Vypravěčem událostí z roku 922 je arabský cestovatel Ahmed Ibn Fadlán, setkávající se ve střední Asii s bájnými Vikingy. Proti své vůli se stane jedním ze třinácti bojovníků, kteří se musí na dalekém severu utkat s tajemnými nepřáteli, sužujícími zemi krále Hrothgara. Děsiví netvoři Wendolové jsou ve skutečnosti kanibalové v medvědích kůžích, kteří útočí pod příkrovem mlhy a kteří nikoho nešetří. Vzdělaný Ahmed jen zvolna nachází vztah k drsným, neurvalým a věčně popíjejícím Vikingům. Záhy však objevuje jejich kladné vlastnosti a postupně se s nimi sbližuje. Díky nim vyspívá i on v neohroženého bojovníka. V krutém boji, kdy mají Vikingové první ztráty, se od jednoho místního starce dozvědí, že mohou zvítězit, jen když zabijí dobře ukrytou "matku" a jejich vojevůdce. (TV Nova)

weasel.p

Zajímavý film,právě asi díky těm Vikingům, mezi kterými Banderas dokonale zapadl a působil jako největší jouda. Představitelé i krajina dalekého severu byly působivé,ale film dost kazí kostýmy...nechci být takový šťoura,ale aby Vikingové nosili gladiátorské helmy a zdobené brnění z období renesance,to mi příde jako zbytečné lajdáctví (nebo blbost) ze starny tvůrců. Jinak bitevní scény v osadě jsou otravné,ale líbilo se mi vniknutí Vikingů do jeskyně svých nepřátel. Celkově jsem se u filmu bavil,takže dávám tak slabší 4. ()

smrtubohem

Škoda, přeškoda nezvládnutí výbavy Vikingů. Proč morion? Proč halapartna? Proč kyrys? Stačilo najmout dobrýho poradce, klidně to mohlo zůstat v žánru fantasy, ale byl by to naprosto výbornej film a plný hodnocení. Takhle se to nedá nazvat než dobře natočené dobře vypadající dobrodružství, ovšem s řadou ostudností, které filmu zbytečně ubírají kredit. Banderas kupodivu nevadí, a exčechoslovák Kulich v důležité a dobře zvládnuté roli Bulvaje potěší. Po bojové stránce bezchybné a pro válečníky inspirující. ()

Idealista

Pohádka o vzdělánem arabákovi , který si pro lásku k nesprávné žeňe musí projít peklem . A díky tomu se z něj stává opravdový bojovník . Tak tohle je vážně kravina , která je kvalitou někde na 50% , ale chytla mně za srdce a to je hlavní . Skvělé hlášky , drsní bojovníci ( místy mi připomínali motorkáře a né vikingy ) , zajímavé exteriery a zábavné příběhové zvraty ( no nečekal jsem že se přes noc naučí jejich jazyk ) . Lehce překryjí fakt že technicky je to místy podprůměrné dílko , na kterém údajně 160 mil. rozpočet není moc vidět . ()

infernet

Tenhle film mě rozhodně nijak neuráží, ba naopak. Chápu námitky ostatních a moc rád bych viděl, co by z filmu vylezlo, kdyby si to celé natočil McTiernan sám. Režisér Predátora a Smrtonosných pastí 1 a 3 přece nemůže natočit špatné akční scény, tomu prostě odmítám uvěřit. No co, pozdní lítost je zbytečná. I přes všechny nedostatky je to pro mě dobrý pokoukání, ke kterýmu se občas sám a dobrovolně :-) vracím. Mimochodem jsem zatíženej na historii a věřte nebo ne, Ahmed Ibn Fadlán opravdu existoval. A můžete si být jistí alespoň jednou věcí, ten pohřeb krále takhle skutečně probíhal, ve svých pamětech o tom Fadlán píše! (Ikdyž je pravda, že byl mnohem brutálnější, samotné zapálení lodě jim asi tenkrát nestačilo.) ()

Shley

I přes skvělý herecký výkon Antonia Banderase je film Vikingové trochu podprůměrný. Hudb je sice skvělá, ale to je asi všechno, ostatní herci nic moc a samotný příběh také za moc nestojí. ()

E-Swift

Nevim proč je zde ten film tolik zatracován. Antonio Banderas jako arab Ahmed Ibn Fadlán byl velice dobrý a po setkání s vikingy ještě lepší. Banderas by měl natočit více takových filmů. Mě se to vážně líbilo. ()

maxnot

Ve většině filmu je tma a nepřehledno, ale něco na tom je. I přes veškeré nedostatky je to celkem dobrý film. Michael Criton má dobré nápady a pár povedených filmů. Tento je sice z těch horších, ale ještě to není to nejhorší co vyplodil. Pro diváky historických "fantasy" eposů to bude docela dobrá podívaná. Pro ostatní asi odpad... ()

FREEWHEELER

Drevený zákusok. Aj tak by som to nazval. Ak si dobre pamätám, toto som mal nahrané z televízie VTV na VHSke, a to je všetko čo si tento výtvor zaslúžilo. Od historickej a veľkolepej balady to malo ďaleko, Banderas sa snažil ako mohol, ale béčkovú tvár nikto neoklame. Pozliepaná šunkovica s nulovou atmoškou. ()

Allgreen

"Hle, zde vidím svého otce. Hle, zde vidím svou matku, své sestry a své bratry. Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku. Hle, oni mě volají, vyzívají mě, abych přijal místo v sálech Valhaly, kde udatní mohou žít navěky." ()

calculus

Na popkorňák dobré. Znám i horší případy, princátko Bloom jako středověký rytíř nebo našminkovaný tygr Sandokan:-) Ani na chvíli mě nenapadlo, že se zrovna u Vikingů bude nějaký scénarista držet historických reálií. A protože jsem opravdu mnoho nečekal, nemohl jsem být zklamaný:-) ()

Martin Riggs

perfektní film bez jakékoliv chybky. Rukopis staré školy, která se nebála zobrazovat násilí a špínu a obsazovat do rolí drsných chlapů drsné chlapy. Masakr od začátku do konce. Je mi jasné, že když někdo nemá sebemenší představu o tom, kdo byli Normani a jaký způsob života vedli, nemůže tento film plně docenit. ()

wallax

Nechápem. Banderasa nevyhľadávam, filmy o vikingoch tiež boli u mňa dlho tabu, film nemá nejaké zvlášť dobré hodnotenia, medzi inými filmami zvlášť nevyniká, má síce príjemný soundtrack ale dejovo je to pomerne plytké...no aj tak si ma získal a do dnes nechápem prečo je to môj najobľúbenejší film. Či je to tou hudbou, rýchlo a dobre plynúcim dejom, charaktermi postáv, exteriérmi či interiérmi...neviem...tento film si proste vybrala moja hlava a považuje ho za best of. Proste film ktorý mi mega šmakuje, dokážem ho pozerať dokola, púšťať si ho ako křoví, alebo len ako audio...proste je skvelý v každom ohľade a ja neviem prečo. ()

Drozdo57

Až jedného dňa pochopím, čo diváci chcú, tak budem milionár. Či ako to je... Každopádne, 13ty bojovník, alebo teda Vikingovia je zábavný, kvalitný film s dobrou základnou premisou, v ktorom hrajú sympatickí herci, ktorí stvárňujú postavy, ktoré sa páčia a ktoré si zapamätáte. Celé to má výborné kulisy, dobrú akciu, skvelú hudbu, zapamätateľné hlášky a krásne momenty. Je to neskutočný (guilty) pleasure, ktorý som videl toľkokrát a nikdy ma neprestane nudiť. A nič z toho, čo som práve napísal nie je sarkazmus. Vážení recenzenti, strčte si svoje 2-3 hviezdičky a 66% viete kam! A choďte si pozerať toho svojho Pána Prsteňov alebo inú otravnú, nekonečnú, nezábavnú tortúru. ()

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)