku v rozporu s existencí autorských zákonů a práva na duševní vlastnictví, které všichni tak rádi (ne)dodržujeme, ale poselství tohoto filmu má ve výsledku celkem jasno: open source Vs velká zlá monopolní software company 1:0. PS: jakákoliv podobnost postavy Gary Winstona (Robbins) s Billem Gatesem je čistě náhodná:)(4.8.2011)

Rozhodně lepší triller než film z počítačového prostředí! Je to opravdu zvláštní, ale to co jsem od tohohle filmu očekával bylo pravým opakem toho co jsem vlastně dostal. Ještě větším divem pro mne zůstává to, že mi to rozhodně neubralo na pocitu ze skvělého zážitku, který jsem po shlédnutí toho filmu měl. A k tomu moje oblíbená Claire Forlani - co více si přát?! :o)(1.7.2002)

Kdo nepochopil primární cíl = obří šťouchanec do Billa Gatese a bitvy biblických rozměrů na poli IT "Microsoft vs Linux" (a spol) klidně může rozebírat věrnost hereckých výkonů, úroveň napětí a věrohodnost zápletky. Také si můžete klidně postěžovat, že se ve filmu málo střílí a že CZ dabing stojí za prd protože slovo "Geek" překládají... řekněme nevhodně ;).(13.7.2012)

Dosť dobrý malý, nenápadný thrillerík, pri ktorom som si veľmi dobre oddýchol. Nebol to ani zas taký veľký nervák, ani nemal kopu zvratov, herci tiež len jemne potešili a cez to všetko to bolo tak dobre spracované, že som proste odkukal tento film dvakrát. Navyše ani nie je potrebné byť nejaký zvlášť IT odborník na pochopenie. 75%.(12.12.2006)

• - Vývojáři Milo Hoffman (Ryan Phillippe) a Teddy Chin (Yee Jee Tso) používají na počítačích svobodné pracovní prostředí GNOME a Miguel de Icaza, jeden ze zakladatelů tohoto projektu, ve filmu představuje sám sebe. (Drom)

• - Na vonkajšie zábery ústredia NURV poslúžila Univerzita Simona Frasera vo Vancouveri. (sWONDER)