Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

Grissom

No neviem neviem citam tu celkom dobre hodnotenia ale.... u mna slabe 2*....ano bolo to realisticke ako tu mnohi pisu aj ked u mna tazko (postreleny chlap puskou lezi par minut a potom je ako 100% fit ako LOL). Prvych 40minut som skoro umrel od nudy.....potom sa to ako tak rozbehne. Brutalita zato nechyba. Celkovy dojem vsak slaby! ()

Crazynka

Lepší tři hvězdy. Měla jsem trochu jinou představu o tomto filmu, mám ráda námět skutečné události a tomuto bych skutečně věřila. Zajímavý filmek, slušná atmosféra a vkusný závěr. Byla jsem spokojená a určitě jsem film neviděla naposledy. ()

Miagy

PLUS: sympatický herci, prostredie austrálskej púšte. MINUS: nuda, slabé výkony, slabý záporák, málo akcie a hororu ()

Sláveček

Tak musím říci, že jsem očekával trochu více. Ze začátku průměr, některé scény zdlouhavé, třešničkou byla scénka, jak dědula, co jel náhodou kolem, zachraňuje jednu z dívek, ale bum, kdo by to byl řekl, zjevila se kulka. A zase plno krve kolem. To už jsem se začal vážně smát ... :) Jo a krev byla vážně všude. Nejvíc mě bavila (ale ze začátku spíš vytáčela) uječená Kestie Morassi. Ale pak s ní byla sranda. Hlavně ten závod v autě s Johnem Jarrattem, ze kterého šla mimochodem vážně hrůza :) Ale dobrý no, jeden přežil, takže to má u mě hvězdu navíc. Ale konec mě zaujal nejvíc, hlavně fakta, která jsou v závěru stručně popsána. Jako to, že nebylo po obětech ani stopy apod., což se mi zdá fakt hodně divný, už jen proto, co všechno ten ďábelký Australan měl na dvorku a v garážích. No a od útěku Nathana Phillipse přes jeho zachránění až po najití toho zapomenutého dolu muselo uběhnout cca den, podle snímku, takže nechápu, jak mohl tak dokonale náš drahý a veselý vesničan zahladit stopy. Asi Australani neumí buď totič filmy, nebo mají velké mezery v kriminalistice. No co už ... tohle pro zkrácení dlouhých chvil nedoporučuji! ()

Zombiepod

Polovične odvedený triler, ktorý všetko vsádza na napätie a brutalitu. Polovicu filmu zabiť zoznamovaním s troma hlavnými postavami, ktoré i tak pôsobia plytko, je pri takomto filme úplne zbytočné. Toho desivého a pútavého je tam málo, navyše takmer všetko po tme, ale za ten malý miliónik nech aj roztrhne. Dokázalo si to na seba zarobiť a svoju časť publika si Wolf Creek určite získal, ale podobných filmov je v súčasnosti ako maku. A lepších. ()

Megynka

45 minut!!! čekat, než film začne, to je tedy opravdu masakr. A ani dalších 45 minut nebylo nikterak slavných ... nuda :/ ()

ANTYCHRYST

Hodně pomalej rozjezd, ale zase krásná Australská příroda. Škoda, že necestovala větší partička přátel - mohle bejt více mrvolek :) Když si člověk představí, že je to dle pravdivé události, hnedle to dostává zajímavější dojem. Zlatá střední 50% ()

hero_bk

Texaský masakr motorovou pilou v Austrálii bez motorové pily a pořádného záporáka. Spousta křiku, v dabingu příšerných dialogů, tři čtvrtě hodiny vaty a spousta nudy. ()

Scraffy

Zo začiatku mierne nudné a jediné na čo sa dalo pozerať bola výprava, ktorá mala niečo do seba. Postavy ma moc nebavili a nevedel som sa úplne s nimi zžiť. Gore tu moc nebolo, avšak naprával to vidlák Mick Taylor, ktorý je mega postava a má hodne veľa možností, ako zabíjať. To, ako prerezával miechu bolo top. Troška ma zaskočil koniec, kedy by som nikdy netipoval, že to prežije zrovna on. ()

Duke90

Sice delší rozjezd, ale v tomto případě je to zcela logické. Po celou dobu totiž divák moc dobře tuší, že příjemný trip mladé trojice nebude trvat věčně a to je právě ono - zvědavost co bude dál. Čím větší pustina a odtržení od civilizace, tím větší napětí a to se ještě ani nic zásadního nedělo. Když se ale na scéně objeví náš "ochotný pomocník", začne si člověk v duchu říkat, aby jím opravdu raději zůstal. John Jarratt totiž jako milý vtipný buran působil celkem přesvědčivě, ale bohužel mrazivě tím dával najevo, že umí i jiné věci, než jen "pomáhat" turistům v nesnázích a kdy se projeví i jeho druhotné "schopnosti" bylo jen otázkou času.... Pekelná proměna! ()

Ewík

07.03.23: Australská klasika, konečně jsem to zkoukla B-) Sem tam nesrovnalosti a nelogičnosti, ale jinak pěkný horor. A přesně - nechat hnusáka naživu...to si prostě holčina zaslouží odskákat, no. ()

Homerking

Tři odvážní přátele se vydají do austraského vnitozemí aby navštívili unikátní kráter Wolfcreek, když se jim porouchá autmobil podá jim pomocnou ruku neznámý ale ochotný chlapík, nabízí jim odtah a opravu vozidla, s tím naši hlavní hrdinové souhlasí a nechávají se tímto cizincem odtáhnout do odlehlé pustiny. John Jarratt byl v roli Micka Taylora geniální a neuvěřitelně věrohodný, tvůrci jeho postavy se nechali volně inspirovat činy seriového vraha Ivana Milata přezdívaného "vrah baťůžkářů. Australské lokace byly tak děsivě rozlehlé a to krásně přidalo na beznadějné atmosféře, můžete se také těšit na slušnou dávku brutality a trýznění, jen škoda toho extrémně pomalého rozjezdu. ()

Najt

Horor ne úplně v pravém slova smyslu. Ale to vem čert. Když to budu hodnotit jako film, který je natočen na základě skutečných událostí, tak se jedná o povedený snímek. Krásné australské buše, krajina, brutální zapadákov, herecké výkony i hudba, to vše je na dobré úrovni. Film mi ale spíše připadal jako příběh o tripu tří kamarádů na velmi zajímavé místo s tím, že se to zvrtne. Následně pak sledujeme terorizování hlavnich postav místním vidlákem psychopatem, a následný útěk a honěnou. Tady bych uvítal více informací a tomto případu. ()

Gekon

Slušná australská variace na texaský masakr. Vzhledem k tomu, že jsem před tímto filmem měl tu "čest" shlédnout Hostel, musím dát za 5. 90% ()

bubu25

Srašné, ja keď si pozriem takýto film a ešte s tou poznámkou - že natočené podľa skutočnej udalosti, tak mám strach opustiť bezpečie môjho bytu. Mne sa to páčilo celé, aj keď horory nepatria do môjho obľubeného žánru. ()

nula87

Pár mladých lidí jedoucích za dobrodružstvím a sériový sadistický vrah. Že už jste to někdy slyšeli. Ano, aspoň milionkrát. A film je přesně takový, jaký byste si představili po přečtení té první věty. Nic nového, jen naplnění žánrového schématu do poslední tečky. 45% ()

Romeroo

Jo tak tohle byl opravdu moc velký průměr…celý film se prakticky vůbec nic nedělo a já se dost nudil, pak přišly tři lepší scénky, které měly být asi zřejmě vrcholem filmu, pro mě to byly momenty kdy jsem aspoň trošku přilepil oči na LCD…zkrátka nic moc film, nebýt těch amputovaných prstů a zakřupání páteře dal bych 1* takhle dám 2*. ()