Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

WolfR

Tohle mi teda k srdci nepřirostlo. Dnes už to vypadá po stránce trikové a akční velmi omšele a zastarale, a když si to porovnám třeba s Dobyvateli ztracené archy, kteří jsou ze stejného ročníku, tak i v té době už to nebylo nic moc extra. Ale tak antická mytologie se povedla náramně plus představitelé bájných postav docela zaváleli. Takže 3 hvězdy. ()

SHI-SHA

Strašná srdcovka, která se mi ve VHS videu "točila" minimálně jednou do měsíce. Scény s Medůzou jsem přetáčel pořád dokola, v noci mi pak nedaly spát. A ani dnes mi triky rozhodně nepřijdou k smíchu. Vadil mi jen představitel Persea, je to hroznej nesympaťák. ()

animaxis

Za tohle mě tady bude chtít každý ukamenovat,ale Souboj titánů z roku 2010 mi přišel o hvězdičku lepší.Tady je hezký příběh a efekty na tu dobu jsou taky dobré a některé scény se mi tu hodně líbili,jenže problém je v tom že já nemusím filmy z osmdesátých let,které jsou na téma jakékoliv mytologie.To nejlepší na tomto filmu je ovšem to,že je to velké dobrodružství. ()

BoXBe

Z nostalgie utkaná vzpomínka na dětský ideál epické krásy. Souboj titánů a Nekonečný příběh. Kde je nápaditým příběhům dnes konec? ()

campix

Čas Souboji titánů strašlivě ubral. Triky působí místy už hodně směšně, ale i tak to má stále svoji nezaměnitelnou poetiku a hrdě se může honosit nálepkou jednoho ze základatelů dobrodružného žánru. Řeckou mytologii obecně tolik nemusím a nevyhledávám, ale původnímu Souboji titánů se nedají upřít zásluhy a také to že to před čtyřiceti lety v kině prostě muselo vypadat skvěle. Asi stále lepší varianta než novější předělávka se Samem Worthingtonem v hlavní roli. ()

otík

Nemůžu si pomoci, stará dobrá klasika s přiměřeně prostými triky, která ale výtečně zobrazuje lidské představy o bozích. Poměrně silný příběh je navíc prošpikován slušnými vtípky a některé scény ať už s Krakenem, Medusou nebo Calibosem jsou pro mě nezapomenutelné. ()

tom88

Krásne fantasy, stará klasika, ktorá sa dá pozerať dookola a stále svojim kúzlom baví. Na tú dobu iste dokonalá technická stránka, teraz to už tak samozrejme nepôsobí. Herci neboli zrovna najlepší, ale ani som to nejak od nich nečakal. Hudba je perfektná a legendárna. Dej je celkom fajn, aj keď zopár scén by sa zišlo mierne zostrihať. Ja som spokojný a verím v úspešný remake. 75% ()

bartias

Klasika čerpající z řecké mytologie byla svého času vrcholem trikového umění ve filmu. Ray Harryhausen se vyřádil na efektech, jež byly na svou dobu dech beroucí a dokonalé. Dobrodružný příběh je pohádkového ražení, jeho účelem je ale hlavně spojit řadu loutkových triků v jeden úžasný celek. Vzhledem k následujícímu třicetiletému vývoji trikových technologií dnes původní Souboj titánů působí zastarale. Není proto žádným překvapením, že se v době hollywoodských remaků a renoltů v roce 2010 dočkal nové, bombastičtější verze. ()

stOKYi

Mám pocit že čo sa týka efektov sa dal tento film zvládnuť lepšie. Možno že na tú dobu bol ten film trošku technicky náročnejší, ale videl som rôzne sci-fi resp. fantasy s tohto obdobia ktoré vyzerali oveľa lepšie. Čo sa týka dobrodrúžstva a výpravy musím udeliť 100 %. Tak isto aj masky boli skvelé. Prakticky jediné čo sa mi nepáčilo na tom boli až komické efekty aj keď možno veľa ľudí s tým nebude so mnou súhlasiť, ale tie plátna a mechanické pohyby boli cool tak v 50 a 60 rokoch. Ale aj tak súboj s medúzou som si veľmi príjemne užíval. Ináč veľmi veľmi kvalitné 4 hviezdičky. Možno po uležaní v hlave dám aj tých 5. ()

DannyJ

Rád bych řekl, že mám film zkultovněný z dětství, ale je to pravda jen z půlky. Ikdyž to byl jeden z mých nejoblíbenějších snímků, nemohl jsem se na něj dívat sám, protože sem se strašně bál scén s monstry, na kterých se bezvadně vyřádil Harryhausen! Každopádně dnes to je pro mě jedno z nejpovedenějších, nejepičtějších a nejatmosferičtějších fantasy snímků ever! ()

Nivenx

Paráda na kterou se nezapomíná. Škoda jen těch efektů jinak by to bylo za 100%, i když chápu, že v roce "81 tolik možností nebylo, ale nebránil bych se tomu. ()

Decker

Chtelo by se rici ze na svou dobu ma film velmi spatne efekty, ale byla by to chyba lavky nebot zde obsah jednoznacne valcuje formu na plne care. Je to uzasna vypravna podivana za starymi bajemi a legendami do dob hrdinych reku a vsemocnych bozstev. Je to nadherne natocene vypraveni o osudech Persea a Andromedy, kteri pres svou velikou lasku musi celit mnohym nebezpecenstvim, aby konecne nasli jeden druheho. ()

fantoci

V osmdesátých letech by tento fantastický film inspirovaný řeckými bájemi a pověstmi v našich kinech trhákem. Dodnes neztratil nic na své fantasičnosti a půvabu. Objevily se v něm převratné filmové triky. Viděl jsem už celou řadu snímků natočených podle pověstí a co se týče kvality děje, myslím si, že snad žádný ještě tento film nepřekonal. ()

hans500

Výborný fantasy snímek patřící již ke klasice. Bezvadně natočený film, nepolevující tempo přes celou stopáž, zajímavý scénář, více než skvělé herecké obsazení (Harry Hamlin je dobrý, vedlejší role jsou obsazeny naprosto přesně, především bezchybný Laurence Olivier) a samozřejmě velkoá pochvala směřuje k Rayi Harryhausenovi - tvůrci vizuálních efektů a všech "příšer" v tomto filmu, efekty jsou zkrátka vynikající. ()

Mr.Ripley

Klasika na kterou se podívám pokaždé s velkým úsměvem na tváři a nostalgií na dětství v duši. Velká škoda, že se takové filmy již dnes nedělají nebo snad naopak? ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)