Na Západ

USA, 2005, 9 h (Minutáž: 90 min)

Hudba:

Geoff Zanelli

Matthew Settle, Josh Brolin, Gary Busey, Will Patton, Skeet Ulrich, John Terry, Gordon Tootoosis, Simon Baker, Rachael Leigh Cook, Tyler Christopher (více)

Epizody(6)

Roku 2005 se na obrazovkách amerických televizí objevila šestidílná minisérie Into the West (Na Západ), na které se jako vedoucí výroby (producent) podílel slavný Steven Spielberg. Epizody seriálu jsou dlouhé zhruba 90 minut a velmi věrně mapují historii amerického západu v letech 1820-1890. Na pozadí příběhu dvou hlavních hrdinů- jižanského koláře Jacoba Wheelera a lakotského šamana Milovaný Bizony, se velmi důvěrně seznámíme s reáliemi té doby i hlavními historickými postavami. Znalci mohou ocenit dobové oděvy, prostředí a nesmírně citlivě zpracované téma lakotských obřadů, kde se vystřídala plejáda snad všech nejlepších indiánských herců v rolích legendárních náčelníků té doby. (tuwanakha)

Xmarc

90 % | S postupem času trošku zmatek v postavách, i díky tomu, že se s časem (stárnutím postav) mění i herci. Konečně zase jednou seriál se zajímavým a neotřepaným tématem, díky kterému působí až naučně - dokumentárně. ()

Vopice2

Tedy objektivně by to bylo za 3,5, ale mě ta historie indiánů děsně vzala, projela jsem wikipedii tam i zpátky, každýmu jsem o tom mlela, no takže tak. ()

El Bandito

Teda pánové (a dámy), tak tohle nemá chybu:-). Zatím jsem to teda ještě neviděl celý (chybí mi poslední dva díly), ale je to fakt super! Neskutečně silný a poutavý příběh. ()

aboj

K dokonalosti chýba len jedná vec - keby tých epizód bolo dvakrát viac. Je to také smutné, že miestami sa na to až ťažko pozerá. ()

K.Eduard

Skvělí, emocionální a chytlavý seriál dle mého busta. Skvěle vystižená doba ameriky 20.-90. let 19. století. 90% ()

arianrhod

Sérii jsem viděla poprvé teprv před pár dny. Jsem doma na nemocenské, tak jsem si mohla dovolit jeden a půldenní maratón. A když to skončilo, nebyla jsem smutná a dojatá jen z příběhu, ale i z toho, že je konec. Něco tak dojímavého a krásného se hned tak nevidí, jen málokterý film se mi tolik dostal pod kůži. Dala bych 10 z 5, kdyby to šlo... ()

kamic

První dva díly jsem si užíval jako zábavné dobrodružné westerny. Pak se ale už tragédie "dobývání divokého západu" stane hlavním prvkem tohoto dlouhého historického příběhu o velké nespravedlnosti na celém indiánském národu. Vzhledem k záběru minisérie logicky účinkuje mnoho herců, ale občas jsem se ztrácel, když stejnou postavu najednou začal hrát jiný herec, i když stačilo toho předchozího jen trochu postaršit. Celkově ale velmi působivé dílo, o kterém bude divák ještě dlouho přemýšlet. ()

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (více)