Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Nin

Škoda, že jsem viděl director's cut. On ten film je sice celých těch 144 minut příjemný a zajímavý, ale přibližně jen poslední čtvrtina je nádherná a pětihvězdičková. Ale i tak - Možná trochu schématický námět určený k citovému vydírání je tu servívován velmi citlivě a pomalu si vás omotá kolem prstu až... budete prostě jen bezmocně a dojatě sledovat Ten závěr. Pro opravdové romantiky jasná volba :) (8/10) ()

Boogeyman

Nádherné melodrama s vynikající hlavní dvojicí a ohromně silným a nádherně obyčejným příběhem, které by si jistě zasloužilo i pět hvězd, ale některé scény přeci jen trošku vázly a prostě tentokrát budu přísný, nebyl jsem přímo nadšen. ()

salahadin

Pokud jednu z nejpěknějších definic lásky v textové podobě podal sv. Pavel v listě Korintským, pak ve filmu podobné postavení zaujímá Moment To Remeber. "Odpuštění je jen obětování malého místa v srdci." A láska je darování celého srdce. Nejsme jen postupně stárnoucí a sesychající skořápky z masa a kostí. A srdce není jen pumpující sval. Máme v sobě potřebu nadmíru silného citu, většina z nás. ()

GilEstel

Výborný film. Je to romantický, srdceryvný a téměř bez chyb. Snímek je celý postavený na emocích. Má působit na divákovy city, má dojímat. Nutno říci, že se mu to daří velmi dobře, jak s ohledem na mou vlastní zkušenost, tak s ohledem na místní komentáře. Je příjemný, že se snímek vyhýbá běžným klišé, kterých jsou plné hollywoodské filmy. Hollywoodské mantinely tu nejsou. Pravděpodobně jsou tu místo toho mantinely asijské, které zatím pouze nepoznáváme, a tak nám nevadí. Resp. já je nepoznávám. Celý příběh tak plyne s podivuhodnou lehkostí, kdy se z jednotlivých střípků skládá koktejl pro vypjaté finále, které nechalo klidným asi málo koho. Je to dojemný a s tím do toho autoři šli. Dalo by se říci, že cíl splnili. Ale faktem zůstává, že normální život takto nefunguje a právě toto odtržení od drsného reálného světa film ve výsledku sráží. V jistém smyslu jde o pohádku, která nám říká, že láskou se dají překonat všechny potíže. Inu věřme tomu alespoň chvíli. Je to příjemné. (viděna režisérská verze) 85% ()

misterz

Keď zmizne pamäť, stratí sa aj duša? Myšlienka hodná úvahy. Áno, ide o hroznú cukríkovú žmýkačku citov, ale aj tak to bolo dobré, neskutočne dobré. Jednotlivé situácie idú emočne až na hranu a na rozdiel od veľkej kopy rádoby sa tváriacich iných romantických filmov, tu nie je núdza o inteligentné dialógy, žiadne presladené žvásty dohromady o ničom sa nekonajú. Obsahová stránka má hlavu a pätu, hodnotné myšlienky pohladia na duši a celková pointa je reálna a dotýka sa mnohých z nás (samozrejme až v staršom veku, ochorieť na Alzheimera v 27. roku je vážne rarita). Jednoznačne plný zásah. ()

Rudovous

Jeste, ze nechodim do kina na tyhle korejsky romance. Kdepak doma se clovek v soukromi necha pekne ze slz vyzdimat o mnoho pohodlneji. Touhle limonadou jsem se nechal rad opit. ()

Snorlax

Korejská podoba Griffina a Phoenixové je stejně romantickà i dojemná. Film se nedopouští klišé, silně atakuje divákovy emoce a nestydí se být krásnou pohádkou o velké lásce. ()

Šakal

Jak to ti Korejci dělají, že takovýto příběh, který přímo svádí k tolika klišé a všude jinde bych to bez váhání nazval naprostým CITOVÝM VYDÍRÁNÍM v jejich podání působí tak přirozeně, nenuceně a LIDSKY. Těžko říct, ale jedno vím zcela jistě. Na celkovém vyznění snímku mají ( vyjma kameramana a režiséra ) zásadní podíl oba hlavní představitelé. Před jejich citlivým, nenuceným hereckým projevem smekám. Co může být horší pro mladého člověka, než postupná ztráta paměti a sebekontroly. Asi to se mnou nebude až tak zlé, když mě ještě něco dokáže takto dojmout. ANO, přiznávám bez mučení, že jsem se ( zcela VÝSTIŽNĚ to napsal uživatel Matty - nemá cenu nic vymýšlet, stejně bych trefnější přízvisko nenašel ) příběhem NĚŽNÉHO DRSŇÁKA Woo-sung Junga a KŘEHKÉ BOJOVNICE Ye-jin Son nechal unést. p.s. nesnažte se pls američané o jakýkoliv remake. Je to předem odsouzeno k ZÁHUBĚ! p.p.s. viděna director's cut..... ()

Tsuki

Tenhle film opravdu BYL "A Moment to Remember". Nádherný příběh skutečné lásky a ztráty. Korejci rozhodně umí svými filmy dojmout, to se jim musí nechat. A i když někomu může přijít, že takový typ filmů až příliš tlačí na city, tady mi to tak z nějakého důvodu nepřišlo. Bylo to možná tím, jak si Korejci dokázali pohrát s tak zvláštním tématem ztráty paměti... Jaký vliv může mít ztráta pěměti na lásku? Začneme nad tím přemýšlet, dojdeme k pochopení a nakonec se s postavami sžijeme... A slzy pak na sebe zkrátka nenechají čekat. Obzvlášť, když nás zasáhne ta krása závěrečné scény. ~(5,0)~ ()

Anderton

Videný director´s cut a asi je to dobre. V prvej polovici klasický milostný príbeh o spoznávaní sa a odkrývaní nejakých tých tráum z minulosti. V tej druhej už niečo podstatne dramatickejšie, o čom som sa našťastie vopred neinformoval, takže som nečakal, kedy to už konečne príde. Aká scéna príde na záver, to uhádne zrejme každý, napriek tomu, alebo aj možno práve preto, funguje perfektne. Úplne všetko na mňa ale nefungovalo, kórejské popové cajdáky idú úplne mimo mňa. V Európe by sme to natočili inak, v Amerike tiež, ale v ázijskom podaní je to skrátka iné a asi aj preto mi veci, ktoré by mi vadili v "našom" podaní (brutálna bitka), takmer vôbec neprekážali. ()

Frajer42 odpad!

Naprostá sračka o dvou šikmookých šikmoočkách, kteří se do sebe zamilují. Měl jsem tu smůlu vidět tu delší verzi, tedy tu 144 minutovou. Z toho je první polovina totálně nestravitelná sračka a druhá polovina už pouze obrovská nuda. Svoje znechucení bez patřičných spoilerů asi nezvládnu dát najevo. Takže mi je v případě, že jste film neviděli a jste natolik hloupí, že se k jeho vidění chystáte a čirou náhodou můj komentář právě čtete, prosím odpusťte. Dvě šikmoočka se mají děsně rádi a k dokonalému zachování tuctovosti nechť je jedno z šikmooček z bohaté rodiny, a to druhé z chudé až žádné. Potom máte jedinečnou možnost sledovat pár hodin, jak se jejich vztah vyvíjí, takže pokud náhodou jste unavení, tak vám mohu zaručit, že si u filmu kvalitně pospíte, a to třeba hned několikrát. Já 2x. Pokud unavení nejste, tak si pospíte nejspíš taky, protože film má schopnost vás unaveným udělat. Já 1x. Poté ve filmu nastane jediný zlomový okamžik a šikmoočka z bohaté rodiny se potvrdí Alzheimerova choroba, která je ve filmu naznačována už dlouho předlouho předem. A co by to bylo za pěknou pohádku z východu, kdyby neměla šťastný konec. Tohle je jeden z mála filmů z Asie, u kterého jsem neměl problém rozlišovat jednotlivé postavy, protože těch hlavních je tu asi tak 6. Na mém hodnocení to ovšem nic nemění. Jednoznačný odpad. ()

stilgar1

Již po zhlédnutí několika málo exemplářů začínám pociťovat znuděnost z jihokorejského romantického mainstreamu a netuším, zda budu schopen pustit si v nejbližší době nějaký další. Je neuvěřitelné, jak blízko má tato tvorba ke klasickým jihoamerickým telenovelám, přičemž ještě více k neuvěření je skutečnost, jak mnoho lidí tyto filmy bez soudnosti konzumuje. Samozřejmě, je zde pár obrovských odlišností - první z nich je to, že telenovela by bez větších rozpaků roztáhla obdobný příběh do zhruba 100 dílů seriálu. Jistě by také neměla takhle dobré herecké obsazení, ani propacovanou formální stránku. Nicméně stále je zde skutečnost, že záměr i použité "zbraně" k jeho dosažení jsou obdobné. P.S. Zamyslel se někdo nad tím, že je dost podivné dostat Alzheimera ve 27 letech, a že je ještě podivnější ten rychlý nástup nemoci, který zde tvůrce scénáře prezentoval? ()

boshke

Zřejmě v tomto filmu má původ kofolácké "když ji (ho) miluješ, není co řešit". Po dlouhé době film, který mne poslal nejen do kolen, ale i dohnal k slzám... 100% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz