Elita

Antitrust

Elita

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2001, 105 min

Ano, pro část odborné IT a internetové obce (ale pozor, film je z roku 2001, a podobně jako se zcela vysmívat tomu, jak je pojata Síť z roku 1995 je pro mě absurdní, tak je to podobné i tady) to může být zjednodušené a málo uvěřitelné, ale ve skutečnosti se to tak extrémně od reality neliší. Sice zápletka je trochu přitažená za vlasy, ale v rámci vlastní sebestřednosti či patentových zrůdností si do rovnice dosaďte jiné proměnné, a jste doma. Teď, včera nebo v blízké budoucnosti.(23.2.2012)

• Jordan

nepodarený odvar prinajmenšom tucta filmov s podobnou témou - na rozdiel od tohto ostatné mali lepších hercov, menej čudných absurdných nedomysleností a prečudesne postrihaných nesúvisiacich scén. Ryan zrejme nemal motiváciu hrať. Trošičku sa snažil Tim, ktorý v úlohe Billa Gatesa - Williama Gatesa - WG - GW - Garyho Winstona aj tak nepredviedol nič nové alebo snáď nadpriemerné, čo by sme od neho očakávali. Ale najpríšernejšia vec je, priatelia moji, tá otrasná neviem na čo sa hrajúca KAMERAAAAA. Preboha, čo to malo znamenať? Také veci by mali zakázať. FUJ !(21.8.2005)

Potešiteľná jednohubka, ktorá utečie ako voda. Film z prostredia IT plný konšpiračných teórií. Človek sa nenudí ani chvíľku, sem-tam nejaký dejový zvrat, sem-tam pekný záber, paranoja v druhej polovici, zaujímavý dej po celý čas. Film pre mladších, čomu zodpovedá aj herecké obsadenie (táto veta bola pochvalou:D). Chápem, prečo BG nemá rád tento film. P.S. Výborná hudba.(13.1.2012)

Toto byla nejslabší role Tima Robbinse, co jsem viděl. Ani jsem ho dokonce původně nepoznal, jen jsem si říkal, že to je něco mezi Robbinsem a Hanksem vzhledově :) Co se týče filmu je to místy nedotažené a hodně naivní. Vždycky se kouknou na pár řádek progr. kódu na obrazovce a už říkají jak je to úžasné :D 55%(16.6.2010)

Mohl to být další z tuctových thrillerů, kde dobro zvítězí nad zlem. Moderní pohádka to sice je, ale filmové kvality bezesporu má. Milo Hoffman promoval na Stanfordu a je špičkovým programátorem, o kterého se zajímají movité firmy, které hodlají být díky jeho schopnostem ještě movitější. Lukrativní nabídka tak na sebe nenechá dlouho čekat a Milo se dostává do velkého světa, který představuje přesný opak toho, když spolu s kamarády doslova na koleně vyvíjel špičkový software. Jenže v mamutí firmě zdá se není všechno úplně košér.. a kostlivci brzy začnou vyplouvat na povrch.. Elita přesně rozděluje svět na ty hodné a na ty zlé (neskrývaně se tu kritizuje Bill Gates a jeho impérium) a sic se velmi úzce zaměřuje na určitou skupinu diváků, i „skoro“ naprostý laik si tu přijde na své. Napínavá podívaná totiž několikrát totálně promíchá kartami (už čtu ty žvásty, že zvraty ten či onen předpovídal po prvních patnácti minutách) a přehoupne se do vod konspiračního thrilleru, kdy nejen hlavnímu hrdinovi půjde o kejhák.. Pro mě zafungovalo i herecké obsazení – mladé tváře (příjemní Ryan Phillippe, Rachael Leigh Cook i Claire Forlani) doplňuje ostřílený Tim Robbins, který zřejmě více než pečlivě studoval Gatesovy gesta a grimasy, a dodává téhle happyendové báchorce další plusové body. Pro programátory povinnost, pro ostatní svižně natočené a rozhodně nejlepší filmové dítko Petera Howitta. Já se bavil..(11.8.2010)

• - Na vonkajšie zábery ústredia NURV poslúžila Univerzita Simona Frasera vo Vancouveri. (sWONDER)

• - Vývojáři Milo Hoffman (Ryan Phillippe) a Teddy Chin (Yee Jee Tso) používají na počítačích svobodné pracovní prostředí GNOME a Miguel de Icaza, jeden ze zakladatelů tohoto projektu, ve filmu představuje sám sebe. (Drom)