Millerova křižovatka

Miller's Crossing

Millerova križovatka

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1990, 115 min

Strnulá, nadpozemsky vznešená gangsterka takřka divadelních rozměrů. Film zbavený všech filmových průvodičů. Gabriel Byrne je cynický a ve své roli glosátora soutěží s Nicholsonem z Čínské čtvrti. Gabriel Byrne je bezcitný lhář… a film je úplně stejný.(17.10.2007)

Gangsterka ala Coen. Propracovaný, výborně napsaný a skvěle zahraný. Vynikající hudbou podpořený, ale dost dlouhý.(3.6.2013)

Pěkná přehlídka herců, a skvělý, typický Carter Burwell.Jinak docela nuda.(31.8.2013)

hodně ukecaná gangsterka,kde se víc mluví než střílí.Sázka hlavně na atmosféru,dialogy a výborné herce tady vyšla a ty dvě hodinky utečou jako voda.Pořád jsou Coenovky které mám radši,ale tohle je určitě nadprůměr jejich tvorby...80%(3.1.2018)

• JohnSmith

Čekal jsem od bratrů Coenových něco jiného. Je to jen průměrná, možná lehce podprůměrná gangsterka se spoustou tlachání.(14.8.2018)

Takú akčnú gangsterku som ešte nevidel. Všetko sa tam zbehne naozaj rýchlo.(25.9.2009)

Zvláštní film...Snad po druhém shlédnutí nahlédnu aspoň trošku pod masku Toma Reagana a zjistím, jestli to měl všechno od začátku v plánu, nebo se jenom vhodně přizpůsoboval situaci a jednal podle úsloví: kam vítr, tam plášť.(1.1.2010)

Tohle byl rozhodopádně nejlepší "mafiánský" film, co jsem kdy viděla. I když .... daleko lepší to byla poslouchaná než podívaná. Mám celkem ráda filmy, které jsou vesměs postavené na dialozích a i když Coeni mi k srdci nepřirostli, tohle jsem zhltla jak malinu. Je mi líto, že jsem jejich filmy neviděla v opačném pořadí.(12.2.2013)

Možná je to chvílema trošku zamotaný se všema různejma jménama a přezdívkama, ale když má na to člověk náladu a dává pozor, je to výbornej kousek z doby prohibice. Parádně vykreslený charaktery, stylová atmosféra a všichni strašně chytrý. Kdo má rád Coenovic kluky si film z jejich raný tvorby určitě užije =)(18.12.2014)

Jeden z prvních filmů bratří Coenů, kde už poměrně výrazně naznačili svůj talent a um. Základem je samozřejmě kvalitní scénář. Miller's Crossing je výborná konverzační gangsterka, která nepostrádá ani nadhled a vtip. Solidní 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)(18.5.2018)

Prozatím nejlepší věc od Coenů co jsem viděl, která z téměř tarantinovské nadsázky umně vybruslí z potenciálních sraček svou poetikou a ke konci i tím, že jednoduše přitvrdí. Na spoustě cool scén k zapamatování, který zde vyloženě tvrdí muziku, je vidět, že tihle bráchové to mají prostě v ruce, a čistě subjektivně jsem pojal podezření, že je to vůbec poprvé, co se jim film víc nebo míň nerozlil mezi prsty (scénkovité FARGO, upadající NO COUNTRY FOR OLD MEN). Ale možná je to zkreslený jednoznačně gradujícím závěrem - možná jen možná... A Gabriel Byrne se mě opravdu líbil. Jeho postava vskutku (ne)věděla, jak si (ne)nasrat do vlastních gatí.(17.12.2009)

Jedna z nejlépe natočených gangsterek, která se díky svému typicky Coenovskému přístupu může směle zařadit po bok klasickým kouskům od DePalmy, Coppoly a Leoneho. Gabriel Byrne je jako parchant hrající na všechny strany brilantní a Turturrova přišlápnutá krysa patří také k vrcholům tohoto filmu. Soundtrack tradičně skvělý, ostatní herci taktéž.. No a navrch jedna kultovní scéna s Thompsonem. Srdcovka!(28.1.2011)

Neoslovilo mě to, děj je hodně překombinovaný a odtažitý a celý film působí dojmem že to je velmi zvláštní gangsterka v režii mých neoblíbených Coenů. Najdou si pozitiva, třeba kvalitní přestřelky nebo pohlcující atmosféra a prostředí.(29.5.2012)

Bratři Coenovi mě nepřesvědčili ani tentokrát. A to i přesto, že v některých pasážích (scény v lese, klobouk) je Miller's Crossing vynikajícím filmem. Celkově to však vůbec nezapůsobilo. Dialogy mě spíše nudily, pomalejší tempo uspávalo a jednotlivé postavy bohužel nedokázaly zaujmout (musím se navíc přiznat, že jsem se místy ve vzájemných vztazích mezi nimi malinko ztrácel). A pak to má takový snímek těžké. Špatné to rozhodně není, ale daleko raději zkrátka sáhnu po jiných gangsterkách.(28.3.2015)

Kvalitních gangsterek je dneska jako šafránu, tudíž jsem nemohl vynechat tento produkt od bratrů Coenových. Styl této dvojice je ve filmu patrný již od prvního záběru, komu se filmy od Coenů nezamlouvají, tak si zde asi nepřijde na své, ale já jako velký příznivce jsem si užíval každou minutu. Millerova křižovatka je typickým old-schoolovým filmem, který na mě dýchal po celou svou stopáž nesmírnou nostalgií. Výběr herců byl zase perfektní, Byrne sice hrál kladnou postavu, ale závěr ukázal, že hodný teda opravdu nebyl. Dále se mi zamlouval Turturro, který je jako herec prostě a jednoduše spjatý s filmy této režisérské dvojice. I Polito zahrál dobře, jeho proslovy jsem si užíval plnými doušky. A Finney zaválel asi v nejlepší scéně celého filmu, kdy se ho chystali odkrouhnout zabijáci nepřátelského gangu. Scéna s Thompsonem byla sice přistřižená za vlasy, ale on tak byl pojat trochu celý film. Atmosféra by se dala krájet. Není to na úplně plný počet hvězd, protože bych ocenil trochu více přestřelek. Ale zase se mi nějaké scény s brilantní bezchybnou hudbou Burwella vryjou do paměti. Je to v dané kategorii to nejlepší, co si můžete pustit. Za mě dávám 87 %(19.6.2017)

Hodne povedeny scenar, dobre obsazene postavy. Byrnovi neco malo chybi, ale zas ne moc, John Polito je naproti tomu dokonaly. Trochu navic mi prisly "chandlerovske" sceny Toma/Byrna s Vernou/Harden, kde je vsak Byrne naprosto uveritelny jsou sceny, kdy manipuluje ostatni a take, kdy dostava (pravidelne a casto) od ruznych particek do zubu. Radost sledovat, a to i na potreti...(29.11.2006)

Pro mě jeden z nejlepších filmů bratrů Coenových...(21.9.2008)

Gangsterské šachy.(22.9.2009)

Prohibice, organizovaný zločin, to je téma, které nemusím, tady bohužel ani v podání bratří Coenů a mého oblíbeného Gabriela Byrneho. Navíc se na filmu docela podepsal zub času, i když scénář asi není zlý. Věřím ale, že fanoušci žánru si na své přijdou, někdě v pozadí tuším kvalitu.(11.1.2011)

Coenovic velmi osobitým způsobem divné filmy miluju, proto je mi líto, že právě jejich gangsterka se mi do noty netrefila. Herci jsou samozřejmě zase perfektní, zase se hodně mluví zdánlivě o ničem a moc se toho nestane. Proto mám jejich filmy rád. Ale tomuhle mám pocit, že jsem nějak hůř rozuměl a nechápal všechny ty Tomovi pohnutky.(10.8.2012)

Hustě zamotanej příběh.(3.10.2012)