Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

raud

Vše jak má bejt. Sympatická trojice mladejch lidi, u kterejch vám neni putna jestli to přezijou nebo ne, dost nechutnej buran a solidní režie. Palec nahoru. ()

Heroine

Dobrý! Čekala jsem pořád něco, kdy už se postavy dostanou do nějaké protřele nebezpečné situace, kdy zastaví u zapadlé benzínky, kdy jim píchne pneumatika nebo něco. A on jenom jeden milý pán, který se dokonce nabídne že jim pomůže. Paráda, pár scén bylo dost napínavých. Pár se jich tam našlo nudných, i trochu trapných, to jo. Ale vcelku docela drsárna. ()

Olík

Nenechme se zmást Austrálií jako místem původu vzniku – Austrálie, USA, Německo, Šalamounovy ostrovy…..pořád jde jen o klasický slasher mač =skupinka mladých lidí zastavší tam kde neměla vs. banda (v našem případě jednotlivec) domorodých sociopatů. U Wolf Creeku přidejme ještě velmi, ale velmi pozvolnou gradaci, směšného psychopata, inspiraci rádoby skutečnými událostmi, nesympatické oběti a ani té brutality se nedočkáme v takové míře, jak nám slibovali. ()

Hapretor

4 * jen proto, že z tohoto filmu sem měl hodně dlouho velmi nepříjemný pocit. A to se odvážím říct, že sem podobných viděl dost, a že mě jen tak něco nerozhodí - na poli filmovém. ()

helloween93

Jestli se ti lidé ve skutečnosti chovali stejně dementně jako postavy v tomhle filmu, tak se ani nedivím, že je ten křupan s puškou dostal. První polovina se mi líbila, pak dojde ke konfrontaci postav s vyšinutým magorem a nejchytřejší holka zemře hned jako první, přitom toho idiota mohla zabít. Celkově to nebylo špatné, ale to chování postav - děs. 2* ()

KuZd

Tri hvezdy za hlavu na spejli. A navic jedna hvezda za to,ze to bylo opravdu napinave. To, ze vrah mohl byt zneskodnen hned na zacatku,kdyby ta vysokovana krava parkrat uderila pazbou vrahovi do xichtu misto do zad zpusobem vic nez nepochopitelnym, ani neresim ~ klise vsech hororu ()

Raziel_cz

Nemůžu si pomoct. Přestože trvá tři čtvrtě hodiny, než se začne něco dít, přestože pak dvě postavy umřou kvůli kolísavému IQ jedné z nich, přestože tu chybí jakékoliv vyvrcholení... John Jarratt je prostě božan, který to svým charismatem táhne pořádně vysoko. A potom, ty nádherné záběry na přírodní monumenty a ten kontrast, když bezstarostný tón najednou přejde do vážného, doprovozeného nijak přestřeleným, ale nepříjemně realistickým násilím. Jo, scénář mohl být podstatně lepší, ale i tak má tahle australská Deliverance prostě grády. Těším se na dvojku. ()

Rathalos

Wolf creek sa zjavne nepodaril,je to sice natocene podla skutocnej udalosti,ale ma to dlhy rozjazd,az takmer po hodine sa zacne nieco diat,vela kecov,malo krvi i nasilia,napatie,atmosfera a lakacky nula bodov,takze dve hviezdicky dam,ale len preto,ze som zatazeny na horory...:-) ()

GOREGASM

I v Austrálii narazíte na psychopata a dokonce podle skutečných událostí. Z Wolf Creeku i v této reálné souvislosti mnohdy docela mrazí a stoprocentně odradí od podobného road tripu "nezmapovanou" australskou pustinou. Nezvykle dlouhá seznamovačka s postavami nese své ovoce. Tu smrt jim nepřejete a naopak se zvedá morální kufr a nabíhá husí kůže z bezskrupulóznosti a nehumánnosti místního Aussieho, který má za ty roky, co morduje, hodně otupělý smysl pro soucit. Wolf Creeku se až nekomfortně daří dostat pod kůži a není to nechutnostmi, goreem, nebo brutalitami, ale hmatatelnou a bolestivou atmosférou, kterou si s obětmi prožijete až do konce. 90% ()

MickeyStuma

Hororový příběh obsahující extrémní násilí a krveprolití v té nejděsivější podobě, který se jen řadí mezi obdobné snímky, tudíž neobsahuje nic neznámého či překvapujícího. Některé momenty že prý jsou založeny na skutečných faktech, což uvěřitelné může být. Nejsou tu žádní kanibalové či mutanti, jak se jinak hodně používá, ale jen sadistický obyčejný postarší chlápek, kteří si libuje v mučení lidí na samotě někde v australské poušti. Zápletka děje je samozřejmě jednoduchá a hlavně hojně používaná, takže je vlivem toho plně předvídatelná. Parta mládeže na výletě se podívat na slavný australský kráter, kde se jich zmocní sadistický šílenec. Nic víc, nic míň. Že by ale byl snímek nějak závratný se však říci nedá. Vše vyznívá hodně lacině a bez řádného tahu na branku. Vraždy a mučení jsou ohledně specifika žánru očekávaně hodně brutální, ale až moc dlouho trvá, než se skutečně něco začne dít. Setkání s burany v nějakém motorestu sice vypadá zajímavě, ale v předlouhé cestě ke kráteru to prostě vyznívá zbytečně. Nebo snad z nutnosti, aby jsme nezapomněli, na co se vlastně díváme. Onen zabiják sice je prezentovaný jako zosobnění zla, avšak zase až tak moc nás nedonutí se zamyslet nad potlačovanou temnou stránkou našeho vlastního lidství. Celé je to takové unáhlené a bez patřičného vývoje ve své přímočaré děsivosti. Přidat hloubku v místech, kde vlastně ani žádná není, se stalo jen zoufalým pokusem šokovat za každou cenu, jen aby bylo právě vlivem žánru učiněno za dost. Shlédnutelný snímek samozřejmě je, ale vracet se k tomu bude asi málokdo. ()

domirovec

Wolf Creek je předvídatelný, klišovitý a z velké části zbytečnými dialogy zužovaný slabo-slasher, který měl tak velký potenciál stát se opravdu zajímavou podívanou, která by se vepsala do paměti drtivé většině fanoušků hororu, avšak namísto toho využil jistého potenciálu méně než je vůbec pěkné, což je smutné. Otřesné to samozřejmě není, jen silně průměrné. Hlavní záporák zde také sice působí docela příjemně a vždy přistupuje k vraždění a mučení s humorem, to z něj však po většinu času dělalo docela trapnýho frajírka. No, vytěžit by z toho šlo určitě více, ale jako průměrná slasher zábava to docela hravě vystačí.. alespoň mně. 3/5 ()

Filmárik

Nakoniec celkom slušné kombo Záhady blair witch s Texaským masakrom plus dáka tá Stopárina:-) Zaujímavý dokumentárny miniúvod a minikoniec,slušná atmosféra dokreslená peknou hudbou. No taktiež to celé na kilometre páchne amaterizmom počínajúcim u hercov,cez kameru až po samotnú réžiu. Ale celkový dojem je pozeratelný. ()

savage3303

Slabší film tohoto žánru. Väčšina časť filmu bola nudná a herecké výkony bol dosť chapé. Keď už išlo do tuhého tak sa film stával zaujimavým. Bola to obyčajna klasika vyvražďovačky a mučenia a vôbec nebolo cítiť v tomto filme originalitu alebo niečo čím by sa výrazne líšil od ostatných filmov tohoto typu. 3*. ()

bif

McLeana mám rád, je to takový slabší hororový Greengrass, má dva horory a oba jsou nadprůměrné, což ho pro mě činí zajímavým a těším se na jeho další snímek. ()

PEZ

Velmi pozitivne prekvapenie. Niet cudo, ze Wolf Creek premietali v Cannes a stihol mat nominaciu na Sundance festivale a navyse nielen v Australii nachytal kopec nominacii a zopar cien. Napriek tomu, ze sa nejedna obsahovo o extra originalne dielo, styl akym je cely film podany, od kamery, cez minimalisticku hudbu, az po typovo vyborne vybratych hercov, vsetko tu pre mna slape ako hodinky. Rovnako gradacia napatia. Prva polovica je vyznamna (a vobec nie nudna), kedze vdaka nej sa divak dostatocne zzije s postavami. Okrem mozno jednej, dvoch scen mi to prislo vsetko nanajvys realisticke. Po Storm Warning a Wolf Creek je mi jasne, ze Australia vie tocit poriadne exploitation. Thumbs up! ()

katmandzoo

ďalší z filmov o vraždiacom maniakovi..začiatok bol veľmi zdĺhavý a trvalo takmer polovicu filmu, kým sa to rozbehlo a aj to si myslím, že nie v dostatočnej miere..hororových prvkov tam bolo veľmi málo, čiže by som to ani hororom nenazval ale skôr takým krvavým thrilerom..k tomu všetkému mi tam herec, ktorý hral masového vraha vôbec nesedel.. ()

Kingjiri

Příběh dle skutečný události, a právě na to taky tenhle snímek doplatil. V zájmu co největší realističnosti neni moc lekaček ani dostatek akce nebo napětí. Někomu popsaný pojetí snímku možná bude vyhovovat. Jenže pokud chci vědět, jak něco skutečně bylo, pustim si dokument. Film si pouštim proto, abych se pobavil, což se u Wolf Creeku moc často nestávalo. Zkrátit rozjezd a přidat víc akce, dal bych i tři hvězdy. ()