Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

Ondr@932

V celku slušný cool horůrek! Sice první půl hodinu docela nuda, ale pak příjde slušný masakr! Takže dávám 7/10 ()

Al44...

Australský torture film, který téměř ničím nepřekvapí - první polovina filmu je docela nudná - spousta stereotypních WTF momentů a náhod - idiotské chování obětí, které snad ani nechtějí přežít. ()

gazogazo

Zklamání. Dost obyčejný film s dementním chováním postav . Taková hororová klasika - přitom zde se snaží závěr přesvědčit diváka, že vlastně viděl hustý film ()

dalziel

Njprv sa dlho nič nedialo a kedˇsa začalo tak mi bolo smutno za začiatkom filmu.Už som asi moc starý na takéto filmy. ()

Vabr

Hodně to připomínalo Texaský masakr, jak tu většina píše. Mně se sice většinou slashery nelíbí, ale tenhle byl fakt božííí, lepší než Texaský masakr (2003), který se mi taky líbil. Prvních 50 minut je tak trochu o ničem, ale poté se to rozjede. Ten začátek je docela seznamovací a strašně moc dvoutisícovkovej (párty, chlastačka a číňan). Nejvíc mě tam s*ala ta dlouhovlasá bruneta, která byla absolutně líná, vůbec neřídila, když po nich šel vrah, tak dělala taky hovno a smála se jak vyšinutá 3x za film. Ten chlap byl takovej nezajímavej, ale zato ta krátkovlasá ženská byla top a fandil jsem jí nejvíc ze všech! A ten vrah no ten byl vcelku v poho až na to zbytečný nadávání. Líbí se mi tu dost scéna se shozením auta, ten zvrat u těch nahrávek a scénka na silnici (moje nejoblíbenější). Kamera je podle některých příšerná, ale mně se popravdě líbí a dodává mi tam tu realistickou atmosféru. Pár nelogičností by se tu našlo, ale to je pomalu v každým filmu. Na Austrálii velmi povedené a i na ten rok, jelikož mě dost štvou filmy z období 2000-2009. Podle mě se mi 100% druhý díl bude líbit míň, ale to je jedno. Fakt doporučuju a doufám, že to hodnocení se zvýší, protože je to tady fakt podhodnocený!VYHODNOCENÍ: TOHLE NENÍ NŮŽ, TOHLE JE NŮŽ!!! ()

helraiser

Celkem uspokojivá podívaná s celkem simpatickejma hlavními postavami a dobrým psychopatickým buranem a jako bonus dobré, ne až tak tradiční prostředí. Za sebe můžu doporučit, rozhodně žádná ztráta času . ()

Gardenboy

Dosť drsný film, ktorý ma šokoval faktom, že je natočený podľa skutočnej udalosti. Herci čarovne prehrávajú a chýba tomu atmosféra a beznádej prvého Blair witchu, ale tá snaha je sympatická a nepríklad aj za naádherné obrazy z odľahlej austrálie dávam 3* a myslím, že zaslúžene. ()

Louie

Spíš podprůměrný kousek se zbytečně zdlouhavým začátkem, ve kterém se postavy stejně nevyvíjí ani nedělají nic, co by člověka nějak zaujalo. Co se týče brutality, no, tak pobavila mě hlava na špejli, jinak průměr. A po odstřelení druhý holky zcela zbytečnej a protahovanej závěr. Takže jediný plus bylo, že ten magor vypadal jako celkem hodnej strejda... ()

chaturga

Naprostá špička, všehovšudy 3 mrtví lidé, ale tím lépe, že jich nebylo více. Dle skutečné události na základě základních výpovědí jediného svědka, který přežil tuto hrůzu. Napětí od začátku do konce a koho film nudí, tak ať si pustí béčkový sračky a na tento film vůbec nehlásí. Prej nuda nuda nuda hodinu a pak jatka??? Velký hovno - napětí a škubání ve svalech ještě než ty "jatka" přijdou! Nesnáším toto slovo. Jde přece o utrpení bezmocných lidí a né o nějaký litry krve a akční scény! Už jednou jsem 2 zmetky vyhodil z kina za blbý kecy. Až na 2 trochu absurdní scény je to nejlepší film tohoto žánru. ()

Odpadlik

(MOŽNÉ PROZRAZENÍ DĚJE) Osamnělé a podivné farmy či dílny v širé pustině, kde žijí ještě podivínští "týpci" mají v historii hororu jistě své místo. Nesčetněkrát je využili američtí tvůrci a jak je vidět, ani proti nožci nezůstávají pozadu. Po shlédnutí "Wolf Creeku" ale nutno říci, že to umějí nějak lépe, či spíše syrověji. Žádný happy-end, žádní svalovci, kteří nakonec s monstrem či padouchem nakonec zatočí. Tenhle film mi svou amtosférou hodně připomínal dávno uváděný (rovněž australský) TV film "Ponor do temnot" nebo americký "Cabin Fever". Ale Austrálie prostě své vyprahlé, nekonečné pláně, spalované horkým sluncem, dokáže náležitě využít. Při všem tom horku však mrazí z faktu, že jde o příběh dle skutečné události. Oproti svým americkým "kolegům" oplývá tento horor několika "lahůdkami" typu propíchnutí míchy loveckým nožem, přibití na kříž, či dlouhou, téměř pětiminutovou scénou bezmocného křiku přivázavné, zkrvavené oběti ke sloupu. Tvůrci se nevyhnuli ani (dle mého názoru) některým nelogičnostem - např. proč jeden z hlavních hrdinů ke konci prchá pustinou a nedrží se spíše poblíž příjezdové cesty, která nutně musí vést na větší silnici nebo proč poté, co se hrdinkám podaří padoucha zdánlivě zněskodnit, ho potom tlučou puškou přes záda a ne přes hlavu. Ale kdo ví, jak by reagoval v podobné situaci on, že? To však nic nemění na faktu, že jde o hodně syrový a brutální horor. ()

Alexandre

Čekal jsem trochu víc. Chování některých postav mě pěkně štvalo, trochu rychlejší rozjezd by nebyl na škodu (začátek nic moc) a napětí ve mně Wolf Creek téměř žádné nevyvolal. Naštěstí to poslední půlhodina svou znepokojující atmosférou zachraňuje. Průměrné 3*. ()

dudo0606

síce sa to neskutočne dlho rozbiehalo ale aj nudná polovica filmu mi stála za prečkanie aby som videl koniec ... a ozaj KDE V RITI BOLA TERESA PALMER?! ()

Argondia

Film jsem viděla před mnoha lety a nikdy nezapomenu na "hlavu na špejli." Už jsem si ale nebyla jistá tím jak dopadli hlavní hrdinové a jestli někdo z nich přežil, tak jsem si to znovu připomněla. John Jarratt podle mě podal vynikající výkon, role psycho-zabijáka mu dokonale sedla. Přesto, že byl rozjezd pomalý a na dnešní horory s rychlejším spádem tu bylo možná málo krve a lekacích scén, nechybělo zde ale napětí, atmosféra a znepokojivý pocit, že se podobná příhoda může stát každému z nás. S propadáckým Hostelem se tento snímek vůbec nedá srovnat, přesto, že tam bylo mnohem více potenciálu. Vedle Jeepers Creepers, Pachu krve, Hory mají oči, Texaského masakru a podobných filmů, je tu hrozba reálného nebezpečí. Na celém světě denně zmizí spousta lidí a nikdy se nepřijde na to jak a kde skončili. Kdo ví kolik možných konců existuje kromě obchodu s bílým masem, černého trhu s lidskými orgány, nebo nebezpečí, že skončíte v rukou hnusně ujetého sadisty, který se zašívá mimo civilizaci. Snad podobné filmy poslouží i jako varování pro příliš důvěřivé, naivní turisty a stopaře. Pokračování si určitě nenechám ujít. ()

10Domik10

Príbeh natočený na motívy skutočných udalostí ? Keď už Austrália tak mala voľba padnúť jednoznačne na spracovanie príbehu Ivana Milata. V niektorých komentároch čítam, že sa film páči v ďaka reálnemu sa chovaniu postáv v najhorších situáciách. Tak ja mám naopak práve s týmto problém, pretože už keď som film videl prvý krát (cca 2006), tak mi prišlo správanie sa postáv blbé, no nedávno som si film pozrel v TV a blbé povišujem na samovražedné. ()

zberatel

Preco v kazdom podobnom filme musi byt najvacsie klise ?? Zaporaka maju na lopate ALE prvy pokus sa nevydaril, takze ho nechame tak, vzdame sa nech to uz skonci.. Australania vedia aj lepsie. ()

1985lula odpad!

Tak ma napadlo, že tí, čo tu píšu aký brutálny je to horor, či sa na to vôbec pozerali. Pretože aj keď bolo prvých cca. 50 min. nudných (podľa niektorých sa tu budovalo napätie, sorry, nejak som to nepostrehla), tak som čakala aspoň to "brutálne maso" na záver. No nielenže sa žiadne "maso" nedostavilo, ale aj tá trocha mučenia bola biedna. Keď to zhrniem, tak horor cca. 1 minúta, zbytok totálna nuda. ()

Mocoft

Dílko, které je přesně mezi aáčkovou a béčkovou produkcí. Najde se spousta klišé a hlavně nelogičností. Nicméně úplná ztráta času to nebyla. ()

Chuppa

Děj filmu se odehrává v celku atraktivním prostředí Australské pustiny, rozjezd je trošku pomalejší, asi tak ve 48 minutě se teprve začne něco dít, postava lovce je dobře obsazená velkým chlupatým a už jen z filmu smradlavým chlápkem. Konec pro zločince dobrý což se v moc filmech nevidí. Jinak je to ale průměr. ()