Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

liquido26

Kultovní klasika mého mládí, kterou jsme měli na VHS a já si jí pouštěl pořád dokola dokud mi jí táta, kterej se nikdy na nic nedívá omylem nepřehrál koncem nějakýho trapnýho filmu, kterej najednou prostě musel vidět. Dokonalý triky, který ani po víc jak třiceti letech nezestárly. ()

curunir

Pomerne vydarená exkurzia do bájnych čias, ktorým vládli olympskí bohovia. Legenda Lawrence Olivier si nezahral nikoho menšieho ako samotného boha Dia. O triky sa postaral Ray Harryhausen a predstavil nám v ňom celé panoptikum ,,vtedajších" príšer (keď som bol malý NAJVIAC SOM SA BÁL KRAKENA). Ich príchodom by si film zaslúžil väčšiu gradáciu (do istej miery sa to dá pochopiť oklieštením vtedajších trikových možností). To platí aj o Perseovými súbojmi s nimi a celkovo o deji. I keď to je rozprávka môjho detstva i dnes môžem dať bez väčšej nostalgie 4*. Nech žijú staré grécke báje! ()

seeker23

hluboká dávka nostalgie... tento film ani nemohu hodnotit jinak, přestože, kdybych ho viděl dnes poprvé, hvězdy by šly drasticky dolu ()

Kryton

Klasika fantasy a nádherná animace , kteoru si pustím radši než cokoli 3D. Meduza, Kraken a velcí štíři. To stojí za to! Vypust'ťe Krakena! ()

depony

Hromada mytologických hloupostí, výmyslů a podobně, ale každopádně je to jeden z nejvýznamnějších filmů zpracovávající řecké mýty, že si zaslouží plný počet. Je zajímavé, že jsem si jednu dobu myslel, že je to americký film - tak nějak mne to k tomu evokovalo. Přesto Medúza, která žije na opuštěném ostrově, na který se jde dostat pouze díky převozníkovi Cháronovi a ještě se zde setkáváme s Kerberem, budila hrůzu a strach, i když jsem to viděl před rokem. ()

NinonL

Souboj Titánů mně vždycky hodně bavil. Už jako dítě jsem milovala Staré řecké báje a pověsti Eduarda Petišky a tady jsem všechny ty úžasné bohy, nestvůry a příšery mohla vidět v obraze. Dobrodružství, poezie i nezbytná dávka romance. Přesně jak se na správnou pověst sluší. Btw Lawrence Olivier coby Zeus je neodolatelný. ()

Wysch

Pamatuji si tehdá na to, kterak jsme zasedla celá rodina k televizi, že budeme čumět na tenhle efekty narvanými epos ze starého Řecka. Nepamatuji si ale, jestli to byla televizní premiéra nebo ne, každopádně mi bylo nějakých sedm let a moje o devět let starší sestra na tom prý byla i v kině. Každopádně v tom devadesátém pátém roce jsem z té pohádky byl unešený. Pak si pamatuju ještě jednu reprízu, z níž už jsem tak unešený nebyl, protože jsem byl v šesté třídě a už jsem měl základy dějepisu a mytologie s úžasnou paní učitelkou, která nejspíš stojí za tím, že v současné době historii právě studuju. Ovšem dnes, s klepajícím remakem za dveřmi, jsem si na původní verzi vzpomněl, okamžitě vyhrabal DVD koupené kdysi dávno v Mexiku (ále, bylo to někde na stánku), na kterém chybí originální znění, takže jsem opět trpěl u dabingu. Ty dvě hodiny jsem svým způsobem taky protrpěl, na nervy mi lezla heroická hudba a k uzoufání necharismatický Perseus. Andromeda za celý film měla jednu zajímavou scénu, a to kterak vylézá z koupele. Příběh triviální a grafické efekty na dnešní dobu bohužel zcela mimo, byť se mi vybavily vzpomínky na to, jak jsem z nich byl unešený. Celkově vzato jsem se neubránil během projekce pauznutí a odchodu na nikotinovou přestávku, ale za tu nostalgii z dětství a - bohužel je to tak - pač Souboj Titánů je jedna z mála koukatelných zpracování řecké mytologie, hvězda nahoru. [jako sedmiletý a dvanáctiletý špunt shlédl v televizi, jako špunt dvaadvacetiletý na DVD] ()

Paxxx.cz

O mytologii se docela zajímám a dneš již kultovní Souboj titánu podle mě určitě stojí za podívání. Na dnešní dobu film nabízí už docela směšné efekty, ale pokrok (naštěstí) nezastavíš (v nové předělávce jsou efekty samozřejmě uplně někde jinde). Perseus byl zkratka frajer a v tomto filmu jeho poutavý přiběh uvidíme v docela solidním zpracování. Musím přiznat, že opěvovaná scéna s krakenem mě trochu zklamala, ale kráska jako Andromeda (Judi Bowder) rozhodně stála za záchranu - 75%. ()

Z0oMb3E

Tento film som videl strašne dávno. No opätovné zhliadnutie ma len utvrdilo v tom , že je to nestarnúca klasika, na ktorej nič neuberie ani doba od roku vzniku. Súčasnej generácii sa film môže zdať primitívny, ale opak je pravda. Na film sa dá pozerať aj pár desiatok rokov po jeho vypustení do sveta. Mimochodom nezabudnuteľný Bubo je čistá kópia R2 z Hviezdnych vojen. Čo sa tíka trikov osobne sa mi film páčil omnoho viacej, ako súčasné prepočítačovanizované scény, ktoré trhajú oči. Toto bola pravá filmárska drina snímok po snímku. ()

MartinezZ

5.4.2010 ~ Ve světě se již bijí Titáni ve 3D, u nás se budou řezat až za deset dní. Co si takhle připomenout, co že nám to Hollywoodští vlastně remakeují? Co za spektákl to vlastně před třiceti lety spatřilo světlo promítačky? A o čem že to ten nový Souboj titánů vlastně bude? ~ Tenhle filmek jsem viděl všehovšudy dvakrát. Před mnoha a mnoha lety jako malý capart, co užasle zíral na Medúzinu hlavu, nehledě na to, že zkamení a už si nebude moci hrát se svými hračkami. Bylo mi to fuk, Perseus byl frajer a na konci se rozdrolil i Kraken a to bylo hlavní. Jestli jsem ale večer nemohl usnout, to už si vážně nepamatuji :D Tohle je naprostá klasika s, do té doby alespoň mnou, dosud nevídanými efekty. Tenhle zážitek ona moderní verze asi jen velmi stěží přebije. ~ Pro ty, kdož příběh hrdinného Persea neznají (neuvěřitelné!), vězte, že malého Persea a jeho matku nechá jejich manžel a otec, šíbnutý Argosský král, svrhnout v "rakvi" do moře. Vyslouží si za to Diovu zlost a návštěvu Krakena, posledního z Titánů. Ten si houkne, foukne a pár vlnami odfoukne domeček, respektive celé království Argosu. Perseus se svojí matkou se v klidu pod ochranou Poseidona dostávají na klidný ostrov, kde si v klidu klučina vyrůstá a fláká se. ~ Tedy až do doby, než si bohové trochu vjedou do kadeří. Víte co, Zeus měl každou, které se mu zachtělo a měl plno dětí. ty jsou mu samozřejmě o hodně bližší než děti ostatních bohů a bohyň. A tak je natruc Zeusovi Perseus vržen do víru dění bohy ovládaného světa a musí projít mnoha nebezpečenstvími, aby zachránil lid města Joppa, zrušil jeho prokletí a zasloužil si lásku Andromedy. Setká se přitom s mnoha bájnými tvory, zde ve filmu, na tu dobu, úžasně oživlými. Krakenem, Medúzou, Pegasem, mechanickým Bubou a mnohými dalšími stvůrkami. Kdo neví, o čem to tu plácám, nechť si doplní vzdělání ;) ~ Dnešní době se trikům, použitým ve filmu, můžeme chechtat, ale ono je to i po té době kouzelné a myslím že natolik, že i dnešní digi-efekty možná nedokážou tak zaujmout. Tady je přeci jen lépe vidět ta práce animátorů, pohybu postaviček políčko po políčku. A zvlášť na boj s Medúzou jsem v nové verzi filmu zvědavý, tady to bylo o nervy! ~ V každém případě jsem rád, že jsem si film připomněl dříve, než uvidím jeho mladšího, akčnějšího brášku. Tak šup, vypusťte Krakena!!! ~ - "Štěstěna přeje odvážným." - "Jaký to nebezpečný precedent! Co když přijdou další podobní hrdinové? Co když se odvaha a vynalézavost stanou běžnými vlastnostmi smrtelníků? Co pak bude s námi?" -"Pak už nás nebude třeba. Ale zatím je dole na Zemi tolik lenosti, tolik zbabělosti a tolik prolhanosti, že to vystačí navěky." ()

Tayen

Prostě nemůžu zapomenout, jak mne v pěti letech vyděsil Kraken vystupujíc z moře, aby si vzal připoutanou princeznu Andromedu - pro mne jedna z nejsilnějsích filmových scén mého dětství. A co potom syčící gorgona Medůza, čertu podobný Calibos, do rakve za živa hozená perseova krásná matka, nebo báný Pegasos (i když tam mi to nesouhlasí, ten měl vyskočit z Meduzína těla, samozřejmě po její smrti), to jsou tvorové a postavy řecké mytologie vložené sic do staršího, ale stále nádherného fantasy snímku. Kdyby se takové filmy točily pořád, jak by mi bylo blaze. ()

mysiak

Áno vyzera to teraz trápne až naivne, ale to je to kúzlo, na tú dobu fantastický film, a aj sa pridávam, že tento film je jednoducho bomba a hlavne klasika, ktorú som ako jeden z mála nevidel...legendárny Kraken je proste fenomenálny ()

kobejn

Film sice působí archaicky, ale to je právě ten důvod, proč se mi líbí...zaplať pámbu za to, že ten film vypadá, tak jak vypadá...je to stejně kultovní film jako třeba Nekonečný příběh...dabing je tu tentokrát zažitý z dětství, takže není nevýhodou, ale naopak vzbuzuje dojem, že film známe jako by ani nebyl cizí ale náš. Navíc Gorgona je ve filmu opravdu hrůzostrašná a nahání strach narozdíl od moderní verze. Stejně i Kalibos je v této verzi výborný - je dojemný i odporný zároveň. Rovněž štíři půobí lépe než moderní digitální verze z nové verze. Herecké obsazení je zdařilé - pro tento typ filmů by rozhodně škodilo obsadit nějaké známnější herce do hlavních rolí. Film na mě i po letech zapůsobí krásným kouzlem a nostalgií...možná je trochu zbytečná komická mechanická sova a pouze kraken v závěru je hodně nepoveden, respektive ne jeho podoba, ta je v pořádku, ale spíš jeho trikové ztvárnění, ale v tý době to líp nešlo...to jsou ale jen malé vady na kráse...jinak ten film miluju. Kýč nemusí být vždy na škodu... ;) ()

Riddick77

Jedním slovem KLASIKA. V dětstvím jsem to miloval, dnes se u toho jednou za čas rád pobavím. Vděčné téma souboje lidí a Bohů. ()

Vyrida

Další z řad mých osobních dětský dobrodružných filmových klenotů. Ikdyž mě dodneška to šaškování kolem řeckých či římských bohů nijak nevábí, tenhle film mám rád a dokážu ocenit i skutečnost, že i přes ty všechny příšery a souboje, které hlavní hrdinové podstoupí si drží minimální stupeň brutality. Nejvíce zestárly asi filmové triky, které už v dnešní tzv. nextgen době nikoho neokouzlí a možná proto byl natočen i remake, který jsem však neměl ještě možnost okoukat, ale už podle hodnocení jde vidět, že to zase taková sláva nejspíš nebyla. Kdybych měl vypíchnout nějakou scénu, která se mi zaryla do paměti, tak je to jednoznačně souboj s odpornou Medúsou v jejím chrámě, nebo roztomilá plechová sovička. Musím jednoznačně ikdyž možná uznávám z nostalgie, hodnotit plným zásobníkem 5 hvězdiček. ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)