PATWIST

Legenda Rocky trénuje boxera z ulice v ktorom vidí seba zo starých čias, no ten sa kôli peniazom nakoniec obráti proti nemu. Film zobrazuje silu peňazí, to ako sa priateľ obráti proti vám, skutočný drsný svet, Môj najobľúbenejší zo série Rocky, objaví sa v ňom aj motivaná hláška, ktorú nájdete na YouTube pod názvom Rocky Balboa - Rada do života: "...Nejde o to ako inkasuješ, ide o to koľko rán unesieš a aj tak sa znovu postavíš. Koľko rán dokážeš prijať a nezastavia ťa..." ()

Brano

Rozhodne najhorší diel celej série. Zlé herecké obsadenie Dukea a taktiež Tommyho, ktorý svoju úlohu nezvládol, herec bez akejkoľvek charizmy. A ten záver to cele dorazil. Každá jedná časť končila veľkým zápasom, no v piatom pokračovaní sa dočkáme iba pouličnej bitky s mladým boxerom. Scenárovo to až taká katastrofa nebola, ale dej ma absolútne nebavil. 2* dávam za nostalgický začiatok a celkom pozerateľnú prvú polku filmu, kde Stallone napríklad spomínal na svojho bývalého trénera Mickeyho. Už je to len ťaženie na slávnom mene svojich predchodcov. Podľa mňa táto časť ani nemala vzniknúť. /45%/ ()

Guran

Snímek připomíná "Million Dolar Baby" Oba dva filmy jsou si vlastně podobní, samozřejmě s odlišným příběhem, ale k tomuto snímku. Rocky V se mi velice líbil. Jsem rád, že se filmaři rozhodli věnovat jiným boxerům, než Rockymu, protože zde si Rocky do ringu nevleze, ale i tak se popere. Když tady čtu některá nízká hodnocení, tak si ťukam na hlavu a říkám si "Proč?" Protože snímek je prostě pěkný. Milovníkům boxu nebo Stallonea rozhodně doporučuju, protože rozhodně nezklame. Vadil mi akorát místy zrychlený děj. Není to sice nejlepší díl, ale nejhorší také ne. Až zkouknu všechny díly série, tak prohlásím, který díl je podle mě nejslabší. ()

Mr_Fear

No ze začátku nuda a lehce okaté, ale to se dá odpustit. Film mě udržel potom v lehkém napětí, takže za mě palec hore. 4,5 hvězdičky, zaokrouhleno nahoru. Zde bych chtěl hlavně shrnout celou tu pětidílnou sérii Rockyho. Celé mi to přijde hodně nadhodnocenné, asi z nostalgie, nebo kvůli oblíbenosti Sylvestra Staloneho. Přijde mi to docela nelogické, že borec, který při boxu nedokáže za celých dlouhých 15 kol zvednout ruce nahoru, aby si kryl xicht, nakonec vyhraje titul šampióna v těžké váze (tady asi se mělo jednat o titul šampióna v tvrdé lebce, či tak něco). Dialogy, docela katastrofa. Nevím, jestli nastala chyba u českého studia dabingu, nebo už u samotného natáčení filmu, ale poslouchat Rockyho, jak pořád mele jednu a tu samou frázi dokola, tak to mi přišlo docela stupidní až otravné. Chvílemi se zdálo, že už se na tenhle problém přišel, ale pak zas... Na druhou stranu, abych jenom nekritizoval, tak musím vyzdvihnout motivaci, která je tu opravdu znát, jak už makat na sobě, tak i na vztazích apod. Možná proto si tato sérii získala tolik příznivců. ()

mrclTV

Boxerský film, ktorý nie je o boxovaní. Ale aby to nestačilo, je to aj biedne spravený film o rodine boxera. Zámer je jasný (možno až príliš), odcudzenie syna od otca kvôli boxu, ale pozerá sa na to zle. A dokonca sa to aj zle počúva - kde je Eye of the tiger alebo tradičná hudba pri vybehávaní schodov? Tu do zápasov a tréningu kecá hip-hop. Rodinná dráma - ťažko, športový duel - ani nie, akčnák - ledva. Vo výsledku je z toho nejaky patvar, čo ma vôbec nebavil a s duchom pôvodnych filmov toho nemá veľa spoločného. PS: Aj hlavný protivník je nejaký výpredajoví makač, v živote predtým, ani potom som ho nevidel (OK, je to dobrý boxer, ale herecká kariéra oproti Mr. T ci Lundgrenovi takmer žiadna). Najslabší Rocky. ()

donnovann

Zavíral jsem oči už od prvních minut. Rocky, pro mě taková filmová legenda a takhle to dopadne, nechápu proč do toho šli, za mě neuvěřitelný propadák po skvělém 4 dílu. Naštěstí o 16 let později vzniklo pokračování, budu dělat že jsem tento díl neviděl a nic podobného nevzniklo. ()

horor2

Slabší ale pořád je to Rocky. Po úderech, které inkasoval, musí boxu zanechat a jít na odpočinek, než narazí na Tommyho Gunna, kterého začne trénovat. Jenomže jak tomu bývá v životě Tommy sice dosáhne vysněného titulu, ale nemůže se rovnat samotnému Rockymu. Co musí následovat pak? Pátý díl režíroval John G. Avildsen, ale tentokrát za něj Oscara nedostal. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 29%, Audience Score - 31% | FDb.cz - 64.3% | O nás je známo, že nepatříme mezi skalní fanoušky Rockyho a všech těch stupidních keců a scénářů kolem. Ale snad nikdo (včetně nás) nečekal na jakou úroveň tahle série spadne. Ale co na druhou stranu očekávat, když všichni herci hrají průměrně až podprůměrně, horší scénář k filmu jsme ještě nazažili a ani zde není ta naše oblíbená část filmu (trénink, závěrečný box), která předchozí filmy jednoznačně zachraňovala. Nebo pokud počítáte za pořádný trénink zbrklé trénování nějakého přihřátého mlaďocha a za "velkolepý závěrečný souboj" trapnou pouliční rvačku, tak se vám film nejspíše bude líbit. Ale pro nás je to fiasko a jsme rádi, že máme tuhle VELKOU blbost za sebou a můžeme se vydat do URČITĚ lepších dílů série. 40% ()

ostravak30

Jo, jo...tahat z lidí peníze za účelem vydělávání na slavných filmech ve smyslu vyrtváření dalších nesmyslných dílů se zkrátka nevyplácí - film propadl jak u kritiků tak diváků. A není divu. Rocky je sice slavný boxer, ale přesto padá na dno vinou účetního. A překvapivě nehledá reálný způsob, jak se dostat k penězům. Naopak čeká, kdo za něj problémy vyřeší. Celkem logicky také dospěl k tomu, že začíná trénovat nadějného boxera, kterého ale zlákají peníze. Ale diváci se posledního velkého souboje učitele se žákem nedočkají. Za ten se totiž nedá považovat souboj někde na ulici. Takže Rocky se vlastně jen filmem protlouká a ten spěje od ničeho k ničemu. Úplně zbytečný díl série, který Rockyho nakonec nikam neposunul, ačkoli se tak zpočátku zdálo a nic extra vlastně nevyhrál... A přitom při vytvoření kvalitního zápasu mezi ním a Tommym Gunnem mohlo jít o více než důstojné zakončení série. O něco smutnější pak je, že se jednalo o první film Sage Stalloneho, který se nakonec nedožil ani čtyřicítky. Naopak Tommy Morrison zde hrál ve filmu podruhé a naposledy. ()

PlysovyMacko

Návrat k základom alebo najdospelejší Rocky. Po tom čo príde o peniaze a majetok a kvôli poškodenému mozgu už nemôže bojovať,  dá sa Rocky na trénovanie. Okrem boxu sa veľmi riešia aj rodinné vzťahy hlavne syn. Páčilo sa mi, že finále nie je súboj o titul, ale pouličná bitka. Rocky je champion. ()

DAF1 odpad!

"Slyho" mám rád (a kdo by neměl, žejo). Jenomže měl, po úspěchu Rockyho IV., raději skončit. Už trojka nestála za moc a, zatím posledním dílem tomu nasadil korunu. Scénář je děravý jak cedník a pouliční taškařice nemohou nahradit plnohodnotný zápas v ringu. Tentokrát to bohužel nedá ani na *. Pro případného Rockyho VI by tu měli zavést mínusové body. ()

jitush.b

Je to škoda, ale tenhle film se opravdu nepovedl. Scénář zas taková katastrofa není, nejvíce tomuto filmu podle mě ublížilo herecké obsazení. Představitel Tommyho - Tommy Morrison je absolutně nesympatický "herec", který opravdu hrát neumí a Richard Gant coby George Washington Duke svou roli absolutně přehrává. Nejtrapnější část filmu je závěrečná scéna kdy se Rocky s Tommym porvou, a Rocky vyhrává a pronáší strašně uvědomělé řečí. To jsem se opravdu styděla. ()

Prubner

V tomto a šestém dílu se Stallone vrací k duchu prvního a druhého dílu, tj. jsou to zase filmy o boxerovi a ne filmy boxerské. Rocky se dokonce vůbec nedostane do ringu, ale nevadí to, nuda to není. Určitě to není tak špatný díl, jak si myslí spousta lidí a vlastně i sám Stallone. ()

Bratr

Jako portrét stárnoucího boxera je mnohem lepší díl následující - Balboa. V pětce není vlastně nic, co by stálo úplně za to. ()

Toumyk

Rozhodně nejslabší článek z celé série. Už ten začátek - návrat ze SSSR a všichni herci o 5 let starší... příběh už není nic moc, jediné co v tomto filmu za něco stojí ze závěrečná bitka...jináč palec dolů. ()

Matthew00

Naprosté sklamanie film nesie meno Rocky ale po nahliadnuti ide iba o Tommyho Guna Rocky je v tomto filme zatienený a skoro o ňom nieje reč. Neviem čo viedlo režiséra Johna Avildsena k tomuto filmu. ()

Mustaffa

Ty jo, já to kdysi viděl, ale moc si z toho nevybavuji, takže to asi stálo za hovno. A nemyslím si, že by to byla až tak dávná minulost. ()

megajalec

Asi najslabší Rocky. Pripomínalo mi to dvojku, návrat k psychologickému Rockymu, ústup akčnosti. Pôsobilo to však veľmi umelo, bankrot, pritúlenie Gunna k sebe (dokonca domov), no neviem neviem. Cení sa však, že aj v päťke dokázali tvorcovia snažili priniesť niečo originálne a nové. Napríklad záverečný fight, ktorý nie je v ringu a patrí k tomu lepšiemu vo filme ()

djbarrel

Poněkud zbytečný film. Po největším vítězství své kariéry se rocky propadá až na samé dno. Přijde o peníze i o majetek. Navíc Rockyho podlomené zdraví nedovolí další box a vydělání peněz. A tak se Rocky vrací kde začínal a zažívá opět zažívá problémy smrtelníků. Najde se v nadějném Tommym a trénuje ho. Tommy se na něj vykašle a nakonec dojde i na souboj, ale nejedná se o box, ale o pouliční bitku. Příběh o ničem. 45 % ()

Lajty

Jasně, na předešlé díly to určitě nemá, ale zase je to něco jiného...Rocky nemůže boxovat a tak trénuje mladého nadějného boxera a vyhrává s ním v duši také...u mě pořád dobré, ale za Rockym 4 je tento díl poněkud zahrabán... ()