Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Geniální mladý programátor Milo Hoffman (Ryan Phillippe) dostává od charismatického milionáře Winstona (Tim Robbins) nabídku pracovat pro jeho mocnou softwarovou společnost. S vidinou velikých peněz a na naléhání své přítelkyně (Claire Forlani) prestižní místo přijímá. Zpočátku všechno vypadá ideálně, ale postupem času Milo pochopí, že některé praktiky společnosti jsou vyloženě zločinné. Potvrdí mu to i přitažlivá kolegyně Lisa (Rachael Leigh Cook) a Milo se rozhodne rozplést pavučinu machinací, kterými Winstonovi lidé potírají konkurenci. Je vůbec možné, aby pouhý programátor uspěl v boji s nelítostnou korporací a svůj pokus o odhalení pravdy přežil? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (105)

cab 

všechny recenze uživatele

Nekdo si stezuje na slaby a neuveritelny dej nebo nekter herce ci, ze takove tema je jen pro pocitacove nadsence. Da se to brat v potaz, ale ja se dobre bavil a (Tim Robbins) mi opravdu pripominal vseobecne znameho ted uz byvalou jednicku Microsoftu. Na podobne tema je filmu az zalostne malo, takze jsem rad za kazdy novy do vinku. 70% ()

ThomasCrown 

všechny recenze uživatele

Pre mňa jeden z najlepšie spracovaných IT konšpiračných filmov. Ryanovi Phillippovi a jeho open sourcu fandím a keď mu garde robia R. L. Cook a Claire Forlani, nemôže z toho vzniknúť nič zlé. Timovi "Bill" Robbinsovi rola skvele sedí a ja už naplno očakávam nejaký nápad z garáže, ktorý jednotku porazí a stane sa tak nulou. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Mohl to být další z tuctových thrillerů, kde dobro zvítězí nad zlem. Moderní pohádka to sice je, ale filmové kvality bezesporu má. Milo Hoffman promoval na Stanfordu a je špičkovým programátorem, o kterého se zajímají movité firmy, které hodlají být díky jeho schopnostem ještě movitější. Lukrativní nabídka tak na sebe nenechá dlouho čekat a Milo se dostává do velkého světa, který představuje přesný opak toho, když spolu s kamarády doslova na koleně vyvíjel špičkový software. Jenže v mamutí firmě zdá se není všechno úplně košér.. a kostlivci brzy začnou vyplouvat na povrch.. Elita přesně rozděluje svět na ty hodné a na ty zlé (neskrývaně se tu kritizuje Bill Gates a jeho impérium) a sic se velmi úzce zaměřuje na určitou skupinu diváků, i „skoro“ naprostý laik si tu přijde na své. Napínavá podívaná totiž několikrát totálně promíchá kartami (už čtu ty žvásty, že zvraty ten či onen předpovídal po prvních patnácti minutách) a přehoupne se do vod konspiračního thrilleru, kdy nejen hlavnímu hrdinovi půjde o kejhák.. Pro mě zafungovalo i herecké obsazení – mladé tváře (příjemní Ryan Phillippe, Rachael Leigh Cook i Claire Forlani) doplňuje ostřílený Tim Robbins, který zřejmě více než pečlivě studoval Gatesovy gesta a grimasy, a dodává téhle happyendové báchorce další plusové body. Pro programátory povinnost, pro ostatní svižně natočené a rozhodně nejlepší filmové dítko Petera Howitta. Já se bavil.. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Kde jsou zločinci a počítače, tam musím být i já. Fascinace takovými filmy mě ještě doposud neopustila a i nadále patří mezi ty mé nejoblíbenější. Proto pro mě byla Elita jasnou volbou. Šokující příběh mladého programátora, který se ze své ''garáže'' dostane až do největší počítačové korporace, sice nepatří mezi nejlepší přírůstky tohoto cyberžánru, ale stejnak si mě získal. Nejvýraznější postavou je bezpochyby hned vedle hlavního hrdiny především Gary Winston v podání skvělého Tima Robbinsona. Winston ví přesně co chce a jde si zatím tvrdě, přičemž něco jako překážky nezná. Jeho bankovní konto již pomalu praská pod návalem peněz, které lidi utrácejí za softwarové novinky a vývoj nového systému by mu finanční situaci ještě více zlepšil. Avšak je třeba si dát pozor na tvrdou konkurenci, která chce s novou technologií přijít na trh dříve. V tu chvíli, kdy začnou konkurenti - nejdříve Teddy, Milův kamarád, který odmítl do NURVu přejít - umírat se začne zdát být něco v nepořádku a mladý Milo začne odhalovat krutou pravdu. Divák má tak možnost zjistit, že veliké firmy si opravdu nehrají v rukavičkách a spory, které jsou mezi nimi v tisku jsou daleko menší než ty reálné, které nám zůstávají utajeny. V jedné části života můj oblíbený film. ()

Spike86 

všechny recenze uživatele

Toto byla nejslabší role Tima Robbinse, co jsem viděl. Ani jsem ho dokonce původně nepoznal, jen jsem si říkal, že to je něco mezi Robbinsem a Hanksem vzhledově :) Co se týče filmu je to místy nedotažené a hodně naivní. Vždycky se kouknou na pár řádek progr. kódu na obrazovce a už říkají jak je to úžasné :D 55% ()

Galerie (20)

Zajímavosti (7)

  • Vývojáři Milo Hoffman (Ryan Phillippe) a Teddy Chin (Yee Jee Tso) používají na počítačích svobodné pracovní prostředí GNOME a Miguel de Icaza, jeden ze zakladatelů tohoto projektu, ve filmu představuje sám sebe. (Drom)
  • Postava Garyho Winstona (Tim Robbins) a jeho spoločnosti NURV má reprezentovať Billa Gatesa a jeho Microsoft. Odkazy: Garyho výzor, sila NURV, kancelárie sú prezývané ako "kampus", sídlo spoločnosti je v daždivom regióne Pacific Northwest, Gary vlastní rozľahlý dom pri jazere, jedna z postáv pracujúcich v NURV sa volá Redmond Schmeichel – Redmond je sídlo Microsoftu, Garyho pravá ruka nie je úplný geek a je holohlavý – Steve Ballmer z MS, na Garyho párty hrá upravená verzia pesničky "Heroes", ktorá sa často objavovala v reklamách Microsoftu z konca 90. rokov. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama