Noc s nabroušenou břitvou

• Francie Haute tension (více)

Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?

Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu. (oficiální text distributora)

batuzekk

Moc mi nedochází některé spojitosti a místy mi vadí okaté logické chyby ve filmu. Koukat se na to dá, ale spíš u toho kroutíte hlavou a u konce se smíchem budete zamýšlet, jak je tento děj vlastně možný. ()

baronGrga

Bez posledních pár minut koncentrovaná noční můra. Žaludek se rozevírá až se "super bizarre" pointou. Mrazivé je to i přes určitou (předpokládám, že záměrnou) klišovitost, kdy zabijákem je obézní kašovitý typ v upatlané kombinéze s odrbanou kšiltovkou a obligátní břitvou ve špinavé pazouře. Bohužel v Haute tension se konec opravdu nepovedl. Překvapivá pointa je fajn, když i s ní všechen předchozí děj dává smysl. Občas, když pointou vznikne sem tam nějaký ten renonc, se dá přimhouřit oko. Ale toto bylo vážně naprosto "foutu". 75% ()

Petrikuss

Tak tady jsem byl velmi zklamán... Nejenže jsem po celou dobu zatínal pěst a říkal si: Ty krávo jedna blbá co za ním furt lezeš když můžeš utýct? Ale i nereálný scénář (blbka která vyvraždí celou rodinu a nikdo v tom nezabrání?) no a hlavně ta pointa tomu nasadila korunu. Nechápu jak moc by musela být mrdlá aby viděla odjíždět své auto a stíhala ho dalším a podobný slátaniny u kterých s logickou úvahou nepochodíme ()

Hektor.Troy

Priemerny slasher,chcel som dat 3 hviezdicky,ale po tej pointe som dal 2....asi som bol ozraty ako cinka,lebo za triezva by som tomu musel dat odpad. ()

Straspytlik

Slušný průměr francouzské hororové kinematografie - nesmysl bez hlavy a paty. Asi nejděsivější na tom celém byl účes schizofrenické, hysterické lesby. ()

zmirix

Ubrat nechutností, přidat napětí a vynechat klišé. Chvílemi to bylo slušné a chvílemi to padlo ač do céčka.Konec to už byla parodie. Ale na druhou stranu občas mám pocit,že v kategorii vyvražďovaček už se toho moc vymyslet nedá. 60% ()

LennyCowler

Mé hodnocení je ovlivněno jednou skutečností a to tím, že je film skoro naprosto drze obšlehlý z knihy Deana Koontze "intenzita" a to tak okatě až hanba! Nechápu jak si tohle můžou vůbec dovolit. Jenže na rozdíl od filmařů se jeho knížka nakonec ubírá jiným a řekl bych logičtějším směrem. Jelikož jsem knížku četl, neměl jsem s filmu to pravé potěšení a vše mi připadalo trapné. Pocit že mi filmaři vlastně lžou mě provázel celým filmem.Škoda, od Frantíků jsem tohle nečekal. Pointa filmu nepřekvapila. Lepší si přečíst "Intenzitu" a nechat pracovat naplno svoji fantazii. To je pak pořádný movie:-). Film je jinak natočený slušně a patří k lepšímu průměru v tomhle žánru. ()

Vlad

Kto má rád poctivé mäsiarske remeslo - nebude celkom spokojný - na gore sa nájdu lepšie filmy. Film bol spracovaný na úrovni béčka z deväťdesiatych rokov. Pointa je až príliš otrepaná a pritiahnutá za vlasy, keď už to chcel pán režisér urobiť takto, dalo sa to urobiť oveľa lepšie - uveriteľnejšie a "prekvapivejšie". Záver: jednoduchá záležitosť, ktorá ale aspoň drží klasickú slasherovskú atmosféru a plní účel pre nenáročného diváka. Odo mňa 45% ()

limalama

Nádherný záporný, špinavý, nechutný hrdina, tak jak by měl vypadat v každém filmu tohoto žánru + nepredvidatelny konec, který potěšil. Dobrá práce za mě 80% ()

Morrigen

Znalci žánru už můžou na začátku samozřejmě poměrně dobře tušit pointu, která není až tak vzácným jevem, nicméně je tu pár matoucích záběrů, po kterých si divák začne říkat - a co když je to jinak? Ovšem to jen do chvíle rozuzlení, protože pak vám věci do sebe prostě nezapadají a ta nelogičnost mě zklamala. U podobných filmů miluju ty zpětné záběry typu "jak to bylo ve skutečnosti", ale tady jsem se jich nedočkala, nebo alespoň ne tolika, aby to vysvětlovalo celý příběh. V tomhle směru se mi víc líbil film Houbičky nebo třeba Nezvaná. Ale atmosféra je mrazivá, první dvě třetiny ďábelského tempa a super tahem byl i strach z odhalení, který film posunul ještě o jednu laťku výš. A plus i francouszké hlavní hrdince, která si bezesporu zaslouží o jednu * navíc. Takže za 3*. ()

bratr_jezek

"Dneska by to šlo." Tuto hlášku však nepronese Pepan z Kameňáku, ale ošklivější, starší a tlustější varianta bratra Stevena Segala. Puzen zvláštní touhou usedá do své kraksny a jede poměrně dost daleko (jinak by se asi zpátky zbytečně nezdržoval na benzínce) na opuštěnou farmu, kde s klidem hodným svého šarmantnějšího a mužnějšího bratra Stevena nadělá pár mrtvolek a odnese si svou trofej, v podobě "sexy" dcerky. Průměrný horor, nechutné vraždění přitažené za vlasy, závěrečná pointa vyvolává víc otázek typu: "Proč nedošlo k únosu jinde a jinak?", navíc nedomyšlenost podtrhuje to, že když už pointu prozradím, mám se jí držet a ne se několikrát vrátit k původnímu "úhlu pohledu." (nemohu vysvětlit, moc bych spoileroval :-D) ()

Mountain

V půlce filmu jsem si nabrousila břitvu já a řešila otázku, zda podřezat sebe nebo tvůrce. Strašný rádoby psychoblábol, který by zapadl i ve videopůjčovně. ()

Kwax

Býdná noc čarodějek má konkurenční bojeschopnost v plavkách. Babí léto i s tanečními vjemy kvasinek jsou ploché až běda, ale to nevadí ani ústřednímu komorníkovi paleontologie. Kúra monster zesnulých je mainstream klád velkých i když bídný poplesk jarních kůží má společného jmenovatele kvadrňáka. Nůž na ovoce projel příliž rychle a příliž hluboko než aby zarazil nebo nadchl svou spontáností a občasnou dařtiplnou komodou ručních kotev. Nakonec bych chtěl říct, že gymnázium a trampolíná jsou propojeny jen když spadneš. ()

DeRoyce

Zapracovat trochu víc na reálnosti, věrohodnosti dění (už jen proto, že se film tváří působit od samého začátku jako kvalitní dílo), pak bych neměl sebemenších výhrad. Již první vražda je těžko uvěřitelná a příběh má více takových hluchých míst, která snímek sunou do průměru, protože působí zbytečně rušivě.. Samotný závěr podstatně uhne Jinak slasher s výborným záporákem, atmosférou, super kamerou, herci, ale i se zbytečným odchýlením se od hlavní dějové linie v závěru snímku.. ()

Martin29

Někdy neuškodí podívat se na to čím někdo začínal. A Aja než přešel k mainstreamu začínal tímhle. Vyvražďovačka je to dobrá bohužel ze začátku to nasadí hodně velkou látku, kterou to překoná až ke konci scénou s cirkulárkou. Pointa je zvláštní a nedomyšlená 60 procent. ()

abanek

Skoda...Bejt to ukazka z takoveho vsedniho dne jednoho pana v kombineze (co ma rad,kdyz se mu divka diva do oci...),mohl z toho bejt slusnej film...Ale tohle proste nedava smysl...Ovsem maso dobry.... ()

Beliel

Solidní sólo pro jednoho ujetýho spocenýho burana. Film se netáhne, ale po nenápadném začatku se rozjede, až do finále. Krve jak z vola...proč ne... ()

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)

Krev, duchové, strach… Aja

Krev, duchové, strach… Aja

26.11.2005

Mladý francouzský režisér Alexandre Aja se rozhodl vybudovat svoji kariéru na slasher hororu. Zatímco v našich kinech běží Noc s nabroušenou břitvou, v níž neznámý příchozí terorizuje jednu rodinu,… (více)

Remake Cravenovej klasiky

Remake Cravenovej klasiky

18.06.2005

27. júna sa začne produkcia pred niekoľkými mesiacmi ohláseného remaku kultového hororu Wesa Cravena, a tým nemám na mysli Nočnú moru v Elm Street, ale u nás o niečo menej známy THE HILLS HAVE EYES o… (více)