Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

MaxForValue

Ukážkovo nezvládnutý horor - postavy konajúce úplne proti logike, rozvláčny dej, totálne nezvládnuté dialógy, atmosféra rovnako "radostná" ako na oslavách prvého mája v Minsku. Argument, že je to podľa skutočných udalostí neobstojí, keďže atmosféru a dialógy vytvoriť ide a rozhodne lepšie. ()

Ivec

Zdlhavý začiatok predčilo napätie a hlavne bezmocnosť. Málo kedy sa mi stane, že chcem aby biják konečne skončil, len kvôli tomu, že už nechcem vidieť ten humus... klobúk dole pred týmto "inspired by true evets" filmíkom... Neskutočná atmosféra, neskutočné zlo a srdce mi až trhalo hrudný kôš... som nadšný... ešte o kúsok dlhšia stopáž a moje srdce rezignuje... doporučujem.... ()

Pitryx

Jako vždy, než se něco začne dít, možno se vyspat, nebo hrát karty. A zde je to obzvláště zdlouhavé. Nu, a když se něco začne mlít, tak už většinou divák, tvrdě spí. Já nespal, ale nudil jsem se. Proto jsem přetáčel, přetáčel, pře... No, snad ten závěr, ten se jakž takž dá, ale také to bylo zbytečně natažené. Dal bych více, ale ten začátek je děs. 201208269126/9445 ()

Daryl.Dixon

"Nějakej úchyla mě unesl a mučil mou kamarádku, kterou jsem sice zachránila, ale teď mám pět minut na to, abych se vrátila do doupěte toho úchyla a vzala si nové auto, protože to původní jsem shodila ze srázu. Jé, ten úchyla tu má místnost plnou zbraní, je tu kuše, brokovnice, nože a další zbytečnosti, ale já nemám ráda zbraně, tak si nic z toho nevezmu a raději si v klidu začnu prohlížet fotečky jeho předchozích obětí, abych se trochu rozptýlila. No už jsem si je prohlížela dost dlouho na to, aby se ten úchyla stihl vrátit od rokle, kam jsem shodila to auto, tak jdu do jeho garáže, kde má dalších dvacet vozů a nějaké si náhodně vyberu. Ejhle a zrovna se mi zalíbil model se schovaným úchylou na zadním sedadle, jaká to náhoda. No kámoško, už na mě nečekej a jdi si najít svůj vlastní způsob smrti". Co to mělo být? Proč tvůrci vždycky dělají z obětí a hlavně ženských takové blbky? Příběh by nebyl špatný, a je mi jasné, že ve stresu se člověk chová trochu jinak, ale občas bych ocenil i nějaký pud sebezáchovy bez ohledu na to, jak to nakonec pro oběť dopadne. Také by mě zajímalo, která část byla podle skutečné události, když je nikdy nenašli. Třeba jen zabloudili v Australské buši a sežral je hladový klokan nebo uškrtil rozčilený medvídek koala, protože mu vyhulili jeho oblíbené eukalyptové listí... ()

Boudyy

Dost zvláštní film. Ale oceňuji, že se do toho pustili australští tvůrci. Prostě tomu však dle mého něco chybělo. První půlhodinu se asi australští tvůrci chtěli vytáhnout a tak nám ukazují krásy své země, což je sice pěkné, ale někdy nudné, když dojde na dialogy hrdinů. Pak se setmí a začne to být zajímavé. Přijíždí násilník, tvářící se jako pohodový venkovan. Bohužel, po celý film nebyla známa jeho motivace ani nějaké silnější pouto mezi protagonisty (chudáka Bena nechali napospas), což je škoda, mohlo to být ještě akčnější a zajímavější, tvůrci ale vsadili na typickou šablonu psychouš si hraje s obětí a vyhrává. A ten konec, podle kterého se po psychoušovi a ostatních podivínech zem slehla? To mi netvrďte, snad každá vláda dnes má přístup k družicím, které z 30 tisíc kilometrů ve vesmíru jsou schopny si s vámi číst noviny na záchodě. ()

ondey

Chceš natočit hodně blbej a slabej horor za pár šupů, co si ale bude hrát na to, že nejde o béčko? Smůla, McLean už tě předběhl. Naštěstí to všechno skončí nějak mnohem dřív, než se stihneš rozkoukat. ()

Grellenort

Žádná velká sláva to tedy není. Zajímavě natočené, docela dobrá hudba a kamera. Žádná velká brutalita, nijak silná atmosféra...nic co by dávno nepředvedl původní Texaský masakr. V paměti mi asi zůstane pouze ta scéna pozorování světla u kráteru. Nic proti ničemu. ()

milhaus_as

Místy syrové, což je v tomto případě v pořádku. Občas předvídatelné, čemu ale nerozumím je fakt, že příběh podle skutečné události přežil 1 člověk, který hrůzy svých dvou kamarádek nemohl prožít ani vidět, přesto nám je příběh předkládán jako by někdo vyprávěl, co se tam událo.... ()

Danthare

V případě, že se opravdu jedná o pravdivě vyprávěný příběh nemám co vytknout. Snad krom již několikrát zmiňované první půlhodiny, kdy je velmi zdlouhavě vykreslován charakter příštích mučedníků sadistického vraha. V druhé půli již syrově podaná skutečnost, kamera, hudba i scéna v perfektní synchronizaci. RIP holky. ()

djbarrel

Na první pohled klasická slátanina na téma kterak skupinka lidí vyrazí do divočiny a tam potkají jednoho či více maniaků jejichž úmysly nejsou rozhodně křišťálově čisté ... 1000 x otřepaná klasika, která ale v tomhle případě skvěle funguje, protože má něco co mnoho filmů postrádá, a to něco je atmosféra. Hustá atmosféra, která by se dala krájet dělá z tohoto filmu skvělý horor. 75 % ()

bobin

Mám určitou nedůvěru k filmům " podle skutečné události ", ale v tomto případě byla neodůvodněná. Krvavý děj je věrohodný a věrohodné je rovněž zpracování. Je to syrový masakr z australské pustiny, kde ale občas rušivě působila neklidná kamera, snímaná rádobydokumentárně. Vadil mě najasný, otevřený konec. Ale žánrová linie mladých lidí v rukou psychopata, byla naplněna. ()

Cechyno4

Snad první horor, který jsem viděl, kde vrah zabíjí pistolí. Ovšem mělo to docela slušnou atmosféru i dobrý a napínavý konec. Proto se nedivím zdejšímu, příjemnému hodnocení :) ()

walkingdead

Celkem solidní thriller. První polovina filmu je zbytečně příliš zdlouhavá a něco dít se pořádně začne až po nějaké padesáté minutě. Ta druhá polovina - "vraždící" - je vzhledem k nízkému počtu postav (1 maniak, 3 oběti) udělaná dobře, má to svou atmosféru. Samotný příběh je i vcelku uvěřitelný, i kvůli velmi nízké hustotě zalidnění australského vnitrozemí si lze snadno představit, že tady mohou lidé mizet velice snadno a případné stopování viníků bude jako hledání jehly v kupce sena. A i tahle uvěřitelnost pomáhá k celkovému vyznění filmu. ()

mgerlich

Slabší 3*. Je to škoda, začátek vypadal slibně. Bohužel se 3 sympatické postavy po půlce změní v trio joudů kteří provedou všechna klišé pro to aby špatně dopadli. Navíc je druhá půle nesmyslně sestříhaná (2 ženské hrdinky a zaporák kontra hlavní hrdina). ()

Slam7

Velkou náhodou jsem převčírem přepl televizi na Cinemu a tam Wolf Creek...nic jinýho na koukání nebylo a tak jsem si dřebnul a čuměl! A fakt rychle se ve mě střídaly pocity a nálady...chvíli jsem chtěl televizi rozmlátit, za to co mi ukazuje a chvílema jsem byl i mile překvapenej! Ale s tim koncem si tvůrci moc hlavu nelámali, to mě trošku naštvalo, když už sem u toho až do konce vydržel. Když to shrnu, tak jsem očekával naprostej, ale naprostej běčkovej nebo céčkovej film, ale zase tak hrozný to nebylo. ()

honzic

Celkem zajímavý horor, leč s hodně neschopnými hrdinami či hrdinkami, které nejsou schopni dobít zločince, který je málem zabil. Hodnocení: 50 % ()

elanista1

Viem si predstavit ako vyzeral konkurz ked sa obsadzovali dve hlavne zenske role, bola len jedna podmienka a vyhrali tie dve uchadzacky, ktore navrieskali najviac decibelov. To fakt nebolo mozne sledovat s kludom, trhalo mi nervy ako tie cundry viskali a ulavilo sa mi ked zdochynali. Wolf Creek vsak nenaplnil ocakavania a jedna sa len o jednu z mnoha inspirovanych adaptacii na Texasky masaker. Prvych 40 minut sa nic nestane, ale to by nevadilo keby zvysok filmu bol kvalitny. Nie je tu skoro ziadna sokujuca ci chutovkova scena, len kopa scenaristickych bludov a nervytrhajuci natahovany koniec. ()