Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

zdenny

Drsný horror o tom, jak jeden australský samotářský šílenec unáší mladé lidi pod záminkou pomoci jim s opravou auta, které jim předtím zneprovoznil. Tyto lidi pak ve své sluji mučí a dívky znásilňuje do doby, než jej přestanou bavit. Pak jim třeba usekne hlavu, načež si najde další oběť. Kráter Wolf Creek je celkem slušně navštěvován, takže o přísun nového masa není nouze. Děj je situován do pusté australské buše, odkud není úniku. I proto, že zabiják je vynikající střelec. Scény s uťatými prsty nebo (a především) s „hlavou na špejli“ jsou fakt šílené a jen dokreslují bezvýchodnou situaci obětí. PS: Nedostatek (a jak se říká nelogičnost) v chování obětí spatřuji v momentu, kdy je násilník postřelen a na notnou chvíli prakticky bezbranný. V této chvíli bych neměl utíkat, nýbrž jej jakýmkoliv způsobem dorazit. A to z jednoho prostého důvodu - abych měl jistotu, že při následném útěku se mi do cesty nepostaví překážka v jeho rozzuřené podobě. ()

VanTom

Tohle už jsem viděl mockrát, ani se to nemuselo fabulovat na motivy skutečného případu. Mladý kluk se dvěma kamarádkami narazí u "odlehlé turistická destinace v pustině" (zde Wolf Creek, kráter po dopadu meteoritu) na sadistického vidláka, který je po nabídce nezištné pomoci (protože jim selhalo auto) omámí za účelem vykuchání. A nějak mne to žánrové křičení, utíkání a lovení tentokrát moc nebralo. ()

Brain-D

Když zavřu obě oči a vykašlu se na opravdu špatnou kameru, tak dostanu pořádně ujeté krveprolití, které by se klidně mohlo dít nedaleko od vás. Některé scény jsou čisté vyžívání se v brutalitě. Velmi slušný gore. 75% ()

liuk

To jsem si jednou sám doma zhasnul všechny světla a pustil Wolf Creek. Asi po hodině jsem zjistil, že taková seance rozhodně není potřeba, protože děsivý tento thriller rozhodně není, napínavý ale ano. Wolf Creek začíná klasicky pohodovou atmosférou s pár dokonce i vtipnými momenty. ("- Is that a true story? - I read it. - You've got something dripping off your lip there. - What? - Oh, it's all right. It's just bullshit.) Bohužel se o postavách nedozvíme opravdu nic, například by mě aspoň zajímalo jak se daly dohromady dvě Londýňanky (z nichž jedna z nich vypadá jak hybrid Aki Ross a Keiry Knightley) a Australan, když s ani jednou z nich nic nemá. Nevadí. Po 40 minutách už začíná klasická vyvražďovačka, která rozhodně nenudí, a poměrně i dokáže překvapit. Bohužel si také sama podřezává achillovky strašnými dírami ve střídání dne a noci. A také nevysvětlitelnými náhodami: zastavení dvou hodinek a auta naráz, proč jako? Ten zabiják je ufoun? A každému se nepoštěstí být vražděn přesně v den, kdy je zatmění Slunce :) 3*, lepší než Hills Have Eyes 2006. ()

Spock

Trojice mladých hrdinů vyráží na malý výlet do australské buše, aby se tam pobavila a relaxovala. Bohužel pro ně potkají na cestě maniaka a musí bojovat o holý život, většina bohužel podlehne. Takhle by se zřejmě dal v kostce shrnou děj tohoto filmu. Klasický scénář, který je naroubovaný pouze na nové prostředí. Hlavní hrdinové, kteří se chovají nelogicky a hodně tak maniakovi ulehčují práci. V podstatě není na tomto filmu nic objevného a ani originálního. Zároveň mě ovšem ani samotné provedení nijak nenadchlo, takže v součtu jde spíše o podprůměrnou záležitost. ()

Kosmik 1

Další z řady hixploitation, tentokrát údajně podle skutečných událostí. Ale těmhle filmům není radno až příliš věřit. Zvláště pak, když dochází k naprosto pitomým vadám ve scénáři. Například prolínání dějů je totálně podělané. /spoiler/ Nejprve se asi 2-3 dny zabýváme útěkem dvou holčin. A až následně útěkem Bena (tuším, že se tak jmenoval, nestačil jsem si zapamatovat jeho jméno, ale budeme mu prostě říkat Ben). Nastává otázka, co těch pár dní sám v jeskyni Ben dělal? Proč se nepokusil uprchnout již dříve?/konec spoileru/ Ale těch vad na kráse by se našlo daleko víc při podrobnějším zkoumání. Ale nemá to vlastně příliš cenu řešit. Průměrný horor s průměrnými herci a s málo úmrtími, nic víc od toho nečekejte. Co může některé potěšit jsou narážky na různé australské filmy, třeba Krokodýl Dundee. "Tohle, že je nůž? To není nůž. Tohle je nůž!" 60% ()

giovanni3

No já byl tedy zklamán. Strašně dlouhé úvodní kecy a kochání se krajinou = strašná nuda na horor. A pak hurá nefunguje auto a hodinky se zastavily (Když se dívám na film zpětně tak mě zaráží proč byl kladen důraz na hodinky? Člověk čeká mimozemšťany či tak něco a nakonec to prostě jen prohlásí a nic víc.), což sice člověk viděl mnohokrát, ale nedá se nic dělat. Psychopat byl takový průměrný, ale hlavně naprosto tupý (2z3 rukojmí mu velmi snadno zdrhnou a 3. je snadno vysvobozen)... Nahánění po poušti mne taky nějak moc nebavilo. A finále, kde se to lepí na skutečnou událost bylo taky takové nijaké... Slabota.. 1z5 ()

Lottr

Překvapivě dobrý horůrek. Atmosféra austrálské pustiny je tajemná sama o sobě a když se k tomu přidá trojice kamarádů s pokaženým autem a šílený zabiják, není co řešit. První půlhodina, kdy se prakticky nic neděje není vůbec na škodu. Lépe poznáte hlavní hrdiny a o to víc si film užijete. Násilí není nijak extrémní a snesl bych ho i o kapku víc, ale filmu to neškodí. Tak že, až se vám pokazí auto a někdo vám přijde na pomoc, určitě odmítněte :) ()

Anticque

Jedno s těch lepších kousků co jsem mohl letos vidět. Absolutně jsme o Wolf Creeku nic nevěděl a proto jsem byl tím více nadšen. Po rozpačitém upoutavém začátku, který se člověka snaží vtáhnout do děje, kdy si mladá tříčlenná partička vyjede na výlet, přijedou k nějakému kráteru a pak začíná hold smolná dovolená u děduly, který jak se ukáže není tím, za co se vydává a začíná peklo, děj se několikrát převrátí, kdy si člověk už myslí, že právě tahle postava umře a ono nic, postava stále žije a děj pokračuje dál. Když jsem se pozorně tzv. zažral do děje a tak všeho, tak mi to připomínalo decentně prvky Texaského Masakru motorovou pilou 2003, ale Wolf Creek měl celkem lepší atmosféru, i když se scénáristi a režiséři musejí pěkně vyblbnout, pač to má být podle skutečnosti, ale stejně podle skutečnosti je tak první půlka filmu a konec tak možná,a to mám ještě dost bujnou fantazii, ale jak bych řekl, hold někdy se nevyplácí být ve špatný čas na špatném místě. ()

sedm.1

Australská verze The Blair Witch Project,jen mnohem horší a nudnější.Své silné chvilky napětí Wolf Creek má,celkově ovšem takové odfláklé,k tomu velenudný zabiják a nevýrazní a mdlí hrdinové.Připadlo mi,že se tvůrci snažili o co největší autenticitu,ale spíš mi to přišlo jako amatérský přírustek do velké rodiny vyvražďovaček. ()

Soweek

Horor u kterého jsem se nebál, thriller u kterého jsem nebyl napjatý. Takhle nějak bych charakterizoval tohle dílko. Celou dobu sem měl pocit že mě v tom filmu něco překvapí,bohužel se tak nestalo. Pouze další z řady-Sme mladí jedeme na výlet do lesa-v lese čeká zlý pán-zlý pán má pěkný repertoár zbraní-zlý pán zabíjí mladé,nejlépe v intervalech jedno tělo=20 minut,aby divák zůstal při vědomí a neusnul. ()

The Viper

Dost nudný film, který se v závěru ovšem změnil ve skvělou jízdu, při které jste nevěděli kdo z úhlavní trojice přežije. (Tip mi vyšel) John Jarratt, sympatický psychouš...výborný. ()

Forsberg11

Paradoxne ma to viac bavilo v tej prvej, nehororovej polovici než v hororovej pasáži, ktorá trošku zaostala za mojimi očakávaniami. Jednoznačne som v nej totiž čakal viac, ako len dve či tri gore scény. No nehovorím, že to bol slabý film. Wolf Creek niečo do seba určite má a počas celého filmu som mal krásne nervózny pocit z toho, čo sa ešte môže stať. Prostredie austrálskeho vnútrozemia je priam stvorené na takýto druh exploitation a ja som trochu nespokojný, že je tak málo filmársky zaujímavé... ()

herr_carter

"Ukažte?No jooooo, je to rozbitý, já jsem jedinej vopravář široko daleko (vlastně jedinej maník široko daleko), do rána to máte spravený a můžete frčet...". Slabší odvar lidožroutů z čeledi lesních, jinak klasická béčková vyvražďovačka..................moje hodnocení = 4 z 10. ()

netahlo

Velmi zrucne natoceny thriller. Perfektni kamera. Nektere zabery na australskou pustinu byly opravdu paradni. Jedina vada na krase je zbytecne pomaly rozjezd, jinak bych mozna sel i na plny pocet. Taky ocenuji, ze po velmi dlouhe dobe mi byla parta (v nasem pripade pouze trojice) mladych lidi v ramci zanru sympaticka. Velmi vitana zmena oproti drtive vetsine americkych hororu, kde me hlavni hrdinove od prvnich minut neskutecne serou a se zadostiucinenim vitam jejich, pokud mozno co nejbolestivejsi, smrt. Celkove tvurcum i hercum tleskam. ()

Han22

Překvapivě dobrý klon Texaského masakru. Stejně jako v podobných snímcích se tu 50 minut v podstatě nic neděje a pak přichází masakr, ale ta padesátiminutovka ubíhá docela svižně. Trojice hrdinů je na hony vzdálená americkým pitomým teenagerům a spíše působí jako reální kamoši, kteří si vyrazili na výlet. Pařby, srandičky, rozhovory... nebo třeba takové sblížení dvojice hrdinů vypadá neskutečně... opravdově, tak jak to zažil asi každý z nás. Díky tomu Vám hrdinové ve finále nebudou ukradení a budete jim fandit. A i ten záporák proti kterému stojí není nezastavitelný superman, jen normální pošahanej lovec, který má prostě více štěstí než hlavní postavy. Nejsou tu žádné do očí bijící klišé, žádné nesmysly a skutečně bych i věřil, že je to podle skutečné události. ()